TEMAT: Ogród Doroty '2014

Ogród Doroty '2014 02 Mar 2014 19:46 #230231

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Czyli szkodniki ogrodowe w akcji :jeez: W pień coś wyciął czy okroił korony? :think:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Doroty '2014 02 Mar 2014 19:48 #230232

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
No i pokolorowałaś nam świat Dorotko , mam tylko 2 kępki krokusów na nowej działce. Muszę pamiętać ,żeby to zmienić jesienią :idea1:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 02 Mar 2014 19:52 #230234

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Krokusy u mnie w tej samej fazie, ale przylaszczki ledwo pączki. Ten 'Cream Beauty' całkiem ciekawy.
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 02 Mar 2014 19:54 #230237

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
A cóż tam się stało Dorotko :supr3: ?
Dwa lata temu jak pojechałam na urlop to moja mama wypieliła mi skutecznie cały łan ostróżek i wszystkie siewki ciemiernika (a było ich sporo). Cóż, chciała dobrze :unsure: .
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 02 Mar 2014 20:20 #230248

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Trzeba ustalić, kto jest projektantem zieleni na nowej działce! ;)
Teść po prostu lubi piłować, a że tu nigdy nie mógł się wyszaleć ;) , to teraz masz! :lol:
Znaczy nie masz... ;)
Ale Ci krokusy zaszalały, ja nie wiem, co się dzieje z moimi, ja je chyba przez cały sezon zakopuję coraz głębiej przy różnych okazjach plewiennych i nie tylko, bo moje mają tendencję zanikową...
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 02 Mar 2014 21:25 #230296

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Jednak wiosną najpiękniej, choć to dopiero początki - powodzenia :bye:
Pozdrawiam Vera :)
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 02 Mar 2014 21:29 #230307

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, witam wiosennie :bye:
Podziwiam krokusy, te pierwsze zwiastuny wiosny w naszych ogrodach, ale z niecierpliwością czekam na 'cygańską spódnicę'.
Oj, będzie się działo, zwłaszcza że zima była łagodna i strat azaliowych chyba nie będzie....
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 02 Mar 2014 22:00 #230343

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Doroto, :)
nie wiem po co ja jechałam na działkę - w poszukiwaniu wiosny - skoro wystarczyło zasiąść do komputera i zajrzeć do Twojego ogrodu. Wiosna! Mościa dobrodziejko! Całe łany krokusów i innego kwiecia. :bravo:
Prawdziwy początek sezonu.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 02 Mar 2014 23:06 #230394

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
O mamusiu :woohoo: jaka wiosenka słoneczna :woohoo:
U mniue pochjmurno i wieje znad wschodu :sick:
Nic się nie chce :jeez:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 03 Mar 2014 00:02 #230412

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Nie wypadało tutaj nie zajrzeć :)
ależ łany krokusów Doroto! U mnie dopiero pierwsze rozkwitły.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 03 Mar 2014 22:37 #230666

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Moja wiosna przycupnęła skulona. Krokusy ledwo pąki pokazują... Ania Zielona parę kroków - taka różnica :dry:
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 05 Mar 2014 09:00 #231049

  • Tebi
  • Tebi's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 65
  • Otrzymane dziękuję: 6
:woohoo: Cześć Kochana Dorotko,
Raczej nie umiem czytać w myślach, ale dotrzeć do twojego wątku - już tak.... :happy4:
Dzięki Ci za namiar na Alebciową Cornelię..... większej reklamy nie trzeba. Mam swoją przy płocie - trejaźu i chyba wybiorą prowadzenie jej jak pnącej w tym roku, nie kulkowanie, chociaż i miejsce jest.....
Wszystkiego, co superowe w tym sezonie. Zaczyna się obiecująco :kiss3:
Pozdrawiam, Justyna
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 05 Mar 2014 13:52 #231133

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Dorotko ile cudownych kolorków gości już w Twoim ogrodzie. Krokuski przepiękne! Ja miałam zasadzić je w swoim ogrodzie jesienią, ale jakoś czasu nie było i nie zdążyłam przed zimą. W tym roku muszę to koniecznie nadrobić.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 06 Mar 2014 12:41 #231415

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Jestem, jestem...
Pogoda się zbiesiła, zimno i ponuro. Nastrój od razu zapikował, nie lubię takiej pogody.... :(

Iwona, moje przylaszczki w bardzo ciepłym miejscu to i wcześnie kwitną, choć widziałam w zaprzyjaźnionym już całe kwitnące łany, u mnie dopiero pojedyncze kwiatuszki.

Siberko, niestety część w pień a część "przyciął". Choć nie wiem czy nie wolałabym by tez wyciął :( Porobię zdjęcia, to poradzicie czy coś się jeszcze z tym da zrobić. Mnie ręce opadły. Najgorsze jet to, że on uważa, że dobrze zrobił, bo dawniej tak wszyscy przycinali. A okaleczone drzewa do dziś straszą.

Marzuś, sadzić trzeba :) . Na szczęście krokusy tanie więc można poszaleć.

Aniu, wyrywne te krokusiki w tym roku. Mam nadzieję, ze zimniej już nie będzie. na razie poskulały się w pączki i czekają na cieplejsze dni.

Edytko, ech, nawet mi się nie chce pisać. Mój teść uważa, ze drzewo kilkunastoletnie należy wyciąć i na to miejsce sadzić nowe... bez komentarza. Nie miałabym pretensji i jakieś chore, uszkodzone ale zdrowe, ładne drzewa, nawet jeśli nie "wymyślne" robią klimat na działce a tak.. łyse pole.

Marta, no trochę musztarda po obiedzie. Teść niby pozwoliła, nawet prosił by coś tam zacząć sadzić, ale równocześnie poszalał z piłą. No i tak cieniste zakątki stały się mniej cieniste ;)
Jak to nie ma się gdzie wyszaleć? A mój las? Co roku mi tam ostrą przecinkę robi. Ale tam akurat nie narzekam, drzew dużo, opał na zimę jest za friko.
Ty podejrzewasz zakopywanie krokusów, u mnie co roku bliżej powierzchni znajduję cebulki. Myślę, że to ptaszory wywlekają. Co jakiś czas znajduje takie na wierzchu rosnące.

Vero i ja nie mogę doczekać się tej prawdziwej wiosny, zielonej, bo na razie to bardziej buro. Kolory gdzieniegdzie tylko.

Dalu, mam nadzieję :) Choć niektóre azalie w tym roku zapauzują w kwitnieniu. obawiam się, ze zeszłoroczna orgia trochę je nadwyrężyła a poza tym u nas było latem bardzo sucho. Pąków na niektórych krzewach nie widzę.
Ale jakkolwiek by nie było czekam z utęsknieniem na kwiaty.

cdn...
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogród Doroty '2014 06 Mar 2014 12:47 #231417

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
U nas też już mniej optymistycznie... ale co się nacieszyłyśmy, to nasze ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 06 Mar 2014 13:07 #231420

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Danielo, miło mi że zaglądasz. Do wiosny jeszcze trochę, ale przedwiośnie rzeczywiście już jest. Pąki na krzewach coraz bardziej nabrzmiałe. Tawuły "się puszczają', obólnie dobrze jest. Tropche pogoda mi pokrzyzowała plany, ale mam nadzieję, że do weekendu sie wypogodzi.

Jolcia, wiem, ze i u Ciebie się zachmurzyło i nawet sypnęło jakimś białym.... Mam nadzieję, że juz nie ma. U nas noca troche popadało, rano juz tylko kropiło a teraz znów nic. A sucho jest, wiosna dawka deszczu bardzo potzreebna, tym bardziej, że i śniegu było nie za wiele.

Adrianie, od magia fotografii :rotfl1: Tych łanów nie tak wiele i to raczej łaniki, ale dobrze jest :)

Alebciu, ale jak sie te Twoje piachy zagrzeją to.... :whistle: Wszystko ruszy z kopyta. U mnie w tych zimniejszych miejscach roslinki jeszcze głeboko spią.

Justyś, dzięki kochana. I tobie zyczę by zielone rosło w siłę :) Alebciowa Cornelia oszałamiająca. A podejrzewam , że w tym roku będzie jeszcze lepiej. Poczekamy, bęzie cudnie.

Moniko, witaj. Jakos nie wyobrażam sobie ogrodu bez wczesnowiosennych cebulowych. Po zimie jestem tak spragniona kolorów, wtedy każdy najmniejszy kwiatuszek cieszy. Musisz koniecznie nadrobić te braki w ogrodzie.

Gosia, to prawda. Parę tych słonecznych dni i człowiekowi od razu lepeij na duszy.

Wczoraj robiałam z dzieciakami Marzannę ekologiczną na konkurs :) Wyszła pieknie. Wypełniona sianem, suchą trawą, pocietym papierem powinna palić się super. Niech ją jak najszybciej spławią. :rotfl1:
Wiosno przychodź :)


Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 06 Mar 2014 13:08 przez dodad.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 06 Mar 2014 13:25 #231428

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Dorotka kiedy Ty takie słoneczne, piękne fotki cyknęłaś :think:
U mnie buro i ponuro to i fotografować nie ma co :supr:
Wilgoć za to jest w ziemi, śnieg nie poleżał długo na szczęście.
Temat został zablokowany.

Ogród Doroty '2014 06 Mar 2014 18:21 #231478

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Też mam Panasonica, a co w tym manualu podciągasz???? Ze mnie straszliwy laik w tej kwestii. :happy:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.619 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum