TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 10 Maj 2014 17:04 #256364

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Dzisiaj w radio leciała jakaś piosenka, i jej słowa idealnie wpasowały się w naszą sytuację :rotfl1:

"To Ty mnie nauczyłaś chcieć, tego czego nigdy nie powinienem mieć" :rotfl1: :rotfl1:

Rok temu nie miałem ani jednej kulki...
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2014 17:04 przez Igor.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 11 Maj 2014 20:37 #257165

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Shiralciu, w ziemi, w ziemi! :rotfl1: Co wyprawa, to nowe roślinki, jeszcze z jedną to mi się chyba nie udało wrócić ;)
Dorciu, ja jak się postaram, to też mu miejsce znajdę! :P Ja natomiast nie wiem, czy zdołam ogród ogarnąć do takich zdjęć! :lol: Z trytomek jestem bardzo zadowolona, wszystkie przeżyły! :)
Gosiulu, a czytałaś, co Jola potem napisała? U niej jeszcze green, to mój w takim razie early! :rotfl1:
To ja też się będę czegoś u Ciebie domagać! ;) Sczegółów na przykład ;) Ziemia wzruszona, bo to wszak pierwszy wiosenny zabieg! ;) Bardziej prozaicznie...motyczką... :lol:
Ja też oniemiałam na widok tych futerałów! :rotfl1:
Jola, ciocia nastała i zmiany! ;) Ciocia do siania bardzo chętna, ostatnio coś wysiewała i cieszyła się jak dziecko, nawet mi chciała tę niewątpliwą przyjemność udostępnić, ale ja na ważniejszych odcinkach działałam... ;)
Cioci nie oddam! :)
Ten tydzień to chyba głównie w domu spędzimy, jakiś taki lejący ma być... :mad2:
Marta, liczyłam się z taką ewentualnością! ;)
Wiesiu, ciocia podczytuje, to sobie sama gratulacje odbierze ;)
Alinko, tak naprawdę ładny widok to mam z jednej tylko strony... Na las. Jakoś staram się osłonić od reszty, ale na kupienie iluś tam jednakowych iglaków, na przykład Szmaragdów ;) jakoś nie mogę się zdobyć...
Trójwymiar podkreślony, ja się tylko obawiam, co tam się pod tym trójwymiarem dzieje ;) , u mnie pełno pędraków, a truskawki to ponoć ich przysmak, korzenie znaczy... ;)
Alinko, dziękuję :) Przestrzeń mam, siły nie mam! ;)
Paula, tak, a najpierw jeszcze całą zimę tkałam! :rotfl1: Nie, szycie to zdecydowanie nie moja bajka... :)
Ewa, przyznać muszę, że wygląda to nieźle, a nawet bardzo ładnie (ciocia czyta ;) ) Widziałam te Twoje ogrodnicze nieszczęścia, współczuję i uważam, że wypad na targi Ci się w pełni należy! Niejedne! :lol: No sadzenie jest prostą konsekwencją kupowania, takie życie ;)
Ula, no miejsce mam, ale mam też kosiarkę, to nie może się marnować ;) Nasadzenia, które uparcie ;) prezentuję, są przed domkiem tak zwanym, no i po jego obydwu stronach, zadomie zaanektowała ciocia i nie odpuści chyba ;) , chociaż trochę usiłuję się tam wdzierać ;)
Kasiu, niebywałe, prawda? ;) Ta jarzmianka ma białe kwiaty, no i należy jeszcze dodać, że później zielenieją jej liście. Kamasje są piękne i ... jadalne! :) Nie zapomnij! :)
Aniu, taka ładna to jest ze dwa miesiące, góra, no trudno się mówi ;)
Magda i Moniko, dziękuję w imieniu cioci :)
Witaj, Aguśka!, nie mi, nie mi to plewienie na kolanach odpadnie! ;) Mi niestety, nic nie odpadnie, moje uprawy ;) w gołej ziemi, to ciocia moja tak sprytnie się urządziła :) A z tą słomą, to mi podsunęłaś pomysł, bo ja też wykorzystuję słomę od sąsiada do okrywania, a potem ona ląduje na kompost, a przecież mogłaby gdzieś wisieć i czekać do kolejnego roku, tylko ja mam jedynie ów domeczek do wykorzystania, no sama nie wiem... :) Muszę to przemyśleć :)
Igor, oj, synu, ja Cię jeszcze wiele mogę nauczyć! :rotfl1: Jestem pewna, że za jakiś czas pójdziesz na przykład w storczyki :) A prawda, że z kulkami jesteś szczęśliwszy niż bez? ;) No a za te kulki to nie tylko ja odpowiedzialność ponoszę, mam wrażenie ;)

Od czego by tu zacząć... Może od tego, że wczoraj lało? A może od tego, że złamałam swoje postanowienie niekupowania, za co mnie pokarało złamaniem? :rotfl1: Nie mnie, cała jestem i w jednym kawałku ;)
Za to... :placze:
Po kolei... Lało wczoraj, zatem do ogrodu nie można, ale na szkółking można! Ja nie chciałam, nie chciałam ;) , siłą mnie Vita wyciągnęła! :rotfl1: No i same okazje się trafiały! Na przykład taka serduszka 'Valentine' w dobrej cenie...

DSC_1035.JPG


No i była też piwonia delavayi, no mam, co prawda siewki już całkiem spore, ale się złamałam i kupiłam, no bo jak nie kupić takiego cuda!

DSC_0883.JPG


Zrobiłam jej zdjęcie wczoraj na balkonie, bo jeszcze nie wiedziałam, czy się przyznam, jaka ze mnie łajza... No to ona właśnie się złamała! :rotfl1:
To tak w nawiązaniu do tych dyskusji, czy należy piwoniom świeżym kwiaty obrywać, się złamała! :rotfl1:
Po gruntownym przemyśleniu sprawy doszłam do wniosku, że dobrze zrobiła ;) , nie wysili się, rozkrzewi, nawypuszcza nowych pędów! A teraz stoi koło mnie i pachnie! :)
Dzisiaj też lało! Pojechałyśmy zatem z vitą do OB oglądać piwonie, oglądałyśmy w towarzystwie znawczyni wielkiej :) i było super! Piwonie botaniczne piękne są!
A liliowce dalej niewyplewione! :angry:

Się nagadałam, to teraz zdjęcia :)
Balkonowe póki co ;) Cypripedium 'Philipp'

DSC_0885.JPG


Smilacina stellata

DSC_0867.JPG


Moja dziwna cebulica jakaś, sama nie wiem, czy ona się nadaje na białą rabatę ;)

DSC_0870.JPG


Kuklik 'Fire Storm'

DSC_0843_2014-05-11.JPG


Kuklik 'Flame of Passion' chyba w swoim najlepszym momencie...

DSC_0837_2014-05-11.JPG


Pteridophyllum racemosum

DSC_0877.JPG


Konwalie 'Polish Beauty'

DSC_0769.JPG


Ładny duecik...

DSC_0831_2014-05-11.JPG


Z białej rabaty... :)

DSC_0864_2014-05-11.JPG


Widok na stopowcowisko ;) Jeszcze nie wszystkie stopowce na swoim miejscu...

DSC_0791_2014-05-11.JPG


I proszę bardzo, szerszy plan z widokiem na worki z ziemią bukową! :lol:

DSC_0838.JPG
Ostatnio zmieniany: 11 Maj 2014 20:42 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, tija, Orszulkaa, aptenia, xMonia

Martowy ogród 11 Maj 2014 20:45 #257174

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Martuś ależ cudne kukliki :woohoo:
Przykro, że piwonia się złamała... ale tak jak piszesz, same pozytywy z tego wynikły B) :happy: i masz ją ciągle przy sobie.... i Ci pachnie :whistle:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 11 Maj 2014 20:51 #257185

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
AGNESS wrote:
Martuś ależ cudne kukliki :woohoo:
Przykro, że piwonia się złamała... ale tak jak piszesz, same pozytywy z tego wynikły B) :happy: i masz ją ciągle przy sobie.... i Ci pachnie :whistle:

A widzisz, widzisz zazdroszczą Ci (Agness, dzięki) kwiatów ciętych ze szkołkingu przywiezionych :)
Stopowcowisko to mnie się podoba bardzo, tylko których tam jeszcze nie posadziłaś?
A szerszy plan, z widokiem na worki ziemi bukowej! Genialny, w Twoim stylu. Ale czemu ziemia bukowa jeszcze w workach???
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 11 Maj 2014 21:06 #257202

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Zgubiłam się i nie wiem skąd zdjęty ten szerszy plan... jednak brakuje mi liliowców jako punktu odniesienia :think: :rotfl1:
Las widzę...
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 11 Maj 2014 21:29 #257228

  • Igor
  • Igor's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4186
  • Otrzymane dziękuję: 2490
Czego Ty mnie możesz nauczyć...konsekwencji ? :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Ktoś tutaj miał w maju nic nie kupować...
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 11 Maj 2014 23:00 #257323

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Czy dobrze widzę, że na zdjęciu na którym pokazujesz stopowce są pod tujami kaliny? :huh: Jak tak to jakie?
Ah Martuś to podeślij mi tą zdolną szyjącą osobę. Dogadamy się B)
Gdybyś nie podpisała piwonii wzięłabym ją za ciemiernika. Piękna!
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 12 Maj 2014 06:45 #257398

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Marta, jak zielsko podrośnie nie trzeba będzie schylać się do pielenia :rotfl1: :rotfl1:
No widzisz, gdybyś nie dała namówić się na szkółking nie miałabyś tak udanych łowów :flower2:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 12 Maj 2014 08:48 #257448

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2386
I zdrenowanego portfela :devil1:

A ta słodka dziurawka pod epidemią jak się nazywa??? :think:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 12 Maj 2014 09:16 #257482

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
Igor wrote:
Ktoś tutaj miał w maju nic nie kupować...
Nooo właśnie :rotfl1: słyszałam to całkiem jeszcze niedawno :rotfl1: a tu co dzionek to szkółking :rotfl1:
Marta od kiedy zaczęłaś tworzyć takie jednorodne rabaty - stopowcowisko :crazy: nuda przecież :silly: :lol: co tam dosadzisz :funnyface:
Taką piwonkę to i ja bym przytuliła, choć nie mam już miejsca :rotfl1:
Dobrze, że są całkiem spore siewki :happy3:
A po Młokosiewicza już byłaś, czy kolejny szkółking się szykuje :funnyface: w piątek może :P
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 12 Maj 2014 10:01 #257521

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ależ cudna ta piwonia :woohoo: , mam nadzieję, że przynajmniej jedna z moich siewek tak zakwitnie :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 12 Maj 2014 10:09 #257526

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2560
Ja się tak nie bawię, moje piwonie zastygły w pąkach i tak trwają. A tu tydzień deszczowy, zaczna gnić jak nic.
Zakwitnie ci ta piwonia, która kupowałyśmy razem? U mnie nie :(
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 12 Maj 2014 10:10 #257527

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye: Marto
O kurcze,jak ładnie na grządkach i żadnego żeila,u mnie rośnie i rośnie a przeztą pogodę to na weekend nic nie wyplewiłam,
I zarosną chyba całkiem :silly:
piwonia delavayi cudna,nic dziwnego,że ją kupiłaś,śliczna jest :P
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 13 Maj 2014 21:55 #258571

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Ciociu Marty, sałata i rzodkiewka (zwłaszcza rzodkiewka) smakowały wybornie!
Dziękuję za pyszną, z grządki kolację :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 13 Maj 2014 22:04 #258574

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ale mam zaległości......... :ohmy: , a tu nawet grządki wyskoczyły......... :woohoo: ,pieknie, nie mozna wejśc do Ciebie, żeby nie otwierać gęby :happy-old: co i rusz, ciekawe co tam szykujesz na nowe połacie..... :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Maj 2014 21:32 #259110

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Aga, te nowe kukliki cudne są, zgadzam się! Dzisiaj mi się złamało drzewo, no takie małe drzewo i żadnych pozytywnych stron tego zdarzenia nie potrafię znaleźć... A może jednak... Sprawdzę, czy maść ogrodnicza działa? :rotfl1:
Vituś, to są kwiaty uuurwane ;) , nie cięte! ;) Jeszcze dwa stopowce mi zostały do przesadzenia, tylko najpierw muszę jakieś hosty przesadzić! To też się nigdy nie skończy? :rotfl1:
Ziemia bukowa jeszcze w workach, bo storczyki jeszcze na balkonie! :silly: Taka zgniła pogoda, strach je wsadzać do ziemi... To się za to musi skończyć! :angry:
Gosiulu, ale ten las to jeszcze nie u mnie? ;) No i sama widzisz, jaki pożytek z tych szerszych planów, gości w stan dezorientacji wpędzają! ;)
Igor, a to jeszcze jest maj? ;) :happy3: Niedobrze... :lol:
Paula, nie, tam są cudne klony shirassawy... O takie...
'Autumn Moon'

DSC_1039_2014-05-14.JPG


'Jordan'

DSC_0773.JPG


Piwonia piękna, a jak już pisałam, cioci nie oddam! :lol:
Beata, coś w tym jest, co mówisz! Chwast większy lepiej uchwytny! ;) Pewnie, że dobrze! Przecież sadzenie jest najfajniejsze, trzeba dbać o to, by było co sadzić! :)
Oj, Siberko, a czy to nie w szczytnym celu? Świat upiększać trzeba, szkółkarzy wspierać... ;)
Dziurawka to Circus się nazywa...
Jola, aż się zatrzęsłam z oburzenia! :rotfl1: No gdzież stopowce są nudne, stopowce są cudne! :happy-old: Ja lubię sobie rośliny, które nie są zbyt bogato reprezentowane posadzić w jednym miejscu i te różnice większe lub mniejsze obserwować...
Te piwonki do przytulenia jeszcze są... Tylko nie można ich za mocno, bo się łamią! :rotfl1: Siewek nie oddam, dopóki nie zakwitną! A w piątek...no nie mogę, bo przecież nie mogę już nic kupować! :P
Wiesiu, zasięgnęłam języka, kwitną w trzecim, bardziej jednak w czwartym roku... A różnie kwitną, jak miałam okazję się przekonać niedawno...
Dorotka, tylko bez czarnowidztwa, ja Cię proszę... Wiem, że u mnie lepiej wsiąka niż u Ciebie ;) , ale dadzą radę! A wiesz, że o to samo miałam Cię pytać? Niestety, w tym roku nie przekonamy się, czy właściwą Paulę Fay kupiłyśmy..
Aniu, u mnie też wszystko zarasta... Naprawdę chwastów nie widać? Zapewniam Cię, że w realu ;) widać... A warunków do plewienia nie ma... Do niczego nie ma warunków! :angry:
Do sadzenia też nie bardzo, ale cudna piwonia już posadzona, rozrasta się i krzewi! ;)
Vituś, na zdrowie! :hug:
Ewa, jak miło Cię widzieć! :) Tu niepytana powiem, że mój kielichowiec chiński po raz pierwszy bez okrycia przeżył! Grządki są i "owoce" grządek są! jemy sobie sałatę i rzodkiewki, a rzodkiewek mamy z pięć odmian, nawet czarną, żółtą, białą... :lol: Co tam szykuję, oj szykuję! Nie chcę zapeszać, bo szczęściu swojemu nie wierzę, jak uwierzę, to powiem! :)

Nie chce mi się nawet opowiadać, jak to deszcz się bawi ze mną w chowanego, bo się nie mogę denerwować! On się chowa, to ja jadę na działkę, a jak przyjeżdżam, to on wychodzi z ukrycia... :angry: U mnie, u mnie! jest błoto! Mazisty piasek się robi, ale zabawa w błocie to takie urocze ;) nawiązanie do dzieciństwa ;) Szukamy dobrych stron we wszystkim! :rotfl1:
Ziemia jeszcze jakoś wytrzymuje te dary z nieba, oby one zechciały choć w połowie tak szczodrze obdarzać ją w lipcu, sierpniu...
Nie narzekamy i pokazujemy kwiatki i inne.. ;)

Disporum sessile 'Kinga'

DSC_0834_2014-05-14.JPG


Disporum smilacinum 'Variegata'

DSC_0875.JPG


Maleństwa...
Przelot pospolity w jakiejś odmianie zapewne...

DSC_0841_2014-05-14.JPG


Przelot górski

DSC_1063.JPG


Pinus pumila 'Jeddeloh'

DSC_1070.JPG


Picea engelmannii 'Pendula'

DSC_1069.JPG


Picea pungens 'Maigold'

DSC_1062.JPG


Widoczek...

DSC_1050_2014-05-14.JPG
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2014 21:37 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, tija, piku, aptenia, xMonia, sierika

Martowy ogród 14 Maj 2014 21:50 #259131

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
O, to, to mazisty piasek ;) , mam to samo :evil:
Jeszcze wstrzymanie prac ogrodowych bym wytrzymała, ale wstrzymywanie budowy zdecydowanie źle na mnie działa :evil:
Dla zabicia czasu i nie patrzenia za okno wzięłam się za studiowanie działu iglastego w poszukiwaniu miniaturowych kulek na górkę :P i muszę powiedzieć, że bardzo brakuje mi w tym dziale szczegółowych opisów danych odmian, tak jak to ma miejsce w bylinach, różach, czy hostach :huh: .
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Maj 2014 22:11 #259151

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Co piatek mnie mignął .Pozostał już tylko 1 clematis do posadzenia u mnie i co ja będe robić ?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.554 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum