TEMAT: Zielonajagoda w ogrodzie.

Zielonajagoda w ogrodzie. 13 Maj 2014 15:48 #258339

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Iwonko ,śliczności . :supr3: Różanecznik Calsap zagościł i u mnie .Co do Twojej Kasandry ,to przesadź ją póki możesz ,bo to szalony powojnik jest :crazy:
Wiem ,co mówię ,bo pamiętasz ,że tez ją mam .Już ona Ci grzecznie w tej doniczce nie będzie rosła .Moja szleje na wszystkie strony i nie mam gdzie przesadzić.Może do jesieni coś wymyśle ,ale póki co wlazła mi w dwie olbrzymie róże i dalej szaleje :fly:


Zielone okna z estimeble.pl

Zielonajagoda w ogrodzie. 13 Maj 2014 15:48 #258340

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Iwonko te jarzmianki to kwitną już? :blink:
Czy zdjęcia z ubiegłego sezonu?
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Zielonajagoda w ogrodzie. 13 Maj 2014 16:01 #258346

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
A jak zimujesz Cassandrę w donicy ?
Pozdrawiam,Joanna

Zielonajagoda w ogrodzie. 13 Maj 2014 20:09 #258463

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5970
:bye: Wróciłam z ogrodu, posadziłam wszystkie bergenie, mam nadzieje że te zabiedzone też przeżyją :unsure: , tak więc stałam się posiadaczką takich odmian: mieszańcowa Bach, mieszańcowa Silberlight, orzęsiona, purpurowa, sercowata Abendglut, sercowata Bressingham White, sercowata Dawid i sercowata Eroica.

Już myślałam że Hasan już dał spokój kretom, ale gdzie tam, dzisiaj znowu przyniósł kreta, ten już nie był do uratowania. Trzy kolejne dni i trzy krety, mam już dość, ten kot zamiast mysz łapie krety :angry:

Ewuniu, Calsap zauroczył także mojego eMa, jest śliczny, posadziłam go tak żeby nad nim nie było gałęzi, bo te sierpówki heh.....
Na rabacie mam również Kassandrę, te dwie specjalnie posadziłam w donicy żebym mogła je non stop wąchać na tarasie i na pewno nie są to moje ostatnie Kassandry, ich mocny zapach wieczorem jest dla mnie upajający, taki ciężki, słodki, przypomina mi trochę zapachy indyjskie, ten powojnik to moje zapachowe numero uno :)

Ewciu, jarzmianki mam dopiero od około miesiąca, jedna sadzonka była już od razu z pąkiem, dwie zakwitły już u mnie, a trzy pozostałe codziennie oglądam czy nie wypatrzę jakichś pączusiów. Czekam tez niecierpliwie na kwiaty szałwii Hot Lips, bo jestem bardzo ciekawe jak te kwiatki wyglądają w realu, ale jak zobaczyłam jakie krzaczory z nich rosną, to już wiem że będą eksmitowane z tego miejsca w którym rosną, bo mi zagłuszą właśnie Jarzmianki, taka mądra jestem, posadziłam też miodunkę w hoście, masakra jakaś, SKS jak drut :ouch:

Witaj Joasiu :bye: , Donicę z Kassandrami i drugą z powojnikiem Recta (też pachnący) zimowałam na tarasie. Położyłam jedną taflę styropianu a pod spodem rozłożyłam podwójnie włókninę taka sporą, na styropian postawiłam donice i zapakowałam je w tą włókninę tak jak się pakuje prezent, zawiązałam ładną szeroką wstęgą, zrobiłam kokardę i to wszystko, wyglądały te zapakowane donice jak ogromny prezent od Mikołaja ;) Podobnie zimowała donica z tulipanami tylko w szarym worku jutowym z czerwoną szeroką kokardą, zawsze taką donicę z tulipanami szykuję jesienią, żeby na Wielkanoc ustroić ją i żeby zdobiła wejście do domu.

Zielonajagoda w ogrodzie. 13 Maj 2014 23:32 #258631

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Iwonko, widziałam co napisałaś u Gosi w wątku i żeby nie było Ci tak smutno :kiss3: :hug:
i grunt to nie przejmować, będzie dobrze :kiss3: :hug:

jej uprawiasz zielone szparagi? jej..... :drool:
jej a gdzie zdobyłaś róże z serii 7 krasnoludków? na razie mam tylko Degenharda a szukam innych....jej skąd, gdzie i jak? jesli oczywiście to nie tajemnica :oops:

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 07:57 #258687

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5970
:bye: Witaj Marto, każdemu będę powtarzać że szparagi warto posadzić, same rosną i nie ma z nimi żadnego problemu :)
Krasnoludki sprowadzała Ewa/Gloriadei, brakuje mi jeszcze Śnieżki, może w tym roku Ewa ją gdzieś wynajdzie, wtedy rabatka baśniowa będzie w komplecie :)
Ja mam nadzieję że z czasem nasi znajomi którzy tam zostali zrozumieją że nie każdy dobrze się czuje w dusznej atmosferze, nie znając dnia ani godziny, zastanawiając się nad każdym zdaniem czy się komuś spodoba czy nie, czy może dzisiaj na mnie przyjdzie kolej. Nie miałam tam poważniejszych konfliktów, oprócz śmietnikowania ;), ale widząc co tam się dzieje, w geście solidarności, ale i również dlatego że kneblowania nie lubię, jestem tu gdzie jestem.
Od czterech lat (tyle jestem na FO) obserwowałam znikanie, aż wreszcie trafiłam na Oazę i tutaj znalazłam tych wszystkich którzy w ciągu tych lat znikali z FO. Oaza przypomina wyspę banitów :) i tych którzy za nimi pociągnęli :)
U Ciebie w ogrodzie już byłam ale zanim przeczytam 141 stron to trochę czasu upłynie.

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 09:51 #258756

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oooooooo....to napiszę do Ewci by mi też sprowadziła :dance:
Śnieżkę już mam, brakuje mi tylko 6 krasnoludków :kiss3:

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 11:33 #258814

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Iwonko :bye:
Dobra pogoda na posadzone roślinki,deszczyki e podleją. ;)
Upałów nie zapowiadają,także ok.
Ale dużo masz tych odmian bergenii :ohmy: Ja mam tylko jedną chyba mi to wystarczy ;)

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 13:19 #258850

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Shirall wrote:
Śnieżkę już mam, brakuje mi tylko 6 krasnoludków

A to krasnoludków nie było 7? :blink:
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 13:54 #258863

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Było.
Shirall wrote:
gdzie zdobyłaś róże z serii 7 krasnoludków? na razie mam tylko Degenharda a szukam innych

Oj, Ewka-terlica :happy4:


tilia66 wrote:
Ja mam nadzieję że z czasem nasi znajomi którzy tam zostali zrozumieją że nie każdy dobrze się czuje w dusznej atmosferze, nie znając dnia ani godziny, zastanawiając się nad każdym zdaniem czy się komuś spodoba czy nie, czy może dzisiaj na mnie przyjdzie kolej.

Iwonko - pięknie to napisałaś, zgadzam się z każdym słowem.
Ostatnio zmieniany: 30 Gru 2014 14:28 przez .

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 14:04 #258866

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Nie wiem, dlaczego mój komentarz do cytatu z Shirall widnieje pod cytowanytm tekstem, ale już komentarz do cytatu z Iwonki jest na niebieskim polu, jakby to też była część cytatu. Edytowałam kilka razy, żeby poprawić, ale nie mogę sobie poradzić :(

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 22:11 #259152

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Moje koty się obijają :angry: Niby znajduję nadgryzione truchełka różnych myszowatych, ale znacznie częściej nowe korytarze nornic :angry:
Mam Kassandrę, ale zapachu nie wyczułam :(

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 22:57 #259189

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
MaGorzatko,ja nie wiem z czego Ty się tak kulasz :P
No ja nie wiem o co kaman z tą Śnieżką i krasnoludkami.
Wiem,że seria róż i figurek,ale Marta napisała,że ma Śnieżkę i brakuje jej 6 krasnoludków.
To co? róż wymyślili za mało? czy jak?
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 22:59 #259193

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Cassandrę nabyłam i to dwie sadzonki ale ciągle czekają na swoje miejscówki, a może też wsadzę je do donicy czyli zmałpuję Twój pomysł :drool:
Cyprysika nutkajskiego mam ale taki zwyczajny zielony za to potwór z niego wyrósł okropny :devil1:

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 23:06 #259202

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Ewcia, to ja spróbuję łopatologicznie:
Krasnoludków było, jest i będzie 7 - to dogmat i żadna siła nie jest w stanie tego zmienić..... Marta też, baaa ona nawet nie zamierza. Marta pragnie 6 krasnoludków ponieważ gdyż..... jednego już ma, a 7-1=6 !!! :rotfl1:

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 23:20 #259211

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Się śmiej! Śmiej się!
Nie napisała,że ma jednego krasnoludka! A ja bardzo dosłowna jestem,baardzo ;)
A czerwony kolor zarezerwowany jest dla administracji!Constancjo! ;)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2014 23:21 przez terlica.

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 23:25 #259215

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Iwonko, wybacz i trzymaj mnie bo jej palnę. :jeez:

Ewcia, :teach: skoro jesteś taka dosłowna to racz też być równie dokładna i dokładnie czytaj.
Marta napisała:
a gdzie zdobyłaś róże z serii 7 krasnoludków? na razie mam tylko Degenharda a szukam innych....jej skąd, gdzie i jak? jesli oczywiście to nie tajemnica :oops:

A TA administracja mi wybaczy.... wszak to o edukację młodzieży naszej idzie. :coffe:
Ostatnio zmieniany: 14 Maj 2014 23:27 przez constancja.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 23:35 #259218

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
oj tam ,oj tam,zwracam honor :)
A MałGosia to wcześniej zacytowała,kurde,z moimi oczami już chyba coś nie tak,bo ja widziałam tylko,że się kula ze mnie :P
Przepraszam za zamieszanie i idę spać,bo jak nie widzę,to już czas na mnie.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.654 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum