TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Wrz 2014 22:25 #297707

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martusia- ale się u Ciebie dzieje!

Zebrinus jest fajny- mimo, że mam go drugi rok i nie kwitnie, to darzę go sentymentem, bo to była moja pierwsza trawka w ogrodzie. Zmężniał w tym roku i robi się fajną, gęsta kępą, jednak nie dominuje zbytnio. Natomiast z ostatniej wizyty u producenta bylin przywlokłam miskanta- urzekły mnie czerwone pędzelki, a kilka następnych jest "w drodze" i po prostu musieliśmy jechać razem do domu..a teraz mam problem, gdzie go posadzic.. Wiem, gdzie bym chciała, ale rabata powstanie za rok :hammer: Ale gdybym przypadkiem pilnie potrzebowała miskanta- to mam :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Wrz 2014 07:36 #297739

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
A ja nie mam co pisać :think: tylko chwalić i chwalić :unsure:
Wiadomo ogrody, jak to ogrody... zadbane, ładne, wielkie, u większości z perspektywami... :supr: :supr:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Wrz 2014 07:51 #297742

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Jakby co, to mój bardzo szybko się rozrasta :woohoo: . Przypomnij się wiosną ;) . Postaram się niebawem powstawiać swoje trawy, specjalnie robiłam wczoraj zdjęcia :lol: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Wrz 2014 08:39 #297774

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
O i tutaj tyle się dzieje :dance: Marta - szczerze podziwiam ! Ja mam strasznego niechcieja :unsure: życzę aby pogoda sprzyjała Twoim poczynaniom ogrodowym i rewolucjom :hug:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Wrz 2014 09:28 #297807

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Martuś, Twoje poczynania ogrodowe wpędzają mnie w jeszcze większego niechcieja :wink4: Jak Ty to robisz, że tyle robisz :silly: :rotfl1: ? I wszystko nadal piękne i uporządkowane :woohoo:
Tylko zastanawia mnie w Twoim wpisie:
... Dużo też myślę ostatnio o trawach, ale nie czuję się zbyt pewnie w tym temacie, liczę na szkółking w towarzystwie lepiej zorientowanych ;)
Oprócz zdzierania trawy zaczęłam przerabiać niektóre fragmenty ogrodu...
- czemu zdzierasz trawę, aby sadzić trawy :silly: :wink4: :hug: ??
U mnie w domu totalny bałagan - wszystkie meble poprzestawiane, aby był dostęp do okien i już mnie głowa boli jak myślę o sprzątaniu :jeez: O ogrodzie nie myślę wcale, choć musze się przyznać do zakupu liliowców i kilku cebulek w Biedronce :wink4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Wrz 2014 12:07 #297831

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Martusiu pracowita kobitko nic tylko Cię podziwiać :thanks: Trawiaste alejki no to ;) to jeszcze trochę wody upłynie :jeez: :garden1:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Wrz 2014 20:23 #297928

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Marto,bodziszek od Uli,to Himalajski Pełny?

Chciałam tylko za dziewczynami rzec, na tym jaju nie sadź niskiego piętra,tylko średnie i wysokie. Na wiosnę poszerzysz i będzie na nowe nasadzenia. :)
Jajo ginie w tym trawniku.

Oh! Jak ja bym chciała tak bez marudzenia zrywać darń! Całą bym zerwała! Słowem nie pisnęła!
;)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 09 Wrz 2014 20:42 #297938

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Dzień-dobry-wieczór :wink4: - tęskniłaś? :think: Na pewno :happy: . Zanim pochwalę postępy w Twoich pracach - pochwalę siebie :woohoo: . Jestem po zebraniu u Mateusza B) - ciągle mówiłam NIE :devil1: . Jestem wolnym człowiekiem! :dance: :dance: .


Bardzo mi się podoba owalna rabata :woohoo: - pomysł symetrycznego obsadzania też mi się podoba... ale nie rób tego, bo będziesz niewolnikiem symetrii jak ja :rotfl1: . Zresztą mi się podoba ten Twój sposób sadzenia. Wszystko wygląda bardzo spójnie :) .
Widzę, że wykorzystałaś ten mój nieogrodowy czas na totalne zostawienie mnie w tyle :tongue2: . Ale, nie na długo :P ... byleby tylko pogoda była :fly: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Wrz 2014 22:51 #298572

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Gorzatko a żebyś wiedziała :lol: , ona zaatakowała mojego M. i to w domu :happy3: a dokładnie mówiąc spadła z otwieranych drzwi :happy3:

Martuś Modliszka bardzo ładna i bardzo się dziwię, że nikt jej nie podziwia oprócz Ciebie ;) , dla mnie to było przeżycie, widziałam ją na żywo pierwszy raz w życiu :dazed:
Jakoś ostatnio skąpisz informacji kulinarnych i ogrodowych, chyba cały etat wciąga :whistle:

Romuś bardzo żałuję, że moje pozostałe dwa różaneczniki nie trafiły do Ciebie w tym roku, bo mają się tak sobie :unsure: . Ale jeśli przetrwają do przyszłego sezonu już na pewno osobiście dostarczę :hug:

Elu jestem rozczarowana, że mój potwór dla Was jest chlebem powszednim :happy3:
Węże kroplujące mam... w garażu :evil: . Do połowy lipca nie było potrzeby podlewać, więc węże nie zostały rozciągnięte ( po co ja je zwijałam jesienią :hammer: ), a potem to już trochę musztarda po obiedzie :dry: . W przyszłym roku rozciągnę wiosną niezależnie od pogody :jeez:
Lavender Ice nie pamiętam u Ciebie :oops: , ALE JAKBYŚ MIAŁA WĄTEK, TO BYŚ MOGŁA MI POKAZAĆ :funnyface:
Chyba kupię trzy sztuki :whistle:
Kosmos też u mnie wącha glebę :angry: , ale dam mu szansę po przeprowadzce ;)

Moniko to jeszcze nie koniec, jeszcze będzie się działo :happy4:
Zebrinusa kojarzę u Aguniady, że jest potworem :woohoo: , więc muszę mu wybrać docelową miejscówkę, żeby mógł się wykazać ;)
W tym roku jeszcze chcę kupić sporo traw, głównie miskantów, ale coś dla urozmaicenia też by się przydało ;)

Beatko wiesz, masz pod postem taki klawisz "dziękuję" i w niego klikasz jak Ci się podoba po prostu ;) , ale miło mi, że się odzywasz :hug:

Edytko widziałam Twoje trawki, są imponujące :woohoo: , ja bardzo długo się wzbraniałam z powodu braku wiedzy o nich. Dziś nadal mało wiem, ale bardzo chcę je mieć :rotfl1:

Moniko jak tam niechciej ;) ? dalej trzyma :silly: ? Bo stres po odejściu z pracy chyba powoli odpuszcza? Zresztą nie ma lepszego lekarstwa na stres niż łopata :rotfl1:
Pogoda niestety nie sprzyja :jeez: , znów sucho i stanowczo za gorąco :hammer:

Marysiu yyyy :dazed: , zacukałam się lekko :supr: , nie przypuszczałam, że mogę działać demotywująco :flower1:
Będę sadzić trawy zamiast trawnika :woohoo: , ach jakbym już pojechała na zakupy do jakiegoś dobrze zaopatrzonego miejsca ze znającym się na rzeczy personelem :woohoo:
Od poniedziałku cebule w Lidlu :happy3: , pilnuj się :happy4:

Jadziu ostatnio więcej dyryguję niż pracuję ;) , ale do celu, czyli trawiastych alejek zmierzam :happy4:

Ewo niestety bodziszek NN, himalajski pełny obie zamawiałyśmy u Podstolca, oczywiście kicha :evil:
Ugięłam się pod presją :rotfl1: , poszerzam jajo :happy3:
Ja trawnika absolutnie nie żałuję, żebyśmy się dobrze zrozumiały ;) , po prostu zrywa się koszmarnie, sama nie daję rady, muszę wzywać płatną pomoc :silly: i dlatego idzie to etapami :wink4:

Dorcia jasne, że tęskniłam :hug: , liczę, że w weekend coś podziałasz i pokażesz ;)
Bardzo dobrze się spisujesz na tych zebraniach :happy3: , zobaczymy jak to wpłynie na ilość Twojego czasu wolnego ;)
Ciągle się miotam w koncepcjach na obsadzenie jajka :rotfl1: , myślę, że stanie w końcu na nawiązaniu do symetrii :whistle: , czyli coś na zasadzie: po obu stronach drzewa dwie kępy po trzy trawy, ale oczywiście będą to całkiem różne trawy :silly: , rozumiesz :rotfl1: ?







Jak już napisałam Ewie, ugięłam się pod presją, że małe jajo, nieproporcjonalne, no i powiększam :woohoo: , tak już może być? Bo wąż mi się skończył :rotfl1:


DSC_3019.JPG


Pani Ewa umówiona na przyszły tydzień :lol:
Ostatnio zamówiłam jeszcze 5 hortensji u Łukasza, a większość mała nie jest, i ponieważ planuję je posadzić na nowej rabacie, trzeba ją było poszerzyć :happy4:
Zwiększyła się też moja lista zamawianych róż :tongue2: , ja nie wiem czym te jesienne zakupy się zakończą :supr: , oprócz bankructwa rzecz jasna :rotfl1:

Tymczasem pogodowa znów mamy lato :evil: , niezwykle upalne i suche, jak to na Lubelszczyźnie :mad2: , maluję płot, a w przerwach podlewam, podlewam, podlewam...


DSC_2998.JPG



DSC_3004.JPG



DSC_2999.JPG



DSC_3013.JPG



DSC_2931.JPG



DSC_2941.JPG



DSC_3016.JPG
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 12 Wrz 2014 23:10 #298580

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, ja miałam o Tobie lepsze mniemanie, to znaczy o Twojej pamięci :rotfl1:
a jaką to ja różę kwitnącą przytargałam wtedy, gdy jechałam z Ulą i jej synem na busa na styk???
Tak, tak - to była Lavender Ice.
A na wątek nie mam czasu, założyłabym, coś wstawiła a potem byłby zaniedbany, jak mój ogród realny :devil1: .
Zrywaj trawnik, sadź badyle, będziesz miała tak jak ja - dziś cięłam gałęziaste zasieki w rozdabniaczu,
nie skończyłam a tu tyle gałęzi czeka na obcięcie, zimą, latem, na wiosnę ....... :jeez: .
Tak sobie tylko marudzę, bo ręka mnie boli, zamówiłam cebulowe, trochę kupiłam z Biedronce, zamówiłam niskie iryski :lol: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 12 Wrz 2014 23:23 przez elsi.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Wrz 2014 00:30 #298585

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marta-czy Ty kiedyś usiądziesz i powiesz,SKOŃCZONE (wątpię)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Wrz 2014 01:24 #298586

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martusia- u Aguniady trawę-potwora, którego kojarzę jako największą, to Giraffe. Zebrinus jest nieco mniejszy, ale też ułomkiem nie jest.. ;)
Miskanta mam jednego (Silberspinne) i siedzi w donicy- nie mam odwagi go nigdzie posadzić :happy4:
Na razie zablokowałam się na trawach w odmianach: kostrzewy sine, Red Baron, rozplenice, proso Prairie Sky- fajna sinawo-stalowa kępka i zwiewne kłosy.

Na jakie odmiany Ty polujesz..?

Widziałam u producenta bylin ciekawe miskanty, przebarwiające się lekko na czerwono- np Africa, albo proso Rehbraun. Oczopląsu można dostać i wszystko oczywiście jest potrzebne :P
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Wrz 2014 08:44 #298593

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Z tym wolnym czasem u mnie to nie będzie tak kolorowo :tongue2: , bo jak już pisałam plany zajęć chłopaków totalnie rozbieżne :mad2: , a od poniedziałku dochodzą jeszcze 4 razy piłka nożna :whistle: . W październiku to w ogóle już będzie hardcore, bo jeszcze 4 razy angielski dodatkowy :pinch: . Krótko mówiąc może być tak, że jak rano wsiądę do auta to wyjdę wieczorem :rotfl1: . I nie ważne, że nadal nie mam prawa jazdy :happy3: .


Jajko urośnie :woohoo: ... to już rozmiar mega strusi :happy: . Ale dobrze, bo i tak byś je w przyszłości powiększała :devil1: . Zakupy traw planujesz? Ale w tym terminie co myślę? :think: ... no i dobrze, bo ja też planuję :happy4: .


Nie wiem, czy oprócz mega pielenia coś dziś zrobię ... bo na 17.00 wiozę Szymona na urodziny kolegi. Chyba, że Sebastiana w to wmanewruję :devil1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Wrz 2014 09:06 #298595

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
Marta, po trawy kiedy tylko chcesz, po niedzieli już będę,a u Pana K. można zobaczyć jak rosną, ma piękne okazałe kępy.
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Wrz 2014 09:29 #298599

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Oglądając w realu Twoje plany widziałam w tym cały ogrom pracy. I nie mogę zrozumieć, jak Ty to zdołasz zrobić jeszcze tej jesieni:)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Wrz 2014 12:16 #298612

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Marta widzę że Ty nie możesz posiedzieć w miejscu i ciągle powstają nowe rabaty, fajnie to będzie wszystko wyglądało razem.
A tak a propo malowania płotu to może jak się tak rozpędzisz to i mój odmalujesz bo ja już całe lato po kawałeczku maluję i końca nie widać, a to pada, a to za gorąco,a to nie ma czasu i tak ..... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Wrz 2014 12:24 #298615

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
hehe Martuś, no wciąga a wciąga....a poza tym jeszcze etat w domu, bo mama wraca na szczęście już we wtorek to odsapnę :silly:
zdjęcia już tam u siebie powrzucałam a co do kulinarii.....w zeszłą sobotę coś tam wędziłam.....2 szynki :drool:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 13 Wrz 2014 12:39 #298619

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Właśnie opowiedziałam M o Twojej modliszce, zdziwił się, bo jak dotąd mieliśmy okazję widzieć je w naturze tylko na południu...
Ale zaraz przypomniałam sobie, że Wy w tym roku macie klimat śródziemnomorski - i wszystko jasne! :P
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.426 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum