TEMAT: OGRODOWE PRZYMIARKI '2014

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 03 Wrz 2014 23:00 #296804

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no ja też szykuję plany działkowe na weekend - na pewno będę wędzić 2 szynki :drool:
trawnik pewnie trzeba będzie skosić, warzywniczek ogarnąć no i pomyśleć gdzie je posadzę to cebulki, które zamówiłam :whistle:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 04 Wrz 2014 07:02 #296826

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Od razu chciałam pisać,że wytyczona w środku trawnika rabata za mała,że jakoś zginie w tej trawiastej zieleni,ale potem doczytałam,że jednak powiększyłaś.No. I dobrze.
:)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Wrz 2014 08:08 #297023

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
Marta, to bardzo dobre posunięcie, ta nowa rabata na środku. Własnie u mnie brakuje czegoś na środku ale pomysł ma przeciwników, w przeważającej liczbie ;) Zdradzisz co tam będzie oprócz wisienki? Miałam Ci dać narcyze babcine, chciałaś prawda?
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Wrz 2014 08:17 #297025

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Martuś :bye:
Bardzo ładny widoczek ten różany,wręcz obrazkowy .Ładnie tam masz :bravo: :bravo:
Ostróżki kwitną.U mnie tylko jedna powtórzyła kwitnienie.
Powodzenie w wysiewach,fajnie mieć dużą działkę ,,dużo możliwości,,,,nie to co moja,ale i ta mnie cieszy i to bardzo :wink2:
Grzybobranie widać udane.Ja byłamjuż 3 razy,ciągle przerabiam grzybki co kilka dni :tongue2:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Wrz 2014 08:33 #297031

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Taaaa :think: niepopularna będę, ale co tam :tongue2:
Plany powiększenia rabat ambitne :think: nooo ale mi kojarzą się wyłącznie ze zwiększeniem ogrodowych obowiązków obecnie :silly: Znaczy depresja chyba trwa :lev:
Nie wyrabiam się, nie nadążam :dazed: nie myślę o zwiększaniu rabat ... chyba :happy3:
Miałam jechać na grzybki, ale też nie pojadę :unsure: wybieram ogrodowe porządki dopóki pogoda łaskawa :lev:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Wrz 2014 11:27 #297067

  • lawenda
  • lawenda's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 222
  • Otrzymane dziękuję: 20
Jolcia, jakbym sama to pisała, mam tak samo ;) od dawna :jeez: depresja? przepędzimy depresję :ouch:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Wrz 2014 12:00 #297073

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
A ja myślę, które rabaty zmniejszyć,
bo zachwiałam chyba równowagę między obowiązkami kosiarza
i opielacza rabat oraz innych prac pielęgnacyjnych :happy3: .
Ja wiem, że Marta sama kosi i tego nienawidzi, więc tu akurat równowagi być nie musi.
Marty rośliny młode a mnie rozrośniete krzewy zaczynają przerażać,
bo nie mam kiedy tego przycinać, ograniczać,a kosiarz jakoś się nie kwapi.
Odstąpiłabym komuś pół ogrodu (do obrabiania :happy4:), ale chętnych brak.
Chyba, żeby może Ania (anabuko1) chciałaby, bo czytam, że narzeka na zbyt małą działkę? :laugh1: .
Do mnie za daleko, ale do Joli całkiem blisko masz - Aniu :flower1: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pamelka

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 05 Wrz 2014 13:20 #297085

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Marta, rozumiem, ze kszenie może sie uprzykrzyć, ale utrzymanie rabat w takim wylizanym stanie jak u Ciebie jest ponad moje możliwości, chylę czoła :thanks:
Plany skonkretyzowane?
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Wrz 2014 20:26 #297653

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Marta widziałam, że depresja minęła i relacja się pojawiła ;) , szkoda tylko, że zbiorowego zdjęcia zakupów zabrakło, tak chciałam zobaczyć wynik towarzyskiego wyjazdu do Krzywaczki :happy3: .
No i po grzybach póki co :evil: , susza koszmarna, w lesie tylko kurz :pinch: , mam nadzieję, że zapowiadane opady pod koniec tygodnia troszkę podreperują sytuację :jeez:

Kasiu nie szczędzisz mi pochwał :oops: :hug: , ale czasem zastanawiam się, czy aby na pewno piszesz o moim ogrodzie :happy3: . Moje dotychczasowe "kompozycje" i zestawienia coraz bardziej zaczynają mnie drażnić, coraz więcej miejsc domaga się niezbędnych przeróbek, coraz częściej łapię się na myśli "jak ja mogłam to tu posadzić :dazed: ?"
Nowa rabata ciągle w proszku, częściowo z powodu pogody - za sucho i za gorąco :evil: , a częściowo z powodu braku jednolitej koncepcji ;)
Oczywiście będę relacjonować, może ktoś coś mądrego podpowie :happy4: , albo głupoty z głowy wybije :rotfl1:

Jadziu alejki trawiaste to moje niedościgłe marzenie :lol: , ale dążę do niego wytrwale :P
Cebulek ciągle przybywa :whistle: , trafiłam fajne odmiany w OBI w dodatku w dobrej cenie - cud jakiś :happy3: , jeszcze czekam na ofertę lidlową ;)
Grzybki chwilowo się skończyły, susza straszna znów wróciła :pinch:

Elu rabata przypłotowa dostanie luzu, a ja roboty dodatkowej, bo przesadzanie mnie czeka :silly: , wszystko co niskie i było z przodu trzeba przenieść :tongue2: , w tym część róż. Najbardziej szkoda mi Old Port i Munstead Wood, bo w drugim sezonie się fajnie rozkręciły, a tu znów będą zaczynać od nowa :huh:
Mój własny Kosmos, od Ciebie zresztą :happy4: , przysparza mi własnych stresów :devil1: . Ale ponieważ jest biały, a białych mam deficyt i ponieważ wyjątkowo zdrowy ( a rośnie obok strasznie chorującego Hume'a) spróbuję go najpierw przesadzić w bardziej słoneczne miejsce i zobaczę co pokaże. A Twoje czym Ci się naraziły?
Jak słusznie zauważyłaś wszystko robię sama, więc wybieram obowiązki, które mnie nie męczą, a koszenie męczy i wkurza okropnie :mad2:

Romciu z tymi planami to jest bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać :happy3: . Przede wszystkim potrzebowałam miejsca na nowe róże - to raz, ale oczywiście coś z różami do towarzystwa musi rosnąć i tu się zaczynają schody :rotfl1: . Nawet jedyna pewna rzecz - jak mi się wydawało ;) , że pośrodku będzie rosła wisienka, juz się zdezaktualizowała :happy3: i w środku rośnie klon :happy3: . Czym to się skończy, któż to wie :whistle:
Ależ Ci się worek z wnukami rozwiązał :woohoo: , gratuluję :hug:
a robotę jakąś zaczęłaś, bo nic się nie chwalisz?

Martuś Twoje plany ogrodnicze ostatnio mocno kulinarne się zrobiły :happy3: , ale dobrze chociaż, że myślisz o cebulkach ;)

Ewo powiększyłam, ale chyba niewiele sadząc po zdjęciach z góry (poniżej), z poziomu ziemi wygląda to lepiej, a pewnie w przyszłym roku znów będzie poszerzanie :happy3:

Ula nie wierzę, że nie poradzisz sobie z przeciwnikami pomysłu, jeśli sama będziesz do niego przekonana ;)
Pomysł z wisienką już nieaktualny :happy3: , posadziłam klona Red Sunset, poza tym na pewno będą tam nowe róże. Ile i jakie jeszcze się waży, no i co do towarzystwa też jeszcze myślę ;) . Może byśmy skoczyły do pana Kucharzyka po trawy :woohoo: ? Narcyzy bym chciała :hug:

Aniu duża działka to dużo pracy ;) , w dodatku nikt mi nie pomaga, więc te możliwości to taka moja nagroda :happy3:
Pokazałam dwie ostróżki, ale pozostałe też szykują się do powtórnego kwitnienia, tylko jeszcze w pąkach :silly: . Może dlatego, że to już kilkuletnie kępy.

Jolu ale się cieszę, że mnie odwiedziłaś :hug: , szkoda tylko, że do siebie wciąż nie zaglądasz mimo obietnicy :(
Zwiększam sobie obowiązki mniej uciążliwe ;) , a zmniejszam te, których nie cierpię :evil:
Ciekawa jestem, czy popracowałaś w weekend :think: , bo relacji żadnej ani widu :dry:

Dorotko wylizane :happy3: , a to dobre :happy3: . Tak zapuszczonych rabat jak w tym roku to ja jeszcze nie miałam, bo przyznaję ;) standardy mam wysokie :rotfl1: . Niestety problemy zdrowotne wyłączyły mnie z obiegu na połowę lata :jeez: , podlewałam tylko, żeby wszystko nie padło.
Plany ciągle nie skonkretyzowane, ale myślę nieustannie :happy3: , o czym będzie poniżej ;)





Straszne zaległości mi się porobiły :supr: , ale może jakoś edytując kilkakrotnie :happy3: dojdę do ładu ;)

No więc tak, na czym to ja skończyłam? A, wydzieranie trawy :silly: . Wszystko odbyło się zgodnie z planem, w piątek rozpoczęcie prac, a w sobotę zakończenie :P . Nowe miejsca do sadzenia wyglądają tak


DSC_2850.JPG


z tarasu wygląda to lepiej ;)


DSC_2888.JPG


Klombik jest naprawdę duży, to prawie 6 metrów długości :silly:
Rośnie na nim klon Red Sunset, choć początkowo chciałam posadzić wisienkę, ale ponieważ ona nie jest zbyt wysoko szczepiona, nie mogłabym posadzić za bardzo nic wyższego, a być może nawet jakieś wyrywne róże przerosłyby wisienkę i nie wyglądałoby to dobrze. Tak więc klon, czyli normalne drzewo w centrum, a co dalej - ciągle myślę :happy3: . Kształt tej rabaty prowokuje mnie trochę do myślenia o jakichś symetrycznych kompozycjach, żywopłocikach bukszpanowych i takich tam klimatach ;) . Ale w moim ogrodzie nie ma ani grama symetrii, więc chyba taka rabata za bardzo by odstawała :huh: . Albo co gorsza, okazałoby się, że jest dobra, a cały ogród do kitu :rotfl1: . Tak więc chyba nie będę ryzykować i zachowam dotychczasowe zasady, czyli dominujące kwiaty - róże, a do tego jakieś ze dwa fajne krzewy, jakieś iglaki, żeby zimą było na czym oko zawiesić ;) , floksy z mojej poczekalni :happy3: i na pewno hortensja Little Lime, która sobie dziś nabyłam :P . Dużo też myślę ostatnio o trawach, ale nie czuję się zbyt pewnie w tym temacie, liczę na szkółking w towarzystwie lepiej zorientowanych ;)
Oprócz zdzierania trawy zaczęłam przerabiać niektóre fragmenty ogrodu, ale jest zbyt gorąco :evil:
Pamiętacie fragment z irgami? Teraz wygląda tak


DSC_2886.JPG


Hortensja Bobo wreszcie zyskała trochę miejsca i może zacznie rosnąć ;) . W wolne miejsce pewnie pójdzie jakaś róża, ale jaka?

Drugiego miejsa rozgrzebanego po całości nie zdążyłam sfotografować przed, bo strasznie grzało i wszystko mi więdło w oczach :evil: , po przeróbce wygląda tak i jest to dopiero początek, czyli tło ;)


DSC_2867.JPG


Z tego miejsca na przykład zostało wykopane wielkie proso


DSC_2856.JPG


i poszło pod płot - tu niech sobie szaleje :devil1:


DSC_2857.JPG


Obok dziury po prosie jest uschnięta kępka czegoś co się nazywa helictotrichons sempervirens. Jeśli coś jest "sempervirens" to chyba nie powinno wyglądać na uschnięte jesienią? A może ono juz nie jest, tylko było :happy3:
Przy okazji rabaty sucholubno-trawiastej pokażę małą, śliczną trawkę, molinię variegata, za którą w zeszłym roku pięć groszy bym nie dała, a dziś :woohoo:


DSC_2858.JPG



Generalnie ostatnio cała moja aktywność ogrodowa to znów podlewanie :mad2: :mad2:
Choć rano wybrałam się na mały, samotny szkółking :happy3: i wróciłam z tym :tongue2:


DSC_2889.JPG


Hortensja Little Lime, jakiś floksik :happy3: , miskant morning Light, miskant Zebrinus, i rozplenica jakaś variegata, mam nadzieję, że będzie zimować.

Jeszcze coś dziś wstawię, zwłaszcza pewnego gościa, który budzi skojarzenia lekko mrożące krew w żyłach ;)
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Wrz 2014 20:39 #297656

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...to ja szybko pochwalę wydartą trawnikowi rabatę i nowe zakupy!
Molinię variegata też mam, w trzech sztukach, i już teraz ją kocham, mimo że to młode dziewczę :)

Zmykam, skoro potwory mają się pojawić!
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Wrz 2014 20:41 #297657

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Za mały ten klomb! :rotfl1:
Posadzisz teraz coś niższego na obrzeżach, a potem, powiększając go ;) będziesz musiała przesadzać... lepiej od razu odkroić jeszcze kawał trawnika wokół! :funnyface:
Ale tak serio - podziwiam zacięcie! I floksa też ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Wrz 2014 20:41 #297658

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
6 metrów to wcale nie tak dużo.
A jakie to są fajne krzewy? Bo ostatnio też czegoś fajnego szukam ;)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Wrz 2014 20:54 #297660

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Właśnie Morning Light miałam Ci proponować :P . Ale, czy dobrze widzę, że on u Ciebie kwitnie :eek3: . Mam go chyba 3 lata i nigdy nie zakwitł :unsure: .
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Wrz 2014 21:03 #297662

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Aga zdążyłaś przed potworem :happy3: , między innymi o Tobie myślałam, żebyś nie patrzyła, chociaż to nie pająk ;)
Ostatnio ciągle siedzę w twoim wątku, bo masz dużo traw i przyglądam się :hearts: , może coś na mnie spłynie, jakieś natchnienie :happy4:

Gorzatko obiektywnie może i mały, ale póki co i tak za duży, bo ciągle pusty :happy3:
Właśnie takie dylematy mnie też męczą ;) , może nie będę sadzić nic niskiego na wszelki wypadek :rotfl1: . Choć fajne niskie róże wpadły mi w oko Lavender Ice :hearts: , chciałabym kilka :whistle:

Ewo na razie wydaje mi się, że to dużo :happy3: , ale z doświadczenia wiem, że to długo nie potrwa :rotfl1:
Jakie to są fajne krzewy? No właśnie jeszcze nie wiem :happy3: , ale intensywnie myślę i szukam ;) , jak coś wymyślę, dam znać ;)

Edytko ja wiem, że Morning Light to obowiązkowy miskant ;) , też się zdziwiłam, że kwitnący, pewnie to pierwszy i ostatni kwiat jaki widzę u niego :happy3: . Memory niestety nie było :silly:



Sporo tez ostatnio siedzę w garach i przetworach :pinch: , jeszcze dziś mam do przerobienia wiadro śliwek :rotfl1: i maliny na dżemik :drool: , a pomidory w piekarniku się suszą już kilka godzin :whistle:
no to może coś z aktualności ogrodowych

rzut oka na poszerzoną rabatę pod płotem, tu wylądowała wisienka ;)


DSC_2821.JPG


nowy zawilec podpisany Wirlwind


DSC_2843.JPG


pełny bodziszek od Uli rozpoczął właśnie kwitnienie :P


DSC_2876.JPG


kapusty ozdobne dostają kolorków


DSC_2873.JPG


a jabłuszka na Golden Hornet ślicznie dojrzewają


DSC_2870.JPG


dzisiejsza Nostalgia


DSC_2891.JPG


i obiecany potwór :woohoo:


DSC_2904.JPG



DSC_2907.JPG
Ostatnio zmieniany: 08 Wrz 2014 21:05 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, Amarant

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Wrz 2014 21:07 #297664

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Eeee tam... niech się boją... samce! :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Wrz 2014 21:17 #297666

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
o w mordę.....modliszka! :woohoo: :dazed:
i to jaka ładna - jak to stwierdził mój brat :whistle:
hehe i to moje relacje ogrodowe stały się niby kulinarne, a kto tu siedzi w garach, hę? :laugh1:
a dziś przyszły cebulki......takie całkiem solidne pudełko :cool3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Wrz 2014 21:31 #297673

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marto-nie mam się czym pochwalić,roboty które obecnie wykonują nie są zbyt medialne.Dotarł do mnie różanecznik,już nalazłam dla niego godne miejsce(tak myślę) posadzony został w towarzystwie wrzosów i azalii,myślę,że powinno być mu tam dobrze,pod korzenie dostał dwie taczki ziemi z wrzosowiska(leśnego) wymieszanego z kompostową ziemią.Dzięki Ci za pamięć :kiss3: :kiss3:
Temat został zablokowany.

OGRODOWE PRZYMIARKI '2014 08 Wrz 2014 21:50 #297690

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
E tam - Marta, takich potworów to u mnie na pęczki, tylko one zielone i trudno je wypatrzyć.
Ja ostatnio spotkałam zaskrońca (maleńkiego, ale jednak) przy samym domu :ohmy: .
Przesadzając rośliny na przypłotowej sadź je przy samym trawniku,
łatwiej będzie im poszerzyć miejsce kosztem trawnika niż znowu przesadzać. :P .
Aha, nauczyliśmy psa biegać przy rowerze, jedną kraksę zaliczyłam ja i jedną M,
ale teraz "spacery" są mniej męczące, a i pies otrzymuje sporą dawkę ruchu.
Grzyby u nas jeszcze są, ale coraz bardziej robaczywe, deszczu potrzeba.
Marta, jak już mowa o deszczu, może zainwestuj w węże kroplujące, bo się wykończysz tym podlewaniem.
Lavender Ice mam jedną, pamiętasz? kupiłam latem, czy już upatrzyłaś i ile ich chcesz?
Kosmos u mnie wcale nie kosmiczny, tylko "ziemny", dlatego mi podpada.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.554 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum