TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 10 Kwi 2014 15:52 #242458

  • aptenia
  • aptenia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 184
  • Otrzymane dziękuję: 44
zawilce greckie piękne, pierwiosnki też, jak wszystko :thanks:
Jeffersonia ładnie rozrośnięta, jak dłudo ją już hodujesz ?
forumogrodniczeoaza.pl/media/kunena/atta..._0180_2014-04-04.JPG myślałam,że to kausta :happy3: :rotfl1:
Pozdrawiam gorąco bożena
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 10 Kwi 2014 18:09 #242503

  • peonia
  • peonia's Avatar
Wpadłam sprawdzic co u Ciebie nowego , a tu rarytasy, no proszę :dance:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 13 Kwi 2014 20:20 #243195

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Gosiulu, tak być nie mogłoby być! :silly: A kosiarka gra i buczy coś w typie heavy metal raczej! ;) :rotfl1:
No i aura dobrze zdecydowała! :)
Dorcia, ludziom się zawieszenie nie psuje! :P Chociaż... ;) No kiedyś trzeba te zdjęcia robić, cały czas prawie tak zimno... A niektóre roślinki czeka nie zechcą, choć przez taką pogodę będą kwitły dłużej... Też tak uważam, że trzeba kupić sasanki! :)
Magda, tu już można o dużej regularności mówić, takie święto dwa razy do roku! Oj, mamy tam fajnie! Ja to już z tydzień przed każdym wyjazdem uszczęśliwiona chodzę i taka życzliwiej do ludzi nastawiona, i nic mnie nie denerwuje... ;) Terapeutyczną moc mają takie wyjazdy! Jak już wiesz, azalia gdzieś stała, ale to Gorzatka pierwsza dopadła, jej wdzięczność winnaś ;)
A kto twierdzi, że posiadanie tulipanów wiąże się z ich wykopywaniem? ;) Powinno się wiązać, to tak! :rotfl1:
Romek, ja z kolei takie marniejące tulipany powtykałam między hosty, w nadziei, że jeśli coś tam zawędruje, żeby się pożywić, to wybierze tulipany... Ale w tym roku jakoś zbyt wiele korytarzy nie miałam w hostowych miejscach, może będzie dobrze, a i tulipanki przetrwały... A właśnie moje sasanki jakby troszkę gorzej mają się w miejscu, gdzie je przesadziłam albo to już objawy starzenia się ;)
Marzenka, że Mount Hood wiem, bo wygrzebałam z szuflady tekturkę ;) ze zdjęciem, no na tym zdjęciu to on całkiem biały jest... Mówisz, że bielszy odcień żółci ;) uzyska? Jeśli mu słońce do tego potrzebne, to nie wiem, bo się nie zapowiada...
Danusiu, ja uważam, że ona już duża urosła! ;) A wysokość to jakieś 20 cm...
Paula, zapraszam również do działu Byliny, tam wiele informacji można znaleźć :)
Marta, no popatrz, jak to się dobrze składa... Ty możesz załatwić samochód z hakiem i przyczepą, a ja mam tę siłę do dźwigania i załadunku! :lol: Czy dostrzegasz, jak to się dobrze składa? :rotfl1: Musimy pogadać! :)
Aptenio, to już chyba piąty rok jeffersonii u mnie... A po raz pierwszy zakwitła w zeszłym roku...
Beata, rarytasy powiadasz... A u mnie rosną po prostu rośliny, które mi się podobają... :)

Och, jak ja lubię takie weekendy! Tak wcześnie jeszcze nigdy nie byłyśmy w Krzywaczce, po raz pierwszy mogłyśmy zobaczyć kwitnące magnolie, piękny widok! No i okazało się, że wszyscy stali bywalcy naszych krzywaczkowych spotkań dotarli mimo nie do końca sprzyjającej pogody... Najpierw zakupy, potem spacery po kolekcji, a jeszcze potem wizyta w ogrodzie Grażynki i Romka i na zakończenie atrakcji krótki już obchód ogrodu Izy aleb-azi.
Wszystkim bardzo dziękuję za spotkanie i mimo że wróciłam podziębiona, to szczęśliwa i z naładowanymi bateriami, nie tylko w aparacie ;) Zdjęć jednak za wiele nie zrobiłam, choć mam takie jedno fajne!

Iglasta część moich zakupów... Istotnie różniące się między sobą ;) parviflorki i jedna wejmutka dla urozmaicenia...
Liściaków nie pokazuję, bo małolistne ;) To największe rozczarowanie, nie było liści! :(

DSC_0379_2014-04-13.JPG


Pojechałam dziś rozładować zakupy, to i coś jeszcze zrobiłam.. Zdjęcia zrobiłam :)

Sanguinaria canadensis 'Multiplex'

DSC_0346.JPG


Tulipany...

DSC_0343.JPG


DSC_0345.JPG


Anemonella thalictroides 'Big JP'

DSC_0348_2014-04-13.JPG


Anemonella thalictroides 'Jenny JP'

DSC_0351_2014-04-13.JPG


Zawilce chwilowo bez nazwy...

DSC_0353.JPG


Tak wyglądają narcyzy wykopane i przesuszone, a przy okazji pomieszane ;)

DSC_0358.JPG


I jeszcze widoczek mały...

DSC_0341.JPG


I duży... Moja skupina ;) czarnych sosen...

DSC_0256.JPG
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2014 20:23 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia

Martowy ogród 13 Kwi 2014 20:25 #243197

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
I ja dziękuję, choć w zwiedzaniu kolekcji czuje pewien niedosyt ;) No ale mogliśmy wcześniej wyjechać z domu :jeez:
Tulipany fioletowe cudne, miałam takie kupić i nawet coś mi się kołacze, ze kupowałam ale nie mam :( Czyżby pomyłka jakaś :think:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 13 Kwi 2014 20:27 #243199

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Widzę, że już kupujesz...... :ohmy: ,iglakami nie zachwycę się ale jeffersonia i sanquinaria......... :thanks: ,pieknie rosną i kwitną.......wyzsza szkoła jazdy......... :bravo: :flower:


No popatrz, 1000 post wypadł u Ciebie :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2014 20:30 przez sierika.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 13 Kwi 2014 20:32 #243203

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
No... jakie masz to fajne zdjęcie? ;)
Dawaj... tam, gdzie wiesz :funnyface:
Oooo... ja tych Waszych zakupów właściwie nie widziałam... tak szybko je ewakuowałyście :happy3:
Sosenki? Jestem za!
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 13 Kwi 2014 20:41 #243208

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Skupina sosen czarnych może dać bardzo ciekawy efekt za kilka lat :woohoo:

Ja mijam prawie codziennie zakątek z samymi czarnymi czarnymi (ok. 5 sztuk) :devil1: Cudo... mają po kilkanaście lat i ok. 6-7m. Niby jednakowe, a każda ma nieco inny pokrój. Tak ciemne i dostojne, że mnie przytyka za każdym razem.
U siebie posadziłam dwie, ale już wiem, że za blisko.

Maluszki iglaste i kwitnące słodkie :supr:
Ostatnio zmieniany: 13 Kwi 2014 20:42 przez sd-a.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 13 Kwi 2014 21:18 #243222

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Marta, ale masz na myśli, że chcesz to sama dźwigać :ohmy: :dazed: ? No nie wie, nie wiem :wink4:
W Święta podpytam ojca o pożyczenie samochodu i dowiem się ile można załadować na tę przyczepę ;)

Jak się nazywają te małe, ciemno różowe tulipanki :woohoo: ?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Kwi 2014 20:42 #243488

  • piterek
  • piterek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 341
  • Otrzymane dziękuję: 108
No proszę jaki zacny miłek! A tak narzekacie na opóźnioną wiosnę, a mój dopiero w pąkach :happy:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Kwi 2014 20:58 #243496

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Marto, sosna czarna ma w sobie 'coś' :) Nie znam się specjalnie na iglakach, ale podoba mi się jej dostojna uroda.
Moja w przedogródku ma już z 20 lat i kilkanaście metrów wysokości - nawet wyrzuciłam firankę, żeby móc na nią patrzeć, gdy krzątam się w kuchni ...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Kwi 2014 21:07 #243500

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Marto, masz ogromną różnorodnośc wiosennych kwiatków; ślicznie się prezentują :flower2:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Kwi 2014 21:24 #243513

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Piękne sosenki kupiłaś. :woohoo:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Kwi 2014 22:18 #243539

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Marta ,teraz zauważyłam ,że obok miłka wiosennego też mam posadzoną różową sasankę.
Zakupy ciekawe, a jakieś liściaki też są ?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Kwi 2014 22:30 #243545

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2487
Jak widzę Cię na zdjęciach z Krzywaczki to aż mi tęskno do zlotu :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 16 Kwi 2014 20:07 #244043

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
artam wrote:
Zakwitł wilczomlecz 'Tasmanian Tigger'

DSC_0202_2014-04-09.JPG

To ja się chyba pochlastam! Po co swojemu pędy przycięłam!? Ale może coś obok przyciętych pędów wypuści? W sierpniu, we wrześniu? Powiedz, że tak...
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 16 Kwi 2014 21:13 #244069

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Dorotka, ja też czuję niedosyt, bo przyrosty jeszcze nie pękły... A i liści nie było, trzeba było jednak poczekać jeszcze ze dwa tygodnie... Z tymi tulipanami musi być coś nie tak, bo przecież moja wiosna w stosunku do Twojej opóźniona... Ale przecież niedługo ;) jesień, to kupisz...
Ewa, właśnie kończę kupowanie, trzynastka się czemuś skończyła ;) Teraz skupiam się na przeżyciu do końca miesiąca! :rotfl1: Sangwinaria i jeffersonia to żadna wyższa szkoła jazdy, są bardzo proste w uprawie, z gatunku tych "posadź i zapomnij" :)
Gosiulu, my w ogóle jakoś tak szybko, szybko tym razem... Ja to wiadomo, sosenki, nowych abies veitchii nie było... ;) Cieszy, że Ty też sosenkę! :)
Siberko, nie tylko ciekawy efekt, ale i cienia moc! :lol: Ja nie mam tych majestatycznych, ciemnych czarnych sosen, jakoś gatunek mnie nie pociąga ;) U mnie pewnie też za blisko, ale z chęcią poobserwuję, jak się będą rozpychać :)
Marta, no nie sama, z Tobą! :rotfl1: Załadujemy i dla mnie, i dla Ciebie, no co to dla nas! Bierze się wiaderecka ;) , ładuje i wsypuje! I tak z pięćdziesiąt razy! :rotfl1: Razy dwa! :happy4: To jest bardzo dobry pomysł, moim zdaniem...
A tulipany to 'Persian Pearl' :)
Piotrek, a mam Ci wyliczyć, co u mnie jest dopiero w pąkach albo i nawet nie, a u Ciebie już kwitnie? ;)
Dalu i taka samotna ta czarna sosna? ;) A one najładniej w grupach wyglądają ;) , Siberka powiada, że tak z sześć byłoby w sam raz! :lol: A serio, to nie dziwię się, że pozbyłaś się firanki, żadna firanka nie może być ładniejsza od sosny ;)
Anetka, a widzisz, ja dochodzę do wniosku, że mam za mało i zaczynam tęsknić do jesieni, żeby te braki uzupełnić!
Danusiu, piękne! W pełni się zgadzam! :)
Magda, myślisz, że to jakaś prawidłowość? ;) Moja sasanka sama sobie to miejsce wybrała, bo się tam zasiała, zresztą w miejsce identycznej, którą stamtąd przesadziłam... :) Liściaki są! Ale gałązkowe na razie...
Igor, wzrusza mnie ten przypływ tęsknoty! ;)
Vituś, oj aż tak silnie przeżywasz to przycięcie pędów? ;) Na pewno wypuści, no jeśli jest żywy oczywiście, a zakładam, że jest, to spokojnie czekamy, nie rwiemy włosów z głowy, będzie dobrze! :)

Zimno, zimno, nie przewidując wyjazdów na działkę, w niedzielę sobie zerwałam narcyzy i teraz tak mam pięknie :)

DSC_0381.JPG


Tak sobie jeszcze pomyślałam, że w ten sposób cebule nie będą się nadwyrężać, próbując wytworzyć nasiona, bo zwykle po kwitnieniu łodygi sterczały...
To jeszcze wiosenne małe i większe...
Przecudne zawilce, jak mi się wydaje 'White Splendor', ostatni raz :)

DSC_0344.JPG


DSC_0360_2014-04-16.JPG


DSC_0367.JPG


DSC_0368.JPG


DSC_0370.JPG


DSC_0372_2014-04-16.JPG


DSC_0356.JPG
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 16 Kwi 2014 21:20 #244075

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bravo:
Piękny ten tulipanek blado różowo- biały,na tle sasanek :)
I te pełne pierwiosnki cudnie wyglądają. ;)
Nie wiem czemu,,ale ja żadnego pełnego sobie nie kupiłam :silly:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 16 Kwi 2014 21:29 #244085

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Marta, dużo tych narcyzów nacięłaś :P
A ja mam identyczne rolety na oknie , bardzo lubię słońce prześwitujące przez nie :)

I u Ciebie też taka magnolia :supr3:
Wszędzie teraz je widzę...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.408 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum