TEMAT: Ogród Doroty '2014

Ogród Doroty '2014 14 Lut 2015 18:54 #340346

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Siberia wrote:
Próbujesz ukorzenić sosnowe igły? :happy3:

I to od razu z osutką! :happy4:

Dorota, chciałabyś nasiona tej firletki czy raczej już małe roślinki?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Doroty '2014 14 Lut 2015 20:12 #340363

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
U mnie też było dziś bardzo ciepło - i umyłam okna :P Przebiśniegi mam na tym samym etacie i plany na jutro mam podobne, tylko foteli nie mam na strych :P
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 14 Lut 2015 21:48 #340430

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Piękny wiosenny bukiet Dorotko!
Ach, jak ja Ci zazdroszczę tego urlopu....mi muszą na razie wystarczyć weekendy, ale jeśli pogoda będzie taka jak dziś, to biorę w ciemno!
Pięknie było i cudownie się zmęczyć pierwszy raz w sezonie!
Udanego "odpoczynku" w ogrodzie ;)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 15 Lut 2015 18:29 #340654

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Magda, wolałabym roślinki jeśli łaska :kiss3:

Iwa, w domu od razu przejaśniało, prawda? Ja dziś spędziłam sporo czasu w ogrodzie. Na tarasie było bardzo ciepło, posiedziałam z książką, pogrzałam się, było wspaniale.

Kasiek, uwielbiam tulipany, zwłaszcza o takiej porze. Od razu mi weselej w takim 'towarzystwie' :)
Czekałam na ten urlop z wytęsknieniem, przyznam się, że ostatni okres w pracy dał mi się mocno we znaki. Przyda się chwila na reset, choćbym ją miała spędzić w towarzystwie farb i pędzli :lol: Choć patrząc na prognozy pogody raczej mam szansę na prace ogrodowe, dziś przycinałam powojniki, na jutro szykuję się na cięcie drzew.

Poobserwowałam sobie dziś otoczenie. Choć na parterze jeszcze niewiele się dzieje, bo na większości działki takie widoki

to w koronach drzew już ożywienie wielkie. Ptaki coraz głośniej świergolą, ruch i trzepot. I nie tylko ptaki widać :) Psica nasza dziś 'na śmierć' przestraszyła wiewiórkę. Biedaczka dobra godzinę spędziła na czubku świerka bojąc się ruszyć .


i jeszcze takie mało wiosenne


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2015 18:30 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, iwa27

Ogród Doroty '2014 15 Lut 2015 18:46 #340667

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Nie ma problemu, będą roslinki :P
Sporo masz śniegu...
Ale lada moment się zacznie :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 15 Lut 2015 18:47 #340669

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Aaaa :idea2: to jest śnieg, coś tam sobie przypominam :)
Wiosenny bukiet wprowadza w bardzo optymistyczny nastrój, piękny :hearts:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 15 Lut 2015 20:28 #340720

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Chyba Cię kocham za ten śnieg :rotfl1:
Jakoś tak lżej na duszy, że nie tylko ja go mam... i chyba jeszcze chwilę go mieć będziemy :think:
Wiewióra świetna - rozczulające są te rudzielce :)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 15 Lut 2015 20:32 #340724

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ale fajny ten rudzielec, świetne zdjęcie :bravo:
Przycinałaś powojniki? Super, ja też się przymierzam, tylko muszę sobie przypomnieć, które - jak.. :bad-idea:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 15 Lut 2015 20:37 #340729

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, tyle śniegu, co u Ciebie w ogrodzie, to ja przez całą tę zimę nie widziałam :eek3:
Ale przy tej temperaturze to chyba szybciutko stopnieje :)
Ja jeszcze siłą woli wstrzymuję się od prac ogrodowych, choć kusi, kusi, a rączki swędzą ;)
Tym bardziej, że dzisiaj było 10 stopni i cały dzień słoneczko :) I nawet pierwszy krokusik już zakwitł!
Miłego urlopu życzę B)
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 15 Lut 2015 21:01 #340736

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Uwielbiam wiewiórki. Do mnie przychodzą na orzechy i nawet wybaczam im jak zjedzą wszystkie laskowe.

Podziwiam leżakowanie zimowe, ile to jest bardzo ciepło dla Ciebie Dorotko?
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 16 Lut 2015 20:00 #340924

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Świat się przewraca do góry nogami. Ja już w sobotę kilka godzin zbierałam suche gałezie w ogrodzie i odczułam to strasznie. Nie wiem czy wypada Tobie tego samego życzyć :) Wiewióra i u mnie skacze po jarzębinie.U mamy w ogrodzie, to fukała na nas z orzecha.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 16 Lut 2015 21:40 #340989

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
dodad wrote:
Ja dziś spędziłam sporo czasu w ogrodzie. Na tarasie było bardzo ciepło, posiedziałam z książką, pogrzałam się, było wspaniale.
Przyznam, że po przeczytaniu pierwszego zdania spodziewałam się czegoś innego! :P Ty to potrafisz zaskoczyć! :happy3: Spodziewałam się stosów powycinanych gałęzi, pierwszych pęcherzy, ran! A tu lenistwo i opalanie! :rotfl1: No ale w końcu masz urlop :)
A mimo śniegu wiosnę masz dużo bardziej posuniętą ;) niż u mnie bez śniegu...
A sosenki super! Żebyś wiedziała, że bardzo śmieszne! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 17 Lut 2015 09:18 #341085

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
ewa f wrote:
Świat się przewraca do góry nogami. Ja już w sobotę kilka godzin zbierałam suche gałezie w ogrodzie i odczułam to strasznie. Nie wiem czy wypada Tobie tego samego życzyć :)

Raczej nie wypada :rotfl1: sama odczuje jak po tak długiej przerwie weźmie się do roboty. Ja się tego bardzo boję!
Dorotka, fotki pierwsza klasa, masz chyba jaśniejszy obiektyw w nowym aparacie?
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 17 Lut 2015 21:52 #341324

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
vita wrote:
ewa f wrote:
Świat się przewraca do góry nogami. Ja już w sobotę kilka godzin zbierałam suche gałezie w ogrodzie i odczułam to strasznie. Nie wiem czy wypada Tobie tego samego życzyć :)

Raczej nie wypada :rotfl1: sama odczuje jak po tak długiej przerwie weźmie się do roboty. Ja się tego bardzo boję!
Dorotka, fotki pierwsza klasa, masz chyba jaśniejszy obiektyw w nowym aparacie?

Dlatego ja zaczęłam od gry wstępnej, czyli godzina pracy w ogrodzie. Szkoda tylko że na drugi dzień było tak beznadziejnie, że nie zdołałam tego utrwalić.

Dorotko, pękłam. Poczyniłam zakupy
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 19 Lut 2015 13:17 #341669

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Witajcie!
Urlop już za połową, strasznie szybko czas leci, ani się obejrzę będzie poniedziałek :(

Magda, u mnie śnieg nadal leży. Nocny mróz robi swoje, w poniedziałek w nocy było -9. Ale ptaki w dzień już wiosennie swiergolą, jeszcze chwila, wytrzymamy.
:hug: dzieki

Iwonka, bukiet juz sie lekko sponiewierala, ale cos tam jeszcze w wazonie stoi. Za to wczoraj zrobiłam sobie wiosenny wianek, dobrze jest :)

Gosia, jak tam u ciebie ze śniegiem? U mnie jeszcze na połowie ogrodu.
Najbardziej martwi mnie zamrożone oczko - kurcze ryby mi się obudziły a ten lód je na bank wykończy :placze:
Codziennie ramo mam okazje oglądać harce wiewiórowe w ogrodzie. Są trzy i gonią się po drzewach aż miło. Nie wiem czy to juz wiosenny 'nastrój' u wiewiórek ale jest co oglądać.

Kasiek, przycięłam ale jeszcze nie wszystkie. Na razie te w najbardziej naslonecznionych miejscach bo zaczęły sie puszczać. Potem strasznie mi szkoda ciąć te zielone listki.

Dalu, ja wiem, że u ciebie deficyt śniegu każdej zimy w zasadzie, ale u mnie takie widoki to norma co roku. Mam nadzieje, ze w marcu natura mi takich widoków nie zafunduje ;) Choc i tak bywało.
Ochłodziło się ostatnimi dniami, mimo słońca noce bardzo zimne a i w dzień chłodnawo tak więc ten śnieg tak szybko nie zejdzie.
Urlop leci az za szybko.

Aneczko, ja też uwielbiam wiewiorki. W naszym parku miejscim mamy ich bardzo dużo i do tego zupelnie nie boją sie ludzi. No ale cóż się dziwić jak wszyscy im znoszą orzechy :lol:
U mnie grasują trzy, dwie ciemne i jeden rudzielec. Bardzo lubię je oglądać. Niestety Max też i czasem sie obawiam czy ich nie dopadanie. No ale cóż, kota w domu nie utrzymam.
Zimowe leżakowanie? Ech na tarasie do słoneczka miałam chyba powyżej 20 stopni - w kurtce było mi za gorąco :whistle:

Ewka, na razie za ogród sie nie zabralam. Pilarz niedostepny a ja w rozjazdach więc sama rozumiesz. Zdążę sie jeszcze zmęczyć. Roboty tyle, że aż mnie przeraża. najgorsze plewienie, które jesienia sobie zupelnie odpuściłam. Na rabacie srodkowej mam po prostu trawnik wśród róż :oops:

Marta, wiesz ja taka darta do roboty to zmów nie jestem :rotfl1: Na pęcherze tez przyjdzie czas. Na razie powoli się rozpędzam. Tu coś skubnę, tu przytnę i nawet sie cieszę, że ten urlop upływa mi na przyjemnościach.
Wiosna to tylko w tych miejscach gdzie słońce najmocniej przygrzewa. Zawsze najwcześniej startują rośliny pod orzechem i jabłonią, tam wystawa południowo-wschodnia to i słonce najdłużej świeci.

Vita, oj zdaje sobie sprawę, niestety. Kości zastane nieprzyzwoicie. We wtorek zrobiliśmy sobie krótki wypad na szlak i wczoraj ledwo się ruszałam. Co prawda polazłam w trepach, które mają 'letni bieżnik" i na mrozie zachowują się nieszczególnie więc ślizgałam się nieprzyzwoicie i całą siłę mięśni( ;) ) musiałam skierować na obronę przed upadkiem ale i tak jestem załamana moja kondycją.
Obiektyw niestety nie za jasny :( Tylko 3.5-5.6. Jakoś sobie radzę przy dobrym świetle, jak ciemniej trzeba się posiłkować iso. Na jaśniejszy na razie mnie nie stać. Wysłałam do przerobienia starego Heliosa m44, ten jest jasny (2.0) ale to zupełny manual, więc będę się usiała naumieć nim robić zdjęcia. Na razie muszę na tym poprzestać.

Małgoś, u was wiosna bliższa. ja jednak jeszcze sobie prace ogrodowe odpuszczam.
Trzymam się jeszcze ale coraz słabiej. Na szczęście konto świeci pustkami :rotfl1:

We wtorek zahaczyliśmy o Szczawnicę. Chłopcy szaleli na nartach a ja .... oczywiście grzałam się na słońcu :rotfl1: Chyba jestem jaszczurką :rotfl1: No kilka zdjęć nawet zrobiłam zanim mnie słońce obezwładniło :lol:
Widoki z Palenicy





Na razie tyle, zmykam obiad kończyć :) .
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2015 13:18 przez dodad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, pamelka, gorzata, iwa27, chester633, edulkot

Ogród Doroty '2014 19 Lut 2015 13:34 #341673

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...mnie góry rozleniwiają, więc doskonale rozumiem Twój wybór wygrzania się na słońcu, zamiast narciarskiego szaleństwa ;-)
Piękne widoki! W tym słońcu chyba bez okularów ani rusz...

Tak, wszystko co dobre, szybko się kończy, a najszybciej urlopy.
Taki lajf, Dorotko... Korzystaj, póki możesz! :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 19 Lut 2015 15:24 #341681

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Sporty zimowe mnie nie pociągają, ale góry w śniegu mają swój nieodparty urok :hearts:
Jak prace przy renowacji? ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 19 Lut 2015 20:26 #341744

  • Tamaryszek
  • Tamaryszek's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 135
  • Otrzymane dziękuję: 18
Masz już świeżą zieleń w ogrodzie, Dorotko! Rzeczywiście te igiełki w śniegu fajnie wyglądają.
Wątku wiosną nie otworzę, zaczęłam pisać bloga, oczywiście zapraszam. (wejście jest w moim oazowym profilu)
Pozdrawiam,Tamaryszek
"Ogrodnictwo w zgodzie z naturą jest łatwiejsze niż przeciwko niej"
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.454 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum