TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 31 Sie 2014 09:40 #295821

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Marto, co robisz swoim różom, że są tak zdrowe :woohoo: ? U mnie Old Port stoi bez liści :hammer: .

I co to za róża tak wystrzeliła po prawej :think: ?markita wrote:

widoczki ;)


DSC_2736.JPG


Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Wrz 2014 21:08 #296336

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Ula zawsze możesz wstąpić i powąchać :happy3:

Dorcia jak tam pierwszy dzień szkoły ;) , ja jeszcze nie poczułam, plan nie najgorszy, może jakoś to będzie :silly:
Deszcz by już u mnie się przydał, kosiłam dziś i kurzy się koszmarnie :pinch:
Dzisiejsze grzybki dla Ciebie :kiss3:


DSC_2790.JPG


Maślaki omijam, bo mi się znudziły :happy4:

Romciu i jak, niechciej minął? Popracowałaś? U mnie też już sucho, ciężko będzie trawę zrywać :jeez:
Różyczkę pamiętam, a jakże :lol: , mam nadzieję, że chociaż ona Cię nie rozczarowuje ;)

Moniko dziś nadal nudno :happy3: , znowu róże :happy3:

Bordure Rose


DSC_2779.JPG


To niebieskie pod różami to lobelia, wysiała się sama oczywiście :rotfl1: . A ponieważ to samosiejki, kwitną później niż rozsada pędzona w domu i dlatego teraz wyglądają jak w pełni lata :happy4:

Paweł względny ład mam od niedawna ;) , zaczynam doprowadzać ogród do porządku po przymusowym odwyku :silly:
Do ogrodu oczywiście, że zapraszam :hug: , może się uda przy okazji październikowego szkółkingu ;) . Choć wtedy już nie jest tak kolorowo :dry: , a traw mam za mało, żeby jesienny "look" był tak atrakcyjny jak letni :oops:

Asiu bo róże generalnie są niesamowite, czyż nie :silly: ? Ty coś o tym wiesz :lol: .
Na chwilę obecną pozbyłam się (chyba :dazed: ) nadmiaru siewek werbeny, ale wygląda na to, że sytuacja się powtarza, więc jak przypomnisz mi w przyszłym roku, to chętnie się podzielę. Jarzmianka akurat nie wysiała mi się żadna :think: , ciekawe :supr:

Edytko nie są zdrowe, wierz mi :oops: , choć akurat żadna jeszcze całkiem goła nie stoi :happy3: . A Old Port już drugi sezon całkowicie zdrowy, ani jednej plamki, może Ty masz Heidi Klum??? Bo to podobno bardzo chorowita bliźniaczka ;)
Ta wielka róża to piżmówka Bukavu. Pomimo tego, że zarówno na wiosnę, jak i po pierwszym kwitnieniu była bardzo mocno cięta, dalej szaleje :tongue2:






Szykuję się do jesiennych zmian w ogrodzie i pierwszym etapem było dziś wygolenie trawnika według moich standardów wreszcie :happy3: , czyli na rekruta, przy samej glebie :happy3:
17 pełnych koszy dziś przewaliłam :tongue2: , a kosiłam niecały tydzień temu :jeez: . Nienawidzę trawska :evil: . Jak się cieszę, że znów go ubędzie :evil:
Zajęło mi to pół dnia :hammer: i nic więcej nie zdążyłam, nawet posadzić moich nowych nabytków krzywaczkowych :P . Bo chociaż nie było mnie na tej niezwykle udanej wycieczce, to nabytki mam :woohoo: , dzięki uprzejmości Marty :hug:


DSC_2772.JPG


wejmutka "Mini Twist", świerk kaukaski "Golden Start" i koreanka "Icebreaker" :dance: . Ale się cieszę :woohoo:

Zdążyłam jeszcze tylko przyłapać Ryśkę ze zdobyczą ;)


DSC_2768.JPG


Szkoda tylko, że znosi te zdobycze zza płotu, zamiast łapać te, które ryją na miejscu :devil1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Wrz 2014 21:14 #296342

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
I u mnie 'Old Port' mocno trącony przez plamistość... a to on bez wątpienia, z pewnego (a przy tym również przystojnego ;) ) źródła...
Twój power nieustannie mnie zadziwia... ale nie motywuje do naśladownictwa :oops:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Wrz 2014 21:31 #296346

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ojej ale bym chętnie powtórzyła moje zeszłoroczne łazęgowanie maślakowe:( dla samego choćby zbierania.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Wrz 2014 22:48 #296361

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Nic mi nie mów o szkole i nic mi nie mów o nowym planie :evil: . Taki mną trzęsie wk... nerw :whistle: , że nawet spać mi się odechciało :cry3: . Plan koszmarny.

W ogrodzie dziś byłam tylko podczas obchodu z Pawłem :woohoo: , który dziś nas odwiedził i przywiózł mi mega olbrzymią kępę gigantusa :hearts: i pięknego derenia :dance: . Gigantus to ma ze 3 metry wysokości :ohmy: . Gdyby nie wizyta Pawła to na pewno strzeliłabym sobie dziś w łeb :tongue2: .


Grzybki super! Ja byłam z Sebastianem i chłopcami w niedzielę na popołudniowym spacerku. Wiadro nazbieraliśmy :woohoo: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 01 Wrz 2014 23:10 #296364

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, widoczki ogólne wspaniale! Róźe dają pokaz bez względu względu na przygnębiającą kartkę w kalendarzu!
Angela zachwycająca... :hearts:
Ps. Czy nasionka dotarły?
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 02 Wrz 2014 06:31 #296376

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Martusiu zakupy Twoje ,to moje iglaczkowe marzenia .Że też ja tak mam daleko do tej Krzywaczki
Na Mazowszu ,jest drogo i nie ma wielkiego wyboru .Na grzybach nie byłam od dawna ,z obawy przed kleszczami ,a dopadł mnie we własnym ogrodzie . :cry2:.A sosiku bym zjadła ,mniam :hearts:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 02 Wrz 2014 16:48 #296495

  • Roma
  • Roma's Avatar
Martuś-leń trwa nadal :jeez: Robię tylko to co muszę a więc dzisiaj podlewam róże i hortensje a wczoraj z wielkimi problemami posadziłam 20 szt wrzosów i wrzośców.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Wrz 2014 11:58 #296659

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Martuś, maślaki Ci się znudziły, a ja bym je jadła na okrągło :)
Mizianki dla pięknej Ryszardy.
Marto, nikt i nic by mnie nie zmusiło do dłubania w pomidorach, moje bez dłubania wyglądają tak
imageshack.com/a/img674/8774/pDcAll.jpg
Przed suszeniem solę i posypuję obficie ziołami.
Fajne iglaczki :)
Ostatnio zmieniany: 03 Wrz 2014 11:59 przez zielonajagoda.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Wrz 2014 20:53 #296739

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ciekawe, ile ja bym koszy przewaliła, gdybym zakładała kosz... I gdybym kosiła :rotfl1:
Radość z pozbycia się rychłego, mam nadzieję :) , kawałka trawnika jak najbardziej zrozumiała!
Marta, Twoje róże naprawdę świetnie się prezentują, oj musisz Ty je kochać ;)
Jak to nie byłoby co pokazywać, gdyby nie róże! A piękne galtonie się doczekają portretu?
Na grzybki trzeba, a ja tylko ryję, przesadzam, sadzę...
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Wrz 2014 21:11 #296746

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Gorzatko hmm, awatarek jakiś jesienny :dazed: , ten szaliczek :think: , a tymczasem ciągle lato mamy :lol:
Sprawdziłam dzis jeszcze raz mój Old Port, ale nadal zdrowy :silly: , z tego samego źródła ;)
Ja bym nie nazwała powerem tego, co mnie pcha do działania ;) , to po prostu zwykłe poczucie przyzwoitości wobec roślinek, które zakupione dawno temu wciąż męczą się w doniczkach, bo nie mam gdzie ich posadzić :pinch: . No i nie będę sama tej trawy zdzierać :happy4:

Dorcia jak tam po trzech dniach ;) ? Żyjesz :happy3: ? A jakieś fotki chociaż robisz? nie pokazałaś ani giganteusa, ani derenia, ani nawet grzybków :hammer: . Że już o zamówionych cebulach nie wspomnę :jeez:

Kasiu dla mnie przygnębiająco zacznie się w listopadzie ;) , na razie jeszcze da się wytrzymać, a póki co lato wraca :cool3:
Nasionka dotarły :hug: , strasznie są mikroskopijne ;) , ale ja się łatwo nie zniechęcam i będę wiosną siać :lol:
Róże dają czadu teraz :woohoo: , większe, ładniej wybarwione kwiaty, no i dłuższe kwitnienie nie spalane przez słońce, ani nie niszczone przez deszcz.

Ewo ja też mam daleko do Krzywaczki i nigdy w niej nie byłam :happy3: . Skorzystałam z uprzejmości koleżanki, która jechała i poprosiłam o małe co nieco ;)
W Lublinie też drogo i mało gdzie jakieś ciekawsze iglaki sprzedają, często w dodatku nie wiedzą co mają :jeez:
Wiesz, że ja już trzy lata pętam się po okolicznych krzakach i nigdy żadnego kleszcza nie przyniosłam? A moja córka wybierze się czasem od wielkiego dzwonu i zawsze coś przyniesie :dazed:

Romciu ja też robię tylko to co muszę :happy3: , na chwilę obecną muszę przygotować miejsce dla mojej wciąż nie wysadzonej poczekalni :pinch: , na szczęście nie będę tego robić sama :P

Iwonko jeść może bym jadła, ale kto by je obierał :rotfl1:
Pomidorki wyglądają bardzo smakowicie :drool: , muszę zainwestować w suszarkę, bo na razie suszę w piekarniku :jeez:
Ryśka wymiziana ;)





Coś słaby ruch na forum ostatnio, czyżby wszyscy odczuli początek roku szkolnego :happy4:
Ja powoli przygotowuję front robót na piątek i sobotę. Wyznaczyłam nowe granice rabaty po płotem i dodatkowo powstanie klombik :P pośrodku największego kawałka trawnika jaki mam.
Wzorem Dorci zrobiłam zdjęcia z balkonu :happy3: , najpierw nowa granica długiej rabaty. Czy widać zielony wąż?


DSC_2815.JPG


i z poziomu ziemi już odkrojone, bo wąż potrzebny gdzie indziej :lol:


DSC_2817.JPG


a to klombik dwa dni temu, dziś go trochę powiększyłam i odkroiłam


DSC_2818.JPG


Oczywiście planu nasadzeń nie ma na razie żadnego :happy3: , wiem tylko, że pośrodku klombiku posadzę wisienkę pendulę, co dalej okaże się tradycyjnie w praniu :rotfl1:

Dziś pół dnia obrywałam chore liście z róż :pinch: , wolę to zrobić zanim spadną, bo wybieranie ich z kory doprowadziłoby mnie chyba do szału :evil:
Przy okazji zauważyłam mączniaka na Chopinie i na dwóch nowych azaliach :huh: . Pomidory też już wszystkie do wyrzucenia :angry:
No i sucho się zrobiło, dziś musiałam już co wrażliwsze roślinki podlewać :jeez:

Żeby nie było, że znów róże ;) , to może powtarzające ostróżki


DSC_2812.JPG



DSC_2813.JPG


wrzosy


DSC_2791.JPG



DSC_2792.JPG


marcinek


DSC_2778.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, chester633, Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Wrz 2014 21:21 #296749

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Nawet pół zdjęcia nie mam :oops: - ani grzybków, ani derenia, ani giganteusa. Ale to nie ważne ... wyobrażasz sobie, że w szkole na wszystkie pytania odpowiadam NIE :woohoo: . Każdy dostaje tą samą śpiewkę... nie chcę, nie mogę, nie da się, nie będę :rotfl1: . Nawet zaczęło mnie to bawić :happy3: .

U mnie poczekalnia się uszczupla. W niedzielę od babci przywiozłam wielką kępę marcinka i ... dwa floksy :dazed: . Babcia je dla mnie wcześniej wykopała i co ja jej miałam powiedzieć? :pinch: Obwieszczam zatem, że rosną u mnie dwa floksy i już możesz się śmiać :rotfl1: .


Foty z pięterka bardzo mi się podobają :lol: . Klombik też mi się widzi :woohoo: i powiększenie rabaty przy płocie słusznie będzie poczynione. Widzę, że działasz ... zatem ja mogę przystopować i poczytać jak się inni będą męczyć :rotfl1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Wrz 2014 21:47 #296757

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Marto ryjesz, sadzisz, przesadzasz, a relacja gdzie??? :happy-old:
Gdzie ja mam galtonie :think:
Portretu nie posiadam, choć bardzo je lubię, bo są absolutnie bezproblemowe :P


DSC_2708.JPG


Sąsiad mi zdradził gdzie najbliżej mnie rosną prawdziwki i miałam w sobotę jechać, ale będę trawę zrywać :supr: , trudno, poczekają ;)

Dorcia Bardzo mi się podoba Twoja asertywna postawa w szkole :bravo: :happy3: , oby tak dalej :devil1:
Ciekawe jakie to floksy dostałaś od Babci ;) , koniecznie zrób jakieś zdjęcia :happy-old: . Oczywiście wiesz, że jak Ci się nie spodobają, to ja je chętnie przygarnę :rotfl1:
Ale myślę, że skoro już się pojawiły, to może się do nich przekonasz :silly: , jak do hortensji ;) . Te floksy co kupiłam u Szmita ciągle kwitną i zachwycają mnie coraz bardziej :hearts:
Jak tylko roboty ruszą będę realacjonować na bieżąco :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Wrz 2014 22:01 #296769

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
dorciaj wrote:
wyobrażasz sobie, że w szkole na wszystkie pytania odpowiadam NIE :woohoo: . Każdy dostaje tą samą śpiewkę... nie chcę, nie mogę, nie da się, nie będę :rotfl1: . Nawet zaczęło mnie to bawić :happy3: .
Tylko patrzeć, jak synkowie wezmą przykład z mamusi i zaczną tak samo... "Nie chcę, nie mogę, nie da się, nie będę chodzić do szkoły" :rotfl1: Ciekawe, czy to też będzie bawić :happy3: :lol:
Marta, to zdjęcie śmiało można uznać za portret zbiorowy ;) Ładnie im razem! Jeszcze na tle takiego trawnika!
Przeżywam podobne dylematy... Grzybki czy działeczka? Póki co jednego kozaka pod brzózką znalazłam, ale to co to jest... :)
Relacja? Jak wyjdę z depresji i nauczę się mecze siatkówki w internecie jakoś oglądać, bom sfrustrowana bardzo filantropię niektórych! :mad2: :mad2:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Wrz 2014 22:02 #296770

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Markitko, nawet nie wiedziałam jak duże te nasionka, bo zbierałam całe grzywy :P Powodzenia w wysiewach!
Plan na powiększenie rabaty baaardzo mi się podoba i oczywiście zazdroszczę areału do szaleństw! Ciekawa jestem jak skomponujesz nowy fragment, bo to, co już jest wygląda zjawiskowo! Piękne zestawienia, plamy kolorów, faktury roślin..super widok z góry! Klomb na środku to pomysłowe rozwiązanie, na pewno będzie się wspaniale prezentował na tle trawnika z szeroką rabatą w tle :woohoo:
Czekam na relację z prac :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Wrz 2014 22:05 #296771

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martuś ooooooooo znów będzie mniej godzin aerobicu :rotfl1: ,ale więcej miejsca na zachciewajki ;) .Niedługo będą tylko chodniczki trawiaste :rotfl1: Super fotki z lotu ptaka, a raczej balkonowe widoczki :hearts: .Za chwilę trzeba będzie sadzić cebulowe, więc do czasu pierwszego śniegu robota zapewniona :rotfl1: Zazdroszczę grzybków bo takie świeżo zebrane mają całkiem inny smak niż ze sklepu
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Wrz 2014 22:31 #296789

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
O, widzę, że rabata przypłotowa dostanie trochę luzu,
jeszcze dodatkowa na środku??? oj, będzie sadzenie.
Co mam Ci wykopać??? Będę miała na zbyciu Kosmosy :happy: ,
tak, tak - z dużej litery, bo to nazwa odmiany :happy3:
Dziś po pracy byłam na grzybach, sama, choć nie - z rowerem :P ,
udało mi się nawet kilka prawdziwków wydłubać z mchu i igliwia,
o 17-tej przynajmniej tłoku nie było w lesie.
Byłam też w sobotę, ruch w lesie większy niż na mojej wiejskiej drodze.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Wrz 2014 22:41 #296795

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ciekawa jestem jakie plany nasadzeniowe s na tę poszerzaną rabatę bo ,że żadne w to nie uwierzę :P
Od przyszłego tygodnia też ostro zabiorę się za robotę.W tym nie chcę zniszczyć sobie pazurów w sobotę mamy roczek naszego najmłodszego wnuka a w przyszłym tygodniu na świat ma przyjść nasz kolejny(9)wnuk, Tytus i z tego co mi wiadomo,nie będzie to jeszcze koniec :P
Ostatnio zmieniany: 03 Wrz 2014 22:43 przez Roma.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.732 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum