TEMAT: Wystrzałowy ogród Adriana

Wystrzałowy ogród Adriana 18 Sie 2014 09:36 #292472

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Plan brzmi bardzo dobrze! Każdy centymetr zaplanowany, a nawet miejsce dla dodatkowej azalii znalazłeś! :bravo:
Obwódki bukszpanowe zawsze wygoadsją elegancko, jak masz to sadź!
Dzięki za rekomendację cebul, muszę namierzyć jakies niedroge zródło, bo potrzebuję dosadzić krokusy. Chciałabym rownież czosnki bułgarskie, jak trafisz to daj znać :oops:
Pozdrawiam!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka


Zielone okna z estimeble.pl

Wystrzałowy ogród Adriana 18 Sie 2014 10:45 #292488

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Adrian piszesz o zmianach nic wielkiego a z tego co czytam ,to wyszła mała rewolucja na rabatach. :woohoo: Z opisu zmian widzę,że wszystko bardzo przemyślane i wyjdzie pięknie. OT cudne. Kiedy moje będą takie dorodne. :) Już myślicie o nowych cebulowych ? Niech lato jeszcze trochę trwa a na sadzenie cebul znajdziemy czas jesienią.
Zazdroszczę deszczy . Moja okolica zrobiła się od paru lat małą pustynią. Tylko smętnie patrzymy jak chmury deszczowe wędrują w kierunku P-nia. ;)

Wystrzałowy ogród Adriana 18 Sie 2014 19:54 #292548

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Prawdopodobnie (bo jeszcze skanuję programem do odzyskiwania plików) nie będzie zdjęć z sierpnia
(poza kilkoma z 04.08.).
Podczas porządkowania karty i zrzucania fotek coś się spieprzyło (mogłem i ja namieszać przy okazji wywalając jakąś ścieżkę/plik karty) i zdjęcia poszły się *****!
Jestem bardzo, bardzo wkurzony i zdołowany.

:jeez:
:club2: :ouch: :hammer:

:angry: :mad2:

:sad2:

:cry3:

:cry2:

:placze:

Kto by pomyślał, że w taki sposób nadgonię zaległości ze zdjęciami ("śmiech przez łzy")
Ostatnio zmieniany: 18 Sie 2014 19:58 przez Adrian.

Wystrzałowy ogród Adriana 18 Sie 2014 20:03 #292552

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ojej....... :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian

Wystrzałowy ogród Adriana 18 Sie 2014 20:11 #292558

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Szybko poszło Ci z sierpniem ;) a ja zajrzałam z nadzieją na nowe zdjęcia. Piszesz,że może jeszcze nie do końca zdjęcia stracone a jeżeli tak ,to może jeszcze uda się powtórzyć chociaż niektóre ujęcia kwitnących. Trzymaj się. :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian

Wystrzałowy ogród Adriana 18 Sie 2014 21:16 #292587

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Dzięki Babeczki :hug:

Ina, nie mam większych złudzeń, niestety :(
Tak się zastanawiam, co właściwie wcięło - i chyba na szczęście nic "unikalnego" tj. oczywiście resztki lilii, liliowce, dalie, powtarzające róże czy żurawki i widoczki; na pewno trochę świetnych ujęć przepadło.
Ale mogłoby być gorzej, np. jakby mi wcięło tygodnie kwitnienia rododendronów...

Ina,
w tygodniu zrobię zdjęcie jak wygląda ten kącik (ale jaka tam wieeelka rewolucja :))
Moje lilie OT, poza kilkoma wyjątkami, to tegoroczne, wiosenne nasadzenia więc one dopiero BĘDĄ imponujące za rok do dwóch lat :D
A gdzie znajduje się ten "wielkopolski trójkąt suszy"? Życzę w takim razie obfitych opadów jak najszybciej!

Kasiu,
nigdy nie będę miał tak cudownie skomponowanych rabat jak TY ale myślę, że zmiana będzie na lepsze.
W moim ogródku coraz trudniej już znaleźć miejsca, które trzeba przerabiać (ale... zawsze COŚ się znajdzie :D)

Wystrzałowy ogród Adriana 20 Sie 2014 22:35 #293042

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Hej,

dziś zdjęcia z 27 lipca - miesiąca, który upłynął pod znakiem barwnych i pachnących lilii oraz niestrudzenie kwitnących liliowców :)

różowy wariant kwiatów Bonity Renaissance
P1680263.JPG


kącik liliowców, lilii oraz jeżówki i liatr
P1680255.JPG


liliowiec Black Stocking
P1680268.JPG


powtarzająca Louise Odier
P1680300.JPG


OT Mr Cas
P1680264.JPG


OT Solange
P1680276.JPG


OT Lavon
P1680290.JPG


pierwszy kwiat OT Leslie Woodriff
P1680277_2014-08-20.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

Wystrzałowy ogród Adriana 20 Sie 2014 23:21 #293060

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Nie zdążyłem z edycją...

Wczoraj robiliśmy nowy kącik host.
Powstał w najbardziej zacienionej części, tam gdzie był jeden z jałowców oraz bergenie.
Przekopałem teren oczyszczając go z pozostałych korzeni świerków, pozbierałem z różnych miejsc kilka funkii i zaczęliśmy działać :)
W ciągu ok 1,5 godzinki skończyliśmy. Zdjęcia zrobię jutro bo było już za ciemno na fotografowanie ale... już teraz pokażę zdjęcia poglądowe, na których zaznaczyłem mniej więcej usunięte wcześniej jałowce oraz bergenie :)

P1700060b.jpg


P1700062a.jpg


W donicach mam kilka liliowców, czekających na posadzenie oraz sadzonki (floksów i rozchodnika ;))
Część lilii będę porządkował ale dopiero jak zaczną żółknąć/zasychać (powinny być nadwyżki :))

Między różanecznikami widać też funkię - olbrzymkę, która przykrywała najbliższe pędy.
Oj ciężko ją było wykopać - został po niej dół o średnicy ok 50 cm i 30 cm głęboki.
Planuję w tamto miejsce posadzić lilię OT.
Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2014 23:23 przez Adrian.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wystrzałowy ogród Adriana 22 Sie 2014 19:14 #293462

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Chyba czekacie na efekt finalny :whistle:, że tu tak cicho...
choć uczciwie mówiąc - też nie mam za bardzo czasu by się udzielać w innych wątkach :tongue2:
Poprawię się jesienią i zimą!!

SIĘ kopnąłem - poprzednie zdjęcia były z 29 lipca.

Korzystając z chwili czasu zaczęliśmy porządki z liliowcami.
W tym roku w sumie dokupiłem na FO i Oazie ok 10 odmian a 1 "wysępiłem" od sąsiadów.
Wszystko pięknie tylko trzeba miejsce przygotować - plany są, a jakże (nawet spisane żeby nie umknęły kolejne genialne koncepcje) więc wczoraj rozpoczęły się wędrówki oraz doniczkowanie.
Nawet parę sadzonek na sprzedaż pozyskałem!
(oj, nie jest łatwo podzielić nawet ledwo co rozrośniętą kępę).
Drobnych zmian - przenoszenia, przesadzania, dzielenia, wykopywania i sadzenia jest dosyć dużo więc weekend spędzimy na działce. Trzeba korzystać z ładnej pogody (choć noce zaskakująco chłodne, powiedziałbym - wrześniowe /w Pile - to taki biegun zimna WLKP - rano było ponoć zaledwie 5 C :woohoo:)
tym bardziej, że pierwszą połowę września mam zaplanowaną na przyjemności inne niż ogródkowanie :dance:

A teraz zdjęcia z 31. lipca

zaczynają powtarzać RÓŻE

różowa aż do bólu wielkokwiatowa Acapella (bywa zazwyczaj ciemniejsza)
P1680320.JPG


Morelowa Schloss Eutin zakwitła kiśćmi liczącymi po kilka-kilkanaście niedużych acz uroczych kwiatków
P1680329.jpg


Abraham Darby a z tyłu słoneczny kwiat Artura Bella
P1680327.JPG


Apetyczny deser śmietanowo-morelowy z dodatkiem różanych (i różowych) płatków czyli... Isabelle Autissier
P1680326.JPG


Aromatyczne kwiatuszki powtarzającej Louise Odier
P1680325.jpg


Pozostajemy w różowym obłoku zapachowych rozkoszy - lilia orientalna Stargazer
P1680321_2014-08-22.JPG


Last but not least... (czyli ~ ostatni ale nie najmniej ważny) dalie!
Moje małe poletko daliowe, a jakże - musi być!
Wiosną uwagę przyciąga rosnąca przed tym poletkiem magnolia gwiaździsta a potem pobliskie tulipany.
W maju swoje 5 minut mają irysy (rosnące z boku i z tyłu), w czerwcu - lilie zaś od lipca to bez wątpienia czas DALII w tej części ogrodu :)

Co roku nieco zmieniam kompozycję. W tym roku z tyłu - w rogu - najwyższa, Chat de Noir (Czarny Kot), obok My Love (w tym roku zaskakująca niska co popsuło trochę efekt) a na brzegu niezwykle EFEKTOWNY Kevin Floodlight. W centrum 3 różowe dalie (blisko siebie bo kłącza nieduże) a z prawej strony pasiasta Smokey.
Na pierwszym planie Duet a obok niego ciemnoróżowa dalia "z nasion".

P1680314.JPG


daliowa kompozycja :)
P1680316.JPG


Chat de Noir (płatki aksamitne, ciemnoczerwone, niemal czarne!)
P1680317.JPG


mój fotogeniczny ulubieniec, obficie i efektownie (kwiaty 20-25 cm średnicy) kwitnący Kelvin F.
P1680319_2014-08-22.JPG
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2014 19:36 przez Adrian.
Za tę wiadomość podziękował(a): Basia, chester633, Amarant

Wystrzałowy ogród Adriana 22 Sie 2014 19:27 #293465

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Adrian, już się bałem, że chcesz sadzić jałowce i bergenię...ale w porę doczytałem, zanim cię ochrzaniłem :happy3:
Zatem czekamy na zdjęcia ukończenia robót...ja też teraz sporo przesadzam i wywalam...taka fajna pora...
Z dnia na dzień zrobiło się tak zimno o poranku i wieczorami, że oczywiście, standardowo znów jestem chory...

Dalie lubiłem 4 lata temu...wtedy to były najpopularniejsze rośliny u mnie na działce, po mieczykach :lol:

Wystrzałowy ogród Adriana 22 Sie 2014 20:09 #293482

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Adrianie,
Pamiętam jak te dalie kiełkowały wiosną, gdy byłyśmy u Ciebie na wizytacji ;-)
Zmiany na rabatach bardzo korzystne!
Pozdrawiam :bye:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Wystrzałowy ogród Adriana 23 Sie 2014 12:35 #293656

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Adrianie piękne dalie,mam podobną i ciągle nie wiem czy to Chat de Noir czy henriettes herbal moja jest jaśniejsza.
DSC08827_2014-08-23.JPG

Wystrzałowy ogród Adriana 24 Wrz 2014 01:49 #301076

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Adrianie, niezmiennie zachwyca mnie ilość kwiatów, które zgromadziłeś na działce :bravo: Podczytałam, że wyrzuciłeś jałowca i bergenie, a ja ostatnio dosadzałam jałowce płożące i bergenie, żeby jednak coś w górę sterczało :)

Wystrzałowy ogród Adriana 24 Wrz 2014 10:00 #301141

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
No,u u ciebie sporo pięknych dali, ślicznie wygladaja, widać,że dobrze mają w Twoim ogrodzie :)

Wystrzałowy ogród Adriana 24 Wrz 2014 12:14 #301163

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Jak przebiega realizacja 'genialnych, spisanych koncepcji'? Czy jesteś tak zapracowany, że w ogóle ogrodowo padłeś? Życzę siły do ostatnich zapewne w tym sezonie znaczących czynów w ogrodzie.
:garden1: :comp: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka

Wystrzałowy ogród Adriana 27 Paź 2014 16:41 #308708

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Cześć Adrianie, co słychać? Wszystko w porządku?
Przepadłeś bez wieści..., mam nadzieję, że to tylko intensywne jesienne porządki nie pozwalają Ci na forumową aktywność. Wracaj do nas w wolnej chwili i daj znać co u Ciebie :flower1:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Wystrzałowy ogród Adriana 29 Paź 2014 20:15 #309217

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Część Dziewczyny!
Haniu i Kasiu, dziękuję za zainteresowanie i troskę - to bardzo miłe, jesteście kochane!!
Od czasu do czasu nawet zajrzę na Oazę (oj Kasiu, ależ Ty masz energii :))

Co u mnie?
Żyję!! Choć od ostatniego wpisu w moim wątku minęło dobre 2 miesiące to jestem pośród żywych,
w nie najgorszej kondycji psychiczno-fizycznej :D

Wrzesień był nad wyraz ciekawy i aktywny jak na mój, raczej spokojny i uporządkowany tryb życia ;)

W pierwszej połowie byłem prawie tydzień w Górach Opawskich (Złote Góry częściowo w Czechach a do tego szczyty Pradziad i Śnieżnik) a zaraz po przyjeździe, 13., najmłodszy brat wziął ślub (byłem świadkiem).
Od trzeciej dekady intensywnie rozwija się osobliwa* znajomość, właściwie już można powiedzieć - gorące i namiętne uczucie z niesamowitą Kobietą (Włoszką nota bene :D) /obym nie zapeszył "chwaląc się" ;)/
* ponieważ mieszka ładny "kawałek" od Poznania i dopiero niedługo spędzimy kilka dni (i nocy) razem :)


Co do ogrodu - brak mi było (i jest) weny by pisać i wrzucać zdjęcia... A od pewnego czasu doszedł brak czasu popołudniami, wieczorami a nawet w nocy :D Ale oczywiście troszkę czasu poświęcamy na ukochany "Ziemski Raj"... Działo się dosyć dużo - m.in. uporządkowaliśmy większość lilii, liliowce, część bylin...
było dużo przesadzania, dzielenia** itp. zabiegów.

** udało się prawie wszystkie nadwyżki roślin "opchnąć" do ciotki (bagażnik C5 kombi wypchany na full i jeszcze gdzie się dało m. siedzeniami robił wrażenie... --> a potem 8 godzin kopania, odchwaszczania i sadzenia prawie non stop!!)

Przerobionych zostało kilka fragmentów rabat (m.in. zakątek host a którym wspominałem w sierpniu), powstała też nowa, udana aranżacja... również wszystkie kupione oraz wykopane cebulki szczęśliwie są już w ziemi :)

Optymistycznie zakładając - w przyszłym roku wiosną ostatnie przeróbki wytypowanych fragmentów (są już gotowe plany) i może w 2015 r. będzie już naprawdę więcej czasu na zwykły relaks na działce :D

Pozdrawiam ciepło wszystkich zaglądających (pozostałych też ;))
Adrian
Ostatnio zmieniany: 29 Paź 2014 20:17 przez Adrian.
Za tę wiadomość podziękował(a): dodad, dala, Shirall, r-xxta, VERA, hanya

Wystrzałowy ogród Adriana 22 Lis 2014 20:31 #315479

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
:bye: Witam, postanowiłem zajrzeć do Twojego rododendronowego raju :)

Kolekcja ogromna i rzeczywiście gęsto jest, ale jaki efekt gdy wszystko naraz kwitnie :eek3: :bravo:

Bardzo podoba mi się sposób prowadzenia wątku, nie tylko można pooglądać, ale i sporo poczytać.
Szczególnie cenne dla mnie są informacje o powojnikach, które bardzo lubię, a nie chcą ładnie rosnąć.
Dobrze, że przynajmniej u innych można pooglądać ;)

Chętnie zobaczę jakieś nowe zdjęcia, szkoda że część przepadła, ale może jednak się coś znajdzie?


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.572 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum