TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Kwi 2014 21:35 #246936

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Witaj Moniko,
życzę szybkiej i bezproblemowej przeprowadzki aby móc w spokoju kontynuować w Ogrodzie to, co "Tygryski lubią najbardziej" ;)

Pozdrawiam
Adrian
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Kwi 2014 21:45 #246945

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Martusiu- witaj.. Avatarek Twój też znajomo wygląda.. ;)
Będę teraz miała inny wymiar zabawy w ogrodzie.. Do tej pory u Mamy niby mogłam robić co chciałam.. jednak zawsze jak coś wymyśliłam to pytałam Mamę, czy pomysł się podoba.. Jak cos z Mamą uzgodniłyśmy, to wtrącała się Siostra ze słowem krytyki.. za dużo nas było do rządzenia :P Teraz będę królować prawie niepodzielnie- Mąż często jest pytany o zdanie, ale jak tylko widzi moją minę zmartwioną- że powiedział coś nie po mojej myśli.. to się wycofuje i stwierdza, że się nie wtrąca i mam robić co chcę.. to robię :dance:

Adrianie- witam serdecznie! Oj tak- wreszcie ogródek na co dzień! W związku z przeprowadzką Mąż codziennie mi powtarza, że najpierw trzeba się uporać z porządkami w domu, a rabaty później- taaaa.. i tak ucieknę ;) Jutro jadę pilnować ekipy od balustrady, ale przecież nie będę nad nimi stać 4 godz- bo tyle mają zamiar pracować.. Mam niecny plan, że sprzątnę trochę w domu- żeby się wykazać.. i trochę na ogródku- Mąż i tak się nie kapnie :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Kwi 2014 21:56 #246952

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Monia, jak się cieszę, że jesteś :dance: Będę z radością kibicować tworzeniu Twojego ogrodu! Jak wiesz, podziwiam Twoje fantastyczne murki i serdecznie wspieram plany, które zrodziły się w ostatnich miesiącach w pocie czoła i gardenpuzzlach ;-)
Buziaki :hug:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Kwi 2014 22:12 #246966

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Witam i ja :)
Więc ten wielki dzień tuż :dance: Nie wypoczniesz sobie w ten weekendzik, oj nie :wink4:
Będę z niecierpliwością wyglądać relacji.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Kwi 2014 22:35 #246981

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
I ja się przywitam w nowym wątku :hug: . Wielki dzień już niedługo.... Ty wiesz jak Ci zazdroszczę :hearts: ....
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Kwi 2014 22:42 #246989

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Monika-Sz wrote:

A, uprawiając nieco prywatę i korzystając z okazji, że sam Olimp do mnie zawitał.. nie pogonisz mnie z wątku ogrodowego z moimi dygresjami.. i paplaniem na tematy różne.. :oops:

Moniczko, luz ;) . Widzę, że mocno Cię jeszcze poprzednie zasady trzymają, ale tu możesz sobie paplać do woli :happy4: , zwłaszcza w swoim własnym wątku :lol:
A jak Romcia będzie miała do mnie pretensje, że za nią tu odpowiadam, to najwyżej zagoni mnie do pielenia, jak ją znów odwiedzę :rotfl1:
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2014 22:43 przez r-xxta.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Kwi 2014 22:51 #247000

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Monika-Sz wrote:
A, uprawiając nieco prywatę i korzystając z okazji, że sam Olimp do mnie zawitał.. nie pogonisz mnie z wątku ogrodowego z moimi dygresjami.. i paplaniem na tematy różne.. :oops:

:happy4: :happy4: :happy4: :happy4: Romcia, nie wiedziałam, że masz na drugie imię Olimp czy tam Olimpia :happy3:

Moniko, luzik, tu nie biją :kiss3:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Kwi 2014 23:05 #247017

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Moniko,
przyznam, że lubię takie "czyste płótna" do namalowania ogrodu. Będę tu zaglądać swoim ciekawskim okiem i trzymać kciuki za powodzenie. :) :flower2:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Kwi 2014 23:35 #247041

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Kasiu- jak miło Cię widzieć :flower2: Kibicuj- serdecznie zapraszam. W puzzlach sobie poszalałam zimą, prawda ;) Ciekawe, ile z tego stanie się rzeczywistością.. Mam nadzieję, że jak tylko trawy z sklepach zaczną wyglądać z doniczek, to rabatę trawiastą dokończę. Na razie mam tam rozchodnika i żurawki, oraz zeszłorocznego Zebrinusa- ale mam go na oku, bo nie wiem, czy to on odbija..czy w środku kępy rośnie perz :happy3:
Murki to wiesz- sama kleciłam, więc tym bardziej mi miło, że się Tobie podobają :hug:

Agnieszko (Lucynko..), witaj! Dobrze, że się odezwałaś, bo z Tobą kojarzą mi się moje patyczki hortensji- muszę w szklanki nalać wody!!
Nieodpoczywanie zaczyna się już jutro- zaworzę część rzeczy, a w trakcie pracy ekipy planuję nieco i ja popracować. Powoli jednak damy radę..

Asiu- niedawno odliczaliśmy dni, teraz możemy już godziny.. Cieszę się bardzo..ale też mi dziwnie.. Całe życie mieszkałam w rodzinnym domu- z krótką przerwą na pomieszkanie u Męża, zanim wróciliśmy do moich Rodziców i zaczęliśmy budowę. Teraz to prawdziwa przeprowadzka i z jednej strony jestem zachwycona, bo kilka lat na to czekaliśmy a z drugiej trochę mi nieswojo..

Marto, SIberio- nie śmiejcie się. Człowiek zastraszony jeszcze, to woli się upewnić.. A że dygresje to ja potrafię..oj tak- to lepiej wiedzieć co i jak. :oops: Poprzedni wątek ogrodowy, to było- między krzakami- omawianie koloru ścian, mebli kuchennych, odnawiania babcinych stolików, choroby psa i milion innych rzeczy. Wierzcie lub nie, ale udaje mi się czasem poznawać osoby, które nie dają mi dojść do słowa :happy3:

Danielo- zapraszam serdecznie! Spektakularnych zmian nie będzie, bo w domu sporo rzeczy trzeba zrobić- powolutku jednak coś się będzie działo. Ogosiłam już jakiś czas temu, że wszelkie okazje prezentowe mają być spełniane nie w postaci fantów, tylko doładowania funduszu rabatowego- tak więc mozolnie będę coś zwozić do ogródka..
Ostatnio zmieniany: 24 Kwi 2014 23:49 przez Monika-Sz. Powód: drobna korekta
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Kwi 2014 23:40 #247047

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Każdy kiedyś zaczynał, Moniko. I bardzo często będąc kompletnie spłukanym po budowie :devil1: Dostałam wówczas sporo roślin od znajomych. Do dziś je mam i mam do nich wielki sentyment :)
PS. Jak zauważyłaś zapewne jestm :happy4:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 24 Kwi 2014 23:48 #247053

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aniu, oczywiście, że zauważyłam :dance: - witałam Cię nawet w wątku powitalnym.
Tak- my jesteśmy mocno spłukani.. nie dość, że wykończeniówka, to jeszcze w ostatnich dniach awaria samochodu Męża- bagatela 800pln :mad2: , Mąż zdał też egzamin zawodowy, a wpis na listę jedyne 1000pln :club2:
Dostałaś sporo roślin- ja bym dodatkowo chętnie dostała ok 50mkw kostki brukowej :happy:
A mówiąc serio- jest jak jest. Staramy się nie przejmować zbytnio, bo prędzej czy później doczekamy się reszty, a że od kilku lat mamy tak, że jak tylko cos się uda, to za chwile cos sp...->popsuje , to można się przyzwyczaić ;) Powoli ogarniemy całą sytuację a i tak się cieszymy, że wreszcie przeprowadzka- tyle lat na to czekaliśmy, że drobne braki nas nie zniechęcają.
Martwiłam się, jak to będzie z netem- a okazuje się, że jest chyba całkiem nieźle.. Jutro się dowiem, ale jest szansa na sensowne połączenie z cywilizacją :fly: Mąż oczywiście się śmieje, że zakręciłam się szybko przy poszukiwaniu netu, bo przecież nie wytrzymam bez forum- ale co zrobić, skoro tak wsiąkłam :whistle:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Kwi 2014 00:18 #247074

  • Roma
  • Roma's Avatar
Monia-wcale nie słuchaj tych co to mówią,że wszystko tu możesz a szczególnie w swoim wątku :P
Pamiętaj,że wszystko co napiszesz,będzie użyte przeciwko Tobie,tak jak ten Olimp :P
Siberko-niech no ja Cię gdzieś dopadnę a kiedyś na pewno to nastąpi :P
Martuś
A jak Romcia będzie miała do mnie pretensje, że za nią tu odpowiadam, to najwyżej zagoni mnie do pielenia, jak ją znów odwiedzę :rotfl1:
Pretensje w żadnej mierze ale to nie znaczy,że rabatka zachwaszczona nie może na Ciebie poczekać :rotfl1: :rotfl1:

Moniko-mój ogródek powstawał na oczach Oazowiczów i oprócz wsparcia fachowego otrzymałam ogromne ilości roślin.Gdybym liczyła tylko na swoją emeryturę to na taki wygląd ogrodu musiałabym czekać jeszcze kilka lat.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Kwi 2014 00:23 #247077

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witaj Moniko na naszym forum , jesteśmy tu po to żeby pomagać sobie nawzajem jak masz jakiś problem to pisz śmiało , pomozemy jeśli tylko będziemy mogli ale i tez na to samo liczymy z twojej strony . Fajnie zapowiada się twój wątek prosimy o wiecej :hug:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Kwi 2014 00:35 #247084

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Opowiadam dalej- dla nowych gości.. bo emigracja to zna ;)
Teraz moim głównym zainteresowaniem będzie cieszyć się nasza działka, ale równolegle też staram się dbać o ogródek Mamy w moim rodzinnym domu. Ogród zakładał Tata ponad 40 lat temu, początkowo kilka iglaków, drzewa owocowe i klomby róż.
Po różach śladu nie ma, owocowe tez powoli się kończą, a ja uzupełniam iglaki tworząc rabaty i dosadzając trochę kwiatów..

Jednym z ostatnich drzew owocowych jest wisienka, którą widzimy z okna kuchennego. Mój psiak w sezonie z dolnych gałęzi obrywał wiśnie i zjadał..


Widok ze schodów wejściowych. Moja psina, która wszędzie mi towarzyszy.. Po lewej stronie nowo budowana rabata- wyszła trochę psrtokacizna, więc pewno będą jeszcze zmiany..
Po lewej stronie ławka, którą zrobiłam 10 lat temu, a w tym roku planuję odnowić deski.


To duże drzewo po lewej stronie forsycji to bez, przesadzony wiele lat temu z ogródka Babci- uwielbiam jego zapach! Jest cały w pączkach, więc już za chwilę się nim nacieszę


W ubiegłym roku posadziłam hortensję Wim's Red, jako pierwszą bukietową. Mama od dawna hoduje z powodzeniem 2 krzewy ogrodowych.
Tu Wims Red


A to ogrodówki, które wyjątkowo dobrze przezimowały. Kwitną nam niezawodnie co roku, ale dawno nie pamiętam, żeby tyle gałązek przetrwało, a sporo młodych przyrostów jest od korzenia- jesień u Mamy będzie spektakularna :woohoo:


Posadziłam też nowe żurawki, na razie młode, ale coraz okazalej wyglądają. Berry Smoothie


Te są nieznanej odmiany. Za radą Wandzi podzieliłam sporą kepę, jednak nie mając czasu ani cierpliwości o dopieszczanie ich w donicach posadziłam po rozdzieleniu od razu do gruntu. Przez tydzień od rozdzielenia w widoczny sposób podrosły- więc chyba będzie dobrze!


Od 2 lat rosną też kolejne nn, podobne do Delta Dawn. Śmiać mi się chce, jak sobie przypomnę swoje zdziwienie, że liście się zmieniają i roślinka się "popsuła" bo kupiłam żółto czerwoną, a zrobiła się żółta.. :mad2: wiosną kolejny szok, bo wyrastają czerwone liście :supr3:


Rosną też u Mamy hosty fortunei aureomarginata, wychodowane z kłącza z LM- w ubiegłym roku już kwitły




Mamy też kilka paproci nn- dostałyśmy je od znajomej Mamy, Rosną z tyłu ławki, gdzie nic nie chce rosnąć, bo w sezonie ławkę ocienia winogrono


Rok temu kupiłam Mamie w prezencie magnolię Susan, bardzo zimą się nad nią trzęsłam i udało się- kwiatki przetrwały krótkie przymrozki..


Zrobiłam tez kącik z cebulowymi, ale kącik cienisty, więc nieco spóźnione.. Za nimi tawułki Arendsa




Mama też bardzo lubi peonie, które rosną w kilku miejscach i mocno się zastanawiam, czy nie wziąć do siebie jednej kępki..
Ta na zdjęciu jest najmłodsza- sadzona przeze mnie i wbrew obawie o brak umiejętności- w drugim roku po posadzeniu zakwitła


Ma już sporo pączków


W związku z ogródkiem Mamy mam też sporo planów- odnowienie ławki, przerobienie jednej rabatki i drobne korekty w kilku miejscach- np. posadzenie czegoś przy magnolii. Mama zamówiła sobie róże okrywowe i tak pewno się stanie..

W tym wątku będą się przewijać obydwa ogródki- żeby kompletnie wszystko pomieszać, to jutro relacja z działki :wink4:
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2014 00:50 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Kwi 2014 00:43 #247087

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Roma wrote:
Monia-wcale nie słuchaj tych co to mówią,że wszystko tu możesz a szczególnie w swoim wątku :P
Pamiętaj,że wszystko co napiszesz,będzie użyte przeciwko Tobie,.

To mnie pocieszyłaś :cry2: Co nie zmienia faktu, że ciężko będzie mi wytrzymać :hammer:

Tomku- pięknie dziękuję za serdeczne przyjęcie do grona! Zbyt mało doświadczona jestem, abym mogła służyć pomocą, więc cenny nabytek to ze mnie nie jest, mam jednak nadzieje, że w wątku będziecie miło spędzać czas- zapraszam :flower2:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Kwi 2014 00:50 #247089

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mm nadzieję,że wraz z nadejściem nocy,nie opuściło Cię poczucie humoru i mojego wpisu nie potraktowałaś poważnie :P
Jak dłużej Tu pobędziesz to się zorientujesz,że bardzo rzadko jestem poważna ;) (tka już moja natura :laugh1: )
Ostatnio zmieniany: 25 Kwi 2014 22:24 przez Roma. Powód: literówka
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Kwi 2014 00:57 #247090

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Roma wrote:
Mm nadzieję,że wraz z nadejściem nocy,nie opuściło Cię poczucie humoru i mojego wpisu nie potraktował poważnie :P
Jak dłużej Tu pobędziesz to się zorientujesz,że bardzo rzadko jestem poważna ;) (tka już moja natura :laugh1: )
Ja nic nie chcę mówic ale mówi prawdę ,. więc nie słuchaj jej tak poważnie :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: Romcio bez urazy :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Kwi 2014 10:28 #247218

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Roma, to moja pokrewna dusza. Głupawicę mam tak często :whistle: To tak dla przeciwwagi dla mojego poważnego zawodu :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.368 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum