TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 04 Maj 2014 20:48 #252911

  • piterek
  • piterek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 341
  • Otrzymane dziękuję: 108
Dojrzałem 'Przędziorka', zacny Ci on! W ogóle wspaniale kwitną Twoje roślinki, ja muszę wybrać się w końcu na wieś. Ostatni tydzień spędziłem poza krajem (więc kolejny tydzień bez ogrodu...), aby tyle że w miejscu gdzie na brak zjawiskowych roślin nie można narzekać ;)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 06 Maj 2014 13:29 #253893

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, fajne te bożykwiaty - takie cyklameny z długą szyją :P chyba też się skuszę..
Pierwsza piwonia urocza!
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 06 Maj 2014 22:17 #254250

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
A co w ogródku? Miałaś przymrozek? :think:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 07 Maj 2014 20:44 #254796

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Aga, dziękuję za ten "ogród botaniczny", ja po prostu muszę kupować, oto i cała tajemnica! :lol: Jakiś głos wewnętrzny cały czas mi każe szukać, czytać, zamawiać, a zdobycie wymarzonej rośliny powoduje tyle szczęścia ;) , a ja chcę być szczęśliwa :)

Właściwie tego posta miałam zacząć tak... Cześć, jestem Marta, jestem zakupoholiczką :happy3:

Piątek:

DSC_0741.JPG


W sobotę lało...
Niedziela:

DSC_0740.JPG



Sama drobnica... ;)
Ale w poniedziałek namówiłam vitę i pojechałyśmy do szkółki drzewnej ;) i kupiłam sobie jeszcze trzy drzewa :woohoo:
A to wszystko przez stres ;) Ale w maju odwyk, koniec!

Gosiulu, nie ten, to inny... ;) bagażnik... Zawsze jakiś się znajdzie :) Telefon mam w torbie :happy:
Dorciu, muszę Cię uspokoić. Jeśli poszedłby w piwonie na poważnie, to by już mu na piwo nie wystarczyło ;) , drogie są piwonie... Zimą będę zmęczona zimą, to pewne ;) No mieli więcej tych bożykwiatów, ale takich, jakie już mam... Szkółki mają się dobrze!
Wiesiu, w zasadzie tak, ale dla pewnych roślin, które mi się bardzo podobają, a przy tym jeszcze są tanie, robię jednak wyjątki :) Te prymulki są do nabycia w Pi-mie.
Martusia, dziękuję, nazwa brzmi znajomo, musiałam ją kiedyś zapisywać... A tam kosmos...Całkiem ziemskie rośliny :lol:
Ula, ale to nie tylko na forum takie zalecenia się czyta... No faktem jest, że dla rośliny zawiązanie kwiatu to pewien wysiłek, a w przypadku świeżo sadzonych roślin lepiej, by ten wysiłek włożyły w budowanie systemu korzeniowego, dla mnie teoretycznie to usuwanie kwiatów jest uzasadnione, ale praktycznie niewykonalne! :rotfl1:
Właśnie, przecież sprawdzenie zgodności odmianowej to też priorytet! :)
Ewa, to nasz rodzimy gatunek, nie sądzę, by była jakoś szczególnie wrażliwa na przymrozki, ale lepiej nie ryzykować...
Jola, no nie było! :rotfl1: Na szczęście nas ominęło, ja już wszystko mam ppsadzone :) No i jak judaszowiec, pasuje do rabatki?
Anetka, ja też jeszcze nie zerwałam żadnego pączka ani u piwonii, ani u żadnej innej rośliny... Ręka by mi chyba uschła... :rotfl1:
Piotrek, no właśnie przędziorkowi się oberwało od przymrozku jako jedynemu... A tak czekałam na te przędziorkowe kropki... Już taki ładny jak rok temu nie będzie... :( Widziałam relację z twoich wojaży, no można się rozpłynąć w zachwycie nad cebulowymi... :)
Kasiu, bardzo są fajne! Takie skromne, ale eleganckie! Do Twego ogrodu znakomite!
A piwonie są już następne! :)
Siberko, lekki przymrozek był, ale strat wielkich nie narobił.

Dziś dopiero mogłam pojechać na działkę, w niedzielę tylko na chwilę wpadłyśmy z vitą zostawić zakupy. O takie zdjęcie vita mi kazała zrobić...

DSC_0724.JPG


Moim zdanie, nic na nim nie widać ;)

No to podejdźmy bliżej...
Najpierw do piwonii! Piwonie Młokosiewicza już kwitną :woohoo:
Ta cudna...

DSC_0711_2014-05-07.JPG


W tamtym roku jeden kwiat, w tym cztery!

DSC_0777.JPG


Epimedium 'Amber Queen'

DSC_0762.JPG


Acer palmatum 'Tsuma gaki'

DSC_0765_2014-05-07.JPG


Storczyki szerokolistne, kukułki, stoplamki, jak kto chce...
Kilka dobrych minut pochylałam się w szkółce nad dziesiątkami roślin z siewu, żeby wybrać te najciekawsze... Kombinacji plam i plamek nieskończenie wiele... Takie sobie wybrałam i dosadziłam :)

DSC_0784_2014-05-07.JPG


I widoczki...

DSC_0743_2014-05-07.JPG


DSC_0768_2014-05-07.JPG


DSC_0771.JPG


DSC_0781_2014-05-07.JPG


DSC_0782_2014-05-07.JPG
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2014 20:49 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): aptenia

Martowy ogród 07 Maj 2014 20:58 #254811

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Popieram wizję Vity! Też lubię ten widok! :)
Przemawia do mnie bardziej niż szczegóły...

Jak dobrze, że w sobotę lało :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 07 Maj 2014 21:03 #254817

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Dołączam do grona - to zdjęcie jest :bravo:
Więcej takich :screem:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 07 Maj 2014 21:03 #254819

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Martulu, utwierdź mnie... :kiss3: Bo ja mam dwie, nowonabyte piwonie, które sterczą, każda po jednym :wink4: jedynym badylku z pąkiem kwiatowym na szczycie :flower2: I ja tak chodzę koło nich i myślę, czy czekać co z nich się rozwinie... czy nie osłabiać tych bidul i... ciachnąć :placze:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 07 Maj 2014 21:07 #254824

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
To ja jeszcze uzupełnię: wiemy, Martulu, że masz mnóstwo przecudnych maciupeństw :devil1: ale szersze plany też masz ładne! I my pożądamy gremialnie tych szerszych planów? Czyż można nie ulec presji społecznej? :P
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 07 Maj 2014 21:10 #254830

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Też uważam, że pierwsza fotka jest super ;) . A Ty sama jak w lipcu na nią spojrzysz, to nie uwierzysz jaki piękny trawnik miałaś :rotfl1:
Klon budzi nieodparte skojarzenie z wampirem :happy3:
Jak już wyjdę z tego burdelu budowlano-malarskiego udam się na jakieś wielkie zakupy roślinne, żeby odreagować :woohoo:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 07 Maj 2014 21:19 #254838

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Pierwsza fotka tylko mnie przekonała, że jeszcze tyleeeeeeeeeee miejsca u Ciebie :happy:
Za wąskie te okoliczne rabaty są zdecydownie :lol:
Marta kiedy na szkółking znowu :devil1: Kupić nie kupić, pooglądać można :rotfl1:

Przypominam o kloniku w piątek ;)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 07 Maj 2014 21:20 #254840

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Ja też lubię szersze widoczki, chociaż nie mam nic przeciwko zbliżeniom :)
Rodgersja fajnie rozrośnięta, piwonia śliczna, a na maleństwach to ja się za bardzo nie znam, może dlatego, ze wzrok mam słaby? ;)
Jak kwiat nie ma średnicy 10 cm i mocno różowiastego kolorku to ja go nie widzę :P
Pozdrawiam Martę, zakupoholiczkę :bye: Ciekawe, czy istnieją grupy wsparcia dla tego typu uzależnionych :silly:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 07 Maj 2014 21:20 #254841

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Dobrze gadacie, Marta pokaże jeszcze hm...warzywnik.
Dopiero co niektórym szczęka opadnie. Mi opadła, tyle tylko, że na Marcie nie zrobiło to żadnego wrażenia.
Marta, ja w maju już też nic nie kupuję! Dlaczego u Ciebie kwitną już piwonie, a u mnie nie???
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 07 Maj 2014 21:42 #254869

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Bo pewnie byłaś niegrzeczna Vitalisku. :wink4: :rotfl1: O warzywniku doniosłaś ( i słusznie uczyniłaś :happy3: ). :laugh1: Warzywnik, warzywnik, warzywnik! No nie daj się Artamiszcze prosić i pokaż ten kawałek ogrodu. :kiss3:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 08 Maj 2014 08:06 #255073

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Skoro szkółki mają się dobrze, to trzeba zacząć planować jakiś wyjazd w Wasze strony :happy: . Choćby na poszukiwanie piwonii, skoro ich zakup uchroni synusia od piwopijstwa :happy: .

Zawsze i brakuje w Twoich relacjach tych szerszych planów - cieszę się, że w końcu zostałaś do nich namówiona. Częściej poproszę :happy-old: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 08 Maj 2014 08:11 #255075

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Tabaaza wrote:
pokaż ten kawałek ogrodu.
A jak Ciocia tantiem zażąda? :devil1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 08 Maj 2014 13:30 #255276

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
gorzata wrote:
To ja jeszcze uzupełnię: wiemy, Martulu, że masz mnóstwo przecudnych maciupeństw :devil1: ale szersze plany też masz ładne! I my pożądamy gremialnie tych szerszych planów? Czyż można nie ulec presji społecznej? :P

Podpisuję się pod tym postem i ja :lol:
Na takich zdjęciach dopiero widać ogród, a nie tylko wybiórcze roślinki :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 08 Maj 2014 15:32 #255335

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Marto, :hug:
Wiesi to się łatwo mówi, nawet jak portret roślince robi to z tła można jakiś krajobraz wyłowić. :rotfl1: Ale widoczki i krajobrazy ogrodowe to są pożądane.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Maj 2014 06:50 #255598

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Największą frejdę sprawia mi wybieranie rośliny w sklepie, a potem spoglądanie na czekającą na tarasie na posadzenie,
kiedy już posadzę radość jakoś blednie i zaczynam kombinować co by tu i gdzie by tu. :rotfl1: :rotfl1:
Typowy objaw uzależnienia? :cry2:
U Ciebie piękny widoczek w szerszym obiektywie, a ileż tam jeszcze możliwości rozwojowych :happy4: :happy4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.635 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum