TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 08:05 #309060

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ćwiczyłam kiedyś na przelatujących bocianach :think: , trudne, a przelatującego psa robię zwykle na trybie sportowym :lol: ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 08:10 #309061

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wiesiu, no to muszę też dać radę! :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 08:17 #309065

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
Och Agunia, jak ja ci zazdroszcze tego kursu :oops: Cóz, na razie pozostaje mi zgłębianie tajników fotografii we własnym zakresie. No cóż, będzie co robić zimą.
U nas cudne słońce, ale rano było -5. A M. sobiue wczoraj zapomniał wjechać samochodem i rano miał rozgrzewkę przy skrobaniu szyb :lol:
W ogrodzie mam jeszcez sporo pracy ale kiedy to robić jak tak szybko zapadają ciemności :(
Miłego dnia życzę :kiss3:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 09:02 #309077

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorotka, w moim przypadku czytanie instrukcji od aparatu niewiele dawało.
Jednak musi ktoś wytłumaczyć zależności, pokazać działanie, zmienność w przypadku różnych ustawień.
Widzę postęp i we własnej świadomości i w zdjęciach. Oczywiście wciąż daleko im do dobrych, ale ćwiczę, staram się.
Szkoda, że robi się tak szybko ciemno - w zasadzie nie mam kiedy fotografować ogrodu.
Mroźno i u nas, ale przy tym pięknie, słonecznie, więc niska temperatura mi nie przeszkadza aż tak.
W weekend będę chciała posprzątać przed zimą, pochowac niepotrzebne już rzeczy do domku ogrodnika, wygrabić.
Oby było ładnie!
Spokojnej środy! :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 09:24 #309086

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Aga, ja też czekam na kolejną porcję zdjęć i tych z kursu i tych z wczesnego poranka :whistle:
Fajnie ujęłaś kwestie techniki przy robieniu zdjęć - aby aparat nie przeszkadzał - nic dodać nic ująć!
Co do wykładowców to masz rację - jeśli jednocześnie działają aktywnie w zawodzie to nie podzielą się wszystkim ale nic to ! Tworzenie ogrodów to sztuka a nie gotowy przepis czy powielanie istniejących schematów, to wyrażanie samego siebie niejako, swojej wrażliwości, a przecież nam różnie w duszy gra. Faktycznie trzeba się ustawić na czerpanie wiedzy a cała reszta to już indywidualna kreacja... Ja też uczę się dla samej siebie bo mnie to pasjonuje, bo lubię eksperymentować w ogrodzie ku rozpaczy M :rotfl1: - zwłaszcza teraz jak jestem w domu takie wyzwanie intelektualne jest mi potrzebne bo jednak mocno odczuwam wyhamowanie po rezygnacji z pracy zawodowej :ouch:

Chlebek podjadam po cichu bo jakoś sama nie mogę się zabrać.... może ta mgła od 3 dni wpłynęła na moje samopoczucie ...no ale pocieszam się, że kiedyś i ta mgła się skończy :idea1:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 09:33 #309088

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
No u mnie weekend odpada - za duzo cmentarzy z resztą teściowie chyba by mnie z domu wyrzucili. Trzeba będzie jakis dzien urlopu wziąć.
Czytanie instrukcji rzeczywiście może wiele nie dać ;) Myslałam raczej o jakieść fachowej literaturze. Mój ojciec trochę zajmował się fotografią (amatorsko) więc te wszystkie ISO, przesłony, czasy naswietalnia nie są dla mnie tak całkiem niezrozumiałe, gorzej ze sprzetem do ćwiczeń. Na razie rozgladam się, nie mam za dużo kasy, ale może uda się cos kupić.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 10:11 #309097

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorotko, my na cmentarze jedziemy już w piątek, a w sobotę zostanie tylko kameralny, niedaleko naszej wsi.
Spokojnie będę mogła pograbić, chociaż bardziej nastawiam się na niedzielę.
Nasz wykładowca na kursie używa różnych aparatów, także 'starych'. Zdjęcia wychodzą mu po prostu boskie.
Dobrze, że pojęcia nie są Ci obce, a sprzęt - wierzę, że coś wybierzesz; wybór jest na szczęście spory.
Moni, na poranne zdjęcia miałam dosłownie pięć minut, więc jest ich tylko kilka, ale ocukrzone modele fajnie się zaprezentowały :)
Z techniką bardzo powoli biorę się za bary, a z każdymi kolejnymi zajęciami wiem więcej. To jest fascynujące, przynajmniej dla mnie :) W weekend będę ćwiczyć ruch i jego zamrażanie :)
Wykładowcy ogrodowi i architekci (ci od wnętrz) idą ustalonym programem, ale studenci, zwłaszcza ci pasjonaci, pytań mają ogrom. Widzę, czy chętnie, czy bardziej dyplomatycznie, udzielają odpowiedzi, porad... ja się jednak tym podejściem nie przejmuję, ponieważ mam dokładnie takie podejście jak Ty - robię to dla siebie, do poszerzenia własnej wiedzy i ogrodniczej wrażliwości. Nie ukrywam, że raczej zawodowo nigdy nie będę się tym obszarem zajmować, jednak gdyby co, to chcę mieć alternatywę popartą solidnym przygotowaniem. Na razie pokonuję kolejne etapy i jest dobrze. To wszystko wzięło się z analogicznej do Twojej sytuacji - kilka miesięcy w domu i głód wiedzy, ale takiej dla samej siebie, uwypuklającej pasje, które w człowieka wnętrzu siedzą.
W weekend planuję kolejne pieczenie chleba - właśnie przyszły koszyki zamówione na eBay'u - do leżakowania ciasta.
Miłego!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 17:38 #309172

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Aga..no to gdzie te zdjęcia bo ja tu tuptam - apetytu narobiłaś tak samo jak i tym chlebkiem....
co do poznawania możliwości technicznych w ramach fotografii to ja się z Tobą zgadzam, że to jest fascynujące bo dzięki temu można świadomie uzyskiwać pożądane efekty, a testowanie ich daje wiele frajdy - zwłaszcza jak zaczyna wychodzić - od razu człowiek powera dostaje !
Oj bardzo motywujesz dzieląc się swoimi oświadczeniami do zapisania się na taki kurs...
No a w temacie pobudek rozpoczęcia studiów podyplomowych możemy sobie podać rękę :happy:
miłego z mglistego pod-Krakowa :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 18:20 #309182

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moni, ale ja Cię proszę - nie nakręcaj się tymi zdjęciami, bo ja dopiero przecież początkuję w tych naukach ;-)
Do dobrych jeszcze daleka droga, no ale od czegoś trzeba wystartować.

Proszę bardzo zatem - zdjęcia z wczorajszego oszronionego poranka. Miałam dosłownie chwilę i dlatego żałuję, że nie dało się uchwycić więcej - ogród wyglądał magicznie, a jak jeszcze potem dołożyło się słońce...














...Gracillimus miał ochotę zakwitnąć!





Co do podyplomówki, to tak czy inaczej, wiedza będzie nasza - to jednak ubogaca, więc czerpmy, choćby tylko dla własnej przyjemności :)

I jeszcze kursowe (pozostałe dwa to inne ujęcie Nostalgie oraz upieczonego chleba - nie pokazuję, bo znacie) - linie wiodące, rytmy, wzory, ciepły kolor na pierwszym planie:





Ostatnio zmieniany: 29 Paź 2014 18:21 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 19:00 #309193

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Agunia :whistle: no czadowe te Twoje oszronione foty...fakcik..ale ja jednak wolę słoneczne ,więc mam nadzieję na powrót jeszcze słonecznej jesieni...choćby na pare dni...i takowe foty :flower2: kurczaki, jak ja nie cierpię zimy ....brrr :crazy:
Ostatnio zmieniany: 29 Paź 2014 19:00 przez Keetee.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 19:02 #309194

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Słońce, Dorcia, jest i to przecudowne, tyle, że ja je oglądam zza biurowej szyby tylko :search:
Może uda się coś cyknąć w weekend, promiennego :)
Ostatnio zmieniany: 29 Paź 2014 19:03 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 19:13 #309198

  • beata68
  • beata68's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 24
Aż mi się zimno zrobiło, brak mi słów Aga robisz postępy. :bravo: Chlebek też mi się podoba, ja niestety jestem chlebowym debilem, no nie wychodzi mi dobry i już.
Dziś czuję się, jak przysłowiowa blondynka, próbuję znaleźć zestaw alarmowy na działkę i poniżej 900 zł niczego sensownego nie widzę. problem w tym, że ani ja, ani M nie mamy o tym zielonego pojęcia, więc musimy wierzyć na słowo w to co mówią sprzedawcy.
Myślałam, że jednak zmieszczę się w granicach 600 zł. To coś musi mieć syrenę i powiadomienie sms. Ciemność widzę.......
Miłego wieczoru.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 19:17 #309200

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Beti, w sprawie alarmu spróbuję Cię poratować - PanM zna się na wszystkim :)
A tak na serio (nie no, to było serio! :funnyface: ), to D. ma kolegę, który 'w tym robi'. Jak się obudzi, to wrzucę mu temat na tapetę, ale nic nie obiecuję, bo nie wiem, jakie są ceny i czy w tej, której oczekujesz, jest coś sensownego.
Chlebowy debil - no tego jeszcze nie było!!! :D
Masz sprawny piekarnik?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 19:19 #309202

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
I ja lubię wiedzieć dla siebie.....wciąż nowe kursy, nowe zainteresowania, po prostu lubię dociekać...mało kto to rozumie, no bo po co skoro w money nie zamienia się?
Moje bez znajomości tajników dobrej fotografii, niech przyroda mówi sama...


pierwszyszron14001.jpg
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 19:24 #309203

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Werbena wygląda jak omotana bawełnianą włóczką - cudna!!! :)
Poranki o tej porze roku bywają magiczne.

Ja także lubię wiedzieć! Czasem nie wyrabiam już na zakrętach fundując sobie kolejne wyzwania, ale widać, to leży w charakterze, usposobieniu, a może człowiek ma taką zwyczajną żądzę rozwijania swoich zainteresowań i pasji?
Ewo, czy to Strzelce tak mają? Pytam, bo nie wiem, co tam o nas piszą w tym względzie :)
To moim zdaniem jednak niezależne od znaku Zodiaku...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 19:34 #309205

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wyczytałam, że naszym patronem jest Jowisz, stąd ciągłe dążenie do wiedzy i samodoskonalenia....ja się w tym odnajduję...... :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 19:40 #309209

  • beata68
  • beata68's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 24
Aguś :kiss3: Przynajmniej będę wiedziała, czy mnie próbują naciągnąć, czy nie. B) To co potrzebujemy to dwa czujniki albo drzwi, albo ruchu, syrenę zewnętrzną i powiadomienie sms. Ja morduję zakwas, chleb mnie z tego powodu nie lubi i albo się rozpada, albo może służyć zamiast młotka. :oops: Piekarnik mam dobry, wszystko się udaje oprócz chleba. Muszę z tym jakoś żyć, tak samo, jak z brakiem umiejętności szycia, nawet guzik sprawia mi trudność, nitka za nic nie chce współpracować, kiedyś na zajęcia ZPT miałam uszyć spódniczkę, to po prostu ucięłam nogawki od piżamy. :supr3:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 20:09 #309213

  • PanM
  • PanM's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 138
  • Otrzymane dziękuję: 25
beata68 wrote:
To co potrzebujemy to dwa czujniki albo drzwi, albo ruchu, syrenę zewnętrzną i powiadomienie sms.

Beata, zobacz na coś takiego LINK, jeśli będziesz zainteresowana nie zamawiaj tylko daj znać do Agi...

W przypadku powiadamiania sms to już jest problem, cenowy. Moduły są drogie np. LINK
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.557 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum