TEMAT: Martowy ogród

Martowy ogród 13 Lip 2014 23:41 #282872

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Nie ma co płakać tylko zdublować takie zestawienie u siebie ;)
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Martowy ogród 14 Lip 2014 18:38 #283067

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Wakacje, wakacje. A ja przygotowuję sobie konspekt do wizytacji :)

Wszystkie trzy mi się podobają, ale wolałabym, żeby ktoś inny wytypował zwycięzcę ;)

A, proszę uprzejmie. Theeeeeeeeee wiiiiiiiiinnnneeeeeeeeeeer iiiiiiiiiiiiiiiiiiis.........
Nevada.
I basta.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Lip 2014 19:04 #283074

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Na widok liliowcowego pola mnie zamurowało. Ja też tak chcę :dance:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Lip 2014 21:09 #283106

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Aguś, zakupy zawsze są fajne :) A takie ogromne kępy lilii mam raptem dwie, w tym jedna dzięki Ewie F. :hug: Pozostałe, nieliczne lilie występują uparcie w liczbie pojedynczej ;) Ja tam też lubię kolorowo, lubię i mniej kolorowo, dużo lubię ;) Przekonuję się do jeżówek, chyba zachęcam do zakupów :) Jeśli chodzi o długość kwitnienia, to chyba nic nie może się z nimi równać...
Grzybki są, wczoraj byłysmy :)
Dorotka, ja też takie lubię :) Ale kiedyś zrobię coś z tymi liliowcami, może pogrupuję kolorystycznie, może kiedyś będzie takie lato z temperaturą :) 22 stopnie góra, och, ile ja wtedy zrobię! :rotfl1: O penstemonie ja już poczytałam, możesz mi zaufać :) , ma być dobrze :) Komplikacji z wyjazdem nie przyjmuję do wiadomości!
Marta, oświadczam z całą mocą ;) , że wszystkie kwiatki są dla ludzi, choć nie wszystkie wszystkim muszą się podobać :silly: Ale i to się może zmieniać, o czym świadczy ów uroczy przetacznik :) A to tak z tym kotem było, znaczy wcale Cię tak znów nie kocha! :happy3: :rotfl1: A dziczyznę jada? ;)
Aniu,obyś się nie rozczarowała... Szczyt kwitnień liliowców trwa teraz, za parę dni będzie biedniej ;)
Edyta, trochę fajnych odmian mam, wydaje mi się ;) , dla Ciebie mój najcenniejszy...

'Staying Alive'

DSC_0480.JPG


Ewa, mi wystarczy 3 metry, oby tylko kwitła jeszcze na tych pędach ;) , bo Bobbie James mój nieszczęsny już wypuścił pędy prawie sześciometrowe, ale ja nie chcę róż dla liści uprawiać ;) Ciekawa jestem, jak będzie po zimie, bo ona bardzo by mi pasowała :)
Marysiu, nowości tak, ale tylko z niektórych rodzajów i gatunków, nie żebym się na wszystko rzucała, nie, nie... :) A małe kwiatki bardzo! Pomyśleć, że mi się skalniak marzy! Wybijam sobie z głowy to marzenie, ale ono wraca... No popatrz, to tam gdzieś to Martowe istnieje? Oj, długo już ta moja przygoda z liliowcami trwa... Z liliowców brata Franczaka mam jeszcze Ewę, Małgorzatę, Brygidę, z tego, co pamiętam...Jacka Kuronia też mam.
Małgoś, to nie tak, że to taki rok...Mój pies każdego roku coś zdoła zmalować ;) , ale tegoroczna akcja z tropieniem królika przerosła wszelkie oczekiwania dotyczące psich zniszczeń... Doły również kopie w wolnych chwilach ;)
Kasiu, nie dziwię Ci się, bo jeżówki tak po różach następują, choć na pewno nie są w stanie ich zastąpić ;) Twoich na pewno, moje już bardziej! :rotfl1: Mi też te pomarańczowe podobają się najbardziej, a Colorburst Orange jest przecudna!

DSC_0524_2014-07-14.JPG


Ta róża za nią też niczego sobie ;)
Małe, białe, baldaszkowate? Trudna sprawa... Najpiękniejsze są na pewno aminki, tylko czy one małe... Małe natomiast są jarzmianki, tylko te baldachy bardzo baldaszkowate ;)
Ewa, to nie sztuka mieszkać daleko od pokus i się im opierać, sztuka mieszkać blisko i twardym być! :) :happy4: Naparstnica jest przecudna, a mam chyba jeszcze ładniejszą, ale nie zakwitnie... Warga, a storczyki mają warżkę, fajnie! :silly: Nasionka będę zbierać, zainteresowana? ;)
Monika, penstemon do kupienia bez problemu, gorzej z kruszczykiem, trzeba nam jakieś źródło kruszczyków znaleźć! Rozumiem i popieram Twoją zazdrość! :rotfl1:
Iwona, prawda? :) Będziemy się starać :)
Izulu, melduję, że już prawie ;) jestem przygotowana do wizytacji :) Jeszcze tylko wykosić! :angry:
Nevada i basta? Hm... Mi ten Seagull się spodobał, bardziej do Bobbiego podobny... A Bobbiego na kompost? Nie ma co liczyć, że się zaaklimatyzuje? ;)
Aniu, a to bardzo proste jest, trzeba trochę nakupować i trochę poczekać ;)

Plewię, plewię, plewię... :rotfl1: Im więcej plewię, tym bardziej czuję, że muszę na szkółking :rotfl1: Ale to już niedługo! :woohoo:
Ale jakby mili goście na niektóre niedociągnięcia przymykali łaskawie oko, byłoby miło! ;)

Kwiatki...
Na początek jeżówki..

'Summer Salsa'

DSC_0526.JPG


'Hot Lava'

DSC_0571_2014-07-14.JPG


Floksy... 'Peppermint Twist' i 'Twister' Jak szaleć, to szaleć ;)

DSC_0569.JPG


I dalej widoki dla osób o mocnych oczach ;)

DSC_0519_2014-07-14.JPG


DSC_0557_2014-07-14.JPG


DSC_0558_2014-07-14.JPG


DSC_0559_2014-07-14.JPG


DSC_0565_2014-07-14.JPG


DSC_0595_2014-07-14.JPG


DSC_0600.JPG


DSC_0601.JPG


DSC_0602.JPG


DSC_0603.JPG


DSC_0563_2014-07-14.JPG
Ostatnio zmieniany: 14 Lip 2014 21:14 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Zielona Ania, piku, anabuko1, Adrian

Martowy ogród 14 Lip 2014 21:14 #283108

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
...że niby te oczy mogą rozboleć? Bez obawy! latem takie kolorowe widoczki są bardzo mile widziane :)
I jakoś coraz bardziej dojrzewam do teorii, że kolory kwiatów się nie gryzą ;) Nigdy!
Bo czy na takiej łące ktoś dobiera kwiaty kolorystycznie? A pięknie jest :flower2:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Lip 2014 21:45 #283126

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Aniu, a to bardzo proste jest, trzeba trochę nakupować i trochę poczekać ;)
To znaczy, że jestem na dobrej drodze :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Lip 2014 21:52 #283134

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
No taki szpaler liliowców to ja rozumiem .Robi się już prawie jak w Wojsławicach :devil1:
Na szczęście jeszcze z oczami problemów nie mam to mogę się pogapić ;)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Lip 2014 22:07 #283145

  • Zielona Ania
  • Zielona Ania's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1272
  • Otrzymane dziękuję: 1299
Ty się Martuś nie martw czy rabatki będą wyplewione - w razie czego przywiozę Ci zdjęcie jakiejś mojej, to się mocno odstresujesz pod tym względem :silly:

Dopisuję do czyszczenia pamieci drugi komplet baterii, notes...
Zapraszam
Mania Zieleni
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 14 Lip 2014 23:44 #283211

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
'Staying Alive' - cudo. Muszę przyznać, że odkryłam w ogrodzie jeszcze kilka miejsc, gdzie liliowce spokojnie się zmieszczą :whistle: :rotfl1: . Ruszam na internetowe łowy :search: .
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Lip 2014 08:35 #283241

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
OMG :ohmy: - i Ty się chciałaś pozbyć liliowców :dazed: . Marta toż one wyglądają zabójczo :supr3: .

Powoli wracam do żywych :tongue2: ... ale odrabianie zaległości na forum zajmie mi chyba z miesiąc :pinch: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Lip 2014 08:53 #283246

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Marta,

ale u Ciebie KOLOROWO :woohoo: Masz tyle ciekawych bylin, jak oryginalne jeżówki i wiele, wiele innych.
(między innymi) ładnie wyglądają czerwone baldaszki krwawnika wychylające spomiędzy igieł oraz jarzmianki na tle host :). Imponująca kępa tych uroczych cytrynowo-kremowych lilii (wyglądają na Sweet Surrender).
O Mamuniu, ale pola liliowców :thanks: Co jeden to piękniejszy!!
Ten ciemnofioletowy z czarnym przebarwieniem oraz żółty z czerwonym gardłem zachwyciły mnie w szczególności - kepy wydają się już rozrośnięte i efekt zwala z nóg!!
Czy liliowce "dadzą radę" przyzwoicie kwitnąć w półcieniu lub nawet miejscu z przewagą cienia?
Ostatnio zmieniany: 15 Lip 2014 08:54 przez Adrian.
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Lip 2014 09:06 #283248

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Marto :bye:
Między pięknym szpalerem liliowców piękne floksy i przez to bardziej jest kolorowo,pięknie :hearts:
Jeżówki już na całego kwitną :hearts: u Summer Salsa piękne czapeczki ma.
U mnie z pełnych tylko Marmoladka kwinie ;)
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Lip 2014 15:54 #283352

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Witaj Marta
Do tej pory spacerowałam po Twoim ogrodzie po cichutku ale jak patrzę na te łany liliowców, to nie mogę dalej siedzieć cicho. Pięknie już na tej Twojej działeczce jest. Masz dużo ślicznych i ciekawych kwiatów. Masz szczęście że nie wiem gdzie ta Twoja działka, bo rowerek i 10 min i byłabym na inspekcji...
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 15 Lip 2014 18:05 #283380

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Marto, stworzyłaś naprawdę piękny ogród :bravo:
Uważam, że czasem im więcej kolorów tym lepiej :lol:, więc najbardziej spodobało mi się zestawienie liliowców z floksami, świetnie się razem komponują.
W dodatku tyle ciekawych odmian zgromadziłaś :eek3:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 17 Lip 2014 21:19 #284076

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Dalu, ja stoję na tym samym stanowisku, w przyrodzie jest inaczej niż w modzie ;) , wszystko pasuje, no czasem bardziej, czasem mniej ;) A Matka Natura sadzi, kierując się wymaganiami roślin, a nie względami estetycznymi, to ludzie powymyślali jakieś style i trendy :)
Aniu, jesteś! Każda droga skierowana na upiększenie ogrodu jest dobrą drogą! :)
Andrzej, ja też mogę na to patrzeć bez bólu :) A w Wojsławicach też nie przywiązują wagi do zestawień kolorystycznych i na tym podobieństwa się kończą! :) Ja to mały miś jestem...
Aniu, rabatki w zasadzie wyplewione, przynajmniej tam, gdzie widać ;) Muszę skończyć z tym plewieniem, bo mi się już kolana nie domywają! :rotfl1:
Edyta, no cudo, falbankę ma ładną, reszta tez ok! :) To tak zawsze jest, jak coś chwyci za serce, to się okazuje, że miejsce się znajdzie :)
Dorciu, ja nadal chcę i się pozbędę, tylko nie chciałabym na kompost, bo już mi wytknięto, że liliowce u mnie w kompoście kwitną :lol: Muszę miejsce dla piwonii zrobić :) Teraz liliowce wyglądają zabójczo, a za dwa miesiące będą wyglądały żałośnie... Taki los...
Tak intensywnie wypoczywałaś u Romki? ;)
Zaległości na forum pryszcz, a jak tam w ogródku? :)
Hej, Adrian! Kolorowo to właściwe określenie :) Liliowce dużo lepiej prezentują się w większych kępach, ale na to trzeba poczekać, gdybyż jeszcze te nowsze odmiany chciały tak ochoczo przyrastać... Ale z reguły nie chcą...
Jakoś w tym roku nie podpisuję liliowców, chyba za gorąco ;)
U mnie kilka odmian nieoczekiwanie znalazło się w cieniu i nie zakwitły. Myślę, że w półcieniu dadzą radę, no to są jednak rośliny słońca...
Z tych lilii jestem bardzo dumna, bo ja to tak z jednej cebulki taką kępę sprawiłam dzięki wzorcowej opiece ;) :happy4:
Dziękuję za identyfikację, to pewnie to! :)
Aniu, floksy mają takie plamy jednolitego koloru pomiędzy liliowcami tworzyć, takie ich zadanie :) No i jeszcze pachną obłędnie, ale ja tego nie czuję...
A te pełne jeżówki nie dają rady ciężkich kwiatów w pionie utrzymać, u mnie po deszczu się powykładały, muszę je do pionu sznurkiem sprowadzić :(
Witaj, Iwona! Miło, że liliowce poruszyły do tego stopnia :) Cieszę się, że przemówiłaś i to tak miłymi słowy :) Tak szybko jeździsz czy tak blisko mieszkasz? ;) :silly:
Witam Cię radośnie, Gabrielu, który wiesz wszystko! :) Z tym większą radością, że przecież Ty nie możesz się mylić ;) Ale powiem Ci, że stworzyłabym może ładniejszy ogród, gdybym zaczynała normalnie od początku... A ja w odstępie tygodnia odebrałam roślinny ładunek dwóch samochodów dostawczych i musiałam to posadzić, nie bardzo wiedząc, co jest czym, bo było to jesienią... I tak od kilku lat staram się to ogarnąć, a kupować lubię bardzo :) , no i tak to trwa od jednej akcji przesadzania do drugiej...

Bardzo pracuję ;) , żeby goście zbyt wielu powodów do drwin nie mieli ;) No to w nagrodę za pracę sobie taką piękną jeżówkę kupiłam :)

Echinacea 'Secret Joy'

DSC_0002_2014-07-17.JPG


To tak na dobry początek, bo jeszcze dość nieoczekiwana wyprawa na grzybki była, a po drodze szkółka... Kilka drzew jeszcze, drzew nigdy za wiele :)
Odbyła się też preinspekcja ;) , odwiedziły mnie Marta markita i Ula lawenda, powiedziały, że może być... :)
No i zdołałam wykosić! Goście lada moment! :woohoo: Nie boję się! :P :)
Niektóre kwiatki się też starają....

Trytomki ulubione!

Moja własna z siewu...

DSC_0582.JPG


'Tawny King'

DSC_0612_2014-07-17.JPG


'Pineapple Popsicle'

DSC_0614.JPG


'Toffee Nosed' Jest wielka, ma z półtora metra!

DSC_0643_2014-07-17.JPG


Dzielżany już, wiemy, co to oznacza...

'Sahin's Early Flowerer'

DSC_0620_2014-07-17.JPG


'Waltraut'

DSC_0621.JPG


'El Dorado'

DSC_0632_2014-07-17.JPG


Jeżówki :)

'Secret Lust'

DSC_0628_2014-07-17.JPG


'Raspberry Truffle'

DSC_0635_2014-07-17.JPG


'Southern Belle'

DSC_0637_2014-07-17.JPG


A na białej... Cudo, któremu nijak nie da się zrobić ostrego zdjęcia ;)

Thalictrum 'Splendid White'

DSC_0617.JPG


Floks 'Lilac Twist'

DSC_0607_2014-07-17.JPG


I taka śliczna roślinka mi zakwitła, dlaczego ja jej dotąd nie miałam...

Sanguisorba obtusa

DSC_0639_2014-07-17.JPG


I widoczki ukazujące, że jednak pracuję nad kolorystycznymi zestawieniami :)

DSC_0512.JPG


DSC_0561_2014-07-17.JPG


DSC_0551_2014-07-17.JPG


I tu też ;)

DSC_0619_2014-07-17.JPG
Ostatnio zmieniany: 17 Lip 2014 21:30 przez artam.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ingrid

Martowy ogród 17 Lip 2014 22:04 #284111

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Jakie "może być" :happy-old: , nie przypominam sobie :silly: . Jest pięknie, kolorowo, kwitnąco :woohoo: , a jeszcze trawa skoszona, no wypas po prostu :P
Jeszcze zdążyłaś być na grzybach i kolejne zakupy zrobić :ohmy: , chyba jednak te upały działają na Ciebie mobilizująco :happy3:
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 17 Lip 2014 22:38 #284132

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Trytomy to rozumiem, ale dzielżany już kwitną :supr3: .
Zestawienia kolorystyczne coraz piękniejsze :woohoo: , a rutewka faktycznie cudo :flower2: , chyba zaczynam rutewkowanie :lol: Ciekawe też Sanguisorba obtusa :flower2: , zimowało już u Ciebie, czy to nówka?
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Martowy ogród 17 Lip 2014 22:41 #284136

  • Iwona1311
  • Iwona1311's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 125
  • Otrzymane dziękuję: 78
Marta już dawno miałam coś napisać ale jak zaglądam tu na forum to szybciutko spojrzę co się dzieje w moich ulubionych ogrodach i tyle, a Ty masz wiele ciekawych i ładnych roślin. Tak szybko to nie jeżdżę ale mam do Twojej działki dość blisko.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.725 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum