TEMAT: Ogródek Gosi

Ogródek Gosi 12 Sie 2014 20:50 #291206

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Ewo, mam zamiar zainstalować linię kroplującą w tym miejscu, ale zdaję sobie sprawę, że trzeba będzie dodatkowo podlewać. Trudno. Musze spróbować. Zmiany chyba zawsze będą. Przecież jest tyle cudownych roslin, które chcemy miec ;)

Kasiu, musze iść za ciosem, bo wiem, że jeśli zostawię to do przyszłego roku mogę dać sobie spokój i nowy trawnik nigdy nie powstanie. Chociaz różnica jest tak duża, że chce to zrobić nawet kosztem czasu, i wysiłku jaki musiałabym poświęcić
Czy wiesz, że juz o tym myślałam, żeby posadzić tam stożek i kulke bukszpanową?
Ale może różę wcisnę ;) Najwyżej jeszcze poszerzę :happy4:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogródek Gosi 12 Sie 2014 21:06 #291208

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Gosia, zwykle o tej porze roku ogrodników jakaś niemoc ogarnia, a tu proszę! Rozmach jaki! Przesadzanie, nowe rabaty, nowy trawnik! Popieram wszystkie plany i trzymam kciuki, też zamierzam się w najbliższym czasie zapracować! ;)
Zrób zbliżonko nowej trytomce i zastanów się, gdzie by tu jeszcze kilka wcisnąć ;) To tak w ramach "tylu cudownych roślin, które chcemy mieć" :lol:
Masz te Sliczne jednoroczne hibiskusy! Sama siałaś?
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 12 Sie 2014 21:48 #291226

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Gosiu, ale się u Ciebie dzieje i będzie działo ! Ja mam niemoc ogrodową teraz chociaż muszę zaplanować parę zmian i ich dokonać jesienią. Liczę na wzrost natchnienia i chęci do pracy. Rabacie pod sosną daj czas, tak jak Dziewczyny radzą, roślinki się rozrosną i dopiero wtedy ocenisz czy podoba Ci się efekt czy nie. Też jestem za cisem i bukszpanem na tej rabacie.
Mam nadzieję, że sytuacja w pracy się unormuje i dasz jakoś radę bez urlopu. Naprawdę Ci współczuję tego, że nie możesz w dodatku wypocząć. Trzymaj się dzielnie :bye:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 13 Sie 2014 21:09 #291422

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Martuś, a może sama przyjedziesz i znajdziesz miejsce? ;)
Ja mam teraz cięzki czas w pracy, dlatego wyżywam sie w ogrodzie. Musze rozładowac napięcie.
Całe szczęście, że na razie czarne scenariusze zostały przesunięte w czasie.
Ale i tak mam co odreagowywać.
Zdjęcie trytomki oczywiście zrobiłam

Tylko nie wiem, czy wystarczy
052_2014-08-13.JPG


Hibiskus jest moj własny :garden1:
Piękny, ale drażni mnie, że widzę go tylko w dni wolne od pracy.

Monia, dzięki za wsparcie :hug:
Tak jak już napisałam Marcie, na razie trochę się poprawiło w pracy. Znaczy się atmosfera, bo najorsze, czyli zwalnianie ludzi, zmiana zarządu przeniesiona. Nie lubię zmian, przyzwyczajam się do ludzi, więc wszystko przezywam.
Pracy mam strasznie dużo, bo nie dosyć, że przekształcenia, to jeszcze zmiana siedziby, a to wszystko na mojej głowie.
Nie czas na urlop.Będę wybierała pojedyncze dni, żeby dokończyć trawnik i zrobić jesienny porządek w ogrodzie.


004_2014-08-13.JPG


005_2014-08-13.JPG


006_2014-08-13.JPG


007_2014-08-13.JPG


008_2014-08-13.JPG


009_2014-08-13.JPG


010_2014-08-13.JPG
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 14 Sie 2014 22:34 #291650

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Gosia, ja i bez przyjeżdżania mogę Ci znaleźć miejsce! :lol: Druga część trawnika! Nad którą to zamierzasz się niebawem męczyć... Dla trawnika? Nie warto! Dla rabaty tak! :)
Trytomkę widzę i nie wiem, czy to 'Percy's Pride'... Może taki z doniczki niewydarzony, a w przyszłym roku dopiero pokaże...
Stresy pracowe możesz jeszcze w basenie utopić, wiem, nie jest to łatwe...
W każdym razie odreagowuj! :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 16 Sie 2014 22:12 #292126

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Zawirowań w pracy nie zazdroszczę :( Ale może choć trochę ukojenia przynoszą Twoje bujnie kwitnące rabatki?
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2014 22:13 przez eda_s.
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 17 Sie 2014 08:10 #292189

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Podziwiam Gosiu Twoje siły na te wszystkie zmiany .Ja w tym sezonie dużo planuje ,mało robię .
Mam nadzieję ,że w nowym sezonie zacznę z nowymi siłami .Tak patrzę u Cibie ,masz taki nitkowy cyprysik ,ja też go mam i już dwa razy go przesadzałam .Kupiłam go jako szczepionego malucha ,ale teraz szaleje .Jak długo masz swojego ? ,bo już jest całkiem duży .Ja swojego muszę jeszcze raz przesadzić ,tym razem ostatecznie i tak się zastanawiam ile on jeszcze urośnie :unsure:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 17 Sie 2014 08:37 #292195

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Gosiu, życzę uspokojenia atmosfery w pracy - sama wiem, jak to potrafi zatruć życie.
Na Twoich rabatach istny busz, piękny busz!
Trawy rewelacyjnie wpisały się w Twoją koncepcję nasadzeń. Lubię je ogromnie.
Miłej niedzieli!
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 18 Sie 2014 21:56 #292615

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Martuś, trawnik nie do ruszenia. Przynajmniej wszystko na raz ;)
Powoli jak widzisz zmniejszam go. Na razie tak zostanie,bo jakoś zaczyna mi sie podobać ta przestrzeń :think:
Od czwartku odreagowywałam tnąc czereśnię. Połowę drzewa wychlastałam. :devil1:

Edytko, ogród zawsze był dla mnie odstresowywaczem. Fizyczna praca wypędzała złe mysli. Dlatego tez takie zmiany znowu poczyniłam i zaczynam się przygotowywać do trawnika. To mi zajmie przynajmniej 3 tygodnie. Nie będe miała czasu na smutki

Ewo, ja juz też widzę, że coraz mniej sił mam. A może raczej mniej chęci?
Coraz bardziej chciałabym ogród mniej pracochłonny?
Chociaż jeśli bym nic nie zmieniała, to on właśnie taki jest. Chwasty prawie nie rosna, bo nie maja szans. Rosliny zazwyczaj sa bezobsługowe, nie licząc obrywania przekwitniętych kwiatów. Zrobię trawnik i będe cieszyła się spokojem i relaksem :rotfl1:
Mój cyprysik prawdopodobnie to Filifera. Rośnie u mnie już około 8 lat. Najpierw stał w miejscu, ale teraz zaczał szaleć. Cały czas go przycinam. Ma już ponad 2 m.

Aguś, na razie na spokojną atmosferę nie ma szans. Trwa restrukturyzacja. Nie wiadomo co przyniesie. Taka niewiadoma zawsze na mnie źle wpływa. Wolałabym juz wiedzieć co dalej bedzie.
Fajnie, że moje trawki wpadły Ci w oko :kiss:

Od 4 dni walczyłam z czereśnią. Tyle nacięłam

001_2014-08-18.JPG


A tak wygląda po strzyżeniu

045_2014-08-18.JPG




055_2014-08-18.JPG


056_2014-08-18.JPG


063.JPG


065.JPG


066.JPG


057.JPG
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 18 Sie 2014 22:57 #292636

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gosiu- szczerze współczuję nerwowego okresu w pracy :hug: o tyle trudniej, że nie możesz się zrelaksować na urlopie i chcąc nie chcąc- codziennie musisz się meldować w biurze.. Nie wiem, jak to jest z tym ogrodem i w ogóle z wysiłkiem fizycznym- ale mam tak samo.. Jak coś mnie martwi- wychodzę do ogródka i albo cos robię a lbo tylko gapię się na rabaty- zupełnie nic nie mam w głowie, żadnych złych myśli.. Wspaniały odstresowywacz!
Moją Mame nigdy do ogrodu nie ciągnęło tak, jak mnie- ale w chwilach stresu brała się za gruntowne porządki, po prostu musiała coś robić. Swoista równowaga- myśli cierpią, to fizycznie trzeba się wyżyć.. Dodatkowy plus- dopieszczasz rabaty, więc jak nerwy miną, to z radością będziesz podziwiać :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 19 Sie 2014 12:40 #292711

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Trawnik z chwastami tez jest ładny i nie jest taki monokulturowy. :P
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 22 Sie 2014 21:29 #293529

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Monia, bardzo dobrze oddałaś to co czuję. Faktycznie nie tylko praca mnie relaksuje, ale tez gapienie się na rosliny.
No i to stwierdzenie, że jak mysli cierpią, to fizycznie trzeba sie wyżyć jest rewelacyjne.
W tej chwili jestem na etapie totalnego zmeczenia, więc ogród też już przysparza mi stresu. A może to, że znowu zaczyna sie trawnik?
Ten rok jest dla mnie wyczerpujący. Nie miałam kiedy odpocząć, cały czas na wysokich obrotach
Ale liczę na to, że przyszły sezon będzie już o wiele lepszy


Dangar, miło, że wpadłaś. Trawnika wcale bym nie ruszała, ale musiałam, ze względu na trawę, która właziła mi na rabaty i niszczyła rosliny.Mam nadzieje, że sie jej pozbędę. Nie muszę mieć angielskiego trawnika



To jest teraz moja ulubiona rabatka
001_2014-08-22.JPG


002_2014-08-22.JPG


003_2014-08-22.JPG


004_2014-08-22.JPG


006_2014-08-22.JPG


007_2014-08-22.JPG


008_2014-08-22.JPG
Załączniki:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 23 Sie 2014 01:21 #293602

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Nie dziwię sie, że ulubiona! Śliczne wszystko- rozchodniki geste i bardzo ciekawe.. super wygladaja, oplecione trawą (mam na myśli ozdobną, a nie wszędobylską z trawnika :hug: ), do tego mój ulubiony iglak filifera.. Rabata nie dośc, że urocza, to taka "na teraz"- wszystko, co króluje w tym czasie w ogrodzie, na niej jest :hearts:
Bardzo bogata kępa jeżówek- to jedna roślina tak rozrośnięta, czy posadziłaś kilka sztuk? Pięknie wygląda taka kwitnąca kępa!

Faktycznie, z tego co opisujesz, to w pracy rok ciężki, a i w ogrodzie nie dałaś sobie relaksu, tylko zrobiłaś tytaniczną pracę z trawnikiem.. Serdecznie życzę, żeby wkrótce reorganizacja w pracy dobiegła do końca- pozytywnego.. :hug:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 23 Sie 2014 23:09 #293771

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Monia,Tak jakoś wyszło, że rabat najbardziej teraz jest atrakcyjna. U Ciebie pisałam o wrzosach. To własnie tutaj mi zmarniały. Widać puste miejsca. Musze koniecznie dokupić. W sumie to tylko w dwóch miejscach mi zginęły. Z drugiej strony rosną bez problemu. Ciekawe dlaczego. Białe jeżówki to jedna kępa. Przed nimi rosną jeszcze żółte, a za nimi różowe. Pewnie w przyszłym roku będzie już za ciasno.
Faktycznie ten rok jest dla mnie wyczerpujący. Ogrodowo zrobiłam bardzo dużo. Właśnie dzisiaj zaczęłam pracę nad kolejną częścią trawnika. Na przyszły rok zostanie już niedużo :)
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 24 Sie 2014 11:05 #293830

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Gosiu, na szczęście o zmęczeniu szybko się zapomina (wiem coś o tym ;) ) a potem juz tylko z górki i satysfakcja z wykonanej pracy. Ale i odpocząć tez trzeba, więc jeśli czujesz, że masz dość to może odpuść chwilowo ten trawnik.
Rozchodniki bardzo ładne, u mnie coś nie bardzo chcą rosnąć, liście zasychają od środka.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 24 Sie 2014 16:47 #293929

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Aż dziwne, że u Ciebie nie chcą rosnąć. One są takie niekłopotliwe. Wydaje mi się, że rosna wszędzie.
Może mają za mokro?
Co do trawnika, to musze go zrobić w tym roku. Na przyszły rok planuję zrobić przód, więc i tak będe miała co robić.
W dodatku boję się, żeby ta trawa nie przelazła na nowy trawnik. Zaczęłam wczoraj i wydaje mi sie, że ta część pójdzie dużo sprawniej.
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 24 Sie 2014 22:25 #294074

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Małgoś, ja też się nie dziwię, że to Twoja ulubiona rabata, bo jest tam trochę wolnego miejsca? ;) Ale czemu znowu wrzosy? Raz już nie chciały rosnąć ;)
A jak nie lubię rozchodników, tak przyznać muszę, że z trawami wyglądają całkiem ładnie! :)
Niezależnie od planów, zawsze będziesz miała co robić! :happy:
Temat został zablokowany.

Ogródek Gosi 25 Sie 2014 08:21 #294116

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Gosiu rabatka ładna ,dosyć jesienna .Ale faktycznie ,jeżeli już Ci raz nie chciały wrzosy rosnąć ,to może pomyśl o innych roślinkach ,może żurawki .Też pikne .Co nie wsadzisz i tak będzie ładnie. :hearts:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.763 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum