TEMAT: Zielona bombonierka

Zielona bombonierka 05 Maj 2014 18:22 #253451

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej Bożka.....jakie pola tulipanowe, no coś pięknego :hearts:
no jest limit zdjęć w poście, może być tylko 8 ale możesz jeszcze dodawać zdjęcia jeszcze przez ten skrót "" - bez cudzysłowia......ja ładuję je w picassie a potem kopiuje adres URL grafiki, wklejam w ten skrót i już.....szybciej się ładuje :kiss3:


Zielone okna z estimeble.pl

Zielona bombonierka 05 Maj 2014 20:39 #253524

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Beatko, witam serdecznie :bye: Dziękuję za odwiedziny i miły komentarz. Tulipany będę pokazywać jeszcze w kolejnych postach, ładne odmiany można sobie upatrzyć ;)

Marta, próbuję ze zdjęciami i powoli kumam ;) Tulipanków ciąg dalszy...

_MG_3801.jpg


_MG_3803.jpg


_MG_3806.jpg


_MG_3820.jpg



_MG_3845.jpg


_MG_3777.jpg


_MG_3875.jpg


_MG_3793.jpg
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2014 20:42 przez bozunia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Amarant

Zielona bombonierka 05 Maj 2014 21:47 #253600

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej.....pierwsze zdjęcie.....no zakochałam się :hearts:

Zielona bombonierka 05 Maj 2014 22:38 #253648

  • colli28
  • colli28's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 150
  • Otrzymane dziękuję: 31
Witaj :flower2: tak jak pisałam wczesniej odwiedzam ciebie tutaj musze poukładać sobie fotki i pokazać mój skromny ogródeczek pozdrawiam śliczne tulipanki dobrej nocki :whistle:
Ostatnio zmieniany: 05 Maj 2014 22:39 przez colli28.

Zielona bombonierka 06 Maj 2014 00:03 #253709

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Bozka, super. że jesteś :hug:
Zielona bombonierka to świetny tyłul, Wanda trafiła w sedno ;)
Zdjęcia cudne, a wycieczka do Chrzypska bardzo inspirująca! Szykuje się jesienne sadzenie :woohoo:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Zielona bombonierka 06 Maj 2014 06:35 #253735

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Oj,Cudne cudne te łany tulipanowe :)
Ja tylko widzę łany rzepakowe,innych kolorów oprócz zielonych pól koło siebie nie widzę
Fajnie móc zobaczyć takie kolorowe pola,zawsze to milej radośnie,,,jakoś kolory na człowieka milej wpływają.
Ja jeszcze kiedyś widziałam w Niemczech pola bratkowe,,cudne kolorowe dywany, też niesamowity widok :P

Zielona bombonierka 06 Maj 2014 07:57 #253767

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Stworzyłaś piękne zakątki :bravo: :bravo: :bravo:
Bardzo gustowne kompozycje roślin :woohoo: Poproszę o zbliżenia, to będę ściągać pomysły :devil1:

Zielona bombonierka 06 Maj 2014 12:06 #253857

  • aage
  • aage's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 7
Jestem i ja :bye:
Czekałam na fotorelację i się doczekałam, piękne miejsca z feriom barw, pokrojów...cudownie. Chwal się co wpadło Ci w łapki ;)

Zielona bombonierka 06 Maj 2014 12:34 #253867

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Cześć Bożka,
z dużym smakiem zagospodarowałaś ten niewielki zielony kącik przy domu oraz rabatkę przed wejściem!
Nazwa wątku adekwatna bo zmieściłaś w swojej zielonej bombonierce dużo "cukiereczków"...
a w tle dostrzegłem również powojniki :)

Dziękuję za fotorelację z Chrzypska! Na żywo to musi być niesamowity widok; dużym plusem jest możliwość obejrzenia tylu odmian i zanotowania tych najładniejszych :whistle:

pozdrawiam
Adrian

Zielona bombonierka 06 Maj 2014 13:28 #253892

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Marta to są tulipany 'Dynasty'. Mogłam robić więcej zbliżeń...Jednak bardziej mi zależało na oglądaniu niż zdjęciach ;)

Olu, witaj i mnie! Cieszę, że jesteś. Zapraszam do pokazania swojego ogródka, wcale nie tak skromnego. Rośliny ode mnie się przyjęły? W razie czego pisz, jakby coś wyleciało.

Kasiu, no jestem, jestem :kiss3: Jak mogłabym tak z dala od Was egzystować ;)? Ta wycieczka to m.in. efekt kuszenia przez Ciebie swoimi tulipanami. Poza tym obiecywałam sobie już kolejny rok, że pojadę i w końcu musiałam to zrobić. Dzisiaj się ociepliło, może w końcu będzie u nas ładnie!

Aniu, rzepakowe łany, (mimo specyficznego zapachu, który czuję nawet teraz w domu ;) ), to taki "polski" krajobraz", uwielbiam go.

Siberia, witam serdecznie! Dziękuje za odwiedziny i miły komentarz. Zbliżenia to moja specjalność ;) W większości przeważają na moich zdjęciach. Ściągaj pomysły, o ile przypadną Ci do gustu.

Aga, bardzo się cieszę, że jesteś, bo nie wyobrażam sobie Twojej nieobecności w moim ogródku :kiss3: Mam cała masę zdjęć, ale nie chcę zanudzać... Robiłam fotki odmianami, bardziej "do notatnika" niż do art albumu ;) Kupiłam same piękności: Mon Amour, Abu Hassan, Virichic, Modern Style, White Liberstar, Black Jewel i Green Wave. Oczywiście błędem było kupienie z każdej odmiany tylko po 3 cebule, zamiast jednej większą ilość, ale charakter "sroki" u mnie zwyciężył :rotfl1:

Adrianie, witaj w moich skromnych progach. Widzę, że kolejny sąsiad się znalazł ;) Dziękuje za miły komentarz! Dobrze zauważyłeś w tym zgiełku powojniki. Mam w sumie 6 sztuk, ale najładniej rośnie u mnie Guernsey Cream.


Zdjęć z Chrzypska mam jeszcze bardzo dużo, ale nie będę Was już zanudzać. Dlatego wrzucam kilka, też tulipanowych z Bombonierki.

'Blue Diamond'

_MG_3265kopia.jpg


_MG_3441kopia.jpg


'Mount Tacoma'


_MG_3300kopia.jpg



_MG_3216kopia.jpg



'Rems Sensation', pięknie pachnie

_MG_3587kopia.jpg



'Carnaval de Nice'


_MG_3435.jpg


_MG_3585.jpg


'Crispa Snow Crystal'


_MG_3601kopia.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2014 13:32 przez bozunia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Amarant

Zielona bombonierka 06 Maj 2014 13:32 #253894

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Crispa snow crystal - cudaśny! Pamiętasz moze gdzie go kupowałaś?
Karnawał w Nicei tez niczego sobie.... :whistle:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Zielona bombonierka 06 Maj 2014 13:54 #253905

  • Olunia
  • Olunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 160
  • Otrzymane dziękuję: 115
Bożenko jestem i ja u Ciebie :bye:
Piękna nazwa bardzo trafna oddaje piękno i smak Twojego kawałka zieleni.
Te łany tulipanów :woohoo: piękne,nigdy nie widziałam takich ilości na żywo ,musi to być piękny widok.Byłam z rodzinką w muzeum rolnictwa w Szreniawie ,były tam dość spore łany tulipanów i to już zrobiło na mnie spore wrażenie,więc zazdroszczę widoków. Muszę się kiedyś przejechać.
Twoje tulipany niczym nie odstają od tych Królika tylko mniejsze ilości :lol: Piękne :hearts:

Zielona bombonierka 06 Maj 2014 14:44 #253923

  • aage
  • aage's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 7
Rozumiem chęć fotografowania wszystkiego, pomimo, że lubię u siebie ich nie mam a czarowi i tak bym się poddała.
Notes pewnie od zapisem puchnie. Do zakupów i nasadzeń grupowych już się dawno przekonałam a że sroką nie jestem a więc jest łatwiej.

Zielona bombonierka 06 Maj 2014 16:21 #253966

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Kasiu, Crispę kupowałam albo w LM albo w Obi, to są marketowe zakupy. Karnawał w Nicei przechodzi fajne metamorfozy w czasie kwitnienia.

Olu, witaj :kiss3: W Szreniawie jestem dosyć często, bo niedaleko mieszkam ;) Chrzypsko polecam w przyszłym roku, warto. U mnie tulipany już powoli przekwitają, jeszcze tylko jeden został w pączkach.

Aga, ja w tym roku przechodzę jakiś okres niesamowitego zachwytu tulipanami, wcześniej tak nie miałam... U siebie mam niewiele, więc podpatruję u innych. Koniecznie musisz je zaprosić do swojego ogrodu, jest tyle odmian, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie ;)

Czekam jeszcze na 'Abigail'

_MG_4142.jpg


_MG_4180kopia.jpg


a 'Super Parrot' już przekwitają, mają teraz wilgachne kwiaty

_MG_3590kopia.jpg



IMG_3581kopia.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Maj 2014 16:23 przez bozunia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Amarant

Zielona bombonierka 06 Maj 2014 16:28 #253971

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
Piękne widoki...tulipanowe pola robią wrażenie :woohoo:
Pewno coś bym sobie ukopała :devil1:

Twoje tulipany jak czekoladki w tej bombonierce ...bardzo smaczne :hearts:

Zielona bombonierka 07 Maj 2014 13:46 #254527

  • wanda7
  • wanda7's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 266
  • Otrzymane dziękuję: 53
Dzień dobry, Bożenko. Wpadam tylko z serdecznymi pozdrowieniami. Zawsze bardzo ceniłam twoje merytoryczne ogrodnicze posty, zarówno u innych, jak i w twoim własnym wątku. Będzie mi ich brakowało. Ja zdecydowanie wolę pozostać tam. Tutaj próbowałam, ale jak dla mnie to forum okazalo się martwe. Napisałam podczas ostatnich wizyt około 20 postów, a do dzisiaj w odpowiedzi dostałam tylko jeden czy dwa. Nie lubię się narzucać, tak więc doszłam do wniosku, że mój pobyt tutaj nie ma sensu i nikogo mój ogród nie interesuje. Pozdrów ode mnie serdecznie też Kasię-Robaczka Będę was po cichu oglądać tutaj. :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): bozunia

Zielona bombonierka 07 Maj 2014 14:23 #254542

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Bozuniu, tulipan ładny, ale te Twoje rękawiczki! :woohoo: Cudaaaśne :hearts:
Wando, może jednak zostaniesz na dłużej…? Jest tu teraz więcej osób, które znają Twój ogród i chętnie będą do niego zaglądać, a swoją drogą jestem pewna, że zajrzy też wiele nowych osób, które go jeszcze nie miały okazji odwiedzić. W każdym razie będzie mi bardzo miło, jeśli będziesz zaglądać.. :hug:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Zielona bombonierka 07 Maj 2014 15:56 #254606

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Dana, tulipany można było kopać z pola (tzn. pokazać paluszkiem i obsługa kopała wybrane sztuki). Zobaczymy jak te cebule poradzą sobie w przyszłym roku, bo kwiaty obcięłam do wazonu a cebule jednak nie zostały w glebie do czasu uschnięcia liści... Mogą nie być zbyt silne przyszłej wiosny.

Wandziu, witaj Kochana :kiss3: Cieszę się, że zajrzałaś do mnie, nawet jeśli "tylko z pozdrowieniami". Błagam, nie pisz, że Twój ogród nikogo nie interesuje... Ja jestem jego wierną fanką i mam nadzieję, że wrzucisz tutaj czasem jakąś widokówkę z ogrodu dla Bożki ;) Tak czy siak będę zaglądać gdziekolwiek będziesz ;) Masz za dużo cennych obrazków i postów, żeby Cię tak po prostu opuścić :kiss3:

Kasiu, rękawiczki są do lansu, musiałam nałożyć je do zdjęcia. W końcu do czegoś ich muszę używać :rotfl1: Nie chciałam zepsuć odbiorcom fotki moimi zaniedbanymi rękami ;)


Dzisiaj jest ciepły, ale deszczowy dzień. Przy takiej temperaturze majowy deszczyk jest do zniesienia. A jak pięknie pachnie na dworze!

Swoje kwiaty otworzył 'Guernsey Cream',na razie nieśmiało zazieleniony, potem się wybieli i rozprostuje kwiaty "jak talerzyki"
Niestety liście wyglądają, jakby brakowało im żelaza (mimo nawożenia)... Chyba róża, po której się wspina wszystko pożera.

_MG_4232.jpg




Orliki

_MG_4129kopia.jpg



_MG_4130kopia.jpg


Serduszka


_MG_3700kopia.jpg


_MG_3670.jpg



_MG_3686.jpg


Czosnek 'Purple Sensation'


_MG_4163.jpg


Tiarella 'Spring Symphony'. W tym roku mizerna, z wielkiej kępki zmieniła się w mikruska... Po kwitnieniu zajmę się reanimacją, bo zupełnie ją stracę.


_MG_4156kopia.jpg
Ostatnio zmieniany: 07 Maj 2014 15:58 przez bozunia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.295 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum