TEMAT: Żurawkowe RODOS Igora - sezon 2014

Działka Igora - sezon 2014 24 Kwi 2014 22:18 #246969

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3218
  • Otrzymane dziękuję: 7921
Gratulacje Igorze :bravo:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Działka Igora - sezon 2014 26 Kwi 2014 00:37 #247599

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
pięknie ,pięknie wszyscy do gazet i telewizji nasza oaza światowa się robi :thanks: :thanks:
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2014 27 Kwi 2014 22:08 #248865

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Marta, przed maturą, a już na łamach prasy, nieważne jakiej, to jet sukces :)
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2014 28 Kwi 2014 01:57 #248972

  • EmTe
  • EmTe's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 96
  • Otrzymane dziękuję: 19
Super widoczki i piękne zbliżenia. Proszę podpowiedź mi jak nazywają się te różowe tulipki, bo są idealne ;)
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2014 28 Kwi 2014 09:27 #249029

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Pogoda dzisiaj strasznie nudząca, może dla odmiany pouczę się do matury :rotfl1:
Przepraszam, że po nickach, ale dużo odpowiedzi, żeby każdy wiedział do kogo się zwracam :)



EmTe, niestety nie wiem co to za odmiana tulipanów, były kupowane w jakimś supermarkecie i okazały się zupełnie inne niż to przedstawiał rysunek i nazwa na opakowaniu. Choć przyznam, że podobają mi się. Wysokie, nie pokładają się i długi kwitną.

Margo2, Gosiu, Marta to by chciała, żebym od razu miał artykuł w Magnolii ;) alem dobrze! trzeba mierzyć wysoko ;)

Tomex, szkoda, że nie mamy takich znajomości, żeby Maja w Ogrodzie przyjechała na zlot w Sulejowie. To by był dopiero szał i reklama :) Nic dziwnego, że co chwilę słychać, że ogrody forowiczów są w telewizji i prasie, bo w 100% na t zasługują. Mnie do telewizji jeszcze daleko, a do gazet łatwo się "dostać"

Adrian89, dzięki :)

Marta, jakie to są te ambitniejsze pisma... Viva? Gala? :rotfl1: Iglakowa rabata duża jest, ale w całości nie da się jej pokazać...muszę coś wymyślić. Niby na siatce rośnie winorośl, ale czy ona jeszcze nie pogorszy sytuacji :oops: . Pierwiosnki omszone i łyszczaki dla mnie są zagadką. Też myślałem,że różnią je liście, ale to chyba nie jest wyznacznik w każdej sytuacji.

Dodad, wolę jednak, jak szersze Sulejowskie grono zwiedza moją działkę. Jednak na zdjęciach nie da się uchwycić całości, tak jak to się widzi na żywo. W tym roku mam nadzieję, że zmieścimy się do fotki grupowej, bo zwiększyłem w tym celu trawnik w jednym miejscu :rotfl1:

Aguniada, dziękuję bardzo. Moja działka to bardziej ciekawostka niż obiekt podziwiania i naśladowania, bo łamie chyba wszystkie zasady tworzenia ogrodu, niemniej jednak ja lubię taki misz-masz i pstrokaciznę. Kolekcjonując żurawki na 400m nie da się nic innego stworzyć. Marzy mi się wielki ogród kiedyś...wtedy zobaczycie moją inną odsłonę :wink4: Wracając do Twojego wcześniejszego pytania, oczywiście żurawki to moje ulubienice. Kolekcja rośnie a miejsca już nie ma, muszę trzymać część w donicach. Teraz także spodobały mi się szczepione iglaki i tych przybywa strasznie szybko.

Geniu, ciesze się, że pierwiosnek pięknie zakwitł. Przyglądaj się także tym żurawkom, które Ci dałem, bo będą pięknie kwitły.

Dalu, brunnery dopiero jesienią i resztę wiosną przesadziłem w jedno miejsce. Dopiero w grupie widać ich piękno. Później, jak już będą piękne liście, to dopiero jest widok.

Kurjan, witaj, chyba pierwszy raz u mnie :) Działka w tym roku była przerabiana i dopiero się podnosi po przesadzaniu całej masy roślin. Efekt docelowy będzie, gdy byliny wejdą w stan kwitnienia.

Halu, bardzo się cieszę, że zaglądasz. Może kiedyś i tutaj założysz swój wątek...bo ja tam już nie zaglądam wcale :( Zapraszam do mnie na działkę jeszcze przed zlotem w Sulejowie, tylko musi jeszcze podrosnąć nowy trawnik, bo ciężko by było z komunikacją ;) Nadal lubisz żurawki? Mam nadzieję, że za jakiś czas wyrośnie druga Piotrkowska kolekcja :P

Aage, oj tak, ja koleżanki też bardzo dawno nie widziałem :) Dziękuję za miłe słowa i zapraszam częściej. Ja też obiecuję nadrobić zaległości.

Gorzatko, w sumie, to zarys działki za bardzo się nie zmienił. Tylko to ogromne przesadzanie wszystkie spowodowało, że takie rewolucje się odbyły. Głównie nasadzenie w niektórych miejscach mogą szokować. Np cała rabata z kulek. Rok temu podczas zlotu nie miałem ani jednej :rotfl1:

Adrian, coraz więcej osób chce się pochwalić swoją pracą i nie ma co się dziwić. Na forum mamy takie piękne ogrody, że niedługo telewizja i prasa same będą się zgłaszać ;) Też jestem zdziwiony, że chwilę po tym, jak była goła ziemia zrobiło się już tak pięknie kolorowo. Deszczowe i ciepłe dni sprzyjają wegetacji. Zdziwiłem się, że trawnik tak szybko się pokazał, bałem się, że do zlotu w Sulejowie się nie zazieleni :rotfl1:

Jolu, mnie te kasztany przerażają...nie mogę się zmobilizować do powtórek...ale mam jeszcze 7 dni, więc nie jest źle :rotfl1: . Teraz Cię zadziwię...jodełkę kupiłem w Brico Marche....zrobili zakątek "iglaki kolekcjonerskie" i nawet ciekawe odmiany, ale duże...ceny od 100zł w górę, a moja jodełka 40zł to żal było nie brać.W pewnym momencie myślałem, że to produkcja Krzyśka.

PAni Bestio, obiecuję, zjem snikersa, czy co to tam się je na gwiazdorzenie :happy4:



Jeszcze niedawno, bo lekko ponad miesiąc temu było tak:


a teraz tak choć efekt docelowy będzie widoczny latem.


Hosta Blue Mouse Ears


Hosta June Fever


Hosta Neat Splashrim






Klon zmarzł w połowie, ale po obcięciu suchych części wyszło z niego niezłe bonsai ;)


Azalia japońska szaleje


kopytnik bardzo się rozrósł, kwitł, ale zdjęcia kwiatów to rarytas :rotfl1:


Zaczyna Drisporum flavum
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzejek, Pani Bestia, Bozi, Ewogrod, VERA

Działka Igora - sezon 2014 28 Kwi 2014 09:33 #249036

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Igor, gratulacje :bravo: :bravo: :bravo:
nowy trawnik wygląda fajnie i ta zieleń.... :flower2:
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2014 28 Kwi 2014 10:24 #249050

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
A ja zwróciłam uwagę na zaśmiecające wszystko płatki przekwitłych kwiatów :wink4: :rotfl1: Bo i u mnie tak to wygląda :tongue2: :rotfl1: Przepiękna serduszka :woohoo:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2014 28 Kwi 2014 10:28 #249051

  • Roma
  • Roma's Avatar
Pójdziesz Ty wreszcie do książek? Chyba trzeba będzie Cię zbanować na jakieś dwa tygodnie :P :rotfl1:
Bardzo zazdrosnym okiem łypię na te widoki :)
Igor-a jak tam zamówienia? zapomniałeś o mnie?
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2014 28 Kwi 2014 13:31 #249113

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Igor,
przeróbka bardzo Ci się udała - wszystko w Twoim stylu. Jesteś rozpoznawalny! :bravo: :flower2:
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2014 28 Kwi 2014 22:44 #249468

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Gratulacje :bravo: :bravo: :bravo:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2014 01 Maj 2014 08:07 #250360

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Vero, Danielo, Marto, Olibabko :kiss: Na działce z dnia na dzień coraz piękniej się robi.

Romciu, pamiętam o zamówieniu, tylko trzeba będzie je trochę zmodyfikować, bo niektórych nie mam, a
myślałem, że może na zlocie odbierzesz, ale jak nie będziesz miała jak, to wyślemy














Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, VERA

Działka Igora - sezon 2014 01 Maj 2014 08:19 #250364

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
O rany, a cóż to za wielka niebieska kępa????? I dlaczego ja jej jeszcze nie mam???

Z wrażenia aż gąbek nie wstawiłam :rotfl1:

Powtórka więc...

O rany :eek3: :supr3: :eek3: a cóż to za wielka niebieska kępa????? :woohoo: :woohoo: :woohoo: I dlaczego ja jej jeszcze nie mam??? :club2:
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2014 08:20 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2014 01 Maj 2014 08:48 #250381

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Obstawiam jakiegoś wielosiła ( znaczy to co kwitnie na niebiesko) a kopytnika ostatnio widziałam na targach i nie kupiłam , zastanawiam się czemu :think: :think: i liście mial ze wzorkiem :hammer:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2014 01 Maj 2014 08:55 #250386

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Siberia, to Polemonium 'Heaven Scent' - Wielosił, przepięknie rośnie w porównaniu do innych wielosiłów, bo mam jeszcze 5 odmian.

Mireczko, te o kolorowych liściach nie rosną prawie wcale i chyba słabo zimują, bo mam dwie odmiany takie, mają dużo większe liście.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

Działka Igora - sezon 2014 01 Maj 2014 08:58 #250389

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
Strach pytać, ale zapytam: :rotfl1: gdzie go kupiłeś? :happy3:
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2014 01 Maj 2014 08:59 #250391

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
............o miło mi to czytać ten wielosł to jeden z ostatnich nabytków , czyli nastawić się na kepę pieknie niebieską :P :P.........doczytałam wpis Siberii ja mam z wymiany :dance: :dance:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2014 09:00 przez mirdem.
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2014 01 Maj 2014 09:58 #250424

  • Nati
  • Nati's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham ogród!
  • Posty: 423
  • Otrzymane dziękuję: 65
piękna przemiana , świetne fotki!!!
Temat został zablokowany.

Działka Igora - sezon 2014 01 Maj 2014 11:34 #250466

  • Bozi
  • Bozi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4472
  • Otrzymane dziękuję: 2418
Igor, nie nadążam już za wątkami ogrodowymi bo trzeba pielić we własnym :P
Gratuluję z zaistnienia w prasie :bravo:
Drisporum flavum to piękna roślina.
Tak oglądam twoją serduszkę i przyszło mi na myśl , że to doskonała roślina do ogrodu japońskiego ze względu na pagodowe ułożenie kwiatów :idea1:
Wcale nie widać , że niedawno przewróciłeś ogród do góry nogami :ouch:
Umknęła mi poprzednio z amerykańka nazwana French Quarter- ciekawe ubarwienie.
Ostatnio zmieniany: 01 Maj 2014 11:36 przez Bozi.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.374 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum