TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 04 Sie 2014 22:14 #289193

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Gosia, jak masz taką koncepcję, to rób! Siła koncepcji własnej jest tak potężna, że nikt Cię nie odwiedzie! :)
Sosna to nie świerk, pod świerkiem byłoby gorzej ;)
A poza tym, to nie będzie nasadzenie w naturze, zdane tylko na podlewanie z nieba... Własne źródło wody masz, będziesz reagować :)
A co to za trawki malownicze tak się przewijają na ostatnich zdjęciach? Ostnice?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Gosi 05 Sie 2014 20:57 #289517

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Tak, to ostnice, uwielbiam je. Tak gdzie się sieją tam zostają
Znasz mnie, więc wiesz, że jak na cos wpadnę to to zrobię :whistle:
W czwartek zaczynam. Muszę coś zacząc robić, bo mnie nosi. Dla mnie najlepszym lekarstwem na stres jest kopanie :happy: W pracy mam nieciekawą sytuację. Musze się gdzieś wyżyć.
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 05 Sie 2014 21:42 #289530

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Gosiu,

wieki u Ciebie nie byłam a tu się dzieje :dance: cieszę się bardzo, że nabrałaś energii do rewolucji ogrodowych. Zestawienie hortensji, limonkowego berberysu, floksów liliowych i bordowej żurawki zajefajne - bardzo mi się podoba i jeszcze trawka tam jakaś powiewa - cudnie! Co do sytuacji pracowej :hug: trzymaj się jakoś...dobrze wiem jak niefajna sytuacja w pracy potrafi wyssać energię i radość życia i wykończyć człowieka - nie daj się !
Ech, chciałam jeszcze o sosnach i rodkach. Będzie wyglądało czadowo i jeśli będzie linia kroplująca to powinno być oki. Igły sosnowe powinny zapewnić kwaśne podłoże potrzebne rodkom no nie ?
Ostatnio zmieniany: 05 Sie 2014 21:45 przez moni.
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 06 Sie 2014 21:08 #289787

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Monia, dzięki za wsparcie :kiss3:
Ten rok naprawde jest bardzo trudny w pracy. Tyle zmian się szykuje, nie wiadomo do końca jak to wszystko się skończy. A przy okazji jest tyle pracy, że w tym roku nie mam urlopu. Stąd chyba to załamanie.
Jeśli chodzi o rodki to jestem zdecydowana na ten plan, ale znajoma zwróciła mi uwagę, że pod sosna może być im za ciemno. Prawie w ogóle nie ma tam słońca. Czy zdołają w tych warunkach zawiązać pąki?
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 07 Sie 2014 06:40 #289851

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Gosiu ślicznie masz teraz w ogrodzie .Rodki pod sosną będą miały bardzo dobrze ,najwyżej odrobinę później będą kwitły ,ale to chyba nie jest problem .Dłużej będziesz się nimi cieszyć .Mój też czeka na przesadzenie ,bo całkiem wpadł pod kalinę :dry: i ma kiepskie warunki .Wezmę się za niego ,jak będzie chłodniej . :garden1:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 07 Sie 2014 21:55 #290000

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ewo, dzisiaj zaczęłam rabatę pod sosną. Nie wiem, czy przesadzić mojego rh, czy kupić nowe.
Na pewno jutro kupię azalie japońskie.
Ale na razie nie jestem zadowolona z tej rabaty. Chyba jednak podobało mi się jak było tam pusto :dry:


010_2014-08-07.JPG


012_2014-08-07.JPG


014_2014-08-07.JPG


015_2014-08-07.JPG


017_2014-08-07.JPG


020_2014-08-07.JPG


022_2014-08-07.JPG


023_2014-08-07.JPG
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 08 Sie 2014 22:13 #290262

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Wczoraj i dzisiaj dokonałam lekkich przeróbek :whistle:

Wyglądało tak. widzicie jak rośliny są zbite?




Najlepiej widać jak powiększyła sie rabata porównując jak żurawka przy bergenii jest w tej chwili oddalona od brzegu. Przedtem praktycznie była na brzegu



Zobaczcie ile mam jeszcze miejsca. Zmieści się jeszcze róża. Zastanawiam się, czy dosadzić cisa, czy lawendę.



Tutaj też zmieści się róża i coś jeszcze. Chyba, że macie inne propozycje. Tutaj dokupiłam tylko jeżówkę Big Kahuna ;:167 i trytome. Ciekawe, czy przetrwa zimę


Z tyłu bardzo się przerzedziło. Teraz tego nie widać, ale przesadziłam stamtąd 2 tawułki, trawę, i tawułę brzozolistną


Patrząc na to w naturze wydawało mi się, że jestem bardzo dzielna sadząc tak daleko od siebie rosliny. Ale jak teraz się przyglądam zdjęciom to juz nie jestem tego taka pewna. Chociaz na pewno jest rzadziej niż było

No i powstała rabata pod sosną. Wszystko to rosliny z ogrodu. Dokupiłam tylko 2 azalie.
Rh nie było. Ale zaczynam się zastanawiać, czy dobrze zrobiłam sadząc tutaj cokolwiek. Chyba było lepiej jak było pusto :unsure:
013_2014-08-08.JPG
Ostatnio zmieniany: 08 Sie 2014 22:16 przez Margo2.
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 08 Sie 2014 22:29 #290268

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Margo2 wrote:
Dla mnie najlepszym lekarstwem na stres jest kopanie :happy:
Ale czy tego, kto Cię stresuje? :rotfl1:
Gosia, ledwo posadziłaś pod sosną, już się zastanawiasz, czy dobrze... No się okaże! :rotfl1:
Czekaj, wypatrzyłam tę żurawkę przy bergenii, no to się nazywa powiększenie rabaty! Rozumiem, że zrezygnowałaś już z metody małych kroczków? :lol:
Trytomkę bardzo popieram, nie martw się, tylko wykop i posadź głębiej, już wszędzie o tym piszę... :crazy: Ale to się sprawdza!
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 08 Sie 2014 22:53 #290276

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
A mnie akurat bardzo podoba się ta rabata pod sosną:-)też planuję coś podobnego ale w moim przypadku będzie to lipa:-D
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 08 Sie 2014 23:05 #290281

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu.. wspominasz, że sadziłaś uważając, że jesteś dzielna robiąc odległości, a widząc zdjęcie masz wątpliwości.. Przypomniało mi się, jak sadziliśmy klony z Mężem.. Ustawiałam.. oglądałam.. Posadziliśmy- uznałam, że jest pięknie. Wrzuciłam zdjęcia na komputer- i jak je zobaczyłam, to zdębiałam! Drzewa były przesadzane po godzinie od posadzenia :rotfl1:
Pomysł z rabatą pod sosną nie jest zły! Zreszta wiesz, że od początku temu kibicuję. Może daj czas roślinom na podrośnięcie ( powiedziała to najbardziej znana z cierpliwości.. :happy3: )
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 09 Sie 2014 22:00 #290435

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Marta no nie :rotfl1:
W życiu muchy nie skrzywdziłam ;)
Zastanawiam się, bo ostatnio zaczyna mi się podobać taka pustka :dry:
Boję sie, że niedługo całkiem mi sie zmieni i zacznę wszystko wyrzucac.
Dlatego też taki rozmach w poszerzaniu rabaty. Muszę te rośliny zdecydowanie rozluźnić.
Jak juz pisałam, wszystko tam jest poprzesadzane. Ale mam zamiar wcisnąc jeszcze 2 róże i cisy.
Jutro zatem musze tę trytomę posadzić głębiej. Dzięki za radę :kiss3:

Witaj Violu, miło, że podoba Ci się moja rabatka.
A Ty nie zakładaj od razu, że bedzie lipa :rotfl1:
Chciałam tutaj stworzyć taka luźną rabatę, ale jak na mój gust po pierwsze rośoliny wyglądają żałośnie, a po drugie jakoś ta pusta przestrzeń bardzo mi sie podobała. Może wszystko sie poprawi jak rośliny sie rozrosną, no i jak dosadzę jeszcze coś :devil1:

Monia, ale na żywo to dużo lepiej wygląda. Dzisiaj znowu sie przypatrzyłam wolnemu miejscu i chyba jest dobrze. Chociaż na pewno jest mniej miejsca niż zazwyczaj wszyscy zostawiają.
Właśnie liczę na to rozrośnięcie,. latego zostawiam do przyszłego roku. Jeszcze dosadzę rh, żeby zrobić zielone tło, taką większą masę, na tle której rośliny będą lepiej wyglądały



Dzisiaj nie miałam kiedy zrobić zdjęć, więc pokażę stare


029_2014-08-09.JPG




030_2014-08-09.JPG


031_2014-08-09.JPG


033_2014-08-09.JPG


034_2014-08-09.JPG


035_2014-08-09.JPG


036_2014-08-09.JPG
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 09 Sie 2014 22:37 #290469

  • viola
  • viola's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1251
  • Otrzymane dziękuję: 1459
:-D:-DGosiu,ta lipa to chodziło mi o drzewo:-D stoi u mnie taka samotna,rozrosnięta z boku więc postanowiłam czymś ją obsadzić. Nawet jeśli nie wyjdzie to będę próbować z różnymi roślinkami. Trochę zaniepokoiły mnie opinie innych forumowiczów gdyż ja pod sosną posadzilam hortensję i teraz nie wiem czy będzie jej tam dobrze:-(
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 09 Sie 2014 22:57 #290483

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Mi też często się zdarza, że sadząc rośliny widze, że miejsca dużo- a na zdjęciu się wydaje, że ciasno jest. Jednak na żywo wygląda dobrze i tak zostawiam. Przecież najważniejsze, żeby to nam się w naszych ogrodach podobało :kiss3:

Myślę, że posadzenie rododendrona od razu zrobi efekt bujności, a dzięki temu młode byliny od razu zyskają na jego tle.. O jakim kolorze rododendrona myślisz? Teraz może fajny czas na ich kupowanie- przestały kwitnąc, to może jakieś przeceny w ogrodniczych będą, bo ceny rodków w sezonie.. :jeez:

Ja planując rabatę mam rozrzut w dwie strony- albo posadzę 2 rośliny i ziejąca pustka..albo tak napcham, że nie mają się gdzie rozrastać.. ech..to podejmowanie decyzji :happy3:

Pozdrawiam weekendowo!
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 10 Sie 2014 09:51 #290557

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
A ja tam niezmiennie nie lubię pustki i sadzę gęsto. Potem jak wykopuje gościom sadzonki, to w ogóle tego nie widać :rotfl1: A i chwaty nie bardzo rosną, ewentualnie w tej gęstwinie ich nie widać. Same plusy...
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 10 Sie 2014 21:45 #290676

  • roza333
  • roza333's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 63
  • Otrzymane dziękuję: 52
Witaj mnie też czeka wymiana trawnika i przerobienie rabat aż się boję i sama nie wiem czy się za to brać :( .
Justyna
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 11 Sie 2014 19:53 #290906

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Violu, ja wiem, że chodziło o drzewo ;)
Ja też zastanawiała się, czy lipa jest dobrym miejscem na hortensję. Chyba, że masz tam słońce. Moje wszystkie hortensje posadzone w cieniu ledwo kwitną.
Chyba, że jest to hortensja ogrodowa. Ona nie potrzebuje az tyle słońca

Monia, nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie fakt, że niewielki krzaczek kosztuje 25 zł. Sporo większy 35. Nie jest to jakaś kolosalna suma. Zastanawiam się nad kupowaniem teraz, bo własnie dlatego, że nie kwitną można kupić to czego sie nie chce. W sumie to nie mam jakichś dużych wymagań kolorystycznych, ale chciałabym posadzić tam coś jasnego, żeby rozświetlić to miejsce.

Aniu, masz rację, że w takim gąszczu nie widać jak się coś uszczknie z roślinki, to nic nie widać. No i chwasty też są niewidoczne. trzeba się dokładnie przyjrzeć, żeby je zobaczyć :happy:
Ale czasem mam wrażenie, że żeby zobaczyć jakąś roslinę w takim gąszczu też trzeba się dokładnie przyjrzeć. Stąd to moje zniechęcenie dla takiego gąszczu jaki ja mam. Wszystko malutkie i za dużo. Wydaje mi się, że rośliny powinny być na tyle duże, żeby były widoczne z daleka. Dlatego poszerzam rabaty i robię więcej miejsca dla roslin, żeby mogły się lepiej rozrastać. Nie wyrzucam roślin, chociaz tez o tym myślałam, żeby ograniczyć gatunki, ale nie umiem, kocham wszystkie roślinki. Nawet te najmniejsze

Rózyczko, ja zaczynam drugą część trawnika za dwa tygodnie. Zrobiłam jedną dam radę i z drugą. Nieważne, że mogę znowu męczyć się miesiąc,chociaż liczę na to, że pójdzie mi szybciej niż za poprzednim razem. Sił dodaje mi widok pięknego, zielonego trawnika. Naprawdę rabaty wyglądają przy nim dużo lepiej. Także jeśli masz jakąkolwiek pomoc zrób to.

Wczorajsze zdjęcia nowej rabaty
020_2014-08-11.JPG


021_2014-08-11.JPG


022_2014-08-11.JPG


023_2014-08-11.JPG


032_2014-08-11.JPG


001_2014-08-11.JPG


002_2014-08-11.JPG


003_2014-08-11.JPG
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2014 19:54 przez Margo2.
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 12 Sie 2014 07:09 #291030

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Gosiu widzę ,że jesteś na etapie zmian :fly: Mnie też to dopadło ,tyle ,że ja dopiero planuję co wywalę i co dokupię .A u Ciebie szpadel poszedł w ruch . :) Pod sosną ,to będziesz musiała częściej podlewać i pewnie jeszcze nie raz przesadzisz .Znam to dobrze ,zawsze się wydaje ,że teraz jest idealnie ,a za chwilę już się nie podoba :rotfl1: Ano takie to nasze dylematy ,ale nudno nie jest :happy4:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 12 Sie 2014 08:08 #291044

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Gosia, daj tej rabacie chwilę zanim zaczniesz roszady, roslinki muszą się przyjąć i rozwinąć skrzydła - wtedy będzie bardziej efektownie.
Fajnie, że działasz z trawnikiem na drugiej połowie, idziesz za ciosem i dobrze!
W wolnej miejsce na rabacie nie wsadzałabym już róz, może cisa i bukszpan? Ale...Ty tu urządzisz ;-)
Pozdrawiam serdecznie :kiss3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.728 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum