TEMAT: Ogród Doroty '2014

Ogród Doroty '2014 12 Kwi 2014 21:49 #242910

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Pięknie sobie wiosna poczyna :)
Auto wypakowane? Miejscówki wyznaczone?
Miałam nadzieję na fotkę Maksa wciągającego dżdżownicę :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Doroty '2014 13 Kwi 2014 10:20 #243025

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Wypakowane nabytki :hug: O takich wielkich roślinach to chyba nie myśleliście, co :funnyface: Nie licząc magnolii oczywiście :happy:
Dzięki, dzięki za spotkanko :hug:
Myślimy już o kolejnym :woohoo:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 13 Kwi 2014 18:55 #243149

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Chwal się Dorotko - co kupiłaś nowego?
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 13 Kwi 2014 19:08 #243158

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
A ja jestem ciekawa, gdzie wpasuje się to maleństwo ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 13 Kwi 2014 20:17 #243192

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Dziewczyny cierpliwości, zdjęcia się ładują :P
Nie rozpiszę sie za bardzo, bo rano uległam wypadkowi przy zlewie i mam pozszywaną prawą rękę, boli jak diabli :mad2:
Jakbym w ogrodzie pracowała nic by się nie stało :mad2:
Przede wszystkim dziękuję (i M.też :) ) za przemiłe towarzystwo, wspaniałą wyżerkę (Gorzata przepis!!!!), Romkowi za gościnę i wykopki z ogrodu i Izuni za doniczki ;) Kochani było wspaniale. Takie dni uwielbiam. :)
Wróciliśmy cali, liście pchały mi się do oczu :rotfl1: , azalia straciła dwa pąki, ale poza tym było ok.

Gorzatko, zapewniam cię, ze mnie się chce ryczec jak mam w tej ziemi plewić. Koszmar!! Choc rośliny gleba służy, bo rosną (odpukać) dobrze.

Dorcia, trzeba braki sasankowe nadrobić ;) czytałam, że już są ofiarodawcy :P

Dalu niestety u nie coraz więcej pogryzionych lilii :mad2: O dziwo zauważyłam, zew tym roku mam znacznie mniej pomrowów, za to rozszalały się skorupkowe, zatrzęsienie ich :supr3:

Marta, sama widziałaś, że na południu wiosna zaawansowana, tak więc moje piwonie nie są chyba jakimś ewenementem ale rzeczywiście zakwitną chyba znacznie wczesniej niż zwykle, zwłaszcza hybrydy. 'Coral Charm' i 'Coral Sunset' mają olbrzymie pąki.
Sasanki rosną w piaseczku w doniczkach, w całości uziemione w rabatach. Takich warunków 'na wolnosci' im nie dam rady zapewnić.

Marzenko, musze się przyznać, ze ja nawożę tylko wiórami rogowymi i granulowanym obornikiem. I to raczej niej niż więcej. Azofoski moje rosliny nie widziały jak żyją, a serduszka to w ogóle chyba nie widziała żadnego nawozu. Może cos tam jej skapnie od różaneczników, nie wiem czy lubi kwaśną ziemie, ale rosnie bez zastrzeżeń.

Aniu, sama mówiłaś, albo ogród albo kurki i krajobraz Marsa ;)

Beatko, uwielbiam białe tulipany a te szczególnie mnie zauroczyły. O dzis wyglądają tak
tlo koszmarne :oops:

Izunia, wypakowane, doniczki mniejswięcej rozmieszczone po ogrodzie, ale z wkopaniem będzie problem. Szwy sciagną mi dopiero za 10 dni, mam plan przekupic młodego.
Max był szybszy, nie zdążyłam z aparatem :happy3:

Jola, rzeczywistość przerosła moje oczekiwania. Chyba będę M. na każdy szkółking zabierać :happy2:
To kiedy?

Iwonko zaraz się wyspowiadam.

Gosia, maleństwo pasuje jak ulał, tylko muszę małe roszady przeprowadzić.

Kupiłam planowany klonik palmowy na miejsce uschnietego 'Disssectum' Tym razem to Acer palmatum 'Stella Rossa'
Będzie rósł w tym samym miejscu. Przymiarka w donicy

Nastepny nabytek to liliak 'Sensation' szczepiony na wysokim pniu. Na razie M.ustawił sobie na tarasie. Docelowo będzie w zupełnie innym miejscu, ale ma zakwitnąc i pachnieć właśnie tam :lol:

Maleństwo wpominane przez gorzatkę, łaskoczące mnie w samochodzie po twarzy to jabłonka rajska 'Ola'. Będzie rosla w części tarasowej, przy płocie. Wypełni dziurę widokową, która powstała po wycięciu przez sąsiada wiśni z płotem

i z bliska

Przywiozłam też azalię 'Doloroso' - markita dziekuję :kiss3: piekny krzaczek. Zasili cygańską spódnicę

Kupiłam jeszcze jedną azalie, ale nie pamiętam nazwy - odmiana z pewnością nie wielkokwiatowa. I oczywiście łupy od Romka (ciemiernik korsykański, naparstnice, siewki klonów palmowych) i od Izy - ostróżki i tojady.
Bagażnik oczywiście zapakowany po dach :happy3:
Och i zapomniałam o ocalonym przez mojego M. wielkim iglaku z ogrodu Romka, ale za nic nie wiem co to jest. Romku ratuj :lol:
Och, więcej grzechów nie pamiętam.
A z dzisiejszego obchodu po ogrodzie....









Marta wystarczy zdjęć jak na jeden post? :P
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2014 20:18 przez dodad.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 13 Kwi 2014 20:28 #243200

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Samochód może i był przeładowany, ale za to portfel lżejszy, więc na jedno wyszło :rotfl1:

Niezłe łupy :woohoo: W dobre ręce trafiły... choć chwilowo "przeciętne" :(
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 13 Kwi 2014 20:33 #243204

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Właśnie się dziwiłam temu rozpasaniu zdjęciowemu ;) , widzę, że stawianie dobrego przykładu przynosi zamierzony cel! :lol: Co prawda, do Romka Ci jeszcze daleko, ale jesteś na dobrej drodze!
A ja na te tulipany wciąż czekam, ach ta moja wiosna... Białej szachownicy zazdroszczę, u mnie szachownice jakoś w tym roku nie za specjalnie się prezentują...
Widziałam właśnie, że M. całkiem dobrze się spisywał w szkółce, jakieś oznaki zainteresowania roślinami dało się zauważyć, no może nie był to jeszcze szał zakupów, no ale nie wymagajmy za wiele... Z czasem się rozwinie, tylko trzeba go zabierać ze sobą i te dobre przykłady pokazywać! :rotfl1:
A służę swoją pamięcią ;) Romkowy świerk to Picea abies 'Końca' :)
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 13 Kwi 2014 20:46 #243210

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
dodad wrote:
Kupiłam jeszcze jedną azalie, ale nie pamiętam nazwy - odmiana z pewnością nie wielkokwiatowa.
Dorota... to biały Rhododendron atlanticum ;)
Łapki współczuję :hug: choć dobrze, że nie lewa, bo kto by biegi zmieniał? :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 13 Kwi 2014 21:11 #243219

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Gosia, dzięki :kiss3: , właśnie znalazłam ja w naszej bazie. Ponoć pięknie pachnie :dance:
Biegi jak biegi, ale okno jedno mam nieumyte :blink: A lewą ręką jakoś.... nie umiem :oops:

Marta, Romek na mniejszą częstotliwość za to hurtem nadrabia :happy3: Białe szachownice też u mnie cudem ocalały. Jesiena chyba sama wykopałam, zimowały na wierzchu. Wiosną sie ocknęłam i zakopałam,. Jak widać zakwitły :P
M.zadowolony z wyjazdu. Chodzi i jabłonkę ogląda ;)
Dzięki za pamięć. Czytam, ze on dość trudny w kompozycji :happy:

Siberka, wbrew pozorom portfel nie tak bardzo zdrenowany. Za takie roslinki :whistle:

Moja gwiaździsta nadal zachwyca :hearts:


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 13 Kwi 2014 21:23 #243225

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jedno okno masz nieumyte :dazed: , ja mam wszystkie brudne i może wcale nie będą czyste przed Świętami :rotfl1: , trudno :wink4: . Choć wypadku absolutnie współczuję :hug: , nigdy nie miałam nic szyte :huh:
Jak czytam te Wasze opowieści, to coraz bardziej chciałabym w przyszłym roku dołączyć :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 13 Kwi 2014 21:52 #243247

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
markita wrote:
Jak czytam te Wasze opowieści, to coraz bardziej chciałabym w przyszłym roku dołączyć :whistle:

A jak ja bym chciała .. :P
Za daleko ,za daleko :jeez:

Dorotka - "Ola" będzie pięknie wyglądać w tym miejscu ,to dla mnie najładniejsza
jabłonka ozdobna ,chociaż niemała.
Ręki szkoda :unsure:

A Twoja magnolia gwiaździsta to jakaś odmiana?
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2014 21:53 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 13 Kwi 2014 22:24 #243269

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Magda, na szczęście jabłonie doskonale znoszą cięcie, więc nie ma obawy, będziemy skracać nadmiernie szalejące.
Rzeczywiście do Krzywaczki od Ciebie daleko trochę, no ale cóż, duży mamy kraj :happy: A do Sulejowa obie mamy 'hektar drogi'
Magnolia miała podpis stellata, więc pewnie żadna odmiana, ale mnie zachwyca. Z resztą w tym roku po raz pierwszy ma tyle kwiatów. A i przymrozki jej nie liznęły, dobre ma miejsce.
Ręka boli jak diabli, jedyny pozytyw to L4 - odpocznę sobie ;)

Marta, na szczęście część udało mi sie umyć wcześniej. Nawet to nie umyte mi nie przeszkadza za bardzo. PPD to ja nie jestem :rotfl1:
Samo szycie nie boli - znieczulenie. Choc pierwszy szew miałam zakładany na żywca, dopiero jak krzyknęłam dołozyli mi znieczulenia ;)
Z dołączeniem niema problemu, zapraszamy :hug:
Na dobranoc mam taki widoczek: pierwszy w tym roku różany pączek :hearts:


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2014 22:24 przez dodad.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 13 Kwi 2014 22:40 #243276

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ojej biedulko :hug: niech no zgadnę - szklanka pękła podczas mycia? :hug:
mój Szkodnik tak właśnie sobie załatwiła też prawą rękę.....tylko, że jej szkło przecięło dłoń prawie na pół....brrrr :sick:
kuruj się i oszczędzaj rękę...... :hug:
jej...pączek na róży! :woohoo:
oj będę musiała u siebie poszukać :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 14 Kwi 2014 11:22 #243406

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Biedaku ty mój :kiss3: szwy, jakie szwy :supr3:
Trzeba nam było tego whiskacza w Krzywaczce zrobić, to by się nic nie stało :funnyface:

Szukałam pączków na różach :search: nie ma :blink:
Ostatnio zmieniany: 14 Kwi 2014 11:28 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 14 Kwi 2014 11:30 #243407

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
dodad wrote:
Na dobranoc mam taki widoczek: pierwszy w tym roku różany pączek :hearts:

Na jakiej to odmianie, Dorotko?
U Adriana Louise Odier tak się wyrwała.
Macie remis w pączkach :rotfl1:
Ciekawe u kogo wcześniej zakwitnie :wink4:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 14 Kwi 2014 12:22 #243416

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Dorota,
co ja widzę - szaleństwo zakupowe w gronie podobnie zakręconych? I nawet Mąż się zainteresował - GRATULACJE!
Zazdroszczę miejsca by upchnąć kolejne zdobycze...

Cieszę się, że zdobyłaś Doloroso - widziałem w tle obficie wypąkowane azalie... :dance:
Ta magnolia mi się bardzo podoba ale czy ona czasem nie urośnie za duża?
Gwiaździsta to niezawodna i urocza magnolia!

Tulipan Emperor jest świetny - u mnie też lada chwila się rozwinie (na szczęście nie zdegenerował się)
/kupowałem o ile pamiętam w Lidlu/
Ja też mam "żółto-maślane" hiacynty - mi pachną bananowo, hihi

U Ciebie to pąk na porządnym pędzie różanym, u mnie pączek na cienkim badylku - grunt, że są!!
Powojniki również są wyrywne - ciekawe, czy na majówkę zdążą...
Oby się tylko prognozy o 3-4 C przymrozku nie sprawdziły

Pozdrawiam serdecznie
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 15 Kwi 2014 17:01 #243734

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Marto, wniosek z tego, że i kuchenne prace do bezpiecznych nie należą :rotfl1:
Szkodnikowi współczuję, ból jest spory, ale trudno.
Czytam, że w Poznaniu jakieś zjawiska meteorologiczne szaleją ulewy, grad?... U nas na razie spokojnie tyle, ze zimno.

Joluś, szwy, takie nitką ;) Ech będzie dobrze. Usprawiedliwiona sie czuje i zwolniona z przygotowań do świąt :whistle:
Żebyś wiedziała, wtedy człowiek jakiś taki ostrożniejszy :happy:
Ulka, ten pąk to na Gertrudzie Jekyll ale znacznie więcej i większych jest na Maigold. Ta z pewnościa będzie wcześniej. Tyle, że rosnie przed domem a tam rzadko sie wypuszczam z aparatem :oops:

Adrianie, jechaliśmy z z myślą o zakupie wysokiego drzewka własnie pod płot. Miała być to co prawda magnolia, ale.... duże były tylko żółte (M.się sprzeciwił) a w oko wpadła mu ta jabłonka.
Z miejscem kiepsko, co prawda jest jeszcze troche trawnika, który można by uszczuplic, ale dzieci i M. bronia go jak niepodleglosci. Zbytnio nie nalegam, bo już mam problemy z ogarnięciem tego co jest.
Azalia powędruje w miejsce przetacznika o tego
, jego rozdzielę i posadze w towarzystwie róz.
Z drugą azalią jeszcze krążę,jest kilka opcji ale w każdej cos muszę wykopać, chyba padnie na lilie, bo te najłatwiej upchnąć

Magnolia gwiaździsta rzeczywiście potrafi osiagnąc spore rozmiary ale... kiedy to będzie :rotfl1: Cos sie przytnie najwyżej.
To taki kąt, gdzie upycham różności, więc nie będzie żalu.
Tulipan zachwycił mnie w zeszłym roku i jesienia specjalnie na niego polowalam. O ile pamiętam kupiłam chyba 30 cebul. Posadzone w trzech grupach zakwitną w różnym terminie (jedne już zbielały zupełnie z drugie w zielonych pąkach dopiero. zastanawiam sie czym to idzie. Sporo mam też tulipanów 'White Parrot' i też na różnym etapie rozwoju.
U nas ziąb, ale przymrozków chyba nie będzie. Oby.

Pierwszy powojnik już kwitnie - Jan Lindmark


Kalina lada chwila


tutaj przesadzony powojnik Ivan Olson. Nareszcie ślimaki go nie morduja. Pąków chyba z pięćdziesiąt :dance:


błękitne szafirki sadzone dwa lata temu rozmnożyły się bardzo :hearts:


i brunnera
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 15 Kwi 2014 20:20 #243789

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no grad wielkości orzechów laskowych i włoskich, ulewa i to taka jakby ktoś kran odkręcił na maksa.....masakra jakaś :crazy:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.480 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum