TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 25 Paź 2014 20:24 #308304

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
A mnie bardzo podoba się ta szyszka, i trawy z brzozami, i modrzew zrudziały ze zmartwienia, że zima na horyzoncie...
Proszę , nie mów, że Twój warsztat jest 'mierny', bo grzeszysz. Początek wpisu znowu skasowałam. Niech to diabli, miałaś dbać o zdrowie. Odpuść sobie wydumaną dietę, to obrzydza życie i ze skutecznością długoterminową różnie bywa. Wiesz, co powinnaś wyeliminować/ograniczyć, i to wystarczy. Jak mam Ciebie pilnować? :hammer: :hammer: :hammer:
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 25 Paź 2014 21:18 #308326

  • D_M
  • D_M's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 234
  • Otrzymane dziękuję: 31
Aga a ja ukradnę fotkę z trawami na swój pulpit B)
kapitalne:)
wiedziałam ze Ewę zachwyciła róża :P

mówisz fitnes? hmm nie wiem noo tak trudno jest mi się zmobilizować.. :oops:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 25 Paź 2014 22:41 #308357

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Dzisiaj i ja narzekam na ból głowy.
Może to przez to co się wokół mnie dzieje?
Powoli zaczynam wariować.
Współczuję kłopotów tarasowych.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Paź 2014 09:58 #308408

  • PEPSI
  • PEPSI's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 103
  • Otrzymane dziękuję: 14
Aguś, a spacery z kijkami zarzuciłaś? Pamiętam, że cieszyłaś się i fajnie trenowałaś. Pamiętam, bo...ja z natury leniwa jestem jeśli chodzi o męczenie się na własne życzenie. Mój M biega, a ja chyba się podczepię do niego, bo coś ciasno w jeansach się porobiło :) A jesień długa, zima też i w ogrodzie nie wypocę. Dieta to tylko rozsądna. Bez szaleńczych zrywów. Moja znajoma od końca sierpnia schudła 8 kg, pod kontrolą dietetyczki. Fajnie teraz wygląda, chyba nawet za chudo... :whistle: Zdrowa, zbilansowana dieta i dużo wody.
Życzę pomyślnego zakończenia spraw remontowych. U mnie teraz tylko opaskę Panowie wykańczają wokół tarasu. To solidna ekipa, jesteśmy zadowoleni. A na wiosnę jesteśmy z nimi umówieni na kolejny etap, czyli położenie nawierzchni.Dlatego szczerze współczuję, że tak Ci się wlecze ten remont. Trzymam kciuki.Będzie dobrze, a z czasem zapomnisz o stresie. :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Paź 2014 11:52 #308432

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Czytam Agniesiu o Twoich kłopotach ,jak widać nie można niczego zrobić normalnie .Trzeba najpierw zszarpać ludziom nerwy.Na pocieszenie powiem Ci ,że robisz piękne zdjęcia ,a jak znam życie ,to będą jeszcze ładniejsze :hearts:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Paź 2014 12:49 #308436

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Nie chce mi się nawet komentować tych popaprańców. :hammer: Tyle zmarnowanego czasu,pieniędzy i nerwów. Jak się uda ,to wyciśnijcie z nich spore odszkodowanie.
Zdjęcia robisz cudne ,też zachwyciłam się różycą. :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Paź 2014 18:05 #308465

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór wszystkim :flower1:

Jezu, jak mnie głowa boli. Nie wiem, co jest grane, może zaczęły się standardowe trzydniówki.
Czy kogoś z Was też łupie?
Julek?

Spędziłam dziś dzień na porządkowaniu swojej szafy bez dna.
Czy znacie kogoś potrzebującego, komu potrzebna jest odzież, w dobrym stanie, damska?
Chętnie przekazałabym osobiście - pudło z rzeczami jest naprawdę duże.

Poza tym, byłam w plenerze szukając ciekawych kadrów na wtorkowe zajęcia.
Myślę, że mam zrobionych 5 dobrych zdjęć.

Poza tym, nie dzieje się nic... w ogrodzie nic nie zrobiłam, ale przeszłam się po południu, gdy wyszło słońce, z dużą przyjemnością obserwując kołyszące się trawy i wyraźnie złotawe otoczenie. Robi się coraz bardziej pusto, nic jednak na to nie poradzimy.

Ino, zobaczymy jak sprawa się potoczy. Problem w tym, że czas dobrej pogody się kończy, a tu jeszcze impregnacja czeka (której nie zrobili).
Ewuniu, kłopoty ma jakieś każdy, jakoś sobie poradzimy, póki jeszcze jako takie zdrowie dopisuje. Wiadomo, że nerwy nikomu nie są potrzebne, zwłaszcza, że to nie jedyne pole do stresu, jakie człowiek ma na co dzień. Damy radę.
Dziękuję Ci bardzo za miłe słowo pod adresem zdjęć!
Małgosiu, kije to moja ulubiona forma aktywności. Kłopot w tym, że teraz nie bardzo mam kiedy chodzić, bo szybko robi się ciemno. Ja tu po wsi sama po zmroku pomykać nie będę - do kijów wrócę wiosną, a teraz postaram się z nich korzystać w weekendy. Dieta żadna drastyczna, po prostu trzeba kilka obszarów ograniczyć i się pilnować. Wodę piję, ale zbyt mało...
Dzięki za słowa wsparcia! A Wam gratuluję solidnej ekipy...
Gosiu, nic się nie uspokoiło w pracy? Jak przeprowadzka biura?
Dario, proszę bardzo :)
Fitness - wiem, że nie każdy lubi, ale mnie ćwiczenia w grupie najbardziej mobilizują.
Spróbuj! Chyba, że możesz śmigać na kijach. Dla mnie robi się dzień krótki i nie mam kiedy...
Haniu, cieszę się, że podobają Ci się moje zdjęcia.
Warsztat jest mierny, bo aż wstyd, żebym po kilku latach dopiero zaczęła poznawać możliwości mojego aparatu.
Ale pracuję nad tym, także będzie lepiej, zresztą, już jest - ja też to widzę :)
Jeśli chodzi o dietę, nie krzycz. Nie wymyśliłam sobie niczego drastycznego, raczej zbilansowane jedzenie pozbawione pustych kalorii.
Wiem, że nie mogę teraz się zajechać. Dziś ciśnienie znowu mam okropne.
Firletko, bardzo dziękuję za odwiedziny i ciepły wpis. Bardzo lubię Cię czytać - masz coś niezwykle osobistego w sposobie wyrażania myśli. Człowiek czuje, że to, co piszesz, jest ułożone specjalnie dla niego - dziękuję.
Rwąca rzeka? Nie wiem, czy do takowej mogę porównać swoje usposobienie, ale faktem jest, że lubię aktywność, a nie znoszę bezczynności. To chyba się bierze z tego, że nie chciałabym, by czas przelatywał mi przez palce... Jesli swoim prądem mogę zasilić Twoją wewnętrzną elektrownię, jest mi szalenie miło :)
To porównanie do źródełek, ruczajów, rzeczek - coś pięknego!

I jeszcze zaległości:

Moniko, temat służby zdrowia pozostawmy - budzi zbyt wiele negatywnych emocji po obu stronach...
Limki i Vanilki pięknie ususzone, praktycznie juz pozbawione liści... Twoje wciąż żywotne? Nie przejmuj się, jak złapie przymrozek, zaczną im brązowieć kwiatostany...
Moni, dziękuję za pozytywny odbiór moich zdjęć! To tylko kolejne próby, wiodące mam nadzieję, do świadomego fotografowania. Codziennie robię jakiś postęp, odkrywam zależności i powiązania. To musi przynieść efekt. Fajnie, że już Ci się podoba!
Jak żyjesz po zajęciach w szkole? Ja miałam bardzo podobny program na początku: dużo prób rysunku, inwentaryzacje, mapy geodezyjne, a przy tym duża dawka o historii ogrodów. To jest bardzo ciekawe - jestem pewna, że jesteś bardzo zadowolona!
Wiesiu, bardzo dziękuję za słówko o anaphalisie! Czyli może się u mnie sprawdzić, bo gleba to mieszanka gliny i piasku.
Zobaczę, czy gdzieś na niego natrafię - pasowałby mi bardzo do jednej koncepcji.
Iwonko, instrukcji do zrobienia zdjęć z czarnym tłem nie było. Sami musieliśmy dojść do tego, jak za pomocą czasu ekspozycji, otworu przysłony etc, uzyskać taki efekt. Jest on ciekawy sam w sobie, muszę więc dla samej siebie dopracować technikę.
Zdziałałaś coś w ogrodzie przez weekend?
Julek, głowowo umieram... a Ty jak się czujesz?

Zostawiam kilka kolejnych prób fotograficznych; z ogrodu:







...i z pleneru:













...foty na zajęcia pokażę po wtorku :)
Ostatnio zmieniany: 26 Paź 2014 18:15 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Paź 2014 18:26 #308473

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Wróciłam dziś po pierwszym zjeździe na uczelni i wiesz co zrobiłam najpierw ;) ? Poleciałam w czeluściach FO szukać Twojego ostatniego wątku i opisów pierwszych Twoich zajęć :happy3:
Po których zajęciach mieliście zadane zrobienie projektu, rzutów i aksonometrii? Bo ja mam już :dazed: . Prób rysunku żadnych :pinch: ,inwentaryzacja owszem, już wczoraj, czuję się wrzucona na zbyt głęboką wodę :tongue2: . W dodatku prezentacje muszę przygotowywać używając programu graficznego, a nie znam żadnego :oops: , zresztą takie problemy będzie miało jeszcze kilka osób z grupy ;) , jestem przerażona krótko mówiąc :supr:
Aha, czy jednym z Twoich wykładowców nie jest profesor Rylke?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Paź 2014 18:26 #308474

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Aga - cudne światło na fotkach, piękne ujęcia, rozwijasz się fotograficznie w ekspresowym tempie :hug: Ty już świadomie fotografujesz - jak dla mnie szlifujesz tylko warsztat i uczysz się wykorzystywać różne możliwości i fotograficzne triki. Oczywiście nabywasz nowe umiejętności dzięki, którym bardziej świadomie i zgodnie z zamierzeniami będziesz uzyskiwać pożądane efekty ale to co najbardziej potrzebne już masz niejako naturalnie (wrażliwość na otaczające piękno) i to jest w tym wszystkim najważniejsze jak dla mnie. Ja jestem amator i laik ale mam to szczęście, że też umiem dostrzegać piękno otaczającego nas świata i szczerze, bez cukrowania powiem Ci, że Twoje zdjęcia podobają mi się bardziej niż niektórych fotografów nazwijmy to zawodowych. Fotografia to sztuka a nie nauka ścisła. Umiejętności techniczne swoją drogą ale najważniejsza jest wrażliwość! A Ty ją masz! I super bo dzięki temu dostarczasz nam niesamowitych wrażeń estetycznych.
Co do szkoły to jestem mega zadowolona. Słucham wykładów z niemal "otwartymi ustami". W sumie na razie nie mówią jakiś totalnie nowych rzeczy dla mnie bo sporo wcześniej czytałam ale to jest to co tygrysy lubią najbardziej :dance: i nawet po 11 godzinach zajęć chce mi się żyć!
pozdrawiam serdecznie!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Paź 2014 18:36 #308482

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
O, obie studentki do mnie napisaly! :)
Dziewczyny, pozdrawiam - ja niedługo kończę swoje studia :)

Marta, oczywiście, że po pierwszych zajęciach miałam mega trudne zadanie: rzuty, przekroje, aksonometrie.
Wszystko odręcznie, a rysunku nikt mnie nie uczył.
Tak, prof. Rylke to szef naszej katedry - miałam z nim jedne zajęcia :)
Ciebie raczej też nie zaszczyci więcej ;-) Tak dla własnego zainteresowania, poszukaj sobie informacji na jego temat w sieci... będziesz... co najmniej zaskoczona :D
Moni, super, że i Ty jesteś zadowolona z zajęć!
Taka dawka ogrodowej wiedzy to niezwykle pouczająca lekcja. Ja także czerpałam z nich garściami, zresztą, czynię to cały czas.
Moi wykładowcy to także górna półka tej branży - jest się od kogo uczyć, ale uprzedzam, oni nie dzielą się wiedzą bezgranicznie... Nie chcą konkurencji, mówiąc wprost. Ja jednak rozwijam się dla samej siebie.
Oj, ależ mi się miło zrobiło czytając Twój komentarz o zdjęciach. Tak, nam obu z pewnością wrażliwości na piękno otaczającego świata nie brakuje (przepraszam za nieskromność :(), a to na pewno pozwala robić lepsze zdjęcia, szukać ciekawszych ujęć. Technika jest jednak ważna, trzeba poznać podstawy by aparat nie przeszkadzał, a był narzędziem do uchwycenia właściwej chwili. Bardzo mi się podoba fakt, że potrafię już sama szukać dobrych rozwiązań na ciekawe zdjęcie.
Może kiedyś będę robić fotografie :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Paź 2014 19:08 #308504

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Profesor towarzyszył nam przez dwa dni bez przerwy, mówisz, że to by było na tyle :happy3: ? Zaintrygowałaś mnie ;) , pogrzebię zaraz w sieci :happy4:

Pocieszyłaś mnie, że miałaś taki sam trudny początek :kiss3: , może i ja jakoś dam radę :silly:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Paź 2014 19:18 #308514

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Agunia....ja tak liczyłam,że zobaczę nowy tarasik....a tu jakieś problemy z tego wyszły tak.... :jeez: Kurczaki no.... :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Paź 2014 19:40 #308517

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dobry wieczór Aguś
Bardzo Ci współczuję bólu głowisi, delikatnie przytulam. Tylko czy to migrena, czy raczej stres, nerwy :huh: ? Oby szybko przeszło, i ból i kłopoty :hug:
Poszukiwanie własnej metody na określony efekt na fotografiach to i moim zdaniem najlepsza droga. Pamiętam jak kiedyś przeszukiwałam fora i strony fotograficzne żeby znaleźć "przepis" na efekt pasteli na zdjęciu. Ilu fotografów tyle metod, każdy podawał jakiś sposób, ale to nie do końca było to.
Powtórzę za Moni - fotografujesz świadomie, bardzo wrażliwie, widzisz detale, reszta to praktyka. Z ogromną przyjemnością oglądam Twoje piękne ujęcia.
W sobotę posadziłam tylko 15 traw, maż skosił trawę, miałam w planach jeszcze wycięcie liści host, ale zmarzłam i zrezygnowałam. Jeszcze będzie okazja, więc nic na siłę.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Paź 2014 22:11 #308590

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- witam wieczorową porą, niestety u schyłku weekendu. Minął stanowczo zbyt szybko!

Nerwów z wykonawcą nie zazdroszczę- oj, jak ja Cię dobrze rozumiem.. Nasza budowa to wielka walka chwilami była.. Jakiś czas temu P optymistycznie stwierdził, że coraz mniej prac zostało wykończeniowych, czyli coraz mniej do sp...
Oby perypetie tarasowe szybko znalazły dobry finał.. Z P jesteście w kontakcie, tyle wiem.

Pozdrawiam, życząc miłego tygodnia w pracy- oby chociaż tam wszystko szło jak z płatka :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 27 Paź 2014 08:35 #308620

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Warszawy dziś praktycznie nie widać - mleko się rozlało i kipi.
Samoloty jednak startują - słyszałam nad głową huk mimo, że nic nie widziałam.

O tak jest - zdjęcie z komórki (w czasie jazdy :funnyface: ) nie oddaje klimatu:



Moniko, dzięki za dobre słowo i wzajemnie, życzę Ci dobrego tygodnia.
Zobaczymy, czy w naszej sprawie coś uda się wywalczyć, ale próbować należy, a na pewno nie popuszczać popaprańcom i partaczom.
Iwonko, oj, z moim samopoczuciem ostatnio naprawdę kiepsko; nie będę jednak rozwijac tematu, bo z natury nie jestem malkontentem. Trzeba się za siebie wziąć, ot co.
Bardzo dziękuję za każde dobre słowo - to dla mnie ważne.
Jak wiesz, z fotografią zmagam się od dłuższego czasu i dopiero teraz, gdy wpadłam w ręce prawdziwego profesjonalisty z pasją, czuję, że mogę stawiać kolejne kroki. Wrażliwości z pewnością mi nie brakuje, a umiejętności - okazuje się, że tego można się nauczyć. Efekt pasteli czasami wychodzi sam, przy dobrym oświetleniu i odpowiednim tle, jednak fajnie jest potrafić wyczarować go samemu. Twoje zdjęcia potwierdzają tylko, jak mocno rozwinęłaś się w tym obszarze!
Dorotka, zdjęcia pewnie będą, jak już wszystko skończymy, doprowadzimy do pożądanego efektu.
Marta, google grafika najlepiej :)
Dasz radę!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 27 Paź 2014 10:52 #308665

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Już sobie trochę pooglądałam :wink4:
Przy okazji przeszukiwania sieci trafiłam na pozycję "Rysunek odręczny dla architektów krajobrazu", której jednym z autorów jest prof. Rylke, od razu kupiłam :happy3: , może zdążę coś przeczytać, zanim zacznę rysować :silly:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 27 Paź 2014 10:55 #308666

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Marta, mam tę książkę - jest bardzo przydatna, zapewniam, że się przyda.
Kontrowersyjny i prowokujący, prawda? :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 27 Paź 2014 11:02 #308668

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Aguniu witaj !!
Mamy jeszcze ładny jesienny dzioneczek, i ciut cieplej ;)
Róże jeszcze się pięknie prezentują i oby tak było jak najdłużej :)
Pozdrawiam cieplutko :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.487 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum