TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 09 Sie 2014 17:37 #290381

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Janusz, wiesz mi, że PanM będzie zawiedziony, jeśli pozbawię go takiego widoku ;-)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 09 Sie 2014 20:07 #290397

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Ćwiczenie czyni mistrza, więc niech patrzy, bo niedługo Aga będzie śmigać aż miło :dance:
U nas znowu zbiera się na burzę :jeez: Jakby deszczu było mało...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 09 Sie 2014 20:36 #290401

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Widzę,że kosiarka jest tematem nr jeden :lol: to ja tylko szybciutko pochwalę dekoracje doniczkowe . Bardzo ładna jest ta w małej koneweczce z wrzosem i piękną kokardą. Pozostałe też bardzo udane. :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 10 Sie 2014 08:47 #290537

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Jak dobrze wstać skoro świt... (sama z siebie, a nie gdy budzi tuż po 7ej ryk kosy czy piły spalinowej)
Cisza dziś, słychać tylko wiaterek i kukułkę w oddali.
Pies po obchodzie ogrodu poszedł spać dalej, a ja piję drugą kawę, czytam Was i jest mi tak jakoś dobrze, błogo.

Ina, kosiarka przyniosła nam trochę radości i dobrze - śmiech to zdrowie :)
Kupiłam wczoraj trzy wrzosy Dark Beauty i piękną białą dalię... Zdaje się, że te ostatnie zaproszę do ogrodu w przyszłym roku w większej ilości - strasznie mnie ta złamana biel ujmuje.
Dzięki za serdeczne słowo i dobrego dnia!
Aniu, jasne - następnym razem będę już kosić jak stara ;-)
Popadało wczoraj? U mnie sucho od piątku, ale tak jakoś fajnie, rześko.
Januszu, prawda! :)

Poranny spacer po ogrodzie... mój wzrok przede wszystkim uchwycił trawy... jest pięknie :hearts:





































Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 10 Sie 2014 10:52 #290569

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Sloneczny, cieply, uroczy, leniwy dobry Agus :bye: Trawy sa super a u Ciebie szczegolnie dobrze komponuja sie z ogrodem. Dalie sa fajne, szczegolnie te male kompaktowe ale takie duze z pomponiastymi kwiatami tez mi sie podobaja :hearts: Dwa lata temu mialam 4 szt z zoltymi pomponami, sliczne byly ... tylko pol rabaty mi zarosly, do tego mialy pomad metr wysokosci i trzeba bylo je ciagle wiazac do bambusow :happy3: to oddalam w dobre rece.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 2 10 Sie 2014 11:38 #290579

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Agnieszko, Twój ogród jak zwykle jest zachwycający i wcale nie widać, że panują upały i susza :happy: Zdradź, jak nazywają się te piękne trawy i taki biały kwiatek z ostatniego postu :thanks:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 2 10 Sie 2014 11:49 #290584

  • Tebi
  • Tebi's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 65
  • Otrzymane dziękuję: 6
:flower2: Dzień dobry Agnieszka,
Czy u Ciebie tez tak zwariowaly te nasze rozplenice wschodnie?
U mnie w ogole i w szczegole zwariowala inna - 'Hameln'. Powinnaś to zobaczyć ;) Jest bycza i byczo kwitnie.
Ogród mój tez potrzebuje odchudzania różanego :whistle: z podobnych względów, co u Ciebie.... Dorastamy do pewnych decyzji, powolutku.... Prawda?
Pozdrawiam, Justyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 2 10 Sie 2014 14:20 #290608

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Śliczna Pastelka :hearts: U mnie też właśnie ona weszła w drugie kwitnienie jako pierwsza, a zaraz za nią jedna z trzech Ingrid Bergmann. Inne róże jeszcze zwlekają.
Trawy prześliczne...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 2 10 Sie 2014 18:17 #290629

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kochani, przepraszam, że teraz wkleję jedynie zdjęcia, ale właśnie szlag mi trafił cały długi wpis :mad2: muszę ochłonąć i później raz jeszcze go napiszę.

























































Ostatnio zmieniany: 10 Sie 2014 18:18 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 10 Sie 2014 19:29 #290638

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wybiłam się z rytmu pisania, więc może ogólnie podziękuję Wam za wizyty i przemiłe słowa!
Hiacynta pytała o trawy z poprzedniej serii zdjęć: otóż, zaczęłam od rozplenic Hameln i bordowej Rubrum, potem przeszłam do rozplenicy wschodniej, ostnic, Imperaty Red Baron oraz turzycy Ice Dance.
Lisi biały ogonek to urocza tojeść orszelinowa. Będę chciała mieć jej więcej, bo jest naprawdę przepiękna.

Nie zrobiłam dziś zbyt wiele, poza przygotowaniem gara leczo - uwielbiam tą potrawę i możemy ją jeść całe lato.
Żałuję, że nie mam miejsca na własne warzywa, ale mam dobre źródło, które nie dość, że jakościowo jest świetne, to jeszcze naprawdę niedrogie.
Kurczę, niedługo przyjdzie czas na zrobienie zapasu na zimę ogórków kiszonych, no i zacznie się sezon na dynie... uwielbiam je, ale to taka niechybna zapowiedź jesieni...

Byłam dziś za to na zebraniu walnym u Nutki ;-), bowiem obie jesteśmy w trakcie przeprowadzania rewolucji :) Do Nutki pójdzie duża część moich róż, co oznacza wyciągnięcie Nutki z ogrodowego niechcieja i mobilizację do prac koniecznych do przygotowania miejsca pod róże :)
Sama, po wykopaniu róż, będę sadzić hortensję od Moniki-Sz, byliny od Nutki, chyba również byliny od Keetee i Jule, jeśli o mnie nie zapomną ;-), no i sama zakupię tonę traw i jeżówek. Wszystkie byliny w kolorach słoneczny żółty i biel.

Jutro jedziemy negocjować cenę tarasu z drewna egzotycznego, bo lekko usiedliśmy po otrzymaniu oferty, ale wierzę w nasze zdolności przekonywania ;-)

Jeśli to się uda, to za chwilę przedłużam trejaż z obu stron na tarasie, będę go przytulać do elewacji i szukać zasłon: poradźcie z jakiego materiału je uszyć - z płótna? Górę zacienimy wiosną.

Dzieje się! Oj, jak ja kocham, jak się dzieje w ogrodzie :)
Ostatnio zmieniany: 10 Sie 2014 19:32 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 10 Sie 2014 22:29 #290695

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Januszu, taras nie jest duży - ma zaledwie 25m2, w kwadracie, z dwoma zejściami na ogród.
Wybór padł na Bangkirai. Chcieliśmy położyć Ipe lapacho, ale jest zbyt drogie, sam materiał. Mój D. kończył technologię drewna, więc całkowicie zawierzam jego opinii w tym temacie.
Nie chodzi też o to, że chcemy mieć na tarasie deski z drewna egzotycznego dla jakiegoś widzimisię, tylko ich parametry skurczu i inne, takie jak twardość są ważne. Rodzime gatunki się do tego nie nadają, a szkoda, bo cena byłaby z pewnością niższa.
Wycenialiśmy płyty betonowe udające kamienne, do tego cegłę - nie dość, że drogie to, to jeszcze nijak nie pasuje do tego, co już jest.
Braliśmy także pod uwagę kamień, ale też odpadł, nie tylko ze względu na cenę.
Jeśli więc drewno będzie tylko trochę droższe (mam nadzieję, że uda się obniżyć pierwszą ofertę), to je właśnie położymy.
Jeżeli nie, zostajemy przy tym, co mamy i trudno.

Wiem, że Ty masz położoną na tarasie deskę kompozytową i jesteś zadowolony.
Przymierzałam się do niej, ale wg mnie do kostki granitowej z którą będzie się stykać, nie pasuje.
Może to wygląda na wydziwianie, ale skoro trzeba wydać na tę przebudowę niemałe pieniądze niestety, to już chcemy być w 100% przekonani.

Co sądzisz?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 10 Sie 2014 23:00 #290704

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aga, plan brzmi super. Zwłaszcza, ze M oblatany w temacie to nie będzie niespodzianek. Egzotyczne drewno na tarasie to moje marzenie.
Z serca Wam kibicuję!
Rewolucje ogrodowe brzmią nie mniej ekscytująco! A miałyśmy tylko leżeć na leżaczku w tym sezonie.... :whistle: Hahaha
Ale ja też lubię jak się dzieje ogrodowo, niech się więc dzieje! :dance:
PS. Moja red baron wciąż zielona, ciekawe czy złapie rumieńce :oops:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Ostatnio zmieniany: 10 Sie 2014 23:00 przez Robaczek.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 2 11 Sie 2014 01:10 #290740

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- taras z drewna egzotycznego brzmi jak marzenie! Moim skromnym zdaniem idealnie wpasuje się w opaskę z kostki granitowej i jeśli tylko będziecie mieli możliwość, to ta decyzja wydaje się najbardziej trafiona. Będzie pieknie, elegancko- i już serdecznie zazdroszczę :kiss3:
Rok temu wyceniałam taras z drewna egzotycznego- faktycznie cena równie egzotyczna, co materiał ;) i my chyba niestety będziemy musieli działać półśrodkami. Stojąc przed wyborem- taras z kiepskiego drewna na kilka lat, zrobiony w przyszłym roku..albo egzotyk za kilka lat a do tego czasu nic.. :jeez: .. Trochę nie mamy wyboru- lepsze byle co na chwilę, niż nic przez kilka lat.

Serdecznie trzymam kciuki, aby udało się obniżyć cenę do życiowego poziomu :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 11 Sie 2014 20:48 #290928

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Aga, wchodząc do poprzedniej części myślałam, że nareszcie jestem na bieżąco.
A tu taka niespodzianka. Ale nadrobiłam.
Widzę, że cały czas Cię nosi ogrodowo.
Mnie też :)
A myślałam, że już nic nie będe robiła nowego w ogrodzie.
Bardzo z tego się cieszę, bo uwielbiam takie prace,.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 11 Sie 2014 21:24 #290947

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór,

Tuż przed moim wyjściem z pracy rozpętała się w Warszawie ogromna burza z ulewą, piorunami i gradem. Nie wiem doprawdy jakim cudem przejechałam w miarę bezkorkowo do domu, ale o dziwo, tu było spokojnie - ot, pada sobie zwykły deszczyk.

Skrzydła mi opadły... Nie mam pojęcia, w jaki sposób ludzie wykańczają np. 60-metrowe tarasy drewnem egzotycznym. Nasza kosmiczna cena (u różnych wykonawców bardzo zbliżona) nie chce przestać być kosmiczną, a to przecież tylko 25m2 ze schodami i dwiema donicami. Wydawałoby się, że pesteczka, ale niestety. Bariera jest i to niebagatelna. W dodatku, gdybyśmy nawet jakimś cudem finansowo to przełknęli, to nikt nie ma ochoty zrobić nam tego tarasu przed drugą połową października, co mija się z celem. Pomijam fakt, że deski Bangkirai, które dzisiaj na zewnątrz widziałam - olejowane wiosną - wyglądały jak wypłowiałe i lekko zniszczone. Nie oczekiwałam efektu lustra, przeciwnie, ale za te pieniądze nie wygląda to dobrze. Dwa razy do roku olejowanie, kolejny trzycyfrowy koszt.
Obawiam się, że wrócimy do kamienia - nie betonowych płyt i cegły, ale kamienia. Podobają nam się wapienie, które można kłaść z powodzeniem na zewnątrz.
Inna opcja to deska kompozytowa, do której nie mam przekonania, ale może powinnam zrobić w tym kierunku jakiś wysiłek.

Gosiu, ja bardzo lubię działać w ogrodzie... w tym roku wiosna była spokojniejsza, ale teraz za to wręcz roznosi mnie energia.
Mam nadzieję, że okoliczności pozwolą mi ją pozytywnie wykorzystać, bo póki co, sytuacja zrobiła się cokolwiek patowa.
Jak trawnik? Wciąż zadowolona?
Moniko, ech, wszystko co się tyczy aktualnej sytuacji z tarasem drewnianym opisałam powyżej. Źródło dzisiejszej niemałej frustracji, a już wydawało mi się, że jesteśmy w ogródku i witamy się z gąską.
Może spłynie na nas jakieś oświecenie, które jednocześnie okaże się rozsądną alternatywą.
Myślę, że w Waszym przypadku jest kilka możliwych rozwiązań - głowa do góry :)
Pogadamy o tym wkrótce.
Robaczku, otóż nie tak kolorowo maluje się przyszłość naszego tarasu. Poważnie obawiam się, czy nie pozostaniemy przy status quo.
Co do naszego odpoczynku na leżaku w tym sezonie - no cóż, nie ma szans ;-)
Red Baron jeszcze się nie wybarwił? Na jakim stanowisku rośnie?

Miłego wieczoru życzę wszystkim...
Agunia, z której uszło powietrze :sad2:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 11 Sie 2014 22:53 #291000

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aguniu, która wkrótce powstanie, jak feniks z popiołów :hug: - może pomyśl w ten sposób, że sezon tarasowy powoli ma się ku końcowi, niestety.. Jesień i zimę przeznaczcie na poszukiwania najlepszej cenowo wersji i sprawdzonej ekipy, a wiosną ruszycie z kopyta i sezon rozpoczniecie na nowiutkim tarasie.. :whistle: Gdybyś robiła teraz, to wiosnę zacząć musiałabyś od olejowania po zimie- a tak to byś miała olejowanie i pierwszy sezon z głowy..? Z drugiej strony doskonale rozumiem, że chcesz JUŻ, a nie za rok :silly:
Wiem, jak to jest przykro, gdy ekipa wyceną sprowadza na ziemię. Siedzisz, planujesz, znajdujesz "swoją" inspirację..oczyma wyobraźni widzisz się z gąską na tarasie ;) po czym dostajesz obuchem w głowę :cry3: :hug:

Mimo wszystko, trzymaj się!!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 11 Sie 2014 22:55 #291001

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
biedulko Ty moja......głasku, głasku i :kiss3: :kiss3: :hug: :hug: :hug:
nie przejmuj się kochana, tylko poczekaj jeszcze a może coś gdzieś się trafi, jakaś okazja - głowa do góry i się nie smutaj :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 12 Sie 2014 00:17 #291015

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aguś,
deska kompozytowa desce nie równa. Widziałam realizacje, które wyglądały na plastikowe i takie, które wyglądały zupełnie jak naturalne drewno z autentycznymi słojami, w ciekawej barwie etc.Przeglądałam strony i trafiłam na coś takiego, zobacz.
jest sporo fajnych realizacji, może warto obejrzeć jakieś wersje tej deski w realu?
Rozważaliście tańsze drewno, np. modrzew? Na muratorze jest kilka wątków na ten temat.
Kamień to również dobra alternatywa, choć nie sądziłabym, że będzie dużo tańszy od egzotyka..może zróbcie wycenę próbną i będzie łatwiej o decyzję?
Nie wiem na ile praktyczne jest takie zastosowanie wapienia - czy łatwo się go czyści?
jestem pewna, że coś wymyślicie, uszy do góry :hug:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.521 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum