TEMAT: W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 18 Paź 2014 20:21 #306822

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Sobotni wieczór a ja piszę post sama po sobie...... :rotfl1: :woohoo: ,domyślam się przyczyny.....oczami wyobraźni widzę cały tłum aktywnych było nie było forumowiczów, oblegających Ryki...........z płonącymi oczami, szaleństwem na twarzy, wynoszą donice z trawami.......coś mi to przypomina, czyżby Chelsea ?
Jutro poznamy otoczkę szkółkingu.... :flower:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 18 Paź 2014 20:23 #306823

  • agnesik12
  • agnesik12's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 149
Chodząc dzisiaj po lesie myślałam właśnie o tym żeby już więcej nie zaglądać na forum. I bynajmniej nie dlatego że tu nie ma co czytać tylko wprost przeciwnie. Przez to oglądanie Waszych wspaniałych ogrodów i pięknych kompozycji człowiek ciągle chce więcej i więcej. Jeszcze do tej pory marcinki mi nie w głowie a teraz już planuję co by przesadzić i gdzie żeby ich zmieścić jak najwięcej bo takie piękne :ouch:

Wchodzę na wątek Ewy a Wy tu o jakiś Rykach. I co od razu do wujka Googla i już wiem że też tam chcę jechać. No masakra jakaś. :happy3:

Czyli co nie tylko dla marcinków ale jeszcze traw miejsce. Więc trawniczka by trzeba podebrać M. Ale to jak będzie w pracy bo ciągle zrzędzi że trawniczka coraz mniej....

ech kochane dziewczyny istne szaleństwo :crazy:
Agnieszka
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 18 Paź 2014 21:06 #306835

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Agnieszko, nie przejmuj się...to normalna reakcja i każda to przechodziła, przechodzi lub będzie....wierz mi, że w końcu obierzesz styl, który spodoba się bardziej od innych, musisz poczuć - to jest to.....podoba nam się tyle różnych ogrodów ale nie w każdym czujemy się u siebie.....bo rośliny to jedno...ale my jesteśmy różni i koło zamyka się, jest dobrze.
Nie pozbawiaj się przyjemności z podziwiania ogrodów, poznawania stylów, ludzi, którzy je tworzą....tak tworzą się pasje, pogłębiają....pisałam kiedyś, że na FO przygnała mnie chęć obcowania z innymi pasjonatami......poza tym kręgiem poruszanie tematów ogrodowych nie ma sensu........równie dobrze mozna mówić do ściany.....
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 18 Paź 2014 21:18 #306840

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Ewa, a Ty kiedy dołączysz do tych targających doniczki? Trawy się dobrze targa, ot, bierze się za kłaki ;) i się targa! :lol:
Gorzej z różami... ;) Bo to one nas potrafią za kłaki... ;)
Dobrze Agnesiczkowi powiedziałaś :) , to szaleństwo jest cudowne, trwajmy w nim!
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 18 Paź 2014 21:37 #306848

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Słyszysz Agnieszko? trwajmy w szaleństwie....bo w szaleństwie jest metoda..... :ouch:

Marta, a gdzie Ty byłaś jak ja targałam trawy kilka lat temu..... :funnyface: mów co tam nabyłaś, jakieś rarytasy ?róże też nabyłaś :woohoo: ,jednym słowem zapasy na zimę........ :rotfl1:
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 18 Paź 2014 21:51 #306854

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Ja wtedy też już trawy targałam, tylko wtedy nie było takich możliwości targania jak teraz... Teraz to można targać! :)
Ja kupiłam oczywiście nie to, co miałam kupić, ale za rok już kupię to, co chciałam, bo te akurat wyszły...
Ale wcześniej kupiłam te, co chciałam, więc ogólnie jestem zadowolona i obym była na wiosnę, jak będę je ciąć! :)
Róż nie... Barany oglądałam w tym czasie ;) Na dole ;) jest relacja :)
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 18 Paź 2014 22:11 #306861

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Dlaczego mnie to nie dziwi.......kupiłaś nie te co chciałaś, kupisz te co chcesz......jednym słowem wszystko gra.... :happy3: . Jak ciąć będziesz to i narzekać ale jak przytniesz to zaczniesz chwalić a jak podrosną, wyrosną, rozrosną się będziesz rozpływać się w zachwytach....i o to chodzi :hug: .No to teraz te barany.........lecę.
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 19 Paź 2014 15:07 #306911

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Dużo racji w stwierdzeniu, że o ogrodzie tylko z takimi samymi wariatami :) Tego mi brakowało :)
Trawy pięknie wyglądają i zaczynam odczuwać niedobór. Co z tego, że mam ich trochę, kiedy widzę, że za mało :unsure: Plan "dotrawienia" jest powzięty, ale musi poczekać do wiosny.
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 19 Paź 2014 20:35 #306973

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ewa, uległaś urokowi traw...cieszy mnie to bardzo, każda deklaracja trawowa.......

Przepiękny dzień....słońce złocące nasycone barwy, ciepło, towarzystwo psów...zaglądajacych w oczy z ogromnym oddaniem...i trawy kołyszące się na wietrze....słyszycie muzykę Chopina w źdźbłach wirujacą ? we mnie od razu gra.....boć to październik, wspomnienie Con amore z młodości i Blechacza....Chopin ubogi w koncerty ale ilość interpretacji ogromna... ta była wyjątkowa, dźwięki przeniosły mnie w polskie krajobrazy......nigdy wcześniej nie doznałam takiego uczucia.......ta muzyka i ta interpretacja i dzisiejsza jesień........
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 19 Paź 2014 21:57 #307018

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ty przeszłaś fascynację trawami kilka lat temu, czyli byłaś wizjonerką :)
To co teraz jest u Ciebie na topie?
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 19 Paź 2014 22:01 #307020

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
No proszę, jak trawy uwrażliwiają... :) Być może w szumie miskantów słychać muzykę Chopina, ale Chopin na pewno nie mógł tego szumu słyszeć ;) Bo gdyby mógł, to kto wie, jakie arcydzieła by jeszcze powstały! :)
A ja to zupełnie co innego słyszę... Kup nas więcej, kup nas więcej! :rotfl1: :rotfl1: I dopiero będzie symfonia! ;)
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 19 Paź 2014 23:33 #307040

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Gosiu, w stanie wojennym pisałam pracę z marketingu.....to dopiero było wizjonerstwo....... :jeez:

Marta, lekarze powinni przepisywać Cię przy depresji, jesteś niezrównana..... :rotfl1: :hearts:

Skoro trawy, Chopin to......


kosy001.jpg


kosy006.jpg


kosy007.jpg


kosy008.jpg


kosy010.jpg


kosy013.jpg


kosy015.jpg


kosy012.jpg
Ostatnio zmieniany: 19 Paź 2014 23:45 przez sierika.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, piku, Adela

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 20 Paź 2014 08:22 #307049

  • agnesik12
  • agnesik12's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 149
No i jakie piękne zdjęcia na początek tygodnia :flower2: U nas niestety od rana leje a i prognozy nie są zbyt optymistyczne. Koniec tygodnia ma być około 5 stopni. Brrrr....

I macie rację że tylko na forum można znaleźć bratnie dusze ogrodowo zakręcone. Nikt inny człowieka nie zrozumie :garden1:

Mój M nie może się na przykład nadziwić ile razy można przekopywać tą samą roślinę. Przecież tam było ładnie więc o co chodzi :flower: :flower:
Agnieszka
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 20 Paź 2014 12:44 #307088

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Ewciu ,zaczarował mnie Twój ogród .Rośliny szaleją i nie widać zbliżającej się zimy .Trawy cudne ,aż nie wiadomo którą podziwiać .Pięknie . :search: :bravo: :bravo: :bravo:
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 22 Paź 2014 11:43 #307510

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Ewa, co to za miskant na pierwszej fotce? Na drugiej ten sam?

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 22 Paź 2014 19:20 #307600

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Ewuś :)
Jednak i trawy, i róże najpełniej prezentują swoją urodę, jeśli mają do dyspozycji ciut większą przestrzeń i mogą być wyeksponowane - u mnie nie wyglądałyby tak okazale - inna sprawa, że nie mam żadnego doświadczenia w ich uprawie. Dlatego z tym większą przyjemnością odwiedzam Twój zakątek i przyglądam się wszystkim roślinnym pięknościom :) Kompozycje z różami i trawami są perfekcyjne :)
Na ostatnim zdjęciu - te białe kwiatostany - co to jest ? Wyglądają bardzo przytulnie ...
Pozdrawiam cieplutko.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 22 Paź 2014 20:34 #307625

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Agnieszko, niewiele z nas ma wsparcie M-ów w ogrodzie, nie nadążają za naszymi wizjami......niech zatem pilnują trawnika zanim zniknie...... :rotfl1: :devil1:

Nowinko, witaj,patrząc na pyszniące się dalie i lantany żałuję, że przymrozki tuż tuż.......

Kasiu, to poczciwy Gracillimus, ten drugi to Kleine Zebrinus........Zebrinus może ale kleine ? rozpycha się coraz bardziej....

Aniu, doświadczenie przychodzi samo po latach, sadzisz, czytasz, pytasz, eksperymentujesz i przesadzasz....białe kwiatostany to sadziec czekoladowy....tego roku łaskawa aura dała mu zakwitnąć, charakteryzuje się bowiem bardzo późnym kwitnieniem i często przymrozki ścinają go nim dojrzeje do kwitnienia....
Dziękuję za uznanie, nie jestem dla siebie tak łaskawa, widzę już potrzebę licznych korekt.....planujemy a rośliny wymykają się naszym planom.....i dobrze :whistle: .To przyroda jest ważna, my powinniśmy się dostosować.....ileż łatwiej byłoby roślinom żyć...i nam też.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja, Adasiowa

W moim ogródeczku różyczka rośnie.........i inne 22 Paź 2014 21:37 #307654

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Ewa, własnie ostatnio słyszałam narzekania na tego sadźca, co z reguły nie kwitnie, ale jednak mu się zdarzyło, no gdzie, jak nie u Ciebie! No i on kwitnie na biało! :woohoo:
Ja właśnie kombinuję byliny towarzyszące dla traw, bo jednak dzielżany i jeżówki to może za mało... I już się doczekać nie mogę, bo tak mi się wydaje, że pięknie będzie! :)
Twoje miskanty to potwory, a ja swoim nowym postanowiłam ograniczać wzrost, nie dostają nic do dołków! W moim piachu będą rosły sobie powoli i niespiesznie :) Taka jest koncepcja... Wygodnicka ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.572 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum