TEMAT: Zielona bombonierka

Zielona bombonierka 07 Maj 2014 23:58 #255021

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
:flower1:
Witaj Bożko :garden1:
Chyba masz rację co do odmiany tulipana. Zwłaszcza, że przysłali mi właśnie z Chrzypska :rotfl1:
Bombonierka - cudo :thanks:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek


Zielone okna z estimeble.pl

Zielona bombonierka 08 Maj 2014 00:18 #255029

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Marku, witaj :bye: Akurat tego tulipana nie kupowałam u nich, ale wiem, że mieli w swojej ofercie ;)

Pozdrawiam i zapraszam w odwiedziny :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant

Zielona bombonierka 08 Maj 2014 00:56 #255033

  • Amarant
  • Amarant's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1874
  • Otrzymane dziękuję: 3379
:flower1:
W rewanżu zapraszam do mojego "batonika" :rotfl1:
Może coś poprawisz z nazwami?
Bo jestem jeszcze "zielony". Ogroduję dopiero rok.
:drink1:
Pozdrawiam
Marek

Zapraszam
Markowy Ogródek

Zielona bombonierka 08 Maj 2014 10:52 #255183

  • beatrix+
  • beatrix+'s Avatar
Cały tydzień Cię szukam!

A mam w końcu!...nie wiem czy umiem po tym forum brykać,ale widze,że tu dużo ludzi od nas jest... :) nie wiem co jest grane,ale mniejsza z tym...ale pola tulipanów obłędne!

Jakby po każdym gatunku choć po 5 cebul...to nie wiem czy roczny pit załatwiłby sprawę..

będę tu wpadać.... ;)

Zielona bombonierka 08 Maj 2014 10:53 #255184

  • beatrix+
  • beatrix+'s Avatar
Zaraz...zaraz...a gdzie ja mam podpis i stopkę??

Zielona bombonierka 08 Maj 2014 11:01 #255188

  • beatrix+
  • beatrix+'s Avatar
Cholera...jeszcze mój link...ło matko sielpiańsko...takie stresy z rana... :bad-idea:

Zielona bombonierka 08 Maj 2014 11:08 #255193

  • wanda7
  • wanda7's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 266
  • Otrzymane dziękuję: 53
Dzień dobry Bożenko! Na razie zostałam na trochę!
W tym roku wyprzedziłaś mnie ze swoim Guerneyem. Mój już prawie, prawie, ale jeszcze pąki nie pękają. Za to jest ich dwa razy tyle co w zeszłym roku. Dzisiaj w nocy sporo popadało, teraz mam słoneczko, a więc przyroda znowu ochoczo ruszy do przodu.

Zielona bombonierka 08 Maj 2014 11:40 #255226

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Witaj Bożenko :bye:
Ładny ten 'Guernsey i fajnie tak przy róży poprowadzony.Może i ja coś do róży dosadzę? ;)
Serduszki,orliki czosnki ślicznie Ci kwitną,jakoś dużo wcześniej niż u mnie :)

Zielona bombonierka 08 Maj 2014 15:09 #255325

  • aage
  • aage's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 56
  • Otrzymane dziękuję: 7
Upolować to bym pewnie i upolowała ale gdzie to upchnąć :jeez:

Zielona bombonierka 08 Maj 2014 16:47 #255353

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Marku, obejrzałam wczoraj Twój ogródek :) Głowa już padała na poduszkę, więc nie zostawiłam wpisu ;) Cieszę się, że masz taki ogrodniczy zapał. Jak widzisz, też mam mini powierzchnię do obsadzenia ;) Grunt to chęci i miłość do roślin.

Beatko, cały tydzień mnie szukałaś? Cieszę się niezmiernie, że mnie znalazłaś, że poświęciłaś mi swój czas :kiss3: Co do tulipanów, to przyznam się, że trochę "popłynęłam z kaską" w Chrzypsku... Ale humor później miałam wyśmienity! Jaki podpis zamieściłaś :rotfl1: Czarownica, no proszę! Uwielbiam Twoje poczucie humoru, więc mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej. I nie martw się o obiecane patyczki, jak powiedziałam, tak będą ;)

Wandziu Kochana, nawet nie wiesz, jak się cieszę z Twojego wpisu :kiss3: Poznałam Ciebie właśnie przez Guernseya ;) U Ciebie pierwszej znalazłam ten powojnik. Powiem Ci, że w pierwszym roku po posadzeniu był taki sobie, kupiłam go z dwoma pąkami i na tym się skończyło tamto kwitnienie. W tym roku (jego 3 rok u mnie) widać, że się w końcu rozrósł, opanował różę, kwiatów też jest dużo więcej. Na razie pokazałam pierwsze kwiaty, ale pąków jest jeszcze dużo. Wczorajsza wietrzna i deszczowa pogoda trochę sfatygowała te świeżynki, ale będą następne ;) Żeby radości nie była za wiele, to liście mu się odbarwiają, tak jakby brakowało żelaza. Nawożę, ale chyba muszę zwiększyć dawkę żelaza. Wygląda na to, że towarzystwo róży wygłodziło biedaka.


Aniu, trochę szkoda, że kwitnienie Guernseya nie pokrywa się z kwitnieniem róży :oops: Potrzebowałam jednak podpórki do niego, a róża akurat była pod ręką :rotfl1: Żarty żartami, ale obie te rośliny to zgrany duet, przyjemny dla oka. Trzeba tylko wybrać odpowiednie odmiany i kolory. Namawiam do posadzenie róży towarzystwa. Czosnki dopiero zaczynają kwitnienie, ale w tym roku mam jakieś marne. Wiele cebul wypuściło tylko liście i to z tendencją do pokładania się. W zeszłym roku miałam piękne zdrowe czosnki z wielkimi głowami, teraz totalna klapa...

Aga, ja u Ciebie znalazłabym jeszcze wiele miejsca na tulipany ;) Miedzy żurawki wciśnij. U Wandzi fajnie wyglądają z czerwonymi żurawkami.



_MG_4321kopia.jpg



_MG_4293.jpg



_MG_4289.jpg




_MG_4322.jpg


_MG_3626.jpg


_MG_3627.jpg



_MG_4298.jpg



Tulipan 'Green Wave' w wazonie. Obcięty z cebuli, świetnie trzyma formę już prawie tydzień. Dodam, że był kupiony już u schyłku kwitnienia :whistle:

_MG_4335.jpg
Ostatnio zmieniany: 08 Maj 2014 17:05 przez bozunia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Amarant

Zielona bombonierka 09 Maj 2014 12:37 #255735

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Zielona bombonierka - magiczne, moje ulubione miejsce. Dałaś po oczach tulipanami ;) Cuda, ale i tak wolę orliki :P
Poproszę o zdjęcia białego kącika :thanks:
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Zielona bombonierka 09 Maj 2014 17:07 #255836

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Bożka, Green Wave przypomina mojego, który miał być Fantasy Parrot..oba podobne…ale ten białasek powyżej najśliczniejszy :hearts:
Kochana, magiczne robisz te zdjęcia. Mam takie ciche marzenie, że przyjedziesz do mnie na kawę w sezonie…. z aparatem ;-)
Zostawię Cię samą na jakiś czas…i potem pokażesz mi mój ogród swoimi oczyma :dance: Piszesz się? :)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Zielona bombonierka 09 Maj 2014 18:43 #255868

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
jej zdjęcia cuuudne..... :hearts:
zaś w tym pełnym orliku to się zakochałam :hearts:

Zielona bombonierka 10 Maj 2014 02:01 #256146

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Iwonko, miło mi, że tak napisałaś :kiss3: Ja też uwielbiam orliki. Chyba mają smaczne liście, bo coś mi je wcina... Niektóre są już zupełnie obgryzione... Czyżby to były ślimaki? Ponoć nie lubią orlików, a innych szkodników nie zauważyłam.
Dla Ciebie biały kącik. Chciałam zrobić więcej zdjęć, ale rozpadało się.

_MG_4380.jpg



_MG_4353.jpg


Kasiu, Fantasy Parrot chyba jest bardziej różowy... Mój raczej się zgadza jako Green Wave. Chyba, że Królik pomylił się na polu :rotfl1: Co do zdjęć, to będę skromna. Kasiu, magiczne to są Twoje zdjęcia i mają klimat. Z zaproszenia oczywiście skorzystam, a jakże! Lubię wyzwania ;) Tylko nie wiem, czy sobie poradzę... Poza tym u Ciebie trzeba kilka dni siedzieć, żeby wszystko obfocić :kiss3:


Marta, dziękuję :kiss3: Orlik pełny to mój ulubieniec. Szkoda tylko, że coś mu wcina liście :mad2: U Ciebie nic nie grasuje na orlikach?

'Guernsey Cream'
_MG_4354.jpg


_MG_4401.jpg


Obok niego rozwija się powoli Moonlight Yellow Queen o podobnym kolorze, ale nieco innych kwiatach.


_MG_4358.jpg



_MG_4404kopia.jpg


_MG_4286.jpg


tak wyglądają niektóre moje orliki...

_MG_4379.jpg
Ostatnio zmieniany: 10 Maj 2014 02:04 przez bozunia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, Amarant

Zielona bombonierka 10 Maj 2014 07:09 #256161

  • Daisy
  • Daisy's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 168
  • Otrzymane dziękuję: 122
Witaj Bożenko, Twój ogród to prawdziwa bombonierka, a czekoladki w nim te najsmaczniejsze :)

Piękną miałaś wycieczkę, fajnie pooglądać pola tulipanów :)

Twój White parrot przepiękny jest :)

Zielona bombonierka 10 Maj 2014 10:27 #256248

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Bożenko, dziękuję za biały kącik, bardzo, ale to bardzo go lubię. Orliki też mam poobgryzane, niektóre mają tylko samą łodygę z pąkiem, ale nie widzę ani ślimaków, ani przędziorka, nic....dziwne :blink: U mnie dotyczy to tylko Nora Barlow z młodych sadzonek, samosiejki nie ruszone i większe kępki, które sadziłam ze sklepu też nie. Tak jakby te młode listki czemuś/komuś wyjątkowo smakowały.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona

Zielona bombonierka 10 Maj 2014 10:36 #256253

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Bożka, to jesteśmy umówione :dance:
Biały zakątek pasuje idealnie do maleństwa, rozjaśnia i powiększa optycznie wnętrze. Cisowy stozek pasuje jak ulał w tym miejscu B)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Zielona bombonierka 11 Maj 2014 12:25 #256829

  • bozunia
  • bozunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 231
  • Otrzymane dziękuję: 145
Daisy, witam nowego Gościa! Cieszę się, że do mnie zawitałaś. Wycieczka rzeczywiście udana, nie spodziewałam się aż takiej kolekcji odmian ;)

Iwonko, znalazłam gąsienice na orlikach :mad2: Pożerają liście w tempie ekspresowym. Potraktowałam je Agricollem, bo akurat miałam go pod ręką. Niestety dwa orliki już zostały pożarte. Dobrze, że kwiatów nie ruszają, a orlik z czasem powinien wypuścić nowe liście.

Kasiu, no to poważne wyzwanie przede mną ;) Do białego nie byłam początkowo przekonana, bo szybko robi się szary ;) Jednak ten kolor rzeczywiście spełnia funkcję rozjaśniacza w takich kątach. Sprawdził się świetnie.

Wrzucam zdjęcia z uczty gąsienic na moich orlikach. Ku przestrodze. Najprawdopodobniej jest to piłecznica orlikowa. Wczoraj miałam jeszcze trochę orlika... Dzisiaj wszystkie liście zjedzone :mad2: Zdjęcia trochę nieostre, ale mocno wieje, a mi się dodatkowo ręka trzęsie :rotfl1:


_MG_4413.jpg


_MG_4414.jpg
Ostatnio zmieniany: 11 Maj 2014 12:26 przez bozunia.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.248 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum