TEMAT: Siberia uprawia...

Siberia uprawia... 04 Wrz 2014 20:57 #296967

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Iwonko - ale ,,numer'' :whistle: ja już z tęsknoty za twoim ogrodem i oczywiście Tobą...zacząłem oglądać Wenezuelskie seriale :devil1: :jeez:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a


Zielone okna z estimeble.pl

Siberia uprawia... 04 Wrz 2014 23:01 #297000

  • Aga1973
  • Aga1973's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie mów nigdy.. :)
  • Posty: 326
  • Otrzymane dziękuję: 144
chester633 wrote:
Iwonko - ale ,,numer'' :whistle: ja już z tęsknoty za twoim ogrodem i oczywiście Tobą...zacząłem oglądać Wenezuelskie seriale :devil1: :jeez:
Seriale? Toż to czysta desperacja? Nie potrzebna Ci terapia? :evil:
Widzisz Iwonko, jeszcze chwila, a byśmy treny pisały! :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a, chester633

Siberia uprawia... 05 Wrz 2014 22:50 #297166

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Ojej, Siberko, jakoś przespałam Twoją reaktywację ;) na forum... A Ty przez wakacje w dalie popadłaś na amen! Wiesz co, nawet się nie dziwię, bo ładne niektóre ;)
I ja wierzę, że dasz radę z tym wykopywaniem, targaniem, znoszeniem do piwnicy, bo jak się kocha, to na skrzydłach (miłości ;) ) taka karpa będzie ważyła parę gramów ;)
Ale jak to tak to? Nie samymi daliami chyba człowiek wyżyje ;) Jak hostki na patelni dały radę? A może cień od dalii miały? :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

Siberia uprawia... 05 Wrz 2014 22:51 #297168

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Dziękuję za troskę i wszystkie dowody sympatii :kiss3:

W dowód wdzięczności zamieszczę kilka portrecików jeżówek :funnyface:

























Wszelkie (nieliczne) pytania traktuję jako retoryczne :devil1: bo ledwie na oczy widzę :jeez:

Już nocnego marka to ze mnie nie będzie :jeez: :jeez:
(S)padam spać :sleep:

Artamko, hostom zaszkodziły najbardziej choroby grzybowe :( Poświęcę im kiedyś osobny post :hearts:
Rosły z dala od dalii ;-)
Ostatnio zmieniany: 05 Wrz 2014 22:56 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, piku, chester633, anabuko1, Amarant, Ewogrod, Bart78, dagmarazap, VERA, hanya

Siberia uprawia... 06 Wrz 2014 08:01 #297205

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Moją jdyną dalię ślimaki :jeez: doszczętnie zżarły. Twoje takie śliczne, zdrowe... jak to zrobiłaś??
Bulwy ostatecznie mogłabym dzieliś przed wnoszeniem do garażu :tongue2:
Co do jeżówek to już nic nie powiem, bo mnie zazdrość zjada, zaczarowałaś je na pewno :flower2: :flower2: no bo jak inaczej wytłumaczyć to
zjawisko i to na glinie masz takie cuda :woohoo:
Wszystkie w moich ulubionych barwach, u mnie Marmalade ledwo liście wypuściła przez cały sezon :hammer:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 06 Wrz 2014 10:05 #297219

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Siberio, na ostatniej fotce... co to za trawa? Kłosi się jak śmiałek :think:. Akurat mam 7 szt. Goldtau do posadzenia i niby wiem gdzie..., ale ciągle szukam inspiracji... w necie oczywiście.
Jeżówki :hearts:.

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 06 Wrz 2014 13:25 #297241

  • dagmarazap
  • dagmarazap's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1002
  • Otrzymane dziękuję: 1703
Syberyjko jeżówki cudowne czy można się zapisać na nasionka jeżeli masz,bo u mnie lato było mokre i niektóre kwiaty po prostu zgniły :jeez: i nie ma nasion.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 06 Wrz 2014 19:31 #297261

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Siberko :bye: ,pokazałaś przepiękne jeżówka i ja mam na ich punkcie bzika :hearts:
widzę takie same jak moje,reszta inna ,śliczne wszystkie :)
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 06 Wrz 2014 20:39 #297271

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Miłość do dalii popieram :hearts: :hearts: zwłaszcza , że u Ciebie jak widać odwzajemniona .............. zazdraszczam miejsca do nowych nasadzeń .

I jakie jeżówki śliczne , Bylinowy raj chyba się spisał ;) ;)
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 07 Wrz 2014 23:59 #297470

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Piękne jeżówki, dle zresztą też zjawiskowe, ale nie dla mnie nie mam ich gdzie przezimowac
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 12 Wrz 2014 22:01 #298560

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Masz przepiękne dalie. Niestety nie mam gdzie ich przechowywać. Ostatnią zimę przetrwała tylko jedna.
Jeżówki to ostatnio moja miłość. Szkoda tylko, że nie mam już za bardzo gdzie sadzić
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 14 Wrz 2014 21:43 #298925

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Witajcie :kiss3:









Wiecie, że jak mało kto kocham słońce i ciepełko :hearts: ale to co się wyprawia tego lata to już jest przesada :jeez:

Nie dość, że w wakacje upały nie pozwoliły pracować dłużej niż do 8 rano, to i teraz rekordowa susza uniemożliwia jakieś poważniejsze prace :jeez:

Żeby nie fakt, że (prawie) wszystko maniacko ściółkuję, ogród wysechłby na wiórek :jeez:

No żeby moje rodki tak wyglądały??? :club2:



Wysyłam i zabieram się za odpisywanie, bo karygodnie zaniedbałam te sprawy :oops:
Ostatnio zmieniany: 14 Wrz 2014 21:45 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, dagmarazap, VERA

Siberia uprawia... 14 Wrz 2014 21:59 #298932

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Niemożliwe :evil: , za sucho jest :devil1: ? I kto to pisze :laugh1:
Od połowy lipca moja główna aktywność grodowa to podlewanie, witaj w klubie :funnyface:
P.S. Wyściółkowane też mam ;)
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 14 Wrz 2014 22:26 #298949

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Za to u mnie wszystko gnije i już mam dość tego mokrego, okropnego lata :mad2:
Może aby przez nadchodzący tydzień obędzie się bez deszczu :crazy:

Fajne chryzantemy :flower2: moje z dnia na dzień wyglądają gorzej :sad2:
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 14 Wrz 2014 22:42 #298957

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dołączam do grona ciągle podlewających :garden1: Już by mogło wreszcie trochę popadać :( Iwonko-mam nadzieję,że już teraz będziesz systematycznie czynić honory gospodyni wątku.Brakowało trochę Ciebie, przez te wakacje.
Ostatnio zmieniany: 14 Wrz 2014 22:42 przez Roma.
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 14 Wrz 2014 22:43 #298959

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Iwonko i Gosiu, podzielam Wasze zdanie w kwestii dalii i jeżówek :hearts: Ja dalii też nie mam gdzie przechowywać, więc przewożę je i przechowuję w blokowej piwnicy :rotfl1:

W tym roku na pewno ich szanse na przezimowanie są duże, bo bulwy nie są napęczniałe od wody :happy4:

Mireczko miejsca na nowe dalie są tam, gdzie poprzednie pomysły z innymi bylinami i różami nie wypaliły :happy3: Po prostu przekopię najbrzydsze rabatki i ukwiecę od nowa :)
Bylinowy Raj rzeczywiście przysłał dorodne rośliny (w tym 6 jeżówek), za to w roślinach z Bergenii odkryłam gratis - cholerny pieprzony szczawik :angry:

(Przepraszam zainteresowane osoby za poprzedni omyłkowy wpis z inną nazwą sklepu).


Aniu, jeżówki to cud natury, a na dodatek bezproblemowo rosną i długo kwitną :hearts:
Chyba że zaszkodzi im jełop ogrodniczka :silly:
Ja sobie jedną malutką zadeptałam, a drugą i pół trzeciej spaliłam azofoską :club2: Podsypałam nawóz pod krzaczek (a nawet na, jak się później okazało) i podczas podlewania zasilonych roślin, te dwie pominęłam. Wkrótce odkryłam brązowe kikuty posypane białymi granulkami. Jedna roślina częściowo przetrwała (cudna Pink Pudle), a druga różowa (Cranberry Cupcake) odeszła do jeżówkowego raju :silly:
Zawsze wszelkie specyfiki rozcieńczałam, a raz posłuchałam dobrej rady :ouch:

Dagmarko, nie zbierałam nasion jeżówek, ale od kiedy przeczytałam Twoją prośbę, zaczęłam to robić. Z tym że jeszcze trochę to potrwa, bo niewiele robiłam tego lata poza obcinaniem daliom i jeżówkom przekwitających kwiatów :devil1:

Takiego lenistwa (wymuszonego przez skwar) nie pamiętam od początku swojej kariery ogrodniczej :happy3: Za to wypływałam się w naszym jeziorze za wszystkie czasy, bo jeszcze nigdy nie było tak nagrzane :happy3: A ja okropny zmarźlak jestem :rotfl1:

Katju, trawy śmiałka raczej nie mam i nie wiem o jaką moją chodzi (zaraz wrócę do zdjęcia, ale czarno widzę swoją pamięć, a kajecik wcięło bezpowrotnie) i co Ci powiem to Ci powiem, ale Ci powiem: Ty u mnie inspiracji trawami nie szukaj, bo ja jeszcze z trawami na bakier jestem i wszystkie, które posadziłam rosną nie tam, gdzie trzeba :happy3:
Ale mam zamiar się poprawić w tej dziedzinie :-) Zacznę od podzielenia na mniejsze tych ładnych, które mam i posadzić je w tzw. kupie :happy-old:

Mrówko, coś ściemniasz z tymi jeżówkami :devil1: Może rosną w cieniu i na dodatek suszy obok tuj? Lub posypujesz je z góry azofoską :rotfl1:
U mnie ślimaków nie ma... choć to jedno mnie ominęło, ale jak tak dalej pójdzie z temperaturami zimy i lata, to i do mnie przywędrują :jeez:

Za to na floksową (najbrzydsze, najbardziej zapuszczone miejsce w moim ogródku... fuj, nawet w tę stronę nie patrzę) przyplątał się podagrycznik przywleczony z piwonią :silly: Muszę wywalić cały pakiet... :blink:

A floksy dalej w doniczkach... nie posadzone. Cieniują je i chronią przed śmiercią od ugotowania okrutne chaszcze floksowe :huh:

Markito... koniec świata z tą suszą :jeez: Ja podlewam jednak tylko kilka miejsc z nowymi nasadzeniami. Stare muszą sobie same szukać wody głęboko pod ziemią :supr: Nie jestem przyzwyczajona do stania z wężem :devil1:
Używam tylko konewki i to głównie do nowych drzewek (ale mam zarąbiście smaczne jabłuszka) i doniczkowców (bo maniacko wysiewam lub ukorzeniam).

A propos, ukorzenione wiosną hortensje bukietowe od Bożenki Babopielki dziś pokazały liczne pączki :dance:
Ale się ucieszyłam :woohoo:
Oczywiście rosną w doniczkach :silly:

Pozostając w meksykańskim klimacie :jeez:



Majeczko, ja wciąż pamiętam rok 2011, kiedy w ogrodzie miałam jezioro, a dalie zwiędły stojąc w błocie :jeez:
Z dwojga złego wolę suszę i upały. Jakoś tam (na glinie) dociągniemy na deficycie wody do lepszych czasów.

Romciu, ja ostatnio bywam w ogrodzie tylko w weekendy :( więc z tym podlewaniem nie przesadzam jednak.
Przez natłok wydarzeń w pierwszych tygodniach roku szkolnego i sprzątanie poremontowe (już skończyłam) :dance: dopiero wczoraj zgasiłam 3 żarówki po pobycie w domu w ubiegłym tygodniu :oops: Dobrze, że pierwsza weszłam do domu i zdążyłam zgasić światłość, zanim M. przekroczył próg chatki :rotfl1:

Intensywnie czytam forum od 2 tygodni, ale pisać nie dałam rady :blink: Wreszcie dziś stres odpuścił (w łazience wszystkie niezbędne wieszaczki itp. przykręcone) :woohoo: i odżyłam... chyba B)

Ostatnio zmieniany: 15 Wrz 2014 10:24 przez Hiacynta. Powód: zmiana wpisu na prośbę autorki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, Amarant, VERA

Siberia uprawia... 14 Wrz 2014 23:01 #298966

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Natura deszczem wyjątkowo niesprawiedliwie dzieliła w tym roku.
Ja musiałam wczoraj do 17-tej czekać , by wreszcie słońce wyszło za szopę i trawa nieco obeschła, bo taka mokra była, że żadnych szans na koszenie, a zaraz do kolan by urosła, tak się wściekła. Jest tak mokro, że kosiarka się ślizgała i nie mogła podjechać pod byle górkę. A deszczu nie było z tydzień i ciepło jest, więc mogłaby łaskawie obsychać.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Siberia uprawia... 14 Wrz 2014 23:12 #298969

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
No ale nic to, ważne, że mamy ogródki i zdrowie dopisuje :happy-old:



Ostatnio zmieniany: 14 Wrz 2014 23:25 przez sd-a.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, dodad, Roma, pamelka, marzenaF, piku, Amarant, dagmarazap


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.599 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum