TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 28 Cze 2014 08:56 #277896

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Marmalade już masz taka wielką :woohoo: Ja w tym roku zrobiłam trzecie podejście i znowu klapa :sick:
Nie mam pojęcia gdzie popełniam błąd, dół wypasiony, podlewam, gonię ślimary... co robię źle :placze:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 28 Cze 2014 16:30 #277982

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Bardzo piękne widoczki ogrodowe .Lubimy te same iglaki .U mnie też rosną .Dzięki za wyczerpującą informację ,odnośnie Twojej ciekawej rośliny .Może uda mi się ją kupić .Róża Hansestadt Rostosk ,to dla mnie cudo absolutne .Mam ją już czwarty sezon i z roku na rok jest piękniejsza .Szkoda że mam tylko jedną . :hearts:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 28 Cze 2014 22:58 #278079

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Chyba faktycznie masz rację z tymi żurawkami.
Wylecą, czy zostana przeniesione?
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 28 Cze 2014 23:00 #278080

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No i gdzie te zakupy :search: , bo "jutro" powoli się kończy :screem:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Cze 2014 22:46 #278446

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Rozrosły się rośliny niemożliwie. I wszystko masz: kulki, byliny i nie wiem co. :)
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 29 Cze 2014 23:18 #278457

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, o różach już sporo było, wpis Ewy wyjaśnia wszystko. Opisała wszystkie te róże, które mam i te, których nie mam też :wink4:
Zostaje jeszcze Rambling Rector, który ma takie kwiatki jak lubisz, ale trudno mi powiedzieć czy u Ciebie nie zmarznie… :think: Testuję go teraz to zobaczymy za rok, zależy jaka zima będzie. Kiftsgate też jest słodka i w tym typie, do 10 m rośnie ponoć…i też nie zmarzła, ale zima jaka była każdy wie. Podobnie Girland d'Amour, niższa, do 2m, w tym samym typie kwiatów. Za krótko je mam by mówić o "normalnym" zimowaniu, więc proponuję posadzić trzy i zwycięzca zostanie :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 29 Cze 2014 23:19 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Cze 2014 05:37 #278479

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Wobec Seagull jestem trochę nieufna, bo 5 stref dla pnących jest niezbyt zachęcająca, ale postanowiłam zaryzykować. Moja jest z Holandii, a widziałam tę odmianę u Niemców i we Francji.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Cze 2014 09:54 #278533

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Trytomki widzę dają popis i już wtórują im liliowce :woohoo:
A na obiecane fotki zakupowe czekam i ja z zainteresowaniem jaki w tym roku obierasz kurs :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Cze 2014 12:55 #278599

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
markita wrote:
No i gdzie te zakupy :search: , bo "jutro" powoli się kończy :screem:

.........Marta chyba wyszła z założenia , że zawsze jest jakieś jutro :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: i stopniuje napięcie


...............no nie wiem trytomy lubisz , a przetaczników nie :think: :think: .......moim zdaniem przetaczniki wygrywają tę konkurencję na głowę ............. ale ty tu urządzisz jak mawiają współczęni klasycy i twórcy stylu ;) ;)
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Cze 2014 20:54 #278778

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Marta, no co zrobić, życie zmusza! ;) My z vitą ogólnie mamy dobrze ze sobą :) , vita też zakupów potrzebowała i tak to się świetnie złożyło! :) A że coś było... To zależy od nastawienia, pojawiła się nowa koncepcja, pojawiły się nowe potrzeby! :lol:
Ewa, jak się okazuje, Marta i róże to nie jest najlepsza kompilacja ;) Za to szkółkingi i ja to już tak! :rotfl1: Nieprawda, że Cię nic nie rusza, a róże, a nasionka angielskie? :)
Aga, powiem tak, mam muchówkę, ale nie mam z nią problemu ;) Te pierwsze pąki puchną, u mnie tak co roku, ale jakoś mnie to nie rusza. to raptem parę kwiatów, które i tak po jednym dniu padają, nie ma co się z tego powodu denerwować :) A wiesz, coś jest na rzeczy z tymi żółtymi, bo u mnie już dwie odmiany w tym kolorze nie pokazały się po zimie, na wszelki wypadek żółtych nie kupujmy już! :) Jarzmianki wciśniesz, wiesz, jak one pachną! Do soboty ja też nie wiedziałam...
Marysiu, święte słowa! O tym, co ładne, bo ta zdecydowana deklaracja niekupowania wcale mi się nie podoba! Po co się tak opierać/upierać? :rotfl1:
Beata, mówisz, że grzeszę malkontenctwem? ;) To prawda, u nas nie można narzekać, chociaż czasem narzekamy! :rotfl1: Ale nawet jak się niewiele kupi, to jest gdzie pojeździć :) Zimno, ale pada! :woohoo:
Beato-mrówko, Marmalade jest zdecydowanie najszybsza, ale czy tak bardzo od zeszłego roku przyrosła, to bym nie powiedziała. Obawiam się, że na Twoje pytanie nikt Ci nie odpowie, jeżówki są nieodgadnione i chimeryczne, u mnie w identycznych warunkach jedne przeżywają, inne nie, to pewnie od odmiany zależy, już wiele razy pisaliśmy o tym, że te nowe odmiany wypuszczane są na rynek zbyt szybko i to my je testujemy w swoich ogrodach, podczas kiedy powinny być testowane przez hybridizerów...
Ewa, ja już nie lubię tych iglaków, które pokazałam, trzymam je z sentymentu chyba i dla tej odrobiny cienia, który dają... A 'Hansestadt Rostock' lubię bardzo, piękna jest bez dwóch zdań! Moja od dwóch sezonów, z roku na rok taka sama! :rotfl1:
Małgoś, na pewno mam rację! Od razu inaczej! Pusto, ale wzrok się nie męczy ;) Sama zobacz...

DSC_0335_2014-06-30.JPG


A żurawki wylądowały tu, kontynuacja żurawkowej obwódki...

DSC_0343_2014-06-30.JPG


Marta, teraz to już sama nie wiem, czy te zakupy warte pokazywania, bo tam z jednym wyjątkiem nic w zasadzie ciekawego...
Danusiu, ja już też się czasem gubię w tym, co mam :) Ale niezawodne zeszyciki wszystko wiedzą! :)
Kasiu, dziękuję za kolejne propozycje, choć wolałabym jedną, a pewną ;) Przy tej okazji jednak widzę, jak ja wypadłam z różanego tematu, Wy strzelacie nazwami, o których nigdy nie słyszałam! Wszystkie trzy mi się podobają, ale wolałabym, żeby ktoś inny wytypował zwycięzcę ;) Ja mam miejsce tylko na jedną, chyba żeby się koncepcja zmieniła ;)
Ewa, jak Ty jesteś nieufna, to ja poczekam na wynik Twoich testów :) Albo jak się pojawi w naszych sklepach :)
Wiesiu, trytomki niektóre nawet ładnie się rozrosły i dobrze rokują :) A liliowce to wiadomo, niezawodne...
Ja sama nie wiem, jaki obieram kurs, zazwyczaj okolice Końskowoli ;) Ale do poszukiwań fajnych białych roślinek dołączyły jeszcze poszukiwania fajnych niebieskich :)
Mirka, ale chodzi jeszcze o to, by było to lepsze jutro! :rotfl1: I najlepsze jutro w tym tygodniu zapowiada się w czwartek :lol: , bowiem wybieramy się na szkółking i na grzybki! Dodam, że grzybki wolałybyśmy przywieźć z lasu, nie ze szkółki! :rotfl1:
A gdzie tam przetacznikom do trytom! :lol: Ran ich całować niegodne i w ogóle... ;) Już wiem, że nigdy ręką po kłosach trytom nie przejechałaś ;) Co prawda, poszukuję aktualnie małych, skalniakowych przetaczników, ale to nie z miłości wielkiej, tylko dla wypełnienia koncepcji ;) i miejsc wolnych na przeddomkowej rabacie...

No to zakupy!
Te cieszą najbardziej, bowiem ukwiecamy białą rabatę :)

DSC_0317.JPG


I tu jest ta perełka, Phygellius! Według zapewnień pani sprzedającej zimujący! Bardzo chciałabym w to wierzyć, aczkolwiek chyba nie wierzę, ale z przyjemnością przetestuję go :) Jeszcze zbliżenie, bo jest piękny!

DSC_0320.JPG


No i ten dzwon wielki mi się bardzo podoba. Są tam jeszcze dwa białe posłonki 'The Bride', których poszukiwałam i dzwoneczek...

A teraz zakupy na żółtą, gdybyż je jeszcze można było razem posadzić...
Złocień 'Goldrausch' i brunera, bo tania była.. ;)

DSC_0322_2014-06-30.JPG


Sobotę spędziłam pracowicie, dokonałam przeróbek na przeddomkowej, ale to już pokazałam, pustkami obecnie świeci, nawet ciocia powiedziała, że trzeba na szkółking, a cioci trzeba się słuchać! Muszę truskawki wstawić, bo podpadnę ;)

DSC_0332.JPG


Zakwitł mi tulipanowiec! :woohoo:

DSC_0326_2014-06-30.JPG


Kwitnienia z białej...

Szarotka 'Everest'

DSC_0358_2014-06-30.JPG


Verbena hastata

DSC_0359.JPG


Powoli realizuję koncepcję żółto-zielono-niebieską...

DSC_0352.JPG


I takie tam różne...

DSC_0334_2014-06-30.JPG


DSC_0336_2014-06-30.JPG


DSC_0337.JPG


DSC_0338_2014-06-30.JPG


DSC_0346_2014-06-30.JPG
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 30 Cze 2014 21:46 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, chester633, Bozi, xMonia

Martowy ogród 30 Cze 2014 21:17 #278794

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Łyso bez tych żurawek! :devil1:
Ale może rzeczywiście lepiej?
No i pretekst do szkółkingu przedni!
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Cze 2014 21:36 #278819

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Hastaty to ja tam nie widzę ;)
Mówiłaś , że kupiłaś szałwię Plumosa, nie widzę :search: , ja swoją mam od Moniki jak się okazało, dziś mi przypomniała :oops:
Ty masz szarotkę 'Everest', a ja sobie kupiłam 'Matterhorn' ;) , ciekawe, czy inne szczyty też są :happy3:
Pan Kucharzyk (o ile coś nie pokręciłam, ten z Krasienina) ma skalniakowe przetaczniki, ale sadzonki będą dopiero na wiosnę ;)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 30 Cze 2014 22:48 #278855

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
To ile lat ma ten tulipanowiec?
Ja mam Aureomarginatum, podobno rośnie trochę mniejszy i wcześniej zakwita :) .
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 01 Lip 2014 07:48 #278927

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Marto czym masz ściółkowane truskawki? ile to wytrzymuje?? ja wiosną kupiłem jakąś geowłóknine rozłożyłem w kwietniu i... i parę dni temu wyrzuciłem bo się już rozpadła :mad2: myślałem że mnie szlag trafi :jeez:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Lip 2014 07:53 #279845

  • Ruda2011
  • Ruda2011's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 119
Marto róża 'Hansestadt Rostock' powala a liliowce .... :whistle: , moje nie miały jeszcze tak wielu pąków. Nie tracę nadziei - młodziaczki mam.
Pięęęęęknie u Ciebie :search:
300m2 FRAJDY czyli w ogRODzie Rudej
JESZCZE NIE BYŁO, ŻEBY JAKOŚ NIE BYŁO - MARIOLA "R"
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Lip 2014 14:09 #279915

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
A co to takie tam z liliami? Jakiś penstemon :think:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 04 Lip 2014 20:45 #280001

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
W tym sezonie, po dwóch latach samosiewu werbeny fioletowej i różowej, ze zdziwieniem znalazłam i białą :supr3:
Bardzo podoba mi się to zdjęcie z krwawnikami :woohoo: , ale krwawnik to nowość w moim ogrodzie ;) Oczywiście mówię o odmianowych, bo pospolitego krwawnika mam całe łany, chwast jeden :angry:
Martuś, zerknij tutaj - czy to przypadkiem nie przywędrowało do mnie od Ciebie? Na pewno nie zamawiałam u Ciebie, ale może to jakaś piękna pomyłka :think: :dance:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 05 Lip 2014 22:27 #280273

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Faktycznie dużo lepiej
No i to żółto, zielono, niebiesko też super wygląda.
Ja nadal łączę wszystko prawie co sie da. Oprócz czerwonego.
jakoś ten kolor nie przemawia do mnie
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.565 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum