TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 01 Kwi 2014 21:05 #239420

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Dorotka, no jak nie wyrywać trawy, jak ona tam bezczelnie rośnie!
Nasionek będę pilnować, ciekawe tylko, czy siewki powtórzą cechy, ale chyba powinny... No cóż, widać mi Melania niepisana... :(
Marta, a taki mały wypad do Florexpolu...Tam tylko w niedzielę można w miarę normalnie dojechać, jak wiesz...
Mi właśnie też ten sentyment pozostał, a ten smak wcale się nie zmienił, bo ze dwie spróbowałam już w tamtym roku.
W zasadzie jest mi wszystko jedno, co ciocia sadzi, ale przywiązuję pewną wagę do tego, co tam wyrasta ;) :lol:
Dorcia, epizod truskawkowy wcale nie jest taki zły, niech trwa jak najdłużej, ja truskawki prosto z krzaka nie jadłam całe lata, muszę przyznać, że ma to pewien urok.. Ten piach chrzęszczący w zębach! :rotfl1:
U nas też wszystko żyje i na razie nie słychać o jakichś palących potrzebach w kwestii krzaków.
A tego, ile przede mną, a ile za mną, to nie mogę być pewna ;) A w sprawie proporcji pracy w ogrodzie to już bardziej... ;)
Gosilu, ale kiedy u mnie każde kwitnienie teraz przyziemne... W górnych piętrach nic, oczary przekwitły, ale je na czas zauważyłam, więc chyba tak źle nie jest... ;) Ja nie tylko jaskrawe kolory zauważam, widzę wszystko zwłaszcza z daleka! :lol:
Aniu :rotfl1: No ta lista jest zdecydowanie dłuższa... wkrótce mogą dołączyć do niej chrabąszcze... Mam takie traumatyczne przeżycie... Kiedyś usłyszałam tuż przy uchu jakiś dźwięk, odwróciłam głowę i spojrzałam z bliska prosto w oczy chrabąszczowi, który mi wylądował na ramieniu... Brrrr... Straszne!
Truskawek będę bronić!
Kasiu, może aż Rejtana nie zrobiłam, niemniej jednak walkę podjęłam! I jak tu czytam głosy poparcia, to słuszną walkę! ;) Kolorowe kępki zwłaszcza teraz bardzo na duchu podnoszą! :)

Dziś nie wytrzymałam nerwowo i koło piątej pojechałam na działkę ponakładać niektórym bardziej wyrywnym roślinkom kubraczki... Nie wiem, czy potrzebnie, czy rzeczywiście te przymrozki będą, ale spokojniej spać będę...
Choć nie wiem, bo to, co zobaczyłam na "moim" kamieniorodnym polu, mnie wielce zasmuciło...
Kamieni w tym roku za dużo nie było, ale trochę jednak, ale ciągle ten bagażnik był zajęty i pozyskiwanie odkładałam na później, bo ten pan nigdy nic nie siał, tylko orał... A w tym roku zasiał i tam już jakieś zboże w moich kamieniach wyrosło! :placze: I co teraz? :(
Znów coś trzeba będzie na pocieszenie kupić! :rotfl1:
A tymczasem, to co już kupione ;)

DSC_0155.JPG


DSC_0159.JPG


DSC_0163_2014-04-01-2.JPG


DSC_0170_2014-04-01-2.JPG


DSC_0161_2014-04-01-2.JPG


DSC_0164_2014-04-01.JPG


DSC_0165_2014-04-01-2.JPG


DSC_0168_2014-04-01-2.JPG
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2014 21:10 przez artam.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 01 Kwi 2014 21:12 #239424

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
artam wrote:
...już jakieś zboże w moich kamieniach wyrosło! :placze: I co teraz? :(
Znów coś trzeba będzie na pocieszenie kupić!
Proponuję... kamienie! :happy3:

Martulu... spotkanie z chrabąszczem zobaczyłam... oczyma duszy mojej! :devil1:
(Methinks I see... ;) )
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Kwi 2014 21:13 #239426

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Te żółte strzępiaste to też narcyzy ? Ładne .

Mój ogród wciąż rodzi kamienie, może nie jakieś olbrzymi ilości ,ale dość regularnie :P

Ja niestety boję się dużych zwierząt -np. koni i krów :unsure:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Kwi 2014 21:32 #239447

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ale, że co, że zboże takie wysokie i gęste, że wejść po kamienie nie można? :think: ... Idź, pozbieraj i nie wnikaj :wink4: . Tylko ten bagażnik musisz wcześniej opróżnić :happy-old:

Piasek w ząbkach - o tak, to własnie wspomnienie po truskawkach od mamy :happy: . Do tej pory go czuję :happy: . Dzisiaj mi doniosła, że cukinie jeszcze będzie uprawiała :dazed: i jeszcze coś tam, ale nie pamiętam co :tongue2: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Kwi 2014 21:37 #239452

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
A potem rolnik będzie dochodził pochodzenia kręgów w zbożu :happy3:
Dorciu... zapamiętasz, jak dostaniesz zlecenie na zamówienie :P
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Kwi 2014 22:23 #239485

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Też miałam taką ciemno-czerwoną sasankę ,dużą kępę i znikła kompletnie...
To możliwe ,ze padła ?
Ziemię mam odpowiednią ,zasadową ,suchą.
Śladu po niej nie ma.
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2014 22:23 przez magdala.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Kwi 2014 22:29 #239489

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Pięknie już Ci kwitną narcyzki.Zwłaszcza te pierwsze takie strzępiaste,czupurne fajnie wyglądają.
Niebieskie kwiatuszki tez ładnie wyglądają jak ich jest więcej razem ;)
i sasanka już Ci kwitnie,u mnie jeszcze w pąkach :(
Ostatnio zmieniany: 01 Kwi 2014 22:29 przez anabuko1.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Kwi 2014 23:13 #239521

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Sasanek wcale nie sadzę, bo u mnie za wilgotno.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 02 Kwi 2014 22:24 #239847

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Spotkanie z chrabąszczem :)

1IMG_4107.jpg
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): gorzata, piku

Martowy ogród 02 Kwi 2014 23:25 #239877

  • piterek
  • piterek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 341
  • Otrzymane dziękuję: 108
Piękny ciemiernik, co on za jeden?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 03 Kwi 2014 23:20 #240201

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Chrabąszcze są takie sympatyczne, ich larwy niezbyt, brrrrrrrrr :ohmy: ale widzę,że nadal kupujesz wszystkie rosliny swiata, zaraz wejdziesz do sąsiada ?coś gumowy ten ogrod wydaje się :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Kwi 2014 21:12 #240480

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Gosiulu, ten pomysł potraktowałam w kategoriach żartu, ale po dzisiejszej wizycie w pewnym niezwykłym miejscu, zaczynam to rozważać, o tym za chwilę... A spotkanie z chrabąszczem mniej więcej pewnie tak wyglądało, jak je sobie wyobrażasz... ;)
Magda, to narcyzy ' Rip van Winkle', fajne są i nawet u mnie obficie kwitną, uważam, porównując je z innymi ;)
U mnie też kamieni pełno, często je wykopuję, ale to wszystko za mało, za mało!
A ja się boję i dużych, i małych, pręgowanych i skrzydlatych, tych, co skaczą i biegają... :lol: Tak to leciało? ;)
Tomku, o tej porze roku coś jednak bardziej przewiewnego, ot taka agrowłóknina na przykład... ;)
Dorcia, zboże małe i nie za gęste, ale wchodzić chyba nie można... Nie wiem, czy by się podniosło, gdybym po nim przeszła! :rotfl1: Ale problem się rozwiązał, już mogę do żniw poczekać! :)
U nas też będzie cukinia! :)
Gosiulu, sądzisz, że robią je ludzie szukający kamieni? ;) To zupełnie nowa teoria na ich wyjaśnienie! :lol:
Magda, możliwe! Sasanki należą do bylin krótkowiecznych, ponoć osiem -dziesięć lat to góra... Oczywiście zależy to jeszcze od warunków uprawy, jak im będzie dobrze, to zagoszczą na dłużej... Moje najstarsze mają pięć lat, na razie nic się nie dzieje, to chyba im dobrze :)
Aniu, u mnie kwitną dopiero dwie sasanki, reszta jeszcze się ociąga... Oj mogłoby tych kwiatuszków niebieskich być jeszcze więcej :)
Danusiu i to jest bardzo rozsądne! Ale ja to bym jakiegoś piachu nawiozła, rozluźniła glebę, dała drenaż i sadziła! :)
Aniu, to piękne zdjęcie uświadomiło mi, że tęsknię za twoimi zdjęciami, Twoim pisaniem, Twoim wątkiem... Wiem, wiem, czasu brak, ale ja tęsknię! :(
Piotrek, to Hellebore nigercors 'Magic Leaves'.
Ewa, chrabąszcze sympatyczne? :hammer: Nienawidzę chrabąszczy! W każdej postaci!
Ano kupuję, kupuję i nie mogę przestać! :rotfl1: Ale trzynastka niedługo się skończy i się skończy! ;)
A jak już wszystko wyjdzie z ziemi, to zacznie się poszukiwanie miejsca.. :jeez:

Dzisiaj jestem z siebie dumna! Załatwiłam trzy ważne sprawy, które wisiały mi nad głową... Najpierw pojechałam do wymienialni opon, raz! I przy tej wymienialni była taka pryzma żwiru, zapytałam pana, czy można go kupić, a pan powiedział, że tuż obok jest taka...no powiedzmy fabryka żwiru! :rotfl1: To jest ta druga dręcząca mnie sprawa, żwirek do drenażu dla obuwików... Pojechałam tam, troszkę się dziwiono, że chcę kupić 20 kilogramów żwiru, bo tam się tony kupuje, ale sprzedano tyle, ile tylko mogłam załadować za 1 zł 60 gr! :eek3: Mało tego, dowiedziałam się, że tam można również kupić kamienie, jak się samemu wybiera i ładuje to za 30 zł za tonę!
O tu ładowałam...

DSC_0184_2014-04-04.JPG


Ale to jeszcze nie koniec! W związku z tą nieprzewidzianą atrakcją jechałam na działeczkę trochę inną drogą i spotkałam tak zakamienione pole, że to "moje" to wygląda na całkiem wyeksploatowane... Nie było kogo zapytać, ale nic nie rosło, więc zaczęłam eksploatować to pole... Biedny czesiek brzuchem powłóczył po drodze, ale dojechaliśmy!
A na koniec jeszcze załadowałam, no może nie osobiście ;) kosiarkę i zawiozłam ją do naprawy, nawet za bardzo nie błądząc po drodze... Ach, życie jest piękne! Zwłaszcza, że zrobiłam małe grzebu-grzebu i odkryłam, że jeden przynajmniej trójlist żyje!
I miłki ślicznie kwitną...

DSC_0186_2014-04-04-2.JPG


DSC_0194_2014-04-04-2.JPG


Zawilce greckie kwitną zaś cudnie ;)

DSC_0192_2014-04-04-2.JPG


Szafirki też już dość przyzwoicie...

DSC_0197.JPG


Tulipanki tak sobie, ale co się dziiwić, wyprzedażowe... :happy4:

DSC_0190_2014-04-04.JPG


A piwonia Młokosiewicza nie kwitnie, ale będzie i to jak! Cztery pączki! :woohoo:

DSC_0180_2014-04-04.JPG


Ale są też pewne rozczarowania... "Białe" narcyzy z Biedronki na białej rabacie! :rotfl1:

DSC_0193.JPG
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2014 21:25 przez artam.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Kwi 2014 21:30 #240494

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Ja widzę tylko trzy :( w tym obiecującą kupę żwiru :P
Martulu... jeśli ja rozważam zakup iglaków, to Ty nie powinnaś się wahać z kamieniami :funnyface: może jedynie ta opcja osobistego załadunku nieco odstrasza...
Tania siła robocza chyba nie wchodzi w grę, bo prawnuk na osiłka mi nie wyglądał :think: ;)

Edit: no i wszystko jest! ;)
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2014 21:31 przez gorzata.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Kwi 2014 21:34 #240496

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Będziesz wycinać nożyczkami żółte trąbki? :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Kwi 2014 21:38 #240502

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Taka żwirownia w okolicy to skarb :) .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Kwi 2014 21:59 #240520

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Bardzo mnie uradowała Twoja opowieść o nowych źródłach kamieni. Ta wielka sterta żwiru będzie Ci długo służyć :devil1: i pewnie wiele pełnych Cześków się szykuje.

Dzięki za dobre słowo :) ale myśl o wątku własnym wywołuje u mnie odczyn alergiczny (stan przewlekły) :oops:
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Kwi 2014 22:07 #240527

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
artam wrote:

Ale są też pewne rozczarowania... "Białe" narcyzy z Biedronki na białej rabacie! :rotfl1:

DSC_0193.JPG

Czemu zaraz rozczarowanie :think: , przecież mają białe płatki :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Kwi 2014 22:09 #240530

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
O tych kamieniach z własnym załadunkiem to musimy porozmawiać :woohoo: , tylko muszę jakąś przyczepkę zorganizować :woohoo: . Właściwie trochę żwiru też by się przydało :think: :woohoo: . Masz bezcenne informacje :hug:
Tylko patrzeć jak się odezwie do Ciebie Andrzej (lubelski) :rotfl1:

W kwestii opon jeszcze tylko dodam, że ja właśnie dziś zreflektowałam się, że letnich nie posiadam wcale :rotfl1: . Stare zostawiłam wymieniając na zimowe i temat znikł :happy3: , a tu wiosna przyszła :wink4:
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2014 22:12 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.642 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum