TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 08 Sie 2014 15:12 #290165

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Tak.. śmiejcie się.. śmiejcie.. To ja chciałam dobrze doradzić, a że nigdy nie prowadziłam takiej kosiarki i nie wiedziałam, że ta wajcha służy do przyspieszania.. :oops:

Silnik B&S nie do zdarcia- nasza kosiarka straciła kółko i rączkę..a silnik dalej terkotał :)

Uwaga.. z ostatniej chwili- właśnie oślepiło mnie słońce, zaglądające przez okno! :dance:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 08 Sie 2014 15:21 #290168

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Piekna maszyna :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Sie 2014 15:27 #290170

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Aga, super kosiarka :garden: , mam taką od roku prawie, też "5", moja jest z nożem do mulczowania, przeważnie koszę bez kosza, ale ze specjalną przysłoną. Też mnie parę razy poniosło, jak nie zmniejszyłam prędkości napędu :happy: , u mnie jest lekkie wzniesienie i napęd bardzo się przydaje. Pamiętaj, w razie potrzeby, nigdy nie kładź jej na boku, tylko na plecach :teach:. Tyle zapamiętałam z instruktażu przy zakupie :happy3: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Sie 2014 15:44 #290173

  • Gatita
  • Gatita's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 79
  • Otrzymane dziękuję: 8
... czyli dziewczyny na traktory :happy3:. U Ciebie jest gdzie poszaleć !
Specjalnie dla Ciebie wychodzi słoneczko :flower2:.
Ogródek Gatity
Serdecznie zapraszam Agata :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Sie 2014 15:45 #290174

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Kosiarka z napędem to niezwykłe udogodnienie, ale na mojej górskiej działce - pan M. nie miałby szans nagrać przebojowego filmiku, bo żadnych zrywów nie ma i nie było. Dodatkowo musi być co najmniej górnozaworowa, by z powodu przechyłu nie zalewało silnika. A i na 3 kółkach kosiłam, ale starą kosiarką i utrzymanie kosiarki w odpowiedniej pozycji wymagało siły :dry: A w ogóle macie fajnie, bo jak eM nie kupi nowej, lekkiej, kobiecej kosiarki, to choć skosi. Może nierówno, niedokładnie, ale skosi. A ja? Sama samiuteńka musiałam :cry3: Teraz sama samiuteńka płaczę i płacę... Ot, żizn :sad2:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Sie 2014 18:45 #290198

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Nadaję do Was już z domu, po odszczurzeniu chałupki :D
Słońce rzeczywiście wyszło wczesnym popołudniem, dość, że z tego szczęścia aż mnie łeb rozbolał :crazy:
Oby to było chwilowe (ból, a nie słońce).

Widzę, że polewka z latającej za kosiarką Aguni trwa :D
No i na zdrowie :D

Ania, widzę, że wprawiona w kosiarkowych bojach jesteś - my kobiety musimy sobie radzić w kazdej sytuacji. I może to dobrze, jesteśmy jakby co, niezależne. Wolę niezależną nie być, ale lubię mieć pewność, że sobie poradzę w każdej sytuacji.
Głowa do góry!
Gat, wyszło i ślicznie się zrobiło! Czekam na morelowe :)
Kasiu, jesteś z niej zadowolona? Moja też ma funkcję mulczowania, która ponoć rewelacyjnie działa. Poprzednia kosiarka też mogła mulczować, ale tak sobie jej to wychodziło, a może to ja kosiłam za długą murawę.
O plecach wiem :D
Julek, no nie, że pienkna jest? ;-)
Monika, oj tam, śmiech to zdrowie ;-) jak będziesz chciała, to za tydzień ją wypróbujesz - zobaczysz, co ja przeżyłam :D
Wypogodziło się zgodnie z obietnicami!
Magorzatko, toż mogło mnie porwać! Na szczęście, skoszone jak spod igły - zaraz pokażę na fotkach.
Pada jeszcze? Tu po paskudnym dniu do popołudnia, zrobiło się ciepło i słonecznie!
PanM dostał po głowie i siedzi jak trusia ;-)
Krysiu, prawda! Fotki mam, jeszcze gorące :) Zapraszam!

No to bardzo proszę, murawa wylizana, tadam: (trawa ścięta dużo niżej, niż dotychczas więc widać miejscowe podsuszenia - wertykulacja się kłania)/(i z bliska parę ujęć tyż)































































































Ostatnio zmieniany: 08 Sie 2014 18:46 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Sie 2014 19:01 #290200

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Coś Wam jeszcze pokażę, co skradło moje serce:



oraz



i


Źródło: gardenista.com
Autor: Adam Woodruff, finalista konkursu Gardenista Considered Design Awards
Ostatnio zmieniany: 08 Sie 2014 19:03 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Sie 2014 19:12 #290204

  • beata68
  • beata68's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 24
Aguś, ale się uśmiałam...możemy razem w zawodach startować miałam to samo, a dodatkowo prawie biegnąc pytałam się R, jak się to cholerstwo zatrzymuje, tak się zakręciłam, że zapomniałam, że trzeba puścić napęd. Takiego głupka z siebie zrobiłam, że nie dotykałam kosiarki przez rok. B)
Twoja kosiarka pierwsza klasa i kolorek mi się podoba.
Aga ty i żółty? No nie wierzę, ale cieszę się, że się nawróciłaś, żółty jakoś rozwesela rabaty, w tym roku jeżówkowe szaleństwo, też się skusiłam na wiosnę na parę sztuk i teraz dokupiłam, bo reklamowałam lawendę, kupiłam fioletową dostałam białą, więc przy okazji wysyłki grzech było nie wziąć.
Plany dotyczące tarasu rewelacyjne, będzie pięknie. Chaos mi wyszedł, ale wysyłam, bo jak zacznę poprawiać to w końcu skasuję. Miłego wieczoru.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Sie 2014 19:36 #290213

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Aguś dawno się tak nie obśmiałam. W wyobraźni zobaczyłam Ciebie fruwającą za zrywną kosiarką. :happy: Ale podobno śmiech ,to zdrowie. :lol: PanieM nie jestem pewna ,czy dla pana jutro będzie obiad. ;) :lol:
W rzeczywistości nie jest tak źle . Trawnik pięknie skoszony ,rośliny rabatowe na swoim miejscu ,coraz piękniejsze . Czyli wszystko ok . :)
Ostatnie zdjęcia .... :woohoo: Ale co tam .... wolę Twoje. :flower2:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Sie 2014 21:14 #290225

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Aguś, no nie byłoby mnie tutaj......dziś jak latałam z aparatem po działce to tylko mama łypała na mnie złym okiem czy aby jej zdjęć nie robię - no jeszcze życie mi miłe :rotfl1:
no nowa maszyna - kosiarka bomba........ :woohoo:
ale może ja stanę w obronie PanaM bo u mnie tata jak już sama kupowałam kosiarkę to stwierdził, że tylko ręczna bo ona się boi mnie dopuścić do takiej z napędem bo coś mi się dziwne rzeczy na działce przytrafiają więc chyba mężczyźni tak mają :think:
a jak chciałam kupić sobie taką małą piłę spalinową to usłyszałam rany NIEEEEEEE!!!!!! tata stwierdził, że w życiu bo sobie coś jeszcze uszkodzę ale za to dostałam nową piłę ręczną :rotfl1:

rajciu Aguś, te zdjęcia :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Sie 2014 21:22 #290230

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Agunia przepiękne inspiracje trawiasto- jeżówkowe,chciałabym zobaczyć jakie rosliny kwitną od wiosny do lata.... pewnie jakieś cebulowe :wink2:
Zonk...nie ma różów :search:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Sie 2014 21:39 #290241

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Aga, Twoja też ma symbol VM? Taką ja mam, ze specjalnym nożem do mulczowania i kosi się z przysłoną, żeby zmulczowana trawa nie leciała na wszystkie strony. Zadowolona jestem bardzo :) .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Sie 2014 22:03 #290255

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Czy miałabym ochotę wypróbować.. taaaa.. po takich opisach działania nie miałabym odwagi! Chyba, że w szpilkach, żeby się dobrze zakotwiczyć- i miałabyś aerację od razu :P
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Sie 2014 22:51 #290273

  • Ma Gorzatka
  • Ma Gorzatka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 894
  • Otrzymane dziękuję: 497
Oj, ale u nas popadało, wszystko mam podlane jak należy! A wieczorkiem wyszło słońce :)
Dobrej nocy!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 08 Sie 2014 23:28 #290291

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aguś,
Sprzęt masz pierwsza klasa, a ile radochy z testowania :happy4:
Piękne inspiracje....na póżno letnie rabaty. A co wcześniej? Hmm....projekty na konkursy i wystawy mają ten przywilej, ze muszą urzekać i czarować przez krótki czas..
Widzę, ze masz lisie ogonki! :woohoo: Gdzie kupiłaś?
Pieciorniki zamykają Ci boczne wejście do ogrodu, chyba musisz je potraktować maczetą ;-)
Aaaaaaa! Wata cukrowa nabiera rumieńców na rabacie za paleniskiem :dance:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 09 Sie 2014 15:45 #290361

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Sobotnie, popołudniowe dzień dobry!

Korzystacie z uroków pogody? Na pewno :)
Ja dzisiejszy dzień przeznaczyłam na prace pielęgnacyjne. Przycięłam róże i budleje, powyrywałam nieco chwastów, podlałam kwiaty, obsadziłam dwie donice.
W międzyczasie wypiłam dwie kawy, przeczytałam Werandę, zrobiłam rybę na obiad.
Muszę jeszcze zrobić to i owo, ale podoba mi się niespieszne tempo tej soboty :)

Kasiu, maszyna cieszy niezmiernie :) Bardzo czekałam na ulgę w koszeniu, bo już koszenie bez napędu takiego metrażu naprawdę mnie wykańczało. Teraz będzie inaczej, lepiej :)
Rabaty z inspiracji ogromnie mi się podobają i nawet nie zastanawiałam się, co przed sezonem letnim tam rośnie. Jak wiesz, ja naturą jestem późno-letnia, więc najmocniej takie klimaty mnie przyciągają. Inna sprawa, że te konkursowe aranżacje to takie 'tu i teraz'.
Mam rzeczywiście lisi ogon ;-) - dostałam od miłej forumki w prezencie. Liczę, że w przyszłym roku ładnie się rozrośnie cała kępa i ogonków będzie znacznie więcej niż teraz.
Vanille Fraise wygląda teraz niesamowicie - ciągle chodzę koło niej i podziwiam fantastyczne rumieńce :)
Magorzatko, to świetnie! Deszcz był bardzo potrzebny... u mnie padało cały piątek, a teraz jest fantastyczne słońce. To lubię :)
Moniko, w takim razie zapraszam w szpilkach :)
Opalasz się dzisiaj czy grasujesz po rabatach? ;-)
Kasiu, tak, moja kosiarka też ma symbol VM. Następnym razem, wypróbuję opcję mulczowania.
Kosz będę opróżniać otwierając go w całości, bo wysypywanie 'od wlotu' było męczące przy zbitej trawie.
Dorotka, pewnie tak! Ciekawa jestem, jak wygląda tworzenie takiej konkursowej rabaty... czy to jak budowa stoiska na wystawę ogrodniczą? Może.
Marta, widzę, że obie jesteśmy technicznie uzdolnione :D
Ino droga, było dokładnie tak, jak Ci wyobraźnia podpowiada ;-) Ja oczywiście siebie nie widziałam, ale potrafię sobie to wszystko ułożyć i jestem przekonana, że akcja warta była kupy śmiechu :D
Dzięki za komplementa!
Beateńko, nie możemy być ideałami we wszystkim, nieprawdaż? :D
Ja tak szybko nie zrezygnuję i będę kosiarkowo ćwiczyć co tydzień... może tylko z tą różnicą, że w ukryciu, a nie na oczach M. ;-)
Zobacz co się ze mną dzieje... żółty zawitał na moje rabaty... samego pewnie bym go nie zaprosiła, ale przeciez w towarzystwie bieli, brązów i stonowanej zieleni pięknie się będzie komponował! Nie mogę się doczekać, kiedy to wszystko zmienię... no i tarasu też nie mogę się doczekać! :)

Miłego popołudnia wszystkim!















Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2014 16:03 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 09 Sie 2014 16:42 #290372

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Przy mulczowaniu nie zakładasz kosza tylko przysłonę do mulczowania, nóż szatkuje trawę i podmuch powietrza wbija ją w darń. Wygoda nieporównywalna do koszenia z koszem, a poza tym nawozisz trawnik :dance: .

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 09 Sie 2014 17:19 #290375

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasiu, tak, wiem, jak tej funkcji się używa - miałam ją też w starej kosiarce.
Mówię tylko, że jak będę pracować z koszem, to będę go opróżniać otwierając go.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.548 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum