TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 20:46 #309236

  • PanM
  • PanM's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 138
  • Otrzymane dziękuję: 25
Jest też coś takiego LINK, ale to bezprzewodowe i na baterie więc ja bym sobie nie założył.

Ewentualnie coś takiego z SMS - LINK

Mam nadzieję, że wybaczycie temat mało ogrodowy...
Ostatnio zmieniany: 29 Paź 2014 20:58 przez PanM.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 21:18 #309246

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
No Aga ! Czapki z głów ! Jestem ukontentowana - piękne ! I te prywatne i te kursowe :woohoo:

EDIT: jarzębinka, szyszunia i tory mi dzisiaj spać nie dadzą - ot co ! :hug:
Ostatnio zmieniany: 29 Paź 2014 21:36 przez moni.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 29 Paź 2014 22:27 #309297

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
I mnie najbardziej podobają się tory. Rewelacja
Jak pisałam zazdroszczę Ci sił. Niesamowicie aktywna jesteś.
Ja jestem wyczerpana. W pracy nadal kocioł. Meble biurowe już zamówione, jutro jadę wymierzać kuchenne.
No i muszę na piątek podać ile pudeł potrzebuję do przeprowadzki i co oprócz dokumentów bedzie przewożone.
Teraz siedzę jeszcze i wybieram filiżanki. Koszmar, nie lubię kupować przez internet, a u mnie nie ma za dużego wyboru.
Najgorsze, że jutro bedzie ogłoszona pierwsza częśc wyroku, kogo zwalniają z pracy. Przeżywam to strasznie, bo byłam ze wszystkimi bardzo związana. Pracuję tu 11 lat.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 30 Paź 2014 20:31 #309470

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór wszystkim!

Przeczytałam od deski do deski Wasze wpisy, odpowiedziałam w myślach (działa? ;-)), ale jakaś rozedrgana dziś jestem i nie bardzo znajduję słowa na indywidualne odpowiedzi w tradycyjnej formie - wybaczycie? :)

Dzień w pracy intensywny, ale jutro mam wolne, więc jakoś dociągnęłam do końca.
Pogoda wciąż sprzyja - słonecznie, chłodno-rześko, ale jakoś tak optymistycznie. Jak dla mnie, może tak trwać do marca :)

Nie mam wciąż czasu na ogród, ale za to dostałam jakiejś przedświątecznej palmy. Szukam, wkładam do koszyka, cmokam, myślę, coś już kupiłam :)

Słuchaliśmy dziś nowej płyty zespołu 13sta w samo południe - laureata XFactor. Świetna, bardzo dynamiczna, z rewelacyjną chrypką wokalu, a Krótki (harmonijka) daje tam czadu nieprzytomnie! Polecam :)

W radio w drodze z pracy mnie zadławiło w gardle, przy dynamicznej części Stairway to Heaven. Nie żebym dopiero odkryła ten utwór, o nie, ale wyjątkowo mnie kręci i chciałam się tym z Wami podzielić.

Wstawiam zakwas jutro wieczorem. Mam koszyki do wyrastania chleba.

Rozpalam w kominku.

Mam nowe książki ogrodowe.

Czas jesieni i zimy może jeszcze być przyjemny!

Miłego wieczoru :) i posyłam Wam energię, bo ją mam :)

PS. Wykonawca od tarasu dostanie jutro formalne, prawne, wezwanie do zakończenia prac i usunięcia całej listy usterek.
Jeśli nie przystąpi, wkracza rzeczoznawca, a potem... spotkamy się w sądzie.
Ostatnio zmieniany: 30 Paź 2014 20:33 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 30 Paź 2014 21:29 #309493

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
...i jeszcze, bo dawno nie było obrazków...

Chyba otworzę cykl: PanM fotografuje:





:)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Paź 2014 00:04 #309531

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- pozwól, że pierwsze słowa skieruję do Pana M.. Zdjęcie świec mnie urzekło- nastrojowe!

Agnieszko- zmartwiłam się czytając o Twoim dzisiejszym rozedrganiu.. Kochana- limit stresów i drgań serca i duszy to na forum wyrabiam ja :jeez: Ty sobie odpocznij.. :hug:

Miło by było, gdyby wykonawca tarasu zareagował na pismo wzywające do poprawek- trochę kłopotów by Wam uciekło!
Fajnie, że jutro masz wolny dzień. Nie ma to jak krótszy tydzień pracy :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Paź 2014 13:37 #309633

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Dzień dobry (pochmurne nieco) Aga
po pierwsze skomplementować chcę zdjęcia PanaM, tylko mam takie pytanie - gdzie się podziały knoty od świec? ;)
A po kolejne - Twoje ujęcia również, zwłaszcza tory bardzo mi się podobają. Aga stawiasz coraz wyżej poprzeczkę ;) od dwóch dni "męczę" czarne tło i nic....nie wychodzi tak jak powinno. A ja nie lubię jak nie wychodzi :mad2:
Jak dziś nastrój? jak Ci mija wolny dzień? Minęły wczorajsze rozedrgania? Też od kilku dni czuję nieuzasadniony niepokój, nie potrafię się skupić, wieczorem padam dosłownie na pysk, nic tylko bym spała.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Paź 2014 15:51 #309648

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Aga,zdjęcia oszronionych roślin super,chociaż niekoniecznie tęsknie za takimi widokami. Chyba że tylko na zdjęciach. :) Ze zdjęć poza ogrodowych najbardziej na mnie robi wrażenie to z furtką. W tle brązowy ,prawie jednobarwny ogród i czerwona ,prawie bijąca po oczach furtka. Fantastyczne !!!
Współczuję kłopotów z tarasem. Ciekawe jak f zareagują na pismo.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Paź 2014 18:06 #309667

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dobry wieczór wszystkim,

oj, ciężki dzień za nami, ale już w domu, a cmentarze w promieniu 100km odwiedzone, znicze zapalone.
Na jutro zostanie nam pobliski cmentarz w Podkowie Leśnej, na którym leżą moi dziadkowie. Cmentarz jest swego rodzaju ewenementem - nawet 1.11 jest tam cicho, refleksyjnie, dyskretnie. Jest też przepięknie, ponieważ cmentarz usytuowany jest w lesie... lubię moment, kiedy o godz. 16:00 rozpoczyna się tam msza, zapada zmrok, migoczą światełka świec, pachnie parafiną i lasem. Co ciekawe, tam nawet nie ma typowego handlu - ot, dwa-trzy stoliki ze zniczami, to wszystko. Większość osób przychodzi tam na piechotę, a jeśli autem, to nie ma kłopotu z zaparkowaniem. Życzyłabym sobie więcej takich miejsc, gdzie zmarli mają naprawdę święty spokój.

Jak spędziliście dzień? Cieszę się ogromnie, że jutrzejsze korki już nas nie dotyczą.

Uważajcie na drogach!

Ino, jak zwykle miło czytać Twój serdeczny komentarz - dziękuję bardzo za uznanie pod adresem zdjęć. Oszronione widoki lubię nie tylko przez okno - gdy jest niemal bezwietrznie, wstaje słońce, jest cicho - ten moment jest magiczny, wart uwiecznienia na zdjęciach.
Zdjęcie z furtką też mi się podoba - wypatrzyłam ją przypadkiem. To furtka do lasu, z wydzielonym miejscem na wiele krzaków borówki amerykańskiej, która o tej porze wprost płonie.
Tarasy - ech, zobaczymy co będzie dalej. Jestem - poza wkurzeniem na spartaczoną robotę i pełną arogancję właściciela - bardzo rozczarowana tym, że nawet wejścia nie mogę udekorować... dla ewentualnego rzeczoznawcy powierzchnia musi być 'czysta'.
Dzięki!
Januszu, pamiętamy, by pamiętać... fajnie, że zawitałeś do Torunia. Pogoda sprzyja, prawda?
Dziękuję za miłe słowo pod adresem zdjęć!
Iwonko, dzień dobry... My część dnia mieliśmy w słońcu, w ogóle aura dość sympatyczna na odwiedzanie grobów bliskich.
Knoty od świec są, tylko schowały się w wypalonych zakamarkach :)
Tory - to miejsce znajduje się przy przystanku WKD w Otrębusach. Przy zachodzącym słońcu całość ciekawie się prezentowała - cieszę się, że się podoba!
Czarne tło - i Ty się za nie wzięłaś? Czy mogę udzielić wskazówek? Powiedz, jak do tego ujęcia podchodzisz, co ustawiasz.
Nastrój mam dziś nieco lepszy, rozedrganie trochę się wyciszyło. Też było nieuzasadnione, ale jestem w trakcie poszukiwania przyczyn - może niedługo coś wyjdzie. Niepokój może mieć różne podłoże... postaraj się wypoczywać, wyciszyć.
Moniko, miło mi bardzo, że próby PanaM przypadły Ci do gustu! Mnie też się te ujęcia podobają.
Kochana, stresy póki co nie chcą nas omijać. Ja już zaczęłam kawę bezkofeinową pić, żeby nie dodawać sobie kolejnych powodów do trzęsących się dłoni.
Jakoś to będzie, kiedyś się u nas uspokoi...
Pracowali dziś?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Paź 2014 18:08 #309668

  • PanM
  • PanM's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 138
  • Otrzymane dziękuję: 25
Zupełnie nie wiem czemu Aga wrzuciła te moje foty... bawiłem się przysłoną bez celu, chyba chce uwypuklić swój talent ;)

Wykonawca nie zareaguje na pismo, poziom jego bezczelności jest zbyt wysoki aby się zdobył na normalne odruchy. Czeka nas pewnie batalia o swoje...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Paź 2014 20:17 #309686

  • beata68
  • beata68's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 139
  • Otrzymane dziękuję: 24
A ja wiem dlaczego wstawiła-chciała się pochwalić jaki skarb ma w domu. Świece super, jakoś tak od razu ciepło i domowo się robi, jak się na to zdjęcie patrzy.
Aga mnie też tory jakoś chwyciły za serce, oczyma wyobraźni zobaczyłam tam jeszcze faceta, który idąc po nich szuka swojego przystanku.
My na groby jedziemy jutro, mamy do zaliczenia Ząbki, Pyry, Nową Wolę, Piaseczno i Konstancin. Lubię to święto, jakoś czas leci mi wtedy wolniej i dla mnie to taki powrót do przeszłości.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 31 Paź 2014 20:18 #309687

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
A ja życzę sobie aby było więcej miejsc gdzie żywi maja naprawdę święty spokój............ :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 01 Lis 2014 14:37 #309768

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

U nas ma już miejsce relaks - groby bliskich odwiedzone, dobre wspomnienie pozostawione, ogień zapalony...
Miło, że aura taka spokojna, jest dość ciepło - można bez pośpiechu zatrzymać się, pomyśleć.

PanieM, zamieściłam, bo zdjęcia mi się zwyczajnie bardzo podobają!
PS. Zrobisz mi herbaty z dużą ilością soku malinowego? ;-)
Ino, z pewnością i nam tego świętego spokoju nieraz potrzeba...
Beti, facet na torach przydałby się - czynnik ludzki na zdjęciu ma wyjątkowe przecież znaczenie... a jak to byłby jeszcze kominiarz... (takie luźne wyobrażenie).
Odwiedziliście już groby bliskich? Nie byłam nigdy na cmentarzu w Konstancinie - czy podobnie jak w Podkowie L. położony jest w lesie?
PS. No jasne, że mam skarb, ale to już pozostawię sama dla siebie, bez chwalenia się - jeszcze ktoś łyżką podbierze ;-)

W ogrodzie dziś stosowna cisza:

















































































Ostatnio zmieniany: 01 Lis 2014 14:53 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 01 Lis 2014 17:05 #309798

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Piękny dziś dzień- aura wyjątkowo sprzyjała zatrzymaniu się na chwilę w zadumie.
Jak opisujesz cmentarz w Podkowie, to podobnie odbieram cmentarz w Gąbinie, stronach,z których pochodzą Dziadkowie ze strony Mamy. Mały cmentarz, w dolince, z pięknym starodrzewem, pełen ciszy. Bardzo lubię tam jeździć- są stare groby sprzed ponad wieku- betonowe, omszałe. Moim ulubionym tam grobem jest ten, należący do mojej Prababci. To cmentarz pełen wspomnień- grób kuzyna, który zmarł na froncie I wojny światowej..

Lubię to święto- odwiedza się bliskich z wiązanką, światełkiem- można postać i pomyśleć. Zazwyczaj jedzie się też z miotłami, grabkami.. a to dzień "odwiedzin", wspomnień..

Pozdrawiam melancholijnie :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Aguniada

Ogród Aguniady cz. 2 01 Lis 2014 19:32 #309823

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, Gąbin to gdzieś na północ?
Kojarzę nazwę tej miejscowości, ale nie potrafię usytuować jej na mapie.
Tak, takie cmentarze z duszą odwiedza się chyba najchętniej - wszyscy przecież chcemy w zadumie zatrzymać się nad grobem najbliższych, bez tego całego zgiełku... w tym roku można było sobie rozłożyć odwiedziny, więc może i dziś jest nieco luźniej, nie wiem.
W Podkowie są groby powstańców, którymi opiekują się harcerze... tacy młodzi ludzie, tak gwałtownie i heroicznie odeszli...
Ja również pozdrawiam, także z nutą melancholii...

PS. Oglądaliśmy dziś koncert Lee Ritenour (gitarzysta jazzowy, ten z lokami z poniższego linku), ze swoimi muzykami sesyjnymi...
Uczta dla ucha - jakże oni komunikowali się ze sobą za pomocą instrumentów... pełna synergia.
Tu próbka: Morning Glory
Wysłuchajcie do końca, please. Niestety przy odbiorze z komputera nie usłyszy się tego bogactwa instrumentów... Powiem tylko, że przy dynamiczniejszych kawałkach, gdzie bass, perkusja czy kontrabas grają główną rolę, można odlecieć w kosmos.
Są genialni!
No dobra, to dla kontrastu Night Rhythms lub Water to Drink- również polecam odsłuchanie do końca.
Ostatnio zmieniany: 01 Lis 2014 19:50 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Lis 2014 19:34 #309976

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Bry wieczór!

Piękna pogodowo, a zarazem pracowita za nami niedziela.
Woda z systemu nawadniania wydmuchana, meble schowane, węże pochowane, trochę bylin ściętych, kilka roślin i cebulowych wkopanych, odpady organiczne z ogrodu w workach, garaż uprzątnięty.
Zdjęcia panoramowane na kurs uchwycone.
Zakupy butowo-kurtkowe na zimę zrobione.
Na koniec szybkie jedzenie wciągnięte.

Ślicznie dziś było, zupełnie jak nie w listopadzie... szkoda, że jak zwykle weekend minął zbyt szybko...

Udanego wieczoru i dobrego nowego tygodnia Wam życzę!

W ogrodzie, ale najpierw zapraszam na racuszki z jabłkami, z borówkową konfiturą:













































Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Lis 2014 19:46 #309980

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gąbin znajduje się z okolicach Płocka. Z tej miejscowości pochodzą Dziadkowie ze strony Mamy. Dawniej te okolice były znane z, najwyższej na świecie w tamtym czasie, wieży radiowej. Pamiętam, jako dziecko zawsze wiedziałam, że już dojeżdzamy, jak tylko zaczynałam widzieć wieżę. Niestety zawaliła się z powodu błędów w trakcie konserwacji.

W Podkowie byłam kilka razy w życiu.. za to pamiętam, jak Tata co roku odwiedzał ze zniczem groby powstańców w Pęcicach. Powinnam tam jechać, dla podtrzymania tradycji!

Dzięki za próbkę muzyki, odsłucham z przyjemnością.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Lis 2014 19:49 #309983

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Konar porośnięty mchem (?) bardzo mi się podoba :) Ciekawe, falujące linie i kontrastujące barwy!
Gratuluję pracowitego dnia, ja jednak poleniuchowałam... ale też mam na ten tydzień ambitne plany: pogoda ma sprzyjać!
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.449 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum