TEMAT: Wymarzony ogród Moniki- w budowie

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Kwi 2014 14:57 #247296

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Moniu witaj :P
będę Ci nadal kibicować w umeblowaniu domku jak i ogrodu :kiss:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Kwi 2014 15:45 #247315

  • jlg
  • jlg's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 85
  • Otrzymane dziękuję: 23
Witaj Moniko, jakoś nie mogę odpuścić sobie śledzenia losów zakładania ogrodu, jego wzrastania, no i Twojej "małomówności" by mi brakowało.
Pozdrawiam ciepło - Joasia

Miniaturka Joasi
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Kwi 2014 22:11 #247509

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Roma- wszystko jest OK!

Aniu- z Ciebie też taka żartownisia ;)

Dario- witam Cię serdecznie!! Będzie wątek?!?

Joasiu- bardzo mi miło, że i tu mnie odnalazłaś :hug:


**

Jestem dziś wykończona, więc nawet na gadulstwo nie mam siły.. Siedziałam na działce 12 godz.. ekipa montowała balustradę, a ja umyłam wszystkie okna na parterze, zamontowałam klamki we wszystkich oknach, a na koniec zrobiłam małą przeprowadzkę na rabacie.
Jak tylko spokojnie usiądę- będzie relacja :screem:
Na razie dowód, że wszyscy dziś ciężko pracowali ;) Kwiaty pigwowca..




Zakwitła jabłonka Royalty..


Niedługo też zakwitną kolejne tulipany

'


Zmykam się pakować i chyba dziś padnę trupem.. Jutro od rana kolejny maraton.. Do "usłyszenia" :kiss:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Kwi 2014 22:23 #247518

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Moniś.....odpocznij kochana, zaś jutro na spokojnie nam wszystko opowiesz :hug:
rany ta pszczółka jest boska! :woohoo:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 25 Kwi 2014 22:41 #247532

  • Roma
  • Roma's Avatar
Kocham przeprowadzki,robiłam to 7 razy i zawsze z radością ale teraz już końmi by mnie nie wyciągnęli :teach:
Mam nadzieję,że będzie mi dane zobaczyć Wasz ogród za dwa lata.Już dzisiaj jest co podziwiać.
Mojej wiośnie jeszcze daleko do Twojej,hosty,piwonie,nawet w połowie nie są takie jak u Ciebie.
Aniu-moja głupawka to już nie wynika z poczuci humoru lecz chyba powodem jej jest demencja starcza :teach: :happy:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 26 Kwi 2014 16:10 #247843

  • ursulka
  • ursulka's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 140
  • Otrzymane dziękuję: 207
Witaj Moniko
Przytuptałam i ja :flower2:
Miło mi Cię odnaleźć i bardzo się cieszę, że mogę popatrzeć na Twoje 'rozbuchanie' ogrodnicze :rotfl1:

Pozdrawiam serdecznie
Ula
Zielonym do góry!
Ogród Ursulki
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 26 Kwi 2014 16:14 #247847

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, dziś wielki dzień... mam nadzieję, że się nie zajeździcie, a wieczór uda się spędzić w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku, już na własnych w pełni tego słowa znaczeniu śmieciach.
Przyjemnego mieszkania życzę! :kiss:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 26 Kwi 2014 16:24 #247852

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Witaj sobotnio pracowita mróweczko :hug:
Napracowałaś się faktycznie bardzo, ale już domek coraz bardziej dopieszczony :P
Kwiaty jabłoni śliczne, czy tu później pojawią się cudne, maleńkie rajskie jabłuszka???
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 26 Kwi 2014 17:37 #247894

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Moniko, żyjecie? Praca wre?
Jestem nudna -wiem- ale napiszę to po raz kolejny: jak ja Ci zazdroszczę.... :supr:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 26 Kwi 2014 18:14 #247914

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Monika, nie zgubiłyśmy się :dance: Bardzo się cieszę.
Czy to już? Jesteś już u siebie? Pozdrawiam Was i niech się wszystko dobrze układa...
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 26 Kwi 2014 19:30 #247984

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Witam widzę, że masz tu swój wianuszek znajomych, ale może mogę liczyć na przyjęcie i mnie do tego szacownego grona. :wink4:

Przeprowadzki nie zazdroszczę. Na perz są dwie proste metody, obie skuteczne z tym, że jedna wymaga trochę więcej własnego wkładu pracy i jest nieco wydłużona w czasie. Jakby Cię interesowało to podam oba sposoby. :wink4:

Jeśli pozwolisz to będę tu od czasu do czasu zaglądać bo ciekawi mnie rozwój Twojego ogrodu. :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 26 Kwi 2014 20:13 #248035

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Przyszłam i ja przywitać się z nową ogrodniczką...lubię podglądać nowo zakładane ogrody tak jak to Romcia zrobiła zdała się na podpowiedzi forumowiczów...w miejscu za ławką masz zacienione tam najlepiej będą rosły funkie nie uważasz...będę zaglądać jeśli pozwolisz bo ciekawie się zapowiada.....
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Kwi 2014 09:10 #248334

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Ocho, chyba przeprowadzka dała w kość, bo nasza kochana gaduła :kiss3: zamilkła... :wink4:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Kwi 2014 09:13 #248340

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, żyjesz? :hug:
Mam nadzieję, że dziś zjecie wspólną, pierwszą, niedzielną jajeczniczkę :)
Pozdrawiam mocno!
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Kwi 2014 13:47 #248469

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Hej Monia :)

wątek chciałabym ale może pózniej.. ;)
i jak tam na swoich smieciach? śniadanko na dworze było? :P
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Kwi 2014 18:05 #248606

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Halo..Halo.. :bye: Pozdrawiam ze wsi.. :flower2:

Kochane- dziękuję za tak liczne kibicowanie.. :kiss:

Wstyd- nie odzywałam się, bo wczorajsza przeprowadzka bardzo dała nam w kośc.. Gorszą pogodę trudno sobie wyobrazić- no chyba, że gradobicie.. Deszcz lał jak w cebra, wszystko trwało dłużej i bardziej pod górkę.. Nie dał rady dojechać elektryk, więc net był, ale brakowało gniazda do podpięcia modemu ;)
Wczoraj sprzątaliśmy i rozpakowywaliśmy się do 1 w nocy- po czym padliśmy.. Dziś przed południem przyjechał elektryk i montuje drobne gniazda, płytę.. Śniadania nie było, ani obiadu, bo dopiero od godziny podłączona jest płyta, a jeszcze nie zapoznaliśmy się z instrukcją :P
Tak więc na obiad była pizza z dostawą do domu, cały czas trwają porządki. Rąk nie czuję ani nóg- albo inaczej..czuję aż za dobrze, jadę na ibupromie.
Ogródek oglądam tylko przez okno i jak z psiakiem wychodzę "do toalety".
Zrobiłam kilka fotek dziś, ale sporo w piątek, więc co nieco pokarzę..
Muszę się też pochwalić, jakim jestem doskonałym planistą.. Posadziłam powojnik niedaleko furtki, żeby miło pachniało.. Bramę wjazdową otwierałam ostatni raz w październiku- a teraz się okazało, że zapomniałam, że ona ma nie tylko swoją długośc, ale też przeciwwagę ok 2metry, i nie da się jej do końca otworzyć, bo ścięłaby powojnika :ouch: . Trzeba przesadzić- Mąż się śmieje, że zawsze jakieś zajęcie w ogródku znajdę, ale uczciwie przyznaje, że to akurat wyszło przypadkiem!

Marto, generalnie zdjęcia robię kiepskie, czasem się poszczęści, ale rzadko :lol:

Roma- jestem świeżo po przeprowadzce i muszę przyznać, że nie było fajnie.. Trochę robiliśmy wszystko na wariata, za mało czasu i za dużo do zrobienia. Mąż przeprowadzał się w życiu kilkanaście razy, a dla mnie to była pierwsza prawdziwa przeprowadzka- oby nigdy więcej.. A i tak przeprowadzka mini, bo część rzeczy jeszcze została u Mamy i będziemy przywozić sukcesywnie. Mimo wszystko zmęczyliśmy się bardzo. Do domu wróćiłąm w piętek o 22, a w sobotę o 9 przyjeżdzał pan od przeprowadzki. Ciuchy pakowaliśmy w worki plastikowe.. Muszę Męża pochwalić, bo do północy układał wszystko na nielicznych półkach, jakie mamy- wszystko tematycznie poskładane w kostkę..

Ursulko- witaj..witaj!!! Zaglądaj, kibicuj

Agnieszko- dziękuję za dobre życzenia! Wczorajszy dzień był bardzo długi i męczący, tym trudniej i nieprzyjemniej, że padał strasznie deszcz. A i mi jakoś tak dziwnie było wyprowadzać się z domu rodzinnego- ciężkie serce miałam i trochę może wstyd, ale mocno się popłakałam przed wyjściem.....

Aguś- jabłonka coraz bardziej kwitnie :bravo: . Mają się pojawić na niej malutkie jabłuszka- to rajska jabłonka Royalty, więc jabłuszka będą chyba wielkością zbliżone do wisienek..

Asiu- żyjemy, ale ledwo..ledwo.. W piątek umyłam wszystkie okna na partere i doszłam do wniosku, że za dużo okien mamy.. Wczoraj jak nosiliśmy rzeczy uznaliśmy ró1wnież, że metraż też męczący ;) U Mamy dom 3piętrowy, więc też niby było gdzie biegać, jednak tam mieliśmy piętro dla siebie- teraz do ogarnięcia cały dom :ohmy:

Iwonko- jak się cieszę, że jesteś!! Piszę już „ z domu”.. czyli z działki.. Net jest, więc jakoś tu wytrzymam.. Na razie trochę obco- z jednej storny dom, meble nasze i znane kąty.. ale jeszcze miejsce nie jest do końca oswojone..

Gosiu- bardzo mi miło i oczywiście zapraszam serdecznie!! Porad nt perzu chętnie wysłucham- obu.. :thanks: Będę może nieco lepiej przygotowana do tego, co mnie czeka w najbliższych miesiącach..i latach..
Napisz proszę, jakie znasz metody.

Alinko- witam i zapraszam! Ogródek będzie się budować powoli, ale co nieco już rośnie, więc może czasem będzie coś ciekawego do pokazania.
Miejsce za ławką jest u Mamy. Na razie rosną tam paprocie, ale faktycznie funkie też są dobrym pomysłem. Najważniejsze, że to co tam rośnie, musi zanikać na zimę- więc to bardzo dobra myśl.

Asiu- oj dała..dała.. Najbardziej chyba w piątek przesadziłam- nie dość, że umyłam wszystkie okna- i to bezmyślnie, bo bez drabiny, tylko stawałam na palcach, więc bardzo bolą mnie ścięgna w stopie.. A na koniec jeszcze zrobiłam małą przeróbkę na rabatce. Bolą mnie stopy od stawania na palcach i bardzo kark- a tyle jeszcze pracy przed nami..

Agnieszko- na śniadanie kawa, na obiad pizza z dostawy.. Płyta uruchomiona dosłownie chwilę temu, a musimy jeszcze poznać tajniki jej działania. Mąż już robi plan, co ugotuje. Na szczęście lubi gotować, więc nie zniechęcam, ani w kuchni tłoku robić nie będę.. :rotfl1:

Dario- więc czekam na wąteczek!! Śniadanie w ogóle zostało ominięte, a na ogródku byłam tylko chwilę. Mąż musi skosić chwasty, bo na mleczach pełno owadów. Podobne do osy, ale to chyba nie to.. Mam foto, to zerkniecie, mam nadzieję..

*****

Dziś dzień przywitał nas pięknym słońcem. Kolejne tulipany rozkwitają..




Miejsce, które kiedyś będzie trawnikiem.. całe bzyczy.. Myślałam, że to osa, ale chyba nie.. Jak sądzicie?


Jeden z kilku berberysów kwitnie, to Red Pilar, najliczniej odwiedzany przez pszczoły..




Zrobiłam w piątek małe przemeblowanie.. Przed brzozą pendulą rosną 3 krzewy pięciornika Goldfinger.. Było tak..


Pięciorniki przesadziłam w jeden kąt, a za nimi powojnika Arabella- wg moich planów ma sie płożyć pod brzozą. Ciekawe, co z tego wyjdzie i czy pendula tak samo wysusza wszystko dookoła, jak zwykła brzoza. W razie czego jestem na miejscu, więc będę podlewać na bierząco. Po lewej stronie rosną żurawki Delta Dawn, hosty I kiełkują lilie :woohoo: Duży krzew, to pęcherznica Diabolo. Jak widać nadal trwa akcja likwidowania agro- robię to sukcesywnie. Na razie naszarpałam się z przeprowadzką, więc weekend od ogrodu wolny :(




Arabellę można rozpoznać jedynie po fruwającej ulotce ze sklepu. Na razie to 6 gałązek niezbyt długich, więc zza pięciorników niewiele widać.. Bardzo jestem ciekawa, jak się tutaj sprawdzi..


To jabłonka Royalty. Chyba dałam ciała, że jej nie podcięłam wczesną wiosną, a teraz nie wiem co zrobić.. Slkrócić gałazki po przekwitnięciu, czy dać spokój.. Chciałąbym, żeby nie była rozczapierzona z odrostami tylko na czubkach, ale zwarta i gęsta. Mogę jeszcze przyciąć, czy czekać do nastepnego roku..? Doradzicie coś..


Ale kwiatki ma śliczne


Pytanie za 100 punktów.. Mam kepę zebrunusa. Coś wyrasta, tylko jeszcze nie wiem, czy to z środka kępy wyrastają nowe trawki tegoroczne, czy wybija perz.. :think: Wydaje mi się, że te przyrosty wyrastają z środka zasuszonych przyciętych pędów i to budzący się zebrinus- chociaż na razie trawka nie ma zebrowatych pasków.. nadal obserwuję..


Klon Crimson Sentry w pieknym, głębokim kolorze..


i w całej krasie.. no- prawie, bo rabata sama w sobie jeszcze nieciekawa.. To Pagórek Iwonki Majowej- Iwonko..pamiętasz..? :kiss3: Usztywnienie pnia było potrzebą chwili, więc udajemy, że nie widzimy.. :happy: Widzicie, ile mleczu :mad2: perz, mlecz i bzykacze.. We wtorek kosimy


Mój ulubiony chwaścik


Pozdrawiam i zmykam sprzątać dalej. Została ostatnia łazienka i to musi być zrobione dziś :club2:
Ostatnio zmieniany: 27 Kwi 2014 18:12 przez Monika-Sz. Powód: uzupełnienie
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Kwi 2014 18:15 #248614

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Moim zdaniem na mleczyku pszczoła siedzi ;)
Swojej jabłonki Royalty nigdy nie przycinałam, a jakoś sama się ładnie zagęściła :think: , ale może ktoś ciął i wie lepiej? ;)
Ja się przeprowadzałam w styczniu, to chociaż ogród mnie nie absorbował, mogłam spokojnie dom ogarnąć :wink4: . Dasz radę :hug:
Temat został zablokowany.

Wymarzony ogród Moniki- w budowie 27 Kwi 2014 18:20 #248620

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzieje się :woohoo:
Moniko, dacie z P. radę. W końcu to wszystko robicie dla wspólnego gniazdka, ale powiem Ci, że się nie dziwię łzom przy wyprowadzce z domu rodzinnego. Mama się jakoś trzymała?
Jabłonkę Royalty przycinałam wczesną wiosną, w lutym. Myślę, że spokojnie poczekaj do przyszłego roku z cięciem.
Trzymajcie się!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.487 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum