TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 04 Kwi 2014 22:15 #240536

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Marta, Ty weź zamów jakąś większą partię tego żwiru i kamieni i niech Ci przywiozą. Szkoda Twojego kręgosłupa i zawieszenia u Cześka ;). Wymiana zawieszenia może znacznie podnieść koszt żwiru i kamieni :happy: .

Jeśli choć trochę jestem w stanie Cię pocieszyć, to te narcyzy szybko przekwitną i nikt Ci nie będzie ich wypominał :devil1: . Biała rabata zrobi się biała i będzie git :wink4: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 04 Kwi 2014 22:26 #240548

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2553
Chciałam cie pocieszyć, że za kilka dni te narcyzy będą białe.
U mnie zakwitły na żółto a dziś już są już takie
P1460567.JPG
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2014 22:26 przez dodad.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Kwi 2014 00:11 #240587

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Rety Marta u Ciebie już tak kolorowo? :woohoo: No ja nie wiem, wiosna gdzieś zbłądziła po drodze, bo u mnie dziś zimno jak na tę porę roku przystało. :wink4: Obuwików zazdroszczę, tachania żwiru i kamieni już mniej. :rotfl1:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Kwi 2014 06:59 #240608

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Wspaniały kadr z chrabąszczem :bravo: :bravo:
Zawilce greckie bardzo mi się podobają,
UU mnie tez narcyzki w końcu zaczęły kwitnąć.Ale ja czekam na te białe,babcine ,cudnie pachnące :hearts:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Kwi 2014 21:25 #240849

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Powiem tak : kiedy ujrzałam tę hałdę żwiru ,to pomyślałam od razu o Plancie z Ameryki :P

Czesiek to dzielny chłop ;)
Jak nas cieszą takie "przyziemne " sprawy ...żwir ,kamienie ,gleba ... :rotfl1:

Koniecznie muszę kupić tulipany botaniczne ,z nimi chyba nie ma takich kłopotów jak z tymi odmianowymi ? Nie zmieniają cech i nie marudzą o wykopywanie cebul ?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Kwi 2014 22:27 #240897

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Opowiadanie o żwirze wciągające, bardziej niż niejeden kryminał, odnośnie chrabąszczy we "Wspomnieniach niebieskiego mundurka" są świetnie opisane psikusy z chrabąszczami właśnie,niezwykle symapatyczne, to tak na marginesie.
Biedny ten Twój Czesiek, pamiętaj o jego peselu :rotfl1:, z drugiej strony jak sie rozkraczy na asfalcie to i zmieniać opon nie będziesz musiała :evil:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 06 Kwi 2014 21:08 #241304

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
sierika wrote:
Biedny ten Twój Czesiek, pamiętaj o jego peselu :rotfl1:, z drugiej strony jak sie rozkraczy na asfalcie to i zmieniać opon nie będziesz musiała :evil:

:rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:

No dobrze, żartowałam :funnyface:
O Czesława dbaj należycie, bo jakże bez auta w dzisiejszych szkółkingowych czasach :devil1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 06 Kwi 2014 21:37 #241336

  • piterek
  • piterek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 341
  • Otrzymane dziękuję: 108
Piwonia Młokosiewicza mmmm cudeńko :)
Moja żółta z serii ITOH nie postanowiła zakwitnąć w tym roku, no chyba że jakimś cudem gdzieś ma tam schomikowany pączek ;)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 07 Kwi 2014 08:19 #241446

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
A na białą rabatę to ja bym posadziła narcyzy-'narcyzy' babcine takie białe (czysto białe ) z pomarańczowym środkiem ,pachnące, kwitną później , nie grymaszą , rosną bez problemu i przyrastają
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Kwi 2014 21:00 #242322

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Gosiulu, no mogłaś napisać "prawnuk poety", bo jeszcze ktoś gotów pomyśleć, że prawnuka osobistego ;) posiadam! :lol: Jam do własnego załadunku przyzwyczajona, mnie nie odstrasza, nieustannie coś za pomocą swej własnej osoby ładuję! ;) Z pewnością przyjemniej załadowywać kulki niż kamienie, poćwiczymy razem w sobotę? :)
Siberko, posunę się do bardziej radykalnych rozwiązań! Wykopię!
Kasiu, zwłaszcza jeśli się o niej już wie ;)
Aniu, to wielce radosna nowina, nie wiem tylko, czy czesław przyjął ją z równie wielkim entuzjazmem jak ja! :rotfl1:
Szkoda, że o Twoim wątku tylko pomarzyć można... Może choć o dobrych i złych robakach? ;) :rotfl1:
Romciu, no jeszcze dodam, że w pracy byłam i trochę poplewiłam... Ach, cóż to dla mnie! ;)
Wiesiu, one nie są białe, są bladożółte, mimo pewnej dozy tolerancji wobec innych kolorów jednak są nie do przyjęcia! Przyjmą je inne rabaty! ;)
Marta, o to Ty poważnie podchodzisz do zagadnienia! Przyczepa! A hak masz? Bo taka przyczepa się bez haka nie przyczepia! :silly: :rotfl1: Służę wszelkimi informacjami, nawet wiem, gdzie przyczepę wypożyczyć! :)
A te stare letnie opony to nie przebywają nadal tam, gdzie je zostawiłaś? Bo moje przebywały! :rotfl1:
Dorcia, mówisz zupełnie jak żona mechanika samochodowego! ;) :rotfl1: A najgorsze, że pewnie masz rację! Ale takie wielkie przedsięwzięcia jakoś nie leżą w mojej naturze... Ja to tak po jednym, po jednym i uzbiera się miarka!:rotfl1: W sprawie narcyzów... Można jeszcze je zerwać i jeszcze szybciej będzie po problemie! :)
Dorotka, te pierwsze to chyba inne, te, które pokazujesz, też z Biedronki, zakwitły dzisiaj... :mad2: No znów nie białe!

DSC_0244_2014-04-09.JPG


Gosiu, no w niektórych miejscach nawet za bardzo! ;) Ale ja lubię kolorowo! :) U nas też spowolnienie wiosenne, zimno zwłaszcza w weekendy! :mad2: Niestety, obuwiki jakoś tak związane z tachaniem żwiru... ;)
Aniu, autorka zdjęcia z pewnością zadowolona z pochwały :) No ja w zasadzie też czekam na białe! :rotfl1:
Magda, a ja jak zobaczyłam te góry żwiru, to pomyślałam, że już wiem, skąd go wożą ciężarówki do budowy naszych pięknych obwodnic! :lol: Przyziemne sprawy są bardzo ważne! ;) Ważniejsze są tylko podziemne, bo od nich wszystko zależy! ;) W zasadzie cebule tulipanów botanicznych też powinno się wykopywać, ale... Ale jak się ich nie wykopuje, to też niezawodnie kwitną! ;)
Ewa i to szczęśliwe zakończenie, prawda? Dojechaliśmy! :rotfl1: Czesiek jak na moje standardy jest całkiem młody... Zatem i silny, nie ma się co nad nim użalać! ;) Całe szczęście, że "Wspomnienia niebieskiego mundurka" nie są już lekturą, młodzież i bez tego silnie ;) pomysłowa! :)
Jolu, no ale ma się jeszcze koleżanki w razie czego? ;)
Piotrek, cudeńko! Ale dlaczego tylko dwa widzę na razie, jak powinnam widzieć cztery albo i pięć? Nic to, spokojnie czekam... Nieprawda, niespokojnie... ;) Hm...Jakby piwonia ITOH miała zakwitnąć, to już by było widać, od razu...
Mirka, może bym i posadziła, tylko jakoś źródła nie ma... A może mi niespecjalnie zależy? Bo jakby mi zależało, to na pewno bym znalazła! ;)

Zimno i paskudnie, dziś pojechałam z zamiarem popracowania, ale mnie wiatr wywiał! ;) Odebrałam kosiarkę z naprawy, gra i buczy! :) Trochę jednak zabolało... Ach, ile by kulek za to było!
W piątek ruszamy z Jolą do Krzywaczki i jestem w związku z tym podekscytowana wielce!

Tymczasem...

DSC_0217.JPG


Jeffersonia dubia

DSC_0223_2014-04-09.JPG


Dicentra cucullaria

DSC_0224.JPG


Zakwitł wilczomlecz 'Tasmanian Tigger'

DSC_0202_2014-04-09.JPG


Sasankowe puchatki...

DSC_0240.JPG


DSC_0257.JPG


DSC_0259_2014-04-09.JPG
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2014 21:03 przez artam.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Kwi 2014 21:06 #242326

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Jakby Ci trawa przerosła kulki, to by było! Niech buczy, Martulu... niech warczy... ale z tym graniem? Walczyka? :P
Temat soboty nadal otwarty, nie ukrywam, że aura zadecyduje :think:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Kwi 2014 21:13 #242329

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 835
Właściwie to ja nawet lubię jak ludziom psuje się zawieszenie :rotfl1: , choć wolę jak psuje się tym, którzy mieszkają bliżej :happy3: .

Ja miałam ogromną ochotę zrobić coś/cokolwiek w ogrodzie - ale ten wygwizdów, który obecnie panuje też skutecznie mnie z ogrodu wywiał :tongue2: . Nawet nie chciało mi się wyjść drugi raz z aparatem, żeby pstryknąć pierwszy kwiat na rodku :oops: .
Podziwiam, że Tobie się chciało robić zdjęcia :flower1: - sasanki super! Muszę kupić sasanki :happy-old: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Kwi 2014 21:26 #242340

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
A Wy znowu do Krzywaczki ? Ale macie fajnie :P
A popatrzcie tam czy nie stoi gdzieś azalia pontyjska :)

Te różowe tulipanki też bardzo ładne ,ale to wykopywanie.... :jeez:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Kwi 2014 21:54 #242362

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Właśnie przez to wykopywanie odchodzę od tulipanów. Nigdy tego nie robiłem i z roku na rok marnieją. W tym postanowiłem wykopać :flower: i wsadzić w ich miejsce hostki. A tulipany w sierpniu upchnę gdzie indziej.
Marto, dziś w Krakowie popadało tylko trochę, pokazało się też słońce i piękna tęcza.

Dorotko, sasanki nie wszędzie dobrze rosną jak u Marty. Na mojej glinie zaledwie egzystują.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Kwi 2014 21:55 #242363

  • marzenaF
  • marzenaF's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1306
  • Otrzymane dziękuję: 309
Ten narcyz , co to herr/frau W. na niego narzeka ,że on niby też biedronkowy i nie biały , będzie biały! Obiecuję , tylko odrobina cierpliwości i zbieleje, że hej :hearts: Zwie się on Mount hood. Posiadam i bieleje jak ta lala :happy4:
Spełnione marzenia Marzenki part 2 ]
kto nie ryzykuje,ten .... nie wącha :-D
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Kwi 2014 22:20 #242377

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Czy duża urośnie ta roslina na drugim zdjęciu?
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2014 22:22 przez Dangar.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Kwi 2014 14:46 #242427

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Ale cuda pokazujesz. Normalnie muszę aż wygooglowac :comp:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Kwi 2014 14:59 #242436

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Oczywiście własnej przyczepy nie posiadam ;) , ani nawet haka, o którym wiem, że potrzebny :rotfl1:
Za to mój ojciec posiada i hak i przyczepę :woohoo: , może pożyczę od niego :silly: . Tylko przydałby się jeszcze ktoś silny do dźwigania i załadunku ;)

Moje letnie opony zostawiłam jesienią na zawsze :happy3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.530 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum