TEMAT: Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 03 Maj 2014 21:15 #252182

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
I my Maju tez juz kiedys sie poznalysmy.Pamietam twoj piekny zielony dom. Bede zagladac , aby podziwiac kwitnienie twoich rozyczek :flower1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 03 Maj 2014 22:55 #252278

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Moni ta moja Goldflame to jest własna sadzonka z kupionej w prezencie szwagierce, a teraz mam znowu sporo sadzonek więc koniecznie jesienią idzie rabata do odmiany.
Tawuły tnę na jakieś 30cm bo i tak sporo urosną do kwitnienia.Pole konwaliowe to pod dębami rozsiewa cudny zapach, ale konwalie u mnie rosną w kilku miejscach a wszystko to rozlazło się z paru kawałków korzeni przywiezionych jakieś 30 lat temu z ogródka mojej mamy, to takie sentymentalne kwiatki i chętnie się nimi dzielę bo rosną jak głupie :happy4:



Małgosiu to niech M. stosuje w postaci jaki mu najlepiej pasuje, na zdrowie. :)



Dorotko mimo że to raczej mało dekoracyjny kawałek gruntu bo i pokrzywy rosną i jakieś brzydkie trawsko się puściło, nigdy go nie przerobię na różankę. :jeez:



Agnisiu cieszę się z Twojej wizyty bardzo :dance:
Z prognoz wygląda że zimnica w odwrocie więc i kwiecia przybędzie :flower2:


Elu :kiss3: a jakże, znamy się już od dawna, tu podglądałam Twoje skalniakowo cichaczem i nadszedł czas żeby się ujawnić, tylko ciągle nie mogę przebrnąć przez tyle obfitych wątków :oops:

Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Maj 2014 08:35 #252396

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Szaraka znam, ale nie skojarzyłam, że to właśnie on został "uwiązany" na smyczy :)
Louise jeszcze nie wytworzyła pąków, ale to młódka posadzona zeszłej wiosny. Teresa przeciwnie, ale chyba zimno ją trochę powstrzymało przed rozwojem kwiatów. Na Marie nie będę specjalnie polować, choć mam ją w pamięci.
Zimno okrutnie, w nocy był przymrozek i martwię się o hosty, które nieźle oberwały.
Konwalie od Ciebie cieszą jeszcze dwie osoby oprócz mnie :)
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Maj 2014 12:43 #252554

  • -Piotr-
  • -Piotr-'s Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 77
  • Otrzymane dziękuję: 17
Maju, normalnie oglądałem Twój ogród z rozdziawioną paszczą :woohoo: ,
od razu przypomniały mi się lata dziecięce, kiedy jeździliśmy na wieś do cioci.
Też miała taki piękny ogród, gdzie za dzieciaka latem można było boso biegać po trawie,
ze skibą wiejskiego chleba ze śmietaną i cukrem. :lol:
Pozdrawiam Piotr
Nasz kochany ogródek
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Maj 2014 12:55 #252559

  • terlica
  • terlica's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1093
  • Otrzymane dziękuję: 292
Noo i chleb był wtedy prawdziwy i śmietana też.
Maju a nie rozsiewają się te tawuły jak wariaty po całym ogrodzie? Czy obcinasz im kwiatostany.
pozdrawiam - Ewa
Pępek świata
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Maj 2014 13:43 #252575

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Ładnie na tym skalniaku ,kolorowo,żółciutko,to lubię :)
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 04 Maj 2014 22:43 #253048

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Zimnica jak diabli, wieje jak w K.....kim na banchowie a z deszczu to była tylko odrobinka, chyba trzeba podlewać tak :placze:

Ewuś cieszę się, że konwalie będą rozmnażać się i cieszyć sporo osób, jesienią znowu czeka mnie kopanie bo żurawki zarastają konwaliami a konwalie kokoryczkę wielkokwiatową. Kocham te roślinki ale czemu trzeba je ciągle przywoływać do porządku :devil1:



Piotrze witam Cię serdecznie :flower1:
Sprawiłeś mi radość takim skojarzeniem :happy: po trawie biegać boso można tylko na własną odpowiedzialność bo jest tam chyba miliony mrowisk co doprowadza mnie do szału :mad2:
A do niedawna mógłbyś dostać taki chleb z prawdziwą śmietaną, niestety już nam się nie chce bawić w mleczarzy ;)



Ewo miałam okres kiedy piekłam chleb, ale bawiłam się z tym dość krótko, ale prawdziwą śmietanę, taką w której stoi łyżka robiłam prawie 30 lat i przyznam się że mi jej czasami brakuje :(
Tawuły się rozsiewają chętnie, mimo że dość wcześnie ścinam kwiatostany. Ostatnio zostawiłam, bo córkom robię sadzonki i z patyczków i z samosiewów.



Aniu z Dębowego Lasu :kiss3: jakże dawno do Ciebie nie zaglądałam, wstyd się przyznać :oops:
To właściwie nie jest skalniak choć sprawia takie wrażenie. To jest kurhan usypany na miejscu pochówku naszego tragicznie utraconego psa Goldiego :placze:
Ten Zakątek Goldiego jest w kolorach żółci i błękitu na tle zieloności, choć nie do końca wszystko mi tak wychodzi jakbym chciała. Wczesną wiosną kwitły żółte krokusy, później błękitne szafirki, teraz czas na żółcie. Kocimiętka się już szykuje do kwitnienia a trawy, irysy i lilie rosną.
Ale żółto mam prawie wszędzie :drool:



Rozkwitła pierwsza azalia, mimo że tak strasznie zimno





Liczę że przymrozku nie będzie a w dzień uda się skosić rosnącą jak głupia trawę :garden:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 05 Maj 2014 10:42 #253242

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
I jak Maju pogoda? da się kosić?
Bywałam u Ciebie jeszcze w czasach przed ... sama wiesz jakich :happy3:
Witam się ponownie zatem :hug:
Szkoda Twojego klimatycznego domu w zielonościach :unsure: ale jak się sypie nie ma wyjścia :jeez:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 05 Maj 2014 10:47 #253244

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Piekna masz ta biala serduszke Majutku :flower2: U mnie dzisiaj slonecznie ale jakos tak zimnawo i Jakis Taki len mnie ogarnal, ze wcale ruszac mi sie nie chce. Mialam isc i szparagowke sadzic i tak siedze i siedze ... za cholipcie zebrac sie nie moge, tylko zlopie ta kawe i robote sobie w chacie wymyslam :happy3:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 05 Maj 2014 11:51 #253277

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Miałam szczęście jeść prawdziwą śmietanę :) W dodatku na prawdziwym chlebie i z cukrem. Ciocia serwowała takie rarytasy, kiedy byłam dzieckiem.
Przymrozek strącił kwiaty z Rh Cunninghams White :( Róże nie ucierpiały, za to lilie chyba w większości nie zakwitną. Dobrze, gdyby nie wypadły całkowicie.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 05 Maj 2014 15:26 #253373

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Maju, i Ty jednak się zdecydowałaś :)
Przeczytałam historie kota. Nie poznałam go. Myślałam, że to nowy.
Tylko włascieciel może rozpozanć kota ;)
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 05 Maj 2014 15:42 #253377

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Majutku, moja azalia Satomi dostała w nocy po nosie. Niby przymrozek był niewielki, ale pąki nie wyglądają tak dobrze, jak wczoraj.
Strasznie mi jej szkoda, bo to wyjątkowo pięknie kwitnąca azalia.

Paprocie Ci się fantastycznie rozrosły. Ja mam w sumie może 8-10 sztuk, ale na takie okazy jak u Ciebie muszę zaczekać :)

Pozdrowienia! Ciepełko chyba idzie :)
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 05 Maj 2014 23:02 #253668

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Było dzisiaj słonecznie ale bardzo zimno, pracowałam w polarze i gumofilcach, jak w zimie :wink4:

Jolu M. kosił w rękawiczkach bo mu było tak zimno i skosił tylko tę najwyższą trawę, reszta jak się ociepli.
Ja w tym czasie zajęłam się doniczkolandią czyli przesadzałam i dzieliłam zeszłoroczne sadzonki.
Dzisiaj awaryjnie zaczęli przemurowywać rozłażącą się ścianę w garażu, normalnie strach było koło niego przechodzić, a jutro mają przyjechać z kopalni oglądać postępujące pęknięcia, oby nie trzeba było się wyprowadzać awaryjnie :sick:



Julek idzie ocieplenie to i chętka wróci :happy3:
Serduszka po przesadzeniu może teraz się rozrastać ile jej się podoba bo rośnie za różami i nikomu nie będzie przeszkadzać.



Ewuś już nie płakusiaj :hug: rh. rok bez kwiatów ładnie się zabierze do tworzenia nowych pąków, a liliom to podobno też posłuży na grubości cebul, bo chyba nie padną całkowicie :dry:



Gosiu no niby prawda z tym rozpoznawaniem kota. Tak Szarakowi spodobało się spacerowanie, że drze mordę jak za długo siedzi w domu, jak nie urok to s....ka :devil1:
Tu jakoś inaczej się człek czuje, choć ciągle się uczę co i jak :bad-idea:



Aguś rano dachy były siwe od przymrozku ale nie widać szkód, Satomi rozkwitła jeszcze bardziej co mnie bardzo cieszy.
O tej porze paprocie wyglądają wspaniale, ale niech no tylko przysuszy w lecie to jest obraz nędzy i rozpaczy, ale mimo to rozłażą się jak szalone. To zwyczajny pióropusznik, mam rarytasy przywiezione z lasów czy parków i te rosną bardzo słabo. Dlatego też nie kupuję żadnych cudacznych bo pod dębami jest bardzo sucho a ja tam prawie wcale nie podlewam.

Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 05 Maj 2014 23:10 #253677

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Zapomniałam pochwalić się pierwszym rozkwitniętym kwiatkiem różanym :dance:

Louise Bugnet róża pomarszczona czyli hybryda rugosa, niewielka ślicznotka która już cieszy moje oczy :hearts:





Siostry Marie i Therese Bugnet zostały w pąkach. ;)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Orszulkaa, waldek727

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 05 Maj 2014 23:13 #253679

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Majutku, wypadłam z forumowego życia przez majowy weekend, bo najpierw goście, a teraz..choroba :sleepy:
Ale wracam i jestem u Ciebie, obowiązkowo :hug: i od razu trafiam na tegoroczne kwitnienie! :woohoo:
Cudna ta Louise Bugnet :hearts:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2014 23:14 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 05 Maj 2014 23:23 #253688

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej....róża...i to kwitnąca! :woohoo: cuuuudna :hearts:
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 06 Maj 2014 06:20 #253730

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Zapomniałaś :woohoo: Ale jest przepiękna :lol: To muśniecie na płatkach...
Temat został zablokowany.

Majkowe różane szaleństwo i cała reszta zieloności. 06 Maj 2014 07:34 #253753

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Mowilam , ze bede podgladac roze - i oto jestem. Cudnie rozkwitla ci pierwsza rozyczka. A azalie tez uwielbiam - cale szczescie , ze mroz nie uszkodzil Satomi
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.690 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum