TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 09 Maj 2014 17:42 #255845

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Popieram społeczną petycję o więcej szerszej perspektywy B)
Skoro już wiem ile masz miejsca, to mnie wcale nie dziwi zamiłowanie do nabywania różniastych unikatów, tudzież kolekcji unikatów :wink4:
Bożykwiaty będę sadzić jesienią, tylko muszę częściej wpadać cobyś mnie doedukowała w temacie (kiedy sadzić, gdzie kupować i jak sadzić żeby rosły) :teach:
A masz możę psizęby…yyyyy…. psie zęby (jak się to odmienia?!?)) ? Też ładne i podobne do bożykwiatów (bożych kwiatów? ) Matko jedyna, język można połamać… i chyba mózg mi szwankuje od tej gorączki :pinch:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2014 17:45 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 09 Maj 2014 21:30 #255992

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Gosiulu, oj dobrze! :lol: A co do tych szerszych planów... Po pierwsze mi się automatyczne ustawianie ostrości zepsuło, o czym już wspominałam, no i kłopot, bo przez to szkiełko ;) kiepsko widać... Po drugie widoki za siatką mam nie za ciekawe... No i jeszcze bym coś wymyśliła... ;)
Anetko, więcej zdjęć, na których nic nie widać? ;)
Marysiu, ja też mam takie biedaki, posadzone jesienią, ale już chętne do kwitnienia mimo tego, że korzeni to one mają tyle, co pies napłakał... Ja nie ciachnę, może jak rozsądne, to same uznają, że nie dadzą rady i zasuszą te pączki...
Gosiulu, ja nie mam ładnych szerszych planów, bo te drzewa jeszcze tła nie dają, a poza tym, dla mnie ważniejsze są jednak rośliny, co nie znaczy, że nie staram się ich jakoś ze sobą komponować... Staram się! :rotfl1:
Marta, no trawnik mam ładny! :lol: Ostatnio koszony w lipcu, no i teraz dopiero raz! :) A tak swoją drogą, czy uważasz, że już należałoby po raz drugi? Chyba znam odpowiedź! :happy3: Klon o tej porze roku jest cudny, potem zielenieje, niestety... Zakupy roślinne, zazdroszczę! Ja nie mogę! :rotfl1: Żeby odreagować i żeby obsadzić ścianę chyba też? ;)
Jola, Ty lepiej zobacz, ile mam koszenia! :rotfl1: Ja już sama nie wiem, co gorsze, koszenie czy plewienie... Chyba jednak plewienie, to tych rabatek wystarczy, zwłaszcza, że przecież nic nie kupuję! :happy3: Na szkółking tylko towarzysko! No i jak się mały klonik podoba? ;)
Dalu, ale na zbliżeniach lepiej widać, prawda? Nawet małe kwiatki! ;) Bardzo lubię tę rodgersję o tej porze roku, ale z jej widokiem jestem już oswojona, za to piwonie to dość świeża sprawa, nie mogę się napatrzeć, Młokosiewicza to moje ulubione. No tu, na forum jest przecież grupa wsparcia :) Wszyscy, pokazując piękne rośliny, każą mi trwać w decyzji o niekupowaniu! :rotfl1: Dziękuję! :happy3:
Vituś, nie kupujemy! A warzywnik zaraz pokażę, dziś pamiętałam o zdjęciach :) Ciocia tylko czuje tremę, jak jej poczynania zostaną ocenione ;) A jak pamiętasz, nawet poczułam się zazdrosna, że tyle czasu ten warzywnik kontemplujesz ;) , zamiast pójść do kwiatków! :happy:
Tabciu, pokażę zaraz... Dumnam z cioci, zwłaszcza, że te ogrodnicze ciągoty dopiero w ubiegłym roku ją dopadły, radzi sobie znakomicie, uważam :) Takich poziomek na przykład mi nigdy się nie udało w domu wyhodować, a próbowałam :)
Dorcia, wnioski wyciągasz słuszne! Planować i realizować! Ja nie kupuję, to nie stanowię żadnej konkurencji ;) , zresztą towaru dużo, ziemia się ugina ;) Z piwoniami akurat łatwo nie będzie, ale piwopijstwo jakieś możemy urządzić ;) póki co dla nas :) Ty też z tymi szerszymi planami... Ale ja mam wąską działkę ;)
Gosiulu, to ja czynszu dzierżawnego zażądam, a przynajmniej dziesięciny! :rotfl1:
Wiesiu, no niby tytuł głosi, że ogród mam... ;) A co złego jest w roślinkach? ;) Ładne mam, uważam...
Danielo, właśnie! A u mnie jak ostro na pierwszym planie ( w miarę ;) ), to reszty nie widać... Widoczki wstawiam...Jak mam akurat wyplewione ;) albo i nie! :rotfl1:
Beata, na tym to właśnie polega! U mnie rolę takiej przechowalni pełni balkon! Jak ja lubię mój balkon! Gorzej, jak się kombinuje, co by tu jeszcze, nawet jeśli jeszcze wszystko nieposadzone! ;)
Możliwości rozwojowe jeszcze są, ale utrzymanie w jako takim porządku tego, co już mam, nieco mnie przerasta...
Kasiu, sprawa staje się poważna, widzę...Petycja, społeczne zapotrzebowanie, negocjacje ;)
Kolekcjonerstwo dla mnie akurat jest sensem ogrodnictwa, dla mnie to jest najważniejsze i nic na to nie poradzę, nawet nie chcę! ;)
Bożykwiaty o każdej porze roku, no może z wyjątkiem zimy ;) Z psizębami (piszemy razem, więc odmieniamy jak jeden wyraz, tylko zęby ;) ) jest gorzej, bo one czemuś są trudne, nie bardzo chcą kwitnąć... Mam Pagodę, ten jeszcze jako tako, ale od kilku lat mam też jakieś różowe, "jakieś" bo nie kwitną i nie wiadomo jakie... Zupełnie w takim razie nie rozumiem, czemu sobie jeszcze trzy odmiany dokupiłam :rotfl1:

Jutro skończę plewić liliowce i już będę mogła powiedzieć, że każda piędź ziemi została tknięta moją ręką w tym roku! :lol: Jakież to szczęście, że balkon wciąż jeszcze dostarcza roślin do posadzenia, bo się zanudzić od tego plewienia można... :rotfl1: Toteż sobie od czasu do czasu coś posadzę :) Sadzenie jest super! :)

To może jednak kilka zbliżeń na początek... :)

Astrantia major 'Sunningdale Variegated'

DSC_0796_2014-05-09.JPG


Przecudna kokoryczka, podarunek od Tabazowiczek :hug:

DSC_0797_2014-05-09.JPG


Polygonatum hybridum 'Grace Baker'

DSC_0845_2014-05-09.JPG


:woohoo:

DSC_0815_2014-05-09.JPG


Moje nowe drzewo, zupełnie nie mam gdzie posadzić... Wolno rosnący kasztanowiec, którego szrotóweczek się nie ima...
Aesculus pavia 'Koehnei'

DSC_0817.JPG


Kamasja...

DSC_0846.JPG


Widoczki...
Tu na pierwszym planie Picea orientalis 'Early Gold'

DSC_0820_2014-05-09.JPG


A tu Picea engelmannii 'Stanley Mountain'

DSC_0832_2014-05-09.JPG


Jeszcze kilka widoczków zanim... ;)

DSC_0828.JPG


DSC_0830.JPG


DSC_0836_2014-05-09.JPG


DSC_0852_2014-05-09.JPG


No a teraz warzywnik! Właściwie truskawko-poziomnik ;) Widzieliście kiedyś poszyte pokrowce na grządki? :lol: A dzisiaj tam jeszcze zostały posadzone aksamitki dla zdrowotności upraw, zniosę ten widok! :)

DSC_0859.JPG


DSC_0860.JPG
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2014 21:35 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Ewogrod

Martowy ogród 09 Maj 2014 21:35 #255997

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej Martuś, gdzie Ty to wszystko sadzisz? :supr3:
bo co wyprawa to nowa roślinka :supr3:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Maj 2014 21:37 #255999

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta, ja mam dużo miejsca do posadzenia - przyślij tego kasztanowca, znajdę mu odpowiednią miejscówkę :happy3: .
Skoro działka wąska, to te szersze plany rób wzdłuż :P . Jakoś damy radę te zdjęcia panoramiczne ogarnąć :rotfl1: .

Widzę, że koleżanka z trytomki uradowana :woohoo: - to cieszę się razem z Tobą :kiss3: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Maj 2014 21:38 #256002

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
artam wrote:
Picea orientalis 'Early Gold'
Not so early ;) już maj mamy :rotfl1:
Ja jednak będę obstawała przy tym, że wykonanie zdjęć obejmujących szerszy plan, jest u Ciebie możliwe... w związku z czym będę się ich regularnie domagać! :devil1:

Byłabym zapomniała: jaka pięknie wzruszona ziemia! Co jej takiego powiedziałaś... i czy wierszem? :happy3:

O żesz! :eek3: Dołożyłaś zdjęcia warzywnika i... oniemiałam! Futerały na grządki boskie! :P
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2014 21:41 przez gorzata.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Maj 2014 21:58 #256031

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2383
OOOOOO żesz TY :woohoo: :supr3: :woohoo:
Taki warzywnik :bravo: Zawsze mówiłam, że powierzchnia za domkiem się marnuje, a tu proszę jakie zmiany :lol:
Uszanowania dla cioci :thanks: jakby znalazła wolną chwilkę zapraszam do siebie :silly: bez pokrowców, a jakże :rotfl1:
Tylko obsiać i obejrzeć :lol:
Early Gold już gold :supr3: bo u mnie jeszcze green :rotfl1: :happy3: :rotfl1:
No kiedy ja zajadę nareszcie do Twojego ogrodu :think: w piątek może :happy4: jak się debata telewizyjna wcześniej skończy ;)
Ostatnio zmieniany: 09 Maj 2014 22:04 przez pamelka.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Maj 2014 22:14 #256052

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
A potem do mnie zapraszam, skoro już w okolicy :woohoo:

Marta, sorry, ale te grządki w pokrowcach :eek3: , Ciocia Ci cały post ukradła :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Maj 2014 22:16 #256056

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
O rety, te futerały i na mnie zrobiły wrażenie :woohoo: . Gratulacje dla cioci :flower1:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Maj 2014 22:47 #256092

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Martuś, ależ Ty masz piękny teren :) Przestrzeń, aż po horyzont :eek3: :eek3: Na panoramicznej fotce wspaniały rytm wybijały różne bordowe plamy krzaczków, a truskawki w pokrowcach powaliły mnie na kolana, to się nazywa uporządkowanie przestrzeni :lol: i jak podkreśla trówymiar :lol:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 09 Maj 2014 23:25 #256107

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Piwonię masz piękną taka delikatna...moje majowe lada dzień rozkwitną ...przestrzeni do nasadzeń to masz jeszcze ogrom..śliczne są ogólne widoczki..
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Maj 2014 00:49 #256140

  • Steasi
  • Steasi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 465
  • Otrzymane dziękuję: 50
Widzieliście kiedyś poszyte pokrowce na grządki?
No teraz to mnie zastrzeliłaś. Ty to na prawdę szyłaś? Jeszcze powiedz, że ręcznie to jesteś moim mistrzem :lol:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Maj 2014 07:52 #256177

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Wcale się nie dziwię zachwytowi nad warzywnikiem-widok powalający na kolana :woohoo:
Spotkało mnie ostatnio parę nieszczęść ogrodniczych, ale mam w planie wycieczkę na targi. W poszukiwaniu odrobiny szczęścia :) Co prawda sadzenie już mnie tak nie cieszy jak wybieranie i kupowanie, ale roślinki trafiają w końcu na upatrzone miejsca.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Maj 2014 10:08 #256242

  • Orszulkaa
  • Orszulkaa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3063
  • Otrzymane dziękuję: 3455
Boszszszee, Marta, ile Ty masz jeszcze miejsca na roślinne szaleństwa!!! :eek3:
A nasadzenia już istniejące to domyślam się są po prawej stronie zdjęcia niewidoczne, tak?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Maj 2014 10:46 #256258

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Pokrowce na grządki? WOW :supr3:
Pierwszy raz widzę jarzmiankę o ostrych liściach - jaki ma kolor kwiatów?
Kamasja urocze...co roku się nimi zachwycam, a jak przychodzi do sadzenia to znowu zapominam co to ja miałam jeszcze dosadzić.... :think:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2014 10:46 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Maj 2014 10:53 #256259

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
I ja od niedawna mam jarzmiankę o pstrych liściach. Ona nawet kwitnąć nie musi - taka jest ładna :D
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Maj 2014 13:36 #256308

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Marta -niech Ciocia opatentuje pokrowce :P
Są rewelacyjne!
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Maj 2014 16:02 #256340

  • Monik
  • Monik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 104
Niestety nie będę oryginalna... Pokrowce bomba!
Ściskam cieplutko
Monika

Mój ogród moje marzenie
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 10 Maj 2014 16:44 #256356

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Opowieści o Twoich pokrowcach krążą po forum to i ja przybiegłam podziwiać!! Rewelacja!
Ileż to plewienia na kolanach Ci odpadnie. Czyściutko, owoce nie ubłocone będą, super!!

Ja wykładam słomą, w tamtym roku się zbiesiłam, bo wkurzało mnie to rozkładanie słomy i potem zbieranie na kompost. Wsadziłam słomę w worki (takie siatki jak od kartofli) i teraz mam na długo. Jak zdejmuję z truskawek jesienią to wieszam w szklarni i czekają na zimę, po czym służą jako okrycia zimowe B)
Niedawno wykorzystałam jako okrycia antyprzymrozkowe.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.592 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum