TEMAT: Dwa ogródki '2014

Dwa ogródki '2014 12 Maj 2014 23:50 #258111

  • Roma
  • Roma's Avatar
Danielo-taki Tadziu to skarb,przekaż proszę ode mnie ukłony.Ciekawy będzie kącik grillowy :bravo: Jak czytam tu i tam jakie przymrozki poczyniły straty to wierzyć mi się nie chce,żę nam się udało.Wyszliśmy całkiem bez szwanku.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Dwa ogródki '2014 13 Maj 2014 20:39 #258508

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Mrówko, :)
obyś miała rację, w każdym razie jeśli ta gałązka przeżyje, to podniesie moje poczucie dobrze spełnionego obowiązku. :)

Shirallko, :hug:
mam nadzieję, że jak Tadziu skończy i roślinność zakwitnie będzie ślicznie wyglądało. Muszę się oswoić z tą konstrukcją "włazi mi w kadr". ;)

Romko, :hug:
ukłony przekazane. U mnie troszkę też jest strat, ale mogło być gorzej, nie narzekam zatem.

Dzisiaj późno wróciłam i tylko przed zachodem cyknęłam fotkę kamasjom, bo rozkwitły.

Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 14 Maj 2014 04:54 #258667

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Trzymam kciuki, Danielo ,za ukorzenienie rododendrona. Czy paki na tyle duze , ze widac juz kolor? Pergola z milinem bedzie wspaniala :dance:
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 14 Maj 2014 08:30 #258697

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Elu, :hug:
widać taki ciemnoczerwony kolor, skręca mnie z ciekawości co to za rodek jest. Tadziu wyraził zdumienie, że się pergola podoba - skoro nie jest skończona. ;) On to jednak jest perfekcjonista. No i dostało mi się, że nie zapytałam go o zgodę na publikację zdjęcia. :oops: Hi hi hi :P
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 14 Maj 2014 14:40 #258884

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Danielu :bye:
Ale Twoje kamasje są piękne.może i ciemniejsze .Moja rośnie na pełnym słońcu.
I duża kępa, większa od mojej,bo widać ma więcej kwiatów,Śliczne są :)
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2014 14:43 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 14 Maj 2014 14:44 #258889

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Aniu,
Piękne tak, ale mają inny kolor niż Twoje? Czy mi się wydaje? :think: Posadziłam jesienią 10 cebul, a mam 25 kwiatostanów. :)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 14 Maj 2014 15:09 #258906

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
A ja kiedyś,już nawet nie pamiętam kiedy dostałam ,jedną czy dwie,i same już tak się rozrastają.Ale mam w dwóch miejscach.Może je lepiej przesadzić w jedno???
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 14 Maj 2014 18:15 #258960

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Danielo, cudne te kamasje!
Czytałam Twoj wpis o formowania sosen, planuje właśnie poprzycinać przyrosty na Wejmutkach o 1/3 - Ty już po zabiegu? Chciałabym je bardziej zagęścić bo straszne miotły mi rosną...
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 14 Maj 2014 18:38 #258968

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Daniela wrote:
Elu, :hug:
widać taki ciemnoczerwony kolor, skręca mnie z ciekawości co to za rodek jest. Tadziu wyraził zdumienie, że się pergola podoba - skoro nie jest skończona. ;) On to jednak jest perfekcjonista. No i dostało mi się, że nie zapytałam go o zgodę na publikację zdjęcia. :oops: Hi hi hi :P
Jesli i po rozwinieciu bedzie ciemnoczerwony - to cudny! Ale jaki by nie byl , warto sie o niego troszczyc.
Skoro pergola wzbudza zachwyt juz teraz , to M powinien jak balonik frunac z dumy pod obloki , a nie wypominac zgode na publikacje :fly:
Patrze jeszcze na te kamasje i mysle , ze warto je miec - kwitna pieknie i na dodatek maja wiecej pedow kwiatowych niz cebul :)
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2014 18:39 przez Elżbieta.
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 14 Maj 2014 21:45 #259123

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Aniu, :)
wiesz, sądzę że kamasje jeszcze się zdążyły od sadzenia w sierpniu namnożyć. I tym tłumaczę, że się taka kępa ładna zrobiła.

Robaczku, :)
u siebie zaczęłam od kosodrzewiny, oberwałam bo świeczki były już pokaźne. Usuwam 2/3 długości. Zależy mi na utrzymaniu wielkości w ryzach. Ważne by tego nie zaprzestać, bo drzewka stracą formę i zamienią się w karykatury. Wejmutka i sosna czarna prawdopodobnie w ten weekend. Ostatnio padało i nie można było wszystkiego zrobić. Moja działka jest wynikiem tylko pracy weekendowej. Już zaczynamy remont domu w Oliwie, to pewnie nie będą nawet weekendy, tylko pojedyncze dni. Mam nadzieję, że ogród jest tak przystosowany, że damy radę.
Aha, dodatkowo będę wyginać wejmutkę, bo jest jeszcze sprężysta, a w miejscu w którym jest nie pasuje taka strzelista. Będę się starała jakoś dokumentować wszystko, żeby pokazać w inspiracjach. ;)

Elu,
polecam kamasje, są wg mnie jeszcze mało znane. Tu wszyscy pytają co to za kwiaty i się tak pięknie niebieszczą.

Dzisiaj przełączali nam zasilanie domu i kilka godzin w domu i w ogrodzie było zamieszanie. Zdążyłam w tzw. międzyczasie przesadzić skalnice i niedźwiedzie futro. Zbliżam się do momentu zakładania kawałka trawnika - wyspy na rabacie, którą dewastowały u mnie okoliczne koty. Poddałam się. Pozostawię roślinność na takim wąskim wygibasie, a w środku trawa. Muszę tylko poprawić moje "popiołowe" podłoże - dodam gliny i dobrej ziemi. Chcę wykorzystać wiosnę, żeby szybko się zazielenił.
Choć Tadziu zaklina deszcz, bo od poniedziałku demontują dach i NIE MA PADAĆ! :mad2:
Jakoś trzeba dać radę.
W międzyczasie T naprawia moją "srebrną strzałę" i ma mieć wspomaganie, więc będę więcej jeździć. :dance: Tak kombinuję, żeby w czasie remontu samotrzeć jeździć na działkę, tu i tak w niczym nie pomogę. :think:
Temat został zablokowany.

Zaraz wracam ;) 15 Maj 2014 23:06 #259680

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Nowe hasło. Sto. Zaraz wracam. Stop. Przerabiam ogródek w Oliwie. Stop. Nie ma czasu na nic. Stop. Pozdrawiam. Stop. ;)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 16 Maj 2014 10:35 #259850

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Nie powiem, bo wiadomość niesamowicie mnie zaciekawiła... Czekam z niecierpliwością na relację foto.
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 18 Maj 2014 22:36 #261263

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Moniko, :hug:
zmiany pokażę jak będą bardziej zaawansowane.

Tymczasem dzisiejsze zdjęcia z działki.

Pierwsze pozdrowienia od gałązki rh, za którego trzymaliście kciuki. Udało mu się dzisiaj powitać mnie takim widokiem.


W kanisterku ma do towarzystwa wierzby sachalińskie, które już mają korzenie. Rodek ma punkciki, które mogą być korzonkami, ale za wcześnie by rokować.


Kloniki palmowe zasłonięte domkiem uniknęły uszkodzenia przymrozkiem. Niestety 4 metry od nich robinia wygląda na martwą. Jakieś malutkie młode przyrosty wychodzą tylko z głównego pnia. Nie wiem czy nie pójdzie do wycięcia, zobaczymy jeszcze za tydzień. Ewentualnie zetniemy koronę i zobaczymy co wybije z pnia.


Obydwa kloniki


Ubiorek


Hosta nn


jw.


Bajka z mchu i paproci - ciąg dalszy w roli głównej Herrenhausen




Hosta nn ale podobna do uszatych, mała


Kokorycz


Klony widziane z dołu


Różowa ścieżka - ulubione Tadzia goździki


Wśród nich Miecznice wąskolistne
Ostatnio zmieniany: 18 Maj 2014 22:37 przez Daniela. Powód: Literówka
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 19 Maj 2014 14:37 #261535

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Daniela,
ale oryginalna paproć - te liście wyglądają jak, jak... pastorał :woohoo:
pozdrowionka
Adrian
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 19 Maj 2014 22:04 #261721

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Adrian,
paproć mnie zauroczyła, mogłabym patrzeć się na nią godzinami. Chyba sobie tam jakąś ławeczkę wykombinuję - jak się cienista rabata rozrośnie. :)

A dzisiaj widoki górskie. W planach są już następne, nawet jakieś materiały skalne do tego są, ale tymczasem...








:)
I wcale nie muszę znad morza w góry jechać. :happy3: ;)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 19 Maj 2014 22:49 #261776

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Tadzia ulubione goździki ? A nie przylaszczki czasami ? :happy3:

Ślicznie zrobiłaś ten mini-skalniak ,bardzo naturalnie wygląda.

Masz góry nad morzem ...
Ja tam w ogóle jestem fanem naszego miasta , uważam ,że to jedno z lepszych miejsc do mieszkania :)

Wiesz ,że jutro umówiłam się na spacerek w ogrodzie botanicznym na Hallera we Wrzeszczu?
Tam jest taki ogród przy budynku wydziału farmacji (chyba)i przez płot widziałam
kwitnące piwonie drzewiaste i azalie pontyjskie .
I jutro je powącham :P
Byłaś tam kiedyś?
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 19 Maj 2014 23:06 #261794

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Magdo, :)
wbrew pozorom lista ulubionych roślin T się wydłuża. To mnie bardzo cieszy, bo mimochodem się uczy nazw i zapamiętuje.

Znam ten ogród, to miejsca moich spacerów z dzieciństwa - kiedyś było tam troszkę inaczej. Babcia z dziadkiem mieszkali na Klonowicza. Jak tam przechodziłam jakiś czas temu (jak były tramwajowe objazdy Wrzeszcza - 2 lata?) widziałam, że są tam kwatery i tabliczki z nazwami roślin. Ciekawe trawy wysokie i wiele innych krzewów, bylin, drzew. :)
Temat został zablokowany.

Dwa ogródki '2014 19 Maj 2014 23:11 #261796

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Mnie od zawsze kusił ten ogród, myślałam ,że to jest taki zamknięty uczelniany
obiekt, ale kiedy zobaczyłam te piwonie , musiałam tam zadzwonić i zapytać.
Pani powiedziała,że trochę się spóźniłam ,bo piwonie już przekwitają...
Mam nadzieję ,że jutro kwiaty jeszcze będą na krzewach.
Ostatnio zmieniany: 19 Maj 2014 23:12 przez magdala.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.338 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum