TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 27 Lis 2014 16:44 #316756

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Aguś wcale nie muszę się ubierać ciepło bo znowu śliczne słoneczko było dzisiaj i nawet w cieniu nie było tak źle. Wiem bo wyskoczyłam do piwnicy po kartofle ale oczywiście zahaczyłam o ogródek i na-zgrabiałam z różanych rabat cały wielki kosz liści, mchu i zeschłych jednorocznych.
Jutro mam 'wolne' więc hulaj dusza po ogrodzie :dance:

Też mam otworzony wątek, władze odgórnie przywołują do porządku :club2: ale jeszcze nic tam nie napisałam :drool:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 27 Lis 2014 17:38 #316765

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
ja zakupiłam silikonową matę w zeszłym roku a wcześniej też blacik zwykły, żadne stolnice drewniane :rotfl1:
ciekawa jestem bardzo poczynań z masą solną :woohoo: kiedyś się tym interesowałam ale równocześnie bawiłam się decoupage i koralikami i sutaszem i uznałam, że wystarczy.
A co do dekoracji świątecznych to coś tam dekoruję ale bez szału - podoba mi się przepych świątecznych kolorowych, błyszczących dekoracji ..u kogoś..u siebie wolę skromniej i spokojniej, często w 1-2 kolorach. W tym roku miałam ochotę zrobić wszystkie dekoracje drewniane ale chyba nie zdążę - nie mogę się jakoś zebrać a trochę pracy i bałaganu to jednak kosztuje. Kilka takich już mam z zeszłego roku i chyba to będzie musiało wystarczyć.... o coś jak poniżej (usuń potem):

20140106-untitled-017.jpg


20140106-untitled-010.jpg


20141127-untitled-029.jpg


20141127-untitled-028.jpg



A propos - Agusia - czy Ty zakupiłaś może jakieś akcesoria fotograficzne typu lampy (jeśli o tym pisałaś a nie doczytałam to przepraszam bardzo) ? Cholerka przydałyby się ale jak patrzę na ceny lamp fotograficznych, samowyzwalaczy, softboxów, blend, teł fotograficznych to mnie rozpacz ogarnia (no wiem można sobie jakoś radzić amatorsko i tak sobie działam na razie ale bez lamp z odpowiednim światłem (temperatura barwowa) raczej ciężko...
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek, sierika

Ogród Aguniady cz. 2 27 Lis 2014 17:46 #316767

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Z ozdób świątecznych planuję wyłącznie koty :) A w towarzystwie całego stada choinka raczej się nie utrzyma...
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 27 Lis 2014 18:25 #316772

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ewcia, bardzo mnie rozbawiłaś tymi kotami w roli świątecznych ozdób :devil1:
Jednak przy tej ilości inwentarza, im mniej bombek, tym mniej sprzątania z podłogi ;-)
Moni, ozdoby przepiękne i bardzo, bardzo subtelne! Podoba mi się charakter tego rodzaju dekoracji.
Masz wiele talentów, moja droga!
Ja manualnie jestem średnio rozwinięta, ale może to kwestia wprawy? Wyobraźnia przecież jest.
Życzę przypływu weny.
Jeżeli chodzi o akcesoria fotograficzne, to póki co, kupiłam trzy zajmujące książki, no i kontynuuję kurs aż do końca marca :)
Przede mną trzy plenery: miejski, nocny i wiosną trzydniowy wyjazd na Podlasie.
Pod koniec tej edycji, w grudniu, będę chciała skompletować listę rzeczy, które zamierzam kupić. Nic na wariata, moim zdaniem :)
Majutek, masz chody tu i tam! Nie dość, że ciepełko dopisuje, to jeszcze z babcinych obowiązków Cię zwolnili - świat należy do Ciebie, przynajmniej jutro! ;-)
Super, że podwoje otwarte ponownie - jednak władza rządzi mądrze i roztropnie! :D
Gorzato, stolnicę pamiętam z rodzinnego domu... własny makaron, kopytka - ech, to były czasy!
Do tej pory blat mi wystarczał, ale ja łasa na kuchenne gadżety jestem, to mam :)
Agusia, to właściwa decyzja z tym powrotem na łono fo, we właściwym wątku :) To również pokazuje, że w okresie okołoświątecznym, mamy zapewnioną wolność słowa :) Nie mogę się doczekać obejrzenia Twoich dekoracji... ja już jestem całkowicie wkręcona w tę atmosferę ;-)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 27 Lis 2014 19:07 #316787

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Ja przy nowym inwentarzu zaopatrzyłam się w słomiane ozdoby i miałam spokój z wywróconą choinką czy też z kradzieżą ozdób z choinki przez Szarego. Robił to nagminnie rok temu a w tym roku już go nie będzie, ani Edula :placze:
Coraz bardziej mi brakuje mruczadła na kolanach :cry3:

Z obowiązków mnie nikt nie zwolnił, po prostu zostawiłam ją z drzemiącym dziadkiem :tongue2: a dziadek już bez gipsu ale ciągle kuśtyka pod kulami :teach:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Lis 2014 08:01 #316911

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Halo! Dzień dobry! Wstajemy i ostro fedrujemy, a po 16ej... weekend!
Wszak dziś piątek, piąteczek, piątunio! :dance:

Pogoda w Warszawie dziś mroźna (-6st), ale niebo leciusieńko zmienia kolor na coś na kształt zgaszonego błękitu... może jeszcze będzie słońce!

Życzę Wam szybkiego dnia w pracy, a tym co leniuchują, może spaceru w mroźnych, ale słonecznych okolicznościach przyrody!

Majutek, dziadek na pewno we wnuczce zakochany, więc mimo, że jeszcze nie do końca w formie, to na pewno szczęśliwy, że dziecięciu dotrzyma towarzystwa :) Jestem ciekawa, czy ja kiedyś będę miała wnuczkę :) Bardzo bym chciała taką dziewunię :)
Jeśli chodzi o zwierzęcych przyjaciół, to ja Cię rozumiem w pełni... nie wyobrażam sobie takiej straty...
Ostatnio zmieniany: 28 Lis 2014 08:02 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Lis 2014 08:12 #316913

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
A u nas, wbrew prognozom, nadal na plusie - i dobrze!
Fedrujemy :P do 13.30 a potem... prawie weekend... jeszcze tylko ugościć fryzjerkę, która przyjdzie pogonić tego borsuka/skunksa :silly: z mojej głowy - i luuuuz! B)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Lis 2014 08:15 #316915

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ty to masz dobrze!
Ja do swojej fryzjerki muszę dojechać, a Ty... Ustawiłaś się! :P

Wciąż na plusie? A bura szmata na niebie jest?
Bo ja już wolę minus i słoneczko :P
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Lis 2014 08:23 #316916

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
A u mnie dwa w jednym :( I mróz i bura szmata.
Ale jest nadzieja na dobre samopoczucie - piątek, w pracy powinno dziś być spokojnie, może nawet leniwie ;)
Pozazdrościłam Ci wiankowania i na jutro umówiłam się z synkiem na działanie w kierunku ozdób choinkowych. JA dodatkowo planuję jakiś wieniec adwentowy skręcić.
Miłego dnia :hug:

Fryzjer... ja umówiłam się dopiero na 15-go :(
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Ostatnio zmieniany: 28 Lis 2014 08:25 przez dodad.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Lis 2014 08:29 #316919

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Doberek :bye: !
W Posen bura szmata i 0 stopni, ale coś się w pogodzie zmienia, bo łeb mnie w nocy zaczął nap…lać, tzn. migrenę mam. Dobrze chociaż, że do roboty nie muszę gnać (tak na marginesie - do końca roku wszystkie piątki mam wolne :whistle: …).
Aguś, dzieła rąk własnych mogę zaprezentować, ale uwierz - nie ma się czym chwalić, poza tym jeszcze nie pomalowałam. Poza tym u Ciebie w wątku nie będę wstawiać, a u siebie boję się pokazać (podobnie jak na działce, ale to odrębna historia :jeez: ….).
Pracującym życzę szybkiego dnia i oby do wieczora, a wtedy hulaj dusza :drink1: !
Ostatnio zmieniany: 28 Lis 2014 08:31 przez asia2.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Lis 2014 08:29 #316920

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
A u mnie dziś pogoda cudowna .Czyściutkie niebo i słonko od rana .Tylko lekki mrozek ,szczypie w nos :) Jeśli chodzi o świąteczne ozdoby ,to promuję takie ,jak Ewa :rotfl1: .Przyjemnego wypoczynku
Agniesiu :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Lis 2014 08:29 #316921

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorocia, wczoraj widziałam bardzo fajny wieniec w kwiaciarni: cały bok był obłożony stojącą korą, po całości związany sznurkiem jutowym, a w środku były cztery kule z mchu, w które włożone były białe świece. Cudne, za... 160zł!
Ja też pójdę do fryzjera, bo nie chcę być skunksem! :D
Ewuniu, kocie dekoracje choinkowe to też jest jakieś wyjście z sytuacji :D
Pogoda dziś fajna, a w Warszawa już rozświetlona słońcem!
Asieńko, możesz spokojnie w moim wątku wstawić swoje dekoracje... pamiętam te z ubiegłych lat - były piękne i inspirujące. Nie kryguj się!
Wszystkie piątki wolne do końca roku?!? O żesz! Zazdroszczę.
Ja mogłabym w zamian mieć piątkowe home office.
Może wynegocjuję od nowego roku? ;-)


To szybkiego piąteczku i spotykamy się wieczorem przy le!
Ostatnio zmieniany: 28 Lis 2014 08:36 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Lis 2014 08:34 #316923

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2555
O nie, tyle kasy, chybaby mi ręka uschła przy płaceniu :rotfl1:
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Lis 2014 08:38 #316926

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Prawda? Gruuuba przesada za parę gałęzi i mchu z lasu :D
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Lis 2014 08:38 #316927

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
dodad wrote:
O nie, tyle kasy, chybaby mi ręka uschła przy płaceniu :rotfl1:

A ile roślinek do ogrodu można by mieć za to :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Lis 2014 08:38 #316928

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dokładnie, Wiesiu! :happy4:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Lis 2014 08:39 #316929

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Należy więc pleść osobiście :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 28 Lis 2014 08:43 #316930

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Tak też uczynię! :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.417 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum