TEMAT: Zielonajagoda w ogrodzie.

Zielonajagoda w ogrodzie. 29 Cze 2014 07:24 #278090

  • gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 613
  • Otrzymane dziękuję: 685
Witaj Iwonko w niedzielny poranek...a może zaskoczyłam Cię jeszcze w letniej sypialni ?
Ja zawsze kuszę z rana kiedy wszyscy jeszcze śpią. Dzisiaj poczytałam jakie wspaniałości wyczarowujesz w kuchni. Przetwory truskawkowe z ziołami...rozkosz dla podniebienia na pewno. Zaraz pomyślałam o powiększeniu mojej plantacji truskawek.


miłej niedzieli

Gosia


Zielone okna z estimeble.pl

Zielonajagoda w ogrodzie. 29 Cze 2014 18:49 #278300

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5973
Witaj Ino :bye: miło mi że zechciałaś mnie odwiedzić. Figurki są ze sklepu ogrodniczego, nic nadzwyczajnego, jakieś takie betonowe, ale pasują do baśniowej rabatki :) Ciesze się że CI sie podoba w moim ogrodzie :) i zapraszam.

Witaj Gosiu, ooo bardzo polecam łączenie truskawek z ziołami, pychotka :) Tak jak i śliwki wysmażone z dużą porcją kakao, dają drugie życie powidłom :) Oprócz standardowych przetworów takie rarytasiki sa dobre na długie jesienne i zimowe wieczory, poprawiają humor, jak również i nalewki owocowe sporządzone w lecie, w zimie jak znalazł ;)

Dzisiaj wybraliśmy się na wycieczkę do Lądka Zdroju, a właściwie na rekonesans, ze względu na te moje stawy. Wodą leczniczą raczyliśmy się już dzisiaj, a zabiegi kąpielowe mamy zaplanowane na lipiec-sierpień, oczywiście w niedziele, mamy około 40km a to przecież żadna odległość. Lądek to małe, spokojne miasteczko, typowo sanatoryjne, wiele razy tam byliśmy ale dopiero teraz zdecydowałam się korzystać z dobrodziejstw wodolecznictwa.
wirtualneprezentacje.eu/VR/Wojciech/TW_Ladek.html
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2016 08:20 przez .
Za tę wiadomość podziękował(a): Kalmia, chester633, Amarant

Zielonajagoda w ogrodzie. 30 Cze 2014 17:57 #278684

  • perdii
  • perdii's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
Pięknie u Ciebie Iwonko jak zwykle :) Wszystko już kwitnie łącznie z Twoimi Pupilami.Przetwory z truskawek z ziołami i płatkami róż.Zapewne wyśmienite.W przyszłym roku muszę spróbować.

Zielonajagoda w ogrodzie. 01 Lip 2014 12:48 #278999

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Dziękuję za wycieczkę do Lądka . Nigdy tam nie byłam.
Przeczytałam o Rysiu - szkoda kociaka. Czasami nawet dobry
dom coś przegapi.
Pozdrawiam,Joanna

Zielonajagoda w ogrodzie. 01 Lip 2014 13:04 #279004

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Iwonko - nadrobiłam u Ciebie kilka stron i ślinotoku dostałam przy opisie tych konfiturowych wyczynów. Ja tez wszystko w kuchni robię "na oko", no chyba, że coś nowego, jakieś eksperymenty :)
Floksy u mnie jeszcze w powijakach, a ciekawa ich jestem bardzo, bo wzbogaciłam się o biały i różowy, a do tej pory miałam tylko same fiolety w wielkich kępach.

Zielonajagoda w ogrodzie. 01 Lip 2014 22:07 #279159

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Miło Cię widzieć. :hug: Żałuję ,że nie odwiedziłam Lądka ładne miasteczko z ślicznymi kolorowymi rabatkami..Muszę A namówić na wyjazd.No tak,a o koleżance nie pomyślałaś, żeby malutką buteleczkę przywieźć.Znowu łza zakręciła się w oku. :( Szkoda kociaka.. wiem ile serca i trudu włożyłaś w ratowanie kotków. Kociaki śliczne .Ursus wyrósł na ładnego kota.Nie mogę sobie darować ,że wtedy odpuściłam :hammer:
Ostatnio zmieniany: 01 Lip 2014 22:16 przez Jonatanka.

Zielonajagoda w ogrodzie. 01 Lip 2014 22:44 #279198

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5973
:bye: Coś jakby pomału poprawiała się pogoda co mnie bardzo cieszy, bo w weekend mamy u nas Lato Kwiatów :dance:

Gosiu/Perdii, jak ja się cieszę że się wreszcie pojawiłaś :dance: , nie znikaj tak, bo się wtedy martwię :hug:

Joasiu/Jo37, miło mi że mogłam Ci przybliżyć to zdrojowe miasteczko, niestety tylko zdrój jest zadbany ale też chyba to miasteczko tylko z sanatoriów i zakładów przyrodoleczniczych się utrzymuje, więc dbać o nie musi. Jeśli ktoś szuka spokoju i chce podreperować zdrowie to jest dobry wybór :)

Małgosiuuu, już ja Ci w kuchennych i nie tylko wyczynach do pięt nie dorastam, ale tym bardziej mi miło że Ci coś u mnie wirtualnie zasmakowało :). Nie wszystkie floksy zaczęły kwitnienie, tylko z tych różowych trzy, białe już już zaczynają a fioletowe będą najpóźniej kwitły, na pewno wypadł mi taki zielono-biały, pewnie był za delikatny na warunki u nas, trudno.

Jesienią posadziłam dwa derenie, dwie nieszpułki i czeremchę, oczywiście na owoce, derenie to wiadomo, kilka lat czekania, ale mam kilka jagódek czeremchy i aż jedną nieszpułkę :dance:


A jak już jesteśmy w temacie owocowym, to jeszcze moje smakowite karczochy, przezimowały w dobrej kondycji i zaczynają kwitnąć, juz niebawem pierwsze kwiaty wylądują na stole :) ,

Dobrej nocy życzę wszystkim przepracowanym forumkom-ogrodniczkom :bye:
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2016 08:21 przez .
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

Zielonajagoda w ogrodzie. 01 Lip 2014 22:51 #279206

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5973
Joasiu, koniecznie namów A na wycieczkę do L, ale od razu bierzcie ręczniki, klapki, czepki i stroje kąpielowe, warto skorzystać przy okazji z leczniczych kąpieli :)
Czekam na Twój wątek i mam nadzieję że się w sobotę lub w niedzielę zobaczymy :)

Zielonajagoda w ogrodzie. 01 Lip 2014 22:52 #279207

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
ooooo Degenhard czyli Mędrek :woohoo: też mam i jest po prostu cuuudowny :woohoo:
pozostałe też cudne :hearts:

Zielonajagoda w ogrodzie. 01 Lip 2014 23:19 #279222

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Domniemana Nostalgia to raczej albo Double Delight albo Jubilee du Prince de Monaco :think:
Takie wielkie kwiaty jak Ena ma moja Ingrid Bergman i identycznie łamią się pod ciężarem wody :unsure:

Zielonajagoda w ogrodzie. 02 Lip 2014 00:17 #279241

  • -Piotr-
  • -Piotr-'s Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 77
  • Otrzymane dziękuję: 17
Piękne te lilie wodne, moja nie chce zakwitnąć :(
Pozdrawiam Piotr
Nasz kochany ogródek

Zielonajagoda w ogrodzie. 02 Lip 2014 07:05 #279257

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękna wycieczkę Iwonko odbyłaś .Takie miejsca warto zobaczyć ,potem jest co wspominać .Lilie kwitną ,w ogrodach zapachy nie z tej ziemi .Róże za to bałaganu narobiły ,trzeba zrobić obchód i wszystko sprzątnąć i poucinać co przekwitło.Jak to w ogrodzie . :jeez:

Zielonajagoda w ogrodzie. 02 Lip 2014 09:07 #279290

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Iwonko i co?Zamawiasz Mrs. John Laing? A gdzie zamawiasz jeśli można spytać?
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Zielonajagoda w ogrodzie. 02 Lip 2014 09:19 #279295

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Różyczki śliczne a moja ulubiona Ena Harkness,będę jej szukać ,gdyby były patyczki to pliss.Krasnalki urokliwe małe różyczki ,ja też nie żałuję tego zakupu.Czy Lilie które pokazujesz to z tego samego źródła kupowałaś?

Iwonko watek do niedzieli będzie otwarty.Korzystając z urlopu na pierwszym miejscu jest nadrobienie zaległości domowych i ogrodowych póki sprzyja pogoda :garden: .Widzimy się w sobotę. :hug: Nie zapomnij o aparacie.

Zielonajagoda w ogrodzie. 04 Lip 2014 11:48 #279892

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:

Iwonko,dziękuje za ładną fotorelację :)
Pięknie wyglądasz i piękny nowy avatarek :)
pierwsza jeżówka to Chyba Marmolade??U mnie też już ona kwitnie :hearts:
Róże śliczne :wink2:

Zielonajagoda w ogrodzie. 04 Lip 2014 19:13 #279963

  • perdii
  • perdii's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
Iwonko jakie masz rośliny :woohoo: CUDOWNE.Jakie duże karczochy,lilie wodne no nie wiem co mam chwalić wszystko śliczne

Zielonajagoda w ogrodzie. 09 Lip 2014 09:03 #281135

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5973
Bardzo dziękuję wszystkim którzy znaleźli czas by odwiedzić mój ogród, bo zdaję sobie sprawę że każdy z nas jest teraz w totalnym niedoczasie, a chwila nieuwagi obfituje w chwasty pożerające nasze ogrody, no...chociaż pewna ilość chwastów żadnemu ogrodowi nie zaszkodzi, dopóki ich będzie mniej niż kwiatów :) Zatem wszystkim odwiedzającym serdecznie dziękuję :flower2:
Ja przeglądam wątki na bieżąco ale niestety czasu na wpisy już brak, bo tyle jest pięknych ogrodów i wszystkie się chce zobaczyć a czasu tak niewiele.

Marto, to prawda, wszystkie krasnalki są śliczne ale u Ciebie chyba wypatrzyłam Śnieżkę :)

Markito/Marto, dziękuję za sugestie, moja to chyba będzie Double Delight :) Ena po każdym deszczu jest poszkodowana, aż mnie za serce ściska jak widzę kolejny złamany pęd w ogromnym kwiatem, inne wielkokwiatowe tak się nie łamią :think:

Witaj Piotrze, daj swoim liliom trochę czasu, na pewno zakwitną. W ostatnich dniach dokupiliśmy jeszcze białą i mam nadzieję że jeszcze w tym sezonie zobaczę jej kwiaty :)

Ewuniu ale jakie przyjemne jest to różane sprzątanie :) Dzisiaj stanę się posiadaczką wypatrzonej u Ciebie Dortmund :dance:

Ewuś/Terlico, J.Laing kupiony, dzisiaj czekam na paczkę, a w niej oprócz J.Laing będzie Dortmund, Bright as a Button, Lykkefund, Semiplena i White New Down, oprócz tego na miejscu dokupiłam Louis Odier, Ninę Renaissance i dwie nn-ki, jedną wstawiłam do identyfikacji, może ktoś rozpozna.

Jonatanko, służę patyczkami Eny :) , lilie z tego samego źródła co Twoje. A wątku jak nie było tak nie ma... ;)

Aniu, to Hot Papaya, teraz jest już intensywnie wybarwiona, ale w początkowej fazie jest taka właśnie bardziej pomarańczowa. W piątek dokupiłam sobie Aloha i Cranberry Cupcake. Dziękuję ze zajrzałaś do mnie :dance:

Gosiu :hearts: odzywaj się częściej, nie chowaj się, brakuje mi Twojego wątku


Kwiatowe info w następnym wpisie, już za chwilę :bye:
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2016 08:23 przez .

Zielonajagoda w ogrodzie. 09 Lip 2014 15:40 #281219

  • perdii
  • perdii's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
Dekoracje śliczne.Szkoda że ja należę do beztalenci dekoratorskich :( Kotek z drzewa taki słodziutki i uroczy.Ślicznie trzyma łapkę w pyszczku.Twoje liliowce cudne, ale zachwycił mnie, bo mało powiedziane zachwycił, liliowiec Joan Senior.Muszę zacząć rozglądać się za sadzonką.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.657 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum