TEMAT: Zielonajagoda w ogrodzie.

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 23:35 #259219

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
a ja leżę i kwiczę przed monitorem :rotfl1: :rotfl1:
Ewuś, kochanie mam już jednego krasnoludka, różę - Degenharda albo Doktorka i brakuje mi 6 krasnoludków, róż :kiss3:
Constancjo jesteś niemożliwa :kiss3:


Zielone okna z estimeble.pl

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 23:38 #259221

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Właśnie constancjo,jesteś niemożliwa. :P
Marto cieszę się,że Ci trochę radości sprawiłam moim roztargnieniem :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 23:42 #259222

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Ewuś :kiss3: oj nie trochę......tak się śmiałam, że mnie teraz brzuch boli :kiss3:

Zielonajagoda w ogrodzie. 14 Maj 2014 23:43 #259223

  • constancja
  • constancja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 935
  • Otrzymane dziękuję: 894
Martuś, :kiss3:

Ewcia, idź już spać, bo rano musisz do pracy i będziesz zmęczona. :hug: A ja tu sobie jeszcze pofikam..... jutro mam wolne. :devil1:

Zielonajagoda w ogrodzie. 15 Maj 2014 00:53 #259227

  • Mandragora
  • Mandragora's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 28
  • Otrzymane dziękuję: 28
Czytam i czytam i już chciałam napisać, że chyba siódmą Królewnę sobie podaruję, wystarczy mi 6 krasnali. I cosik mi nie pasuje :club2: Matematyka zawsze mnie przerażała :happy-old: Moje krasnale pochowane pod dach; dołki, które miały być ich domkami dziś już przebrały od nadmiaru wody.. W razie powodzi zaleca się zabranie najcenniejszych rzeczy - 5 donic z krasnalami na ponton powinnam zmieścić :devil1: Pięć, bo dwie w gruncie - żeby nie było, że z tą matematyką tak u mnie źle :silly:

Zielonajagoda w ogrodzie. 15 Maj 2014 13:23 #259430

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5970
Dziewczyny, popłakałam się ze śmiechu, to jest dialog żywcem wyjęty z Chmielewskiej, kocham Was :hearts:

Zielonajagoda w ogrodzie. 15 Maj 2014 13:25 #259431

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Z wzajemnością! :kiss3:

A ja nie znam tych krasnoludków, muszę poguglać!
Ostatnio zmieniany: 15 Maj 2014 13:28 przez Ma Gorzatka.

Zielonajagoda w ogrodzie. 15 Maj 2014 19:29 #259519

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5970
Marto, jutro będę w LM więc przekopię dokładnie wszystkie różyczki, może jakaś jedna Śnieżka gdzieś im się zapodziała, miałabym już całą baśniowa rabatkę w komplecie, mogłabym się skupić na jej wystroju, jak już ma być baśniowa to troszkę kiczu by się przydało ;)

Aniu, na bergenie napatrzyłam się u Dany i mnie wzięło na dobre, stąd tyle odmian, jest ich dużo więcej więc moje zakupy są w normie. Aniu zajrzyj plisss w wolnej chwili na identyfikacje host może podpowiesz, jest tam tez kawałek żurawki, może wystarczy :thanks:

Ewo, u mnie sporo dzikusów po posesji się kręci, nie mam ani nornic, ani mysz, ani kretów, ale krety łapie tylko jeden kot, tak mi się wydaje. Codziennie jakieś kocie łupy sprzątam a to spod drzwi, a to z tarasu, odwdzięczają się za zimowe dokarmianie ;)
A co do Kassandry to może nie zwróciłaś na zapach uwagi. U mnie się zaczęło pewnego ciepłego, bezwietrznego, letniego wieczoru, prawie nocy, bo ostatni raz wychodzę z psami po dziesiątej. Było cieplutko i bardzo przyjemnie, wtedy poczułam ten słodki, ciężki i intensywny zapach, jak pies myśliwski zaczęłam chodzić i szukać skąd ten zapach dochodzi, doprowadził mnie do Kassandry, od tego czasu, bardzo, bardzo często, jak już zakwitnie, podchodzę do niej i zaciągam się cudnym (dla mnie) zapachem, ale dopiero ciepłym wieczorem snuje się on po całym ogrodzie. Na dzień dzisiejszy mam trzy Kassandry ale na pewno będzie ich więcej.

Maju, jedną Kassandrę mam w gruncie, a dwie w donicy na tarasie, żeby była pod ręką a właściwie pod nosem ;) Teraz czekam kiedy zakwitnie w donicy powojnik Recta (też bylinowy), podobno ładnie pachnie, ma już pąki, więc niedługo zweryfikuję czy faktycznie pachnie i czy jest to mój zapach.
Ja nie miałabym nic przeciwko, żeby mój nutkajski też tak wyrósł :)

Małgosiu, Ewo/Terlico, Ewo/Constancjo, Milenko, bardzo Wam dziękuję, dawno się tak nie uśmiałam, do łez, jak mi to było potrzebne, buziaki dla Was :kiss: :kiss: :kiss:
Dla Was również, dzisiejszy nabytek, piąty z siedmiu :dance:


Trochę dzisiaj zaszalałam, a właściwie zaszalał mój eM, wymyślił sobie rabatkę azaliową, a że u niego od pomysłu do wykonania tylko chwila, to już zerwał darń i kopie dołki, na razie ma siedem azalii i jednego roodka "Percy Wiseman", resztę będziemy uzupełniać. To znaczy, ja siedzę w domu, bo za żadne piniondze z domu w taki wicher nie wyjdę, ale zabraniać innym nie zamierzam ;) aaaaa, a sobie na moją rabatkę pod sosnami też kupiłam azalię, śliczną i do tego pięknie pachnie "Toucan", i jeszcze trochę drobnicy, goździki, chryzantemy, gaury karłowe i pelaśki.






Pozdrawiam :kiss: a wszystkim którym deszcz daje się we znaki, życzę bezchmurnego nieba i dużo słońca :hug:
Ostatnio zmieniany: 15 Maj 2014 19:52 przez zielonajagoda.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hana

Zielonajagoda w ogrodzie. 15 Maj 2014 19:43 #259525

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Iwonko umarłam z zazdrości .Cóż za piękne kolorowe zakupy .Akurat deszczyk popada ,to się łatwo przyjmą .U mnie dziś okropnie wieje ,mało głowy nie urwie i sucho .Ale może ten wiatr przywieje trochę wilgoci .Pokaz,jak wsadzisz ,wpadnę pooglądać :kiss3:

Zielonajagoda w ogrodzie. 15 Maj 2014 19:52 #259529

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Hmm, a propos wczoraj to ja już nic więcej nie dodam ,bo jak się okazuje suma i różnica bywają kłopotliwe ;)

Zakupów zazdroszczę,ale sama jutro wybieram się na jakieś łowy. Jednak nie tak obfite jak u Ciebie,na pewno się pochwalę :)
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata

Zielonajagoda w ogrodzie. 15 Maj 2014 20:34 #259562

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Zaintrygowało mnie to, co piszesz o Kassandrze ;) , uwielbiam mocno pachnące kwiaty :hearts: . Lilie potrafię sobie w sypialni postawić :woohoo: , choć dla większości ich zapach jest właśnie duszący :silly: . Powojniki wprawdzie u mnie słabo rosną, ale może jednak bym się na nią skusiła :think: . Czy masz może jakieś zdjęcie kwiatu w zbliżeniu?

Zielonajagoda w ogrodzie. 15 Maj 2014 21:05 #259588

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
O Iwonko :bye:
Ale nowości,i nowe azalki i ta żółta jaka cudna.a ja takiej trafić nie mogę,a tak za mną normalnie chodzi :happy:
Hmmi mąz wciągnięty w prace ogrodowe,Oj Ci nasi mężowie to się mają z taki ogrodo-maniaki,którzy ciągle coś wymyślają i,,,pracują,,ale potem jak będzie pięknie.umm miodzio :P

Zielonajagoda w ogrodzie. 15 Maj 2014 21:10 #259595

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Iwonko, pięknie popłynęłyście krasnoludkowo - szczerze się uśmiałam, dziękuję :D
Zakupy wspaniałe - szykuje się cudna rabata. Nic mnie tak o tej porze roku nie rusza, jak kwitnienie azalii :)
Liczę na zdjęcia po posadzeniu!
Pozdrawiam, życząc spokojnego wieczoru :kiss3:

Zielonajagoda w ogrodzie. 16 Maj 2014 11:31 #259879

  • Jonatanka
  • Jonatanka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 170
  • Otrzymane dziękuję: 257
Witaj Iwonko :kiss3: Czyli powstanie nowa rabatka azaliowa czy to będzie po wrzosowej rabatka eM?

Zielonajagoda w ogrodzie. 17 Maj 2014 02:43 #260289

  • Agulinka
  • Agulinka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 19
Iwonka , śliczne nowe nabytki .Rabatka bedzie super. Wracając do bergeni ,która posadzilas..to mnie tez mam na nią ochotę ! Tym bardziej ,ze można ja posadzić w cieniu. Jak możesz to wstaw prosze fotki :wink2:
Ostatnio zmieniany: 17 Maj 2014 02:45 przez Agulinka.

Zielonajagoda w ogrodzie. 17 Maj 2014 06:11 #260294

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Iwona - czy przed mrożeniem poddajesz szparagi jakiejś obróbce ?
Pozdrawiam,Joanna

Zielonajagoda w ogrodzie. 17 Maj 2014 17:54 #260568

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3085
  • Otrzymane dziękuję: 5970
:bye: Witajcie. :bye: Pogada przygnębiająca, jak chyba w (prawie) całym kraju, deszcz leje z niewielkimi przerwami, ale przynajmniej wiatr ustał i jest w miarę ciepło, a tyyyle pracy czeka na mnie w ogrodzie :think:

Ewuniu, azalie i rodek posadzone, eM w ostatniej chwili to zrobił zanim zaczęłą się deszczowa pogoda, rabata nie skończona ale roślinki posadzone i mogą się już aklimatyzować w nowych warunkach. Ewuś jakie rosliny masz posadzone do towarzystwa różanecznikom? Muszę trochę urozmaicić tą rabatkę i szukam dobrego towarzystwa dla tych ślicznotek.

Ewuniu/Terlico widziałam Twoje zakupy :bravo: Ja dzisiaj nieopatrznie wlazłam do jednego sklepu i z doniczkami wyszłam, tym razem to mój zakup nie eMa.

Marto jeżeli lubisz (jak ja :) ) ciężkie mocne zapachy, to polubisz Kassandrę, Heliotropy też :) , tylko takie zdjęcie znalazłam.


:bye: Aniu, mam kolejne dwie zidentyfikowane hosty :dance:
Ta wysoka żółta azalia pięknie pachnie, nie wiedziałam że tak ładnie mogą pachnąć.
Mój eM, lubi pracować w ogrodzie, jego jest wrzosowisko i teraz ta rabata azaliowa. Oboje bawimy się ogrodem jak dzieci w piaskownicy :)

Agnieszko, niestety pogoda wstrzymała pracę przy nowej rabacie, prognozy niezbyt optymistyczne są, więc kiedy będziemy mogli kończyć, nie wiadomo, najważniejsze że rośliny są posadzone. Mam nadzieję że córa maturę napisała na 100% i wymarzone studia już ma w kieszeni :)

:hug: Witaj Jonatanko, tak to jest nowa rabata eMa, oj dumny z tych azalii jak paw ;)

Agulinko, strasznie pada deszcz a bergenie rosną w głębi ogrodu, jak przestanie tak bardzo padać to wyskoczę pstryknąć fotki i wstawię, ale tak jak pisałam wcześniej, rozpiętość sadzonek ogromna, od małych zdechlinek do ładnych i sporych, chyba są dobrej jakości bo stoją na baczność i jest nadzieja że będą ładnie rosły :)

Joasiu/Jo37, szparagi przed mrożeniem blanszuję kilka minut we wrzącej wodzie, tak jak fasolkę szparagową. Oprócz Szparagów, mam też posadzony topinambur i skorzonerę, lubię mieć coś zdrowego w ogrodzie, a topinambur można nawet zimą ukopać jeśli nie jest zbyt mroźno (jak w tym roku) i świeża zdrowa jarzynka w zimie jak znalazł.

Jaka ta pogoda wkurzająca, w domu nie mogę wysiedzieć, eM swoje różaneczniki zdążył posadzić a moje chryzantemki, gaury, goździki i dzisiejsze zakupy muszą czekać w donicach :( Ach i dzisiaj właśnie dokupiłam sobie białego Olendra, mam różowego, ale do białego zawsze mi mocniej biło serce i w końcu jest :dance:


Skusiłam się jeszcze na maki, pentsemona i nachyłka.


Od przyszłego roku będę musiała zacząć karczować paprocie, chcą zjeść rabatę pod sosnami, z kocim wodopojem, nie wiedziałam że paprocie są tak ekspansywne, bardzo je lubię ale nie pozwolę żeby mi pożarły hosty, żurawki i inne.
Ostatnio zmieniany: 12 Sty 2016 08:06 przez .

Zielonajagoda w ogrodzie. 17 Maj 2014 19:45 #260614

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Iwonko,ja takiego białego Oleandra dostałam od mamy na zająca :)
Przesadź go od razu do większej doniczki,bo one strasznie przekorzenione są.
Ja przesadzałam w trakcie kwitnienia i nic mu się nie stało,ruszył nawet mocniej.
A w jakiej temp. zimujesz swojego różowego?
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.631 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum