TEMAT: Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 07 Maj 2014 21:03 #254818

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
U mnie Louise nie ma jeszcze widocznych pąków. A i w zeszłym roku nie miała takich ładnych kolorków. Może się doczekam :)
Na razie boli mnie kolano i jestem dobita :angry:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 08 Maj 2014 10:58 #255187

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Majeczko cudne widoki u Ciebie ...
czy z tawuł goldflame będziesz robić obwódkę/szpalerek ? A widzisz, to już wiem gdzie robię błąd. Ja tawuły ciacham na max. 15 cm dlatego takie tycie są ....ech jak one teraz pięknie wyglądają .
WYobrażam sobie jak pachną u Ciebie te pola konwaliowe. Jak mam kilkanaście sadzonek ale u mnie nie chcą się rozrastać :( Pierwotnie posadziłam je pod brzozami bo właśnie o takim polu marzyłam ale miały tam chyba za sucho więc przeniosłam...
Azalia Satomi bardzo piękna - takie właśnie kolorki u azalii bardzo lubię ...trzeba by tą satomi sobie zanotować.
Louise Bugnet przepiękny ...
zmiartwiłaś mnie tą informacją o pęknieciu ściany... mam nadzieję, że nie będziecie musieli się przenosić... Tego Twojego pięknego zielonego domu szkoda ale najważniejsze jest bezpieczeństwo...
Mam jeszcze pytanie - czy Ty bywasz na Święcie Kwitnących Azalii w Pisarzowicach ?
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 08 Maj 2014 11:14 #255200

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Maju a tymczasem dzisiaj rano słyszę w wiadomościach, że znowu się ziemia zatrzęsła w Twoich okolicach :blink: 2 stopnie w 4-stopniowej skali :jeez:
Mam nadzieje, ze nie odczuliście tego zbyt mocno :hug:
Louise Bugnet cudna :hearts: nie dziwię się, że skradła serce :lol:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 08 Maj 2014 11:32 #255217

  • colli28
  • colli28's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 150
  • Otrzymane dziękuję: 31
Maju wpadłam do ciebie ale różyczki piękne wpadła mi w oko Piękmna Louise Bugnet ja w posiadaniu mam 3 szt. :lol: ładnie żółto kwitnie ci w ogrodzie super kolorki będę zaglądać zapraszam na moje włoscie:)
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 08 Maj 2014 12:52 #255262

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Dotarłam i ja :-) Dom pamiętam, ale szczegółów nie :supr: Będę wpadać na kontrolę :devil1:
Wszystkiego dobrego :kiss3:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 10 Maj 2014 08:52 #256207

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Chwilowo nie pada :) Dobrze, że deszcz podlał wszystkie przemrożeńce, część z nich już się regeneruje :)
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 10 Maj 2014 11:44 #256276

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Majutku, pokaż koniecznie nowe kwiatuszki na pannach Bugnet :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 11 Maj 2014 22:37 #257302

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasiek tym razem ja wypadłam z życia forumowego ale mnie na szczęście choroba nie zmogła, tylko goście, goście oraz rodzina no i nadmiar obowiązków.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 11 Maj 2014 22:41 #257308

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Majeczko całe szczęście, że powodem nieobecności są goście :kiss3: Goń ich troszkę do pomocy, nie bierz wszystkiego na siebie :kiss3:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 11 Maj 2014 23:01 #257325

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ciągle się gubię w tych rożnych możliwościach forumowo-technicznych :crazy:
Chciałam wszystkim odpowiedzieć razem a tu wyszło tak jak wyszło :ouch:
Agnisiu goście do mnie, ja w gości, wnuki na przechowanie no i robota domowo-ogrodowa ale żaden nie ma ochoty pomagać.
Oj, teraz bym skłamała :oops: M. zrobił mi stojak dla powojnika a teraz zabiera się za robienie kolejnych pergol, czyli idzie ku zagospodarowywaniu małą architekturą :happy-old:
Muszę się przyznać do bardzo poważnego błędu jaki popełniłam - robiłam opryski różom, wszystkim różom, ale chyba rugosom i niektórym innym odmianom bardzo zaszkodziłam bo liście i młode pączki są poparzone i powoli zasychają. Wygląda to podobnie jak uszkodzenia mrozowe ale róże obok rugos są całkiem normalne.
Wiedziałam że rugosy nie lubią oprysków ale całkiem zapomniałam :club2:

Marta no jest śliczna ale bardzo nietrwała ;)
Aniu ja ostatnio o wszystkim zapominam, niedługo i głowę gdzieś zostawię i zapomnę gdzie :drool:
Elu mróz oszczędził azalie, powoli rozkwitają kolejne choć nie wszystkie mają aż tyle kwiecia co Satomi :flower2:
Ewuś :hug: będzie lepiej, jak zrobi się pogoda to i kolano się uspokoi a Ty powoli wyjdziesz z doła :flower2: no widzisz już przemrożone zaczęły się regenerować, poślij ten deszcz do nas bo u nas brakuje.
Jola u nas trzęsie się codziennie, nawet czasami fajnie buja a wszystkie pęknięcia robią się coraz szersze :evil:
Olu witam Cię serdecznie i zapraszam w miarę wolnego czasu, lubię mieć kolorowo :flower2:
Siberia wpadaj na kontrolę niespodziewanie ale i często, może nie będę popełniać tylu błędów :happy:
Kasiek jeszcze chwila a pokażę te poparzone rugosy bo tylko one kwitną mimo okropnego stanu :placze:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 11 Maj 2014 23:12 #257334

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Bez ładu i składy bo jednak z tego doła w jaki sama siebie wpakowałam ciężko mi się myśli, powinnam się walić po łebie aż zmądrzeję :club2:

Satomi z 8.05.


Lemon Dream z wczoraj





pokażę jak śliczna jest panna Marie Bugnet
8.05.




9.05.


10.05.




11.05.


To jest ciągle jeden kwiat i trzyma się dzielni, ma dużo więcej płatków niż jej siostra, a do tego cudnie pachnie :flower2:
W tym czasie Louise Bugnet rozwinęła i straciła 3 kwiatki, cóż z tego że tak ślicznie umaszczona skoro taka nietrwała :dry: choć pachnie równie ślicznie, w końcu obie to rugosy a te róże mają cudowne pachnidło :flower2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, Bozi

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 11 Maj 2014 23:16 #257338

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
A u mnie właśnie na rugosie było aż czarno od nimułek i normalnie ja opryskałam, bojąc się, że przeniosą się na resztę :( Nic jej się nie stało. Wygląda dobrze.
Twoje róże są zdecydowanie bardziej wyrywne niż moje :woohoo:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 12 Maj 2014 03:52 #257387

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Majeczko przykro, że różyczki marnieją po oprysku..... mam nadzieję, ze uszkodzenia nie są poważne i różyczki szybko się zregenerują....
Kwiaty róż bajeczna ...i azalia przepiękna :hearts:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 12 Maj 2014 11:44 #257579

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Poszłam przesadzać roślinki i ulewa mnie wygoniła, wygląda na to że dzisiaj będzie praca z przerwami :unsure:
Witajcie poniedziałkowo :flower1:

Aniu ja zrobiłam taką mieszankę że coś z tego musiało zaszkodzić :blink: Mospilan, Asahi dostawały już w tym roku, dodałam Magicznej siły i żelaza bo jakoś niektóre mają wyblaknięte liście - myślę brak żelaza. Skończyło mi się mydło potasowe więc dałam zwykłe domowe mydło w płynie - już czasami tak robiłam. Wydaje mi się że zaszkodziło albo żelazo albo Magiczna siła, ale dałam nawet nie połowę dawki. :unsure:
Agnisiu liczę że zaczną od nowa rosnąć bo niektóre już sporo ścięłam. Musiałabym je wzmocnić ale aż boję się pryskać. Na pewno zrobię gnojówkę z pokrzyw i będę podlewać.
Stopień uszkodzenia rugos chyba zależy od ilości genów rugosy w róży - im bardziej wygląda na rugosę tym większe uszkodzenia, te hybrydy rugos o wyglądzie normalnych róż są dużo mniej uszkodzone. Oprócz rugos najbardziej są uszkodzone obie Sympathie i Flammentanz.
Ale najdziwniejsze jest to że tylko liście i okrywy młodych pączków schną, bardziej zaawansowane pączki rozwijają się chyba normalnie. :think:

Zrobiła się pogoda, pędzę dalej przesadzać :garden1:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 12 Maj 2014 12:01 #257588

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Mogła zajść jakaś reakcja chemiczna i to co powstało niestety zaszkodziło :(
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 12 Maj 2014 13:41 #257645

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
No i pewnie masz rację Aniu, powstała mieszanka wyraźnie zaszkodziła moim różom :placze: a chciałam sobie oszczędzić łażenia i opryskać za jednym razem :flower:

To może coś innego niż nieszczęsne róże bo majowy ogród wygląda cudnie















Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 12 Maj 2014 14:57 #257691

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Ten powojnik lemon dream cudny :woohoo: jeszcze takiego nie widziałem. Posłonka dostałem jesienią od Michała z forum nawet dobrze przezimował i śliczny długo masz swojego?
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 12 Maj 2014 15:01 #257694

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Majeczko - szkoda różyczek, ale na pewno się podźwigną, a Twój ogród i tak będzie piękny, bo taki jest co roku :hearts:
Adrian - też mi się ten powojnik podoba, taki romantyczny!
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.551 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum