TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 16 Cze 2014 15:43 #273361

  • piterek
  • piterek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 341
  • Otrzymane dziękuję: 108
Cieniu, ile Ty masz tych irysów syberyjskich :blink:
A nie miałabyś chęci na jakieś z tych hamerykańskich fikuśnych odmian?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 16 Cze 2014 20:43 #273419

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4104
  • Otrzymane dziękuję: 4954
Marta zasypana propozycjami na białą rabatę zaniemówiła..........co rzadko sie zdarza :rotfl1: ,chyba, że analizuje........ :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 16 Cze 2014 21:31 #273452

  • peonia
  • peonia's Avatar
artam wrote:

Ta była kupiona jako 'Jan von Leeuven', na pewno nią nie jest, ale jest śliczna, mimo że pełna, ma taki płaski kwiat no i te pręciki! Może ktoś wie, co to może być?
W dwóch odsłonach...

DSC_1455.JPG


DSC_1538.JPG


Przepiekna , stawiam na La Lorraine-Lemoine 1922, czasem jest półpełna, blednie w czasie kwitnienia.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 17 Cze 2014 22:22 #273872

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Zamieniasz bródkowe na bezbródkowe, a mnie się wydawało, że te drugie wymagają bardzo dużej ilości wody.
A przecież Ty masz piaski.
U mnie za bardzo nie chcą rosnąć
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 18 Cze 2014 22:51 #274221

  • Baptysja
  • Baptysja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2006
  • Otrzymane dziękuję: 3057
Piękne te iryski bez brody, a kolorki miodzio. :bravo: :woohoo:

Piwonie muszę jeszcze raz porządnie obejrzeć. :ohmy:
Pozdrawiam zielono Maria

Mój kawałek ziemi
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Cze 2014 10:14 #274315

  • Ingrid
  • Ingrid's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 31
  • Otrzymane dziękuję: 55
Po cichutku podziwiam Twój ogród i wspaniałe kolekcje roślin :flower1:

Głośno zgłoszę akces do Klubu Miłośników Irysów Syberyjskich :hearts: Ja zbieram w różnych kolorach , bo mają mi zastąpić irysy bródkowe .

Mam pytanie - jakim aparatem robisz zdjęcia ? - są fantastyczne , świetnie kolory i rysunek odmian irysów oddają :bravo: - mój zupełnie sobie z tym nie radzi :placze: i muszę poszukać czegoś innego , a podstawowym kryterium będzie ładne focenie fioletów .
Pozdrawiam ingrid
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Cze 2014 12:58 #274413

  • Klio
  • Klio's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 262
A ja zachwycam się tą śliczną piwonią, niezależnie od tego jak się nazywa.
Krystyna
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Cze 2014 20:35 #274597

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
Dziękuję wszystkim zatroskanym o wygląd mojej białej rabaty! ;) :thanks:

Grześ, żadnych róż już, zwłaszcza białych, te najlepiej smakują tym wstrętnym robakom! Chopin brzydki...
Gosiulu, ja tam nie wiem, czy Czechom to można ufać, skoro u nich świeże pieczywo to czerstwe! ;)
Ewa, Ewelina piękna bardzo! Jak to czekasz na białą rabatę? Czekasz, aż ktoś Ci zrobi? Weź mnie, ja robię świetne białe rabaty! :rotfl1: :rotfl1: Stodołą fajna, choć trochę pęka! :happy:
Dalu, jak to u mnie, w słońcu, oczywiście, dlatego rosną tam głównie hosty! :rotfl1: :laugh1: Floksy są, ostróżek nie lubię. A hortensje bukietowe też są!
Marta, a dlaczego nie kupiłam tego białego łubinu, gdzie on był? :huh: Jacqueline mam, ale widziałam tylko pierwszy kwiat, a potem kolejne zobaczyły i zeżarły robale... Czyli tak, jakbym nie miała... Choć później to już tych ogrodnic nie ma chyba... Może z drugim kwitnieniem będzie lepiej...
Marysiu, jaśminowce są dwa, obydwa bardzo kompaktowe :) , póki co...
Dorotka, obydwa te żylistki mam z okresu błędów i wypaczeń jeszcze ;) Niegodne one białej rabaty... ;)
Mirka, aż tak zdesperowana nie jestem! :rotfl1:
Ewa, ja też sobie chwalę, kilka ładnych piwonii mi sprzedał :) i wszystko się zgadza. Były jakieś upały? Już zapomniałam ;)
Monika, no bo te nowe irysy są piękne, co zrobić... Nie ma się co wystrzegać... Trzeba się otworzyć! ;) Na piwonie też! :) Ciocia pozdrowiona! Radość wielka ostatnio, bo cukinie kwitną! :lol:
Aguśko, Lucy, widzisz, jakie pozory umiem stwarzać ;) Powiem tak, miejscami da się wytrzymać, ale cały czas snuję plany zmian... Nie dam tym roślinom spokoju chyba... Piwonie teraz w natarciu, jak się zaczęły podobać, to już nie mogą przestać...
Ula, balkonowe sybiraczki z miejsca, o którym Ci opowiadałam, moje ulubione źródełko :)
Jola, biały clematis jest, ale z drugiej strony... Jak kiedyś zdecyduje się omotać całą tujkę, to może się znaleźć w odpowiednim miejscu ;) To ten japończyk 'Yuki-no-yoso'oi', raczył w tym roku jednym kwiatem mnie zaszczycić...

DSC_1743_2014-06-19.JPG


Wiesiu, po kolei... Dzwonki, zawilce, rutewki są, czosnki i sasanki muszę przesadzić, reszty nie lubię :) Choć tę kosmatkę mogłabym polubić, bo tych dwóch, które mam, jakoś już nie lubię... Pracochłonne za bardzo są po zimie...
Danusiu, wcale tak krótko nie kwitną, protestuję, choć końcówka tego kwitnienia nie jest ładna, jak te przekwitnięte straszą, muszę przyznać... O jakich brązowych obwódkach u piwonii Ty mówisz? Piwoniom może coś dolegać? Jakoś z działem Choroby piwonii się nie zapoznałam.... No u Ciebie ze słonecznym miejscem może być kłopot...
Krysiu, ja bardzo chętnie! :)
Piotrek, no właśnie trochę już mam :) Ja się właśnie tych hamerykańskich, fikuśnych powoli wyzbywam. :)
Ewa, no trochę zaniemówiłam, to fakt :) Nieustannie analizuję! :lol:
Beata, dzięki, że zadałaś sobie trud :hearts: , ale to chyba nie ona... Inna ona ;)
Małgoś, no zgadza się, mam piaski, ale mam też wodę! :rotfl1: I to jest bardzo dobra kombinacja, bo one wolą przepuszczalną glebę, w zbyt zwięzłej właśnie nie chcą rosnąć... A w razie suszy je podlewam, niejako przy okazji, bo one wśród hostek rosną, więc dostają wodę razem z fostami, a za to cieniują hosty, taka współpraca! :)
Witaj, Mario! Dziękuję za pochwały irysków, miło, że się podobją :)
Witam, Ingrid w moich skromnych progach! :) Czuję niemal, jak mi skrzydła u ramion wyrastają na wieść o tym, że ktoś taki jak Ty nie tylko zagląda, ale jeszcze podziwia! :woohoo: :fly: O tak właśnie wzlatuję! :happy4: No i wielkie zdziwienie budzi we mnie Twoje stwierdzenie, że robię ładne zdjęcia... Mój aparat nie zawsze radzi sobie z odcieniami fioletu, granatu, znaczy on by sobie może poradził, tylko pewnie ja nie potrafię go odpowiednio ustawić... Odpowiadam na pytanie - to Nikon D-5000, nie wiem, czy spełni Twoje kryteria.
No zobacz, to ja do takiego samego wniosku doszłam, sybiraczki mają mi zastąpić TB, nie jest to łatwe, ale na razie zdecydowana jestem iść tą drogą.
Krysiu, bezimienne piękno też może zachwycać, ale wolałabym nazwane :)

To jeszcze ciągnąc bolesny ;) temat białej rabaty... Nie jest tak całkiem źle, kwitnienia są, no czasem niepozorne...
Na tyle, że potrafię je przegapić, jak było w przypadku czerpatki kanadyjskiej...

DSC_1693_2014-06-19.JPG


Bellium bellidioides

DSC_0002_2014-06-19.JPG


Tanacetum corymbosum

DSC_0211_2014-06-19.JPG


Białe driakwie, prawie łan ;)

DSC_0216_2014-06-19.JPG


I jeszcze widoczek...

DSC_1733_2014-06-19.JPG


Pokażę tę może jakieś róże, bo są ;)

DSC_1723_2014-06-19.JPG


DSC_1720_2014-06-19.JPG


DSC_0016_2014-06-19.JPG


DSC_0129.JPG


DSC_0131_2014-06-19-2.JPG


A ta to mi się nawet w tym roku spodobała... 'Wellbeing'

DSC_0189_2014-06-19.JPG


Kwitnienie, które ucieszyło mnie najbardziej!
Spigelia marilandica

DSC_0139_2014-06-19-2.JPG


Penstemony sosnowate, małe, a cieszy :)

DSC_0120_2014-06-19.JPG


Trytoma 'Flamenco'

DSC_0017_2014-06-19.JPG


I przykład udanej współpracy sąsiedzkiej ;) Lwie paszcze moje, maki sąsiadki :lol:

DSC_0184_2014-06-19.JPG
Ostatnio zmieniany: 19 Cze 2014 20:44 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Zielona Ania, peonia

Martowy ogród 19 Cze 2014 20:50 #274603

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Strasznie malutkie te Twoje białe kwiatki, nic dziwnego, że ich nie widzisz :happy3: , łubin byłby w sam raz :lol: . Gdzie on był? Też nie pamiętam, pewnie Puławy, albo pomarańczowy sklep ;) , ale tak zbyłaś moją uwagę, że pomyślałam sobie, że on zbyt pospolity dla Ciebie :wink4: . A tymczasem łubiny wracają do łask, może wróciłyby i do Twoich ;)

Róże u Ciebie tworzą zaskakująco niskie piętro :dazed:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 19 Cze 2014 20:53 #274608

  • dkny
  • dkny's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 577
  • Otrzymane dziękuję: 103
Ostatnie zdjęcie - udana kompozycja! Te lwie paszcze mają taki ciemny odcień? Ciekawy kolorek :woohoo:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 20 Cze 2014 14:29 #274859

  • peonia
  • peonia's Avatar
Marta na temat cięcia liści piwonii odpisałam Ci u siebie.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 20 Cze 2014 21:31 #274994

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Piękny biały kwiat powojnika :flower2: może chciał pokazać tym jednym kwiatem,
że bardziej powinnaś się o niego zatroszczyć... :think:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 20 Cze 2014 21:37 #274998

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
artam wrote:
..... Chopin brzydki...

Martuś to teraz pojechałaś :mad2: :rotfl1: toż to jedna z piękniejszych róż :hearts: ....
'Wellbeing' prześliczna, bardzo oryginalne ma te kwiatuszki i śliczny kolor... pachnie???
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 20 Cze 2014 21:37 #274999

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Marta, a szałwię?, a liatrę? - są białe ... nadałyby się na białą... czy za mało niespotykane? :think:

Zapomniałam u siebie napisać - zazdroszczę Ci kurkobrania :happy-old: . Ale już niedługo sobie odbiję :happy4: ... za wszystkie czasy, bo podobno wysyp jest :devil1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 21 Cze 2014 05:52 #275113

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
U mnie Chopin brzydka, bo prawie nieżywa :angry: Co z tego, że kwiat ładny, kiedy z roku na rok coraz marniejszy krzak. Teraz już myślałam, że wykopię sucholca, ale jeden pęd się pojawił, niech sobie rośnie. Drugi raz nie posadzę.
Na białą rabatę wetknij odętkę-pochłonie całe miejsce, ale kwitnie zauważalnie :)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 22 Cze 2014 23:45 #275996

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Marta, temat białej rabaty mnie coraz bardziej wciąga, jak niezły kryminał! :woohoo:
U mnie na drodze do białej rabaty stoi ok. 15 czerwonych róż…jak już je eksmituje to się zrobi miejsce na białe ostróżki, liatry, piwonie i inne takie :wink4:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 23 Cze 2014 10:09 #276082

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Nie zdziwiłabym się gdyby maki sąsiadki rosły niedługo u Ciebie :wink4: One lubią takie wędrówki .Ślicznościowe kwiatuszki ci kwitną .Bardzo spodobała mi się Spigelia Marilandia .Orginalna roślina .Napisz coś o niej i gdzie kupiłaś taki klejnocik.
:search:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 23 Cze 2014 10:23 #276085

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Piękny ten clematis YUKI-NO-YOSO’OI :)
I ta trytona Flamenko też ciekawa.
A róże to wiadomo,zawsze piękne ,a takich widoczków nigdy mało :hearts:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.641 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum