TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 18 Sie 2015 16:57 #396471

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jeśli spotkanie było w ostatni weekend, to powód do zażaleń zniknął, bo i tak nie mogłam :happy4:

Wierz mi, dzisiaj wcale nie jest tak jak lubisz :evil: , gorąco i wieje :hammer: , już trzy razy wychodziłam z mocnym postanowieniem, że coś zrobię, ale się nie da :hammer: . Może za jakąś godzinkę znów spróbuję :jeez:
Mój trawnik wyglądał dużo gorzej, kiedy twój jeszcze całkiem dobrze się trzymał, zatem co, nie mam już trawnika :devil1: ?

Jeszcze dziś rano był u nas deszcz w prognozie weekendowej, ale już o 12 żadne prognozy nie przewidywały deszczu przez najbliższe 2 tygodnie :placze: :placze:
Też mam na stałe otwarte trzy portale pogodowe :crazy: :rotfl1: , pytam się po co :hammer: , chyba żeby się w depresję wpędzić :angry:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 18 Sie 2015 21:50 #396529

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Też mam na stałe otwarte trzy portale pogodowe

a ja myślałam, że tylko mi :crazy: :happy4: U mnie jeden daje nadzieję za jakiś tydzień, zobaczymy który najbardziej wiarygodny :devil1: .

Marta, z pewnym operatorem walczyłam w ubiegłym roku przez pół roku, aż poszłam do UKE ( delegatury są w każdym mieście wojewódzkim) i załatwili sprawę w dwa dni na moją korzyść. Musisz tylko wszelkie reklamacje na piśmie złożyć do operatora, żadne tam telefoniczne czy e-mailowe, nawet jeśli odpowiadają Ci na piśmie. Wysyłasz do operatora reklamację listownie, poleconym, czekasz chyba 30 dni i jeśli Ci nie odpowie, albo negatywnie to już masz z czym udać się do UKE, trzeba przygotować kopie i potwierdzenie nadania. Sprawdź adres i zadzwoń, pomogą Ci :hearts:.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): artam

Martowy ogród 19 Sie 2015 08:09 #396572

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Też podziwiam Martę za dzielne trzymanie się, pomimo tego, co upały zrobiły z Martowym!
Marto bardzo Ci dziękuje za pomoc, a przede wszystkim za obecność na spotkaniu. Wszystko się udało znakomicie.
Teraz, żeby jeszcze popadało!
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Sie 2015 08:17 #396573

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Podziwiam Cię Marto i ja za ogrodowe zmagania mimo wszystko z humorem. Deszczu życzę, bo dopóki korzenie zdrowe to rośliny dadzą radę i pokażą na co je stać za rok. Sama również z niecierpliwością czekam na nieco wody z nieba, bo martwię się o wszystkie nowe nasadzenia :huh:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Sie 2015 20:56 #396647

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
O :sad2:
To u Ciebie jest gorzej niż u mnie. A myślałam, że u mnie kiepsko
Jak na razie nic nie uschło
Tylko nie kwitnie. Najgorzej wyglądają floksy, ale żyją
Nawet trawnik w miarę zielony jak na tę aurę
Niestety trytomki u mnie sobie nie radzą. Po zimie wyszły jakieś cieniutkie nitki i to wszystko
Mówisz, że ocieplenie klimatu jest faktem?
No nie wiem. Podobno za 15 lat mamy mieć małą epokę lodowcową :unsure: :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Sie 2015 21:20 #396656

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Jakby jakaś potrzeba floksów była to służę , moje w sumie mają się nieźle .

Nieustannie podziwiam pasje kolecjonerskie liliowcowe tych , którzy mają ogrody do których trzeba dojechać ;) nie tłumaczy się tego inaczej jak miłością wiadomo ale i tak podziwiam . Co nowego zamówiłaś ??? ( znaczy jakie odmiany liliowców ;) )
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 22 Sie 2015 14:33 #397205

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A u Ciebie ,to tak jak i u mnie .Wieczna susza .Nie masz wątpliwości zamawiając kolejne rośliny ? Bo powiem Ci ,że na mnie przychodzą chwile zwątpienia . Zwłaszcza gdy latam z konewkami .ciekawe czy jeszcze się doczekamy bębniącego o szyby deszczu i żeby tak ze dwa dni popadało ....marzę :crazy:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 22 Sie 2015 21:01 #397268

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Dorcia, ja już od dłuższego czasu ogroduję, to do strat nieco się przyzwyczaiłam :) Ale odkrywam ich coraz więcej, nadal ratuję co się da...
O przesadzaniu wciąż nie ma mowy, o sadzeniu też...
W ogóle mnie nie przygnębia nadchodzący wrzesień, może we wrześniu popada ;)
Marta, odczucie było z porannego spaceru z psem :)
Wiesz, niektórzy twierdzą, że ja nigdy nie miałam trawnika :rotfl1: Ale teraz to się naprawdę obawiam, że nawet tego, co miałam, mieć nie będę... Dziś miało niby padać, oczywiście nie padało... Ale znów obiecują, może w końcu się sprawdzi..
Krzysiu, dzięki, w ostateczności spróbuję tej drogi, bo jakoś mocno się uparłam :) Za nic nie chce mi się machnąć ręką :) Na razie jeszcze czekam na odpowiedź mailową, bo w rozmowie telefonicznej zaczęli mięknąć ;)
Vituś, a co mi zostaje, tylko uśmiech pogodny :) To się dopiero teraz okazuje, co upały zrobiły z Martowym...
A co będzie po zimie, w którą rośliny wkroczą osłabione?
Ja też dziękuję, pomoc była niewielka, zepsułam w końcu to krzesło czy nie? :rotfl1:
Wiesiu, no właśnie o te korzenie walczę, ale to nierówna walka, bo z jednej strony ja, a z drugiej stado nornic! :mad2: Przyznam, że z ogromnym niepokojem będę na wiosnę obserwować, co się będzie działo, właściwie wtedy się dopiero okaże, na ile skuteczna była ta moja walka... Ja się na razie z sadzeniem wstrzymałam, na balkonie mam całkiem już sporą rabatę :)
Małgoś, u mnie jest bardzo źle... Uratowałam to, co najcenniejsze, ale strat jest sporo. Część floksów już wycięłam, wyglądały na żywe, ale nie doszłam jeszcze do floksowej łączki, a tę potraktowałam po macoszemu i tam może być gorzej. U mnie też kilka trytom się nie pokazało bądź wyszło marnie, ale teraz odrabiają i przyrastają.
W epokę lodowcową nie wierzę ;) , a ocieplenie jednak odczuwamy...
Mirka, ale tylko liliowcowe pasje podziwiasz? Do innych roślin też trzeba dojechać ;) I nie dla liliowców dojeżdżałam przede wszystkim w te upały :) , liliowce dopiero teraz trochę wody dostały. Ta moja miłość do liliowców taka napadowa ;) raczej... A zamówiłam przede wszystkim tego 'Green Mystique', wiem, masz, widziałam, a do niego jeszcze kilka, żeby się wysyłka przyzwoicie rozłożyła ;)
Ewa, susza latem u nas na bank, ale takiej to jeszcze nie było. No i mam nadzieję, że to nieprędko się powtórzy... Toteż nie poddaję się zniechęceniu i zamawiam! Zaraz sobie piwonie zamówię na poprawę humoru! :)

U mnie nie padało już 43 dni... Jakiś dziennik suszy może należałoby założyć ;) Dopiero teraz ujawniają się kolejne zagrożenia dla życia kolejnych roślin... Dziś ratowałam kulki, które do niedawna wyglądały jeszcze nieźle, wypadnie mi też kilka Szmaragdów sadzonych jesienią, że też jak już się zdobyłam na ten żywopłot, to musiało przyjść takie lato...
Od góry słońce nastaje na życie roślin, od dołu nornice... Czegoś takiego jeszcze nie było... One ryją tam, gdzie podlane, czemu nie ma się co dziwić, ale też odżywiają się :mad2: , co jakiś czas odkrywam takie hosty...

DSC_1019.jpg


Obecnie reanimuję siedem host, nigdy latem to się nie zdarzało! Łupem nornic padła też jeżówka, kruszczyk :placze: , zygaden, na szczęście nie w całości... Miarka się przebrała, zamorduję je!

No ale dość utyskiwań :)
Rośliny się starają... Trytoma 'Green Jade' chce mi chyba zrekompensować wszystkie inne kwitnienia, których nie ma... Naliczyłam czternaście pędów kwiatowych! :woohoo:

DSC_1027.jpg


Zakwitła też niby 'Yellow Hamer' z OBI, to chyba też 'Green Jade'...

DSC_1030.jpg


'Alcazar' teraz już pnie się do góry, ale dużo niższa niż normalnie...

DSC_1031.jpg


Miał być łan, a jest one :lol:

DSC_0952-2.jpg


Miała być 'Alba'...

DSC_0948.jpg


Powtarzają dzwonki 'Beautiful Trust'

DSC_0986-2.jpg


Zauschneria garetti

DSC_1034-2.jpg


Widoczek w miarę zielony...

DSC_1021.jpg


A na koniec moja budowla, z której jestem niezwykle dumna! Rozwiązuje bowiem pewien palący ;) problem... Ja nie miałam, gdzie wypalać przeróżnych suchelców, wszystko składowałam niby na kompoście, ale wobec wciąż zwiększającej się ilości takich na przykład traw, obawa, że zawalę pół działki róznymi takimi, stawała się coraz bardziej realna i trochę ten sen z powiek spędzała...
Powstał taki kamienny krąg ;) , dzisiaj jeszcze wywiozłam ze środka sporo ziemi, stał się głęboki i wreszcie będę mogła bezpiecznie wypalać suchelce... A że suchelców będzie w tym roku więcej niż zwykle, tym bardziej budowla była konieczna :) I zapraszam na pieczone ziemniaki, moje marzenie się spełni! :rotfl1:
To moje pierwsze doświadczenie z mokrą zaprawą, ale się trzyma! :)

DSC_1026.jpg


A jednak nie koniec... Bo ciocia też nie próżnowała, wielka konstrukcja pod powojniki powstała. I jesteśmy gotowe do przesadzania powojników, o ile jest jeszcze co przesadzać ;)

DSC_1020.jpg
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2015 21:26 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, Robaczek, Margo2, Amlos, piku, chester633, Bozi, annawu, sierika, VERA, Krzysia

Martowy ogród 22 Sie 2015 21:07 #397273

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Dziewczyny, a czy pamiętacie jeszcze, że deszcz zwłaszcza tygodniowy to ołów nad głową i związana z nim deprecha, ech lepsza już chyba ta susza :flower1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 22 Sie 2015 21:33 #397287

  • Roma
  • Roma's Avatar
Ciekawi mnie czym Ty chcesz wypowiedzieć wojnę nornicom.Ja mam wszystko zryte aż żal patrzeć.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 22 Sie 2015 22:11 #397298

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Co tam krzesło (jakie krzesło?), to co widzę powoduje mały zawrót głowy. Ty to zrobiłaś???
Jeżeli tak, to chylę czoła, zdolna dziewczyna, a nie wszyscy wiedzieli :)
artam wrote:
DSC_1026.jpg

Marta, opłaczemy sporo strat wiosną, jeszcze tak nie było...cóż.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, VERA

Martowy ogród 22 Sie 2015 22:34 #397305

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Moje 100 cegieł na budowę ogniska jeszcze nie dotarło, a Twoje już wybudowane :ohmy: , gratuluję, podziwiam i zazdroszczę :woohoo:
Suszy i nornic nie, mam swoje :evil: , choć u mnie chyba głównie ryje kret :jeez: . Ale nornice też są, przecież kret nie zeżarł korzeni marcinkom, floksom, a ostatnio jednej jeżówce :hammer: . Że o cebulach nie wspomnę :angry:
Mój stan posiadania powiększył się o dwa koty, ale chwilowo są wielkości sporego kreta, więc na razie nie liczę na pomoc :happy3:
Wiesz, że mi nawet usechł jeden JAŁOWIEC :dazed: ???
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 22 Sie 2015 22:56 #397317

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Podziwiam kamienny krąg :thanks: Ty masz dobry fach w ręku, widzę :lol: To, że nornice ryją gdzie miękko i podlane zauważyłam i ja - u mnie jeszcze wtedy ochoczo dołączają psy za tymi nornicami i kretami :evil: Wtedy to mam już dokładnie zryte :tongue2:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2015 22:56 przez olibabka.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 23 Sie 2015 07:54 #397355

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Nie no obok takiego kamiennego kręgu to ja nie mogę przejść obojętnie :woohoo: . Świetnie wygląda! :bravo: Zdolniacha z Ciebie :kiss3: . U nas też budowa ogniska w planach :rotfl1: ... ale chyba już w przyszłym roku.

Mnie wrzesień przeraża, przygnębia i dołuje :cry3: . Nienawidzę szkoły :hammer: , prac domowych :hammer: , wierszy na pamięć :hammer: , lektur :hammer: , wywiadówek :hammer: i i i i nienawidzę szkoły :hammer: :hammer: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 23 Sie 2015 20:13 #397455

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Skąd u Ciebie tyle siły ? u mnie kilka kamoli leży już trzy tygodnie i czeka na ułożenie i jakoś nie mogę się zebrać .Trzymasz się dzielnie mimo strat w roślinach :bravo:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Sie 2015 21:39 #398799

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
To ja jestem szczęsliwa, że u mnie to lato przeszło tak bezboleśnie.
Przynajmniej na razie. Chociaż dużo roślin wygląda słabo. Oprócz róż
Może powinnaś w nie pójść? :devil1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Sie 2015 23:04 #398826

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marta, widzę, że planujesz wysokie ognisko :funnyface: .
Strach teraz cokolwiek wypalać, nawet w takim obmurowanym kręgu.
Szkoda tych Twoich roślin, ale takiej suszy to chyba najstarsi górale nie pamiętają.
Gdzie są teraz ci przepowiadacze, którzy wieszczyli zimne lato?
Minie i to, jakoś trzeba będzie się pozbierać.
A wracając do planowanego spotkania w Rykach i pięknotki - kupić nie kupić, pooglądać można :funnyface: .
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Sie 2015 10:56 #398865

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Absolutnie Elu musisz pięknotkę kupić. Ja juz w wiadrze mam ja od miesiąca.Nawet jak nie będzie upału ,to nie wiem gdzie takiego wrażliwca posadzić.
Takiej suszy jak u Martusi to nie widziałam w żadnym ogrodzie . I ta ledwo kapiąca ,mocno wnerwiajaca żmija wodna :bye:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.523 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum