TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 08:46 #294391

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
Witam Aga w ten zimny, mokry dzionek :jeez: temperatura za oknem ledwo co przekracza 10*C a do tego wiatr ......nie lubię tak okropnej pogody :(
Pytam gdzie się podziało wczorajsze słoneczko, no gdzie :screem:

Zdjęcia mimo, że skąpane pięknie się prezentują :hearts:
U mnie ognik też szaleję, obrodził w sporą ilość pożywienia dla sąsiadów z pobliskiego lasu, tylko czy zechcą przylecieć i skosztować ;)

Taras ach już nie mogę się doczekać jak zaczniesz Nam relacjonować postępy prac (bo chyba będziesz Nam na bieżąco pokazywać kolejne etapy prawda :wink4: )
Cudnie się zapowiada (musiałam googlnąć sobie o jakich materiałach mowa ) i jestem w szoku :woohoo: to będzie naprawdę piękna sprawa, a znając Ciebie dopniesz wszystko na ostatni guzik a akcentami roślinnymi i drobnymi dodatkami dopełnisz całość i wyjdzie cudowne miejsce do relaksiku :drool: :drool: :drool: już się ślinię na samą myśl a co dopiero jak zaczniecie działać :supr:

ściskam ciepło mimo tego paskudnego widoku za oknem :kiss3:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 13:21 #294456

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!
Widzę, że forum dzisiaj śpi... w taką pogodę to usprawiedliwione!
Przyznam, że sama chętnie przyłożyłabym głowę do poduszki... jest paskudnie, zimno i cały czas mży!
Ech, a mówiłam, że upały dobre są... ;-)

Bożenko, okropny dziś dzień... mam ochotę rozpalić w kominku - nie znoszę takiej przygnębiającej aury.
Nic się człowiekowi nie chce, energia uleciała, nastrój oklapł... Chcę powrotu lata :cry3:
Dzięki za budujące słowa tarasowe! Jeśli tylko wykonawcy nie zawiodą, myślę, że będzie ładnie... póki co, handlowiec przyprawia mnie o permanentny nerw - jak można tak rzucać słowa na wiatr! Jeśli realizacja dojdzie do skutku, to oczywiście pokażę relację :)
Januszu, pomysł na taras jest - pracowaliśmy nad nim przez ostatnie tygodnie. Co do doboru materiałów, jestem pewna, że efekt będzie taki, jak sobie wymarzyliśmy. Żeby jeszcze wszystkie okoliczności dopisały... na razie, mam niepewność, ale może niesłusznie.
Dzięki za wsparcie!
Kasiu, zawsze, ale czy jesteś pewna, że u mnie Ci będzie lepiej? :)
Chociaż, jak sobie pomyślę, ile byśmy planów skrzętnie omawianych przy czerwonym chilijskim, wprowadziły w życie... Przyjeżdżaj!
Moniko, pogoda mnie dzisiaj dobiła. Czy nie może nam bardziej sprzyjać, jeszcze przez parę tygodni porozpieszczać?
Nie jestem w ogóle gotowa na tak niskie temperatury i przygnębiający nastrój, jaki niesie za sobą zachmurzone niebo. Ta bura szmata jest wykańczająca.
Nie muszę Ci pisać, że wena do czegokolwiek leży i czeka na lepsze czasy... a jeszcze wczoraj miałam ochotę na dalszą przebudowę rabaty!
Może accuweather podniesie nadzieję - muszę tam zajrzeć.
Co do tegorocznych planów i zmian, to trudno mi powiedzieć, czy to studia mnie zainspirowały... przyznam, że chyba niekoniecznie. Prędzej to mój niespokojny duch ogrodniczy, dążący do udoskonalenia zakątków, które nie są najszczęśliwsze w wykonaniu i obecnym efekcie.
Zapewne na chwilę - jeśli uda się zrealizować zamierzenia - przyniesie to ukojenie, a może i nawet sezon spokoju, odpoczynku, leżakowania... może :)
Jest jednak tyle miejsc, które chciałąbym, by wyglądały lepiej. Jakoś widzę do emerytury przynajmniej dość zajęty dla siebie czas :)
Adoptować Cię? Zawsze! Ale rozumiem, że w komplecie? :D
Ewo, u nas dzisiaj pada od rana... może raczej mży, ale nie zmienia to faktu, że pogoda jest pod psem.
W piątek, gdy się widziałyśmy, było przepięknie! Dlaczego nie może tak być dalej? :(

W ogrodzie smutno... i zobaczcie, ile już brzozowych liści na trawniku...















Ostatnio zmieniany: 26 Sie 2014 13:22 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 13:51 #294458

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Rano było naprawdę zimno, tylko 2 stopnie :( Na szczęście zrobiło się całkiem ciepło i słonecznie, czekam aż dziecko wróci do domu.
Remont trwa, wszędzie fruwa styropian, ale z każdym dniem bliżej do końca :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 13:52 #294459

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Cześć Aga, nastrój mam podobny. Prawie zasnęłam przed kompem... dzięki za zdjęcia, które z przyjemnością obejrzałam :) . Trochę rozbudził mnie też telefon do szkółki, okazało się, że maja trawę, której szukam :dance:
W sobotę wybieram się na działkę na wieś m. in. z zakupami od Szmita.
Rany, przecież to powinno być jeszcze lato :unsure:

:bye:

Ewa, niemożliwe, 2 stopnie :eek3: , Twoje koty i mój warszawski Dyziek, to mają dobrze, a te moje bidule działkowe :(
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 26 Sie 2014 13:56 przez katja.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 13:59 #294461

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ewa, 2 stopnie?? Dziewczyno, toż to zima normalnie!
Popatrzyłam na accuweather i u nas jakoś bardzo kolorowo nie będzie, ale na wydłużonej prognozie do bodaj 19 września widzę całkiem znośne temperatury - 16, 18, a nawet 22 stopnie i któregoś dnia 'brilliant sunshine'! Noce chłodne, nawet 7 stopni, ale nie aż tak źle, jak było dziś u Ciebie!
Nie chcę tego :cry3:
Kasiu, mnie też ścięła z nóg temperatura podana przez Ewę - przesada, nie jestem w ogóle na coś takiego mentalnie gotowa.
Niech to zimno idzie precz!
Podobnie jak Ty, zamierzam jeszcze sadzić trawy. Ma być ciepło i przyjemnie, basta!
Jaką trawę upatrzyłaś w szkółce?
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 14:11 #294463

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Trawka do kupienia to śmiałek darniowy Goldtau,
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 14:13 #294464

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Ha! Sama na niego zasadzam sidła :)
Piękny jest!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 17:19 #294503

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Narzekacie na brzydką pogodę a u nas tylko taka bywa już od początków sierpnia :mad2: zapomniałam jak smakuje upał :sad2:
W ogrodzie wszystko gnije a na polach ponad połowa zbóż czeka na lepszą pogodę, żeby wreszcie je skosić :mad2:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 18:19 #294516

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
U mnie dokładnie tak jak u Majeczki :( Od kilku tygodni tylko leje i leje, a zimno jest już kolejny tydzień. I to ma być sierpień???? :mad2:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 18:34 #294521

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aniu, u nas kiepsko jest dopiero od kilku dni, więc może mazowieckie nie powinno głośno narzekać...
Majutek, no tak - w obliczu konkretnych skutków pogody, trudno podnosić kwestię gorszego nastroju...

Wiecie, że należę do ludzi niespotykanie spokojnych. No i dzisiaj musiałam w końcu nakrzyczeć na naszego handlowca, który od dwóch tygodni się op*, a my nic nie wiemy za ile i kiedy ten nieszczęsny taras mamy robić :mad2:
Czuję się z tym okropnie, mimo, że byłam kulturalna i mimo wszystko opanowana. To nakrzyczenie było w rzeczywistości bezwzględną stanowczością, która o dziwo zadziałała, bo raptem wszystko okazało się możliwe... oby to jeszcze znalazło potwierdzenie na wirtualnym papierze, na który czekam (ostatnia szansa!).
Ale wiecie co? Tak z innej beczki, dzięki szczodrości Iwonki Majowej, znalazłam sposób na dzisiejszy podły dzień... Miód Trójniak :D
Gorąco mi!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 18:40 #294524

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
A ja się wściekłam, poszłam i włączyłam piec :evil:
A fachowcy :dry: Facet o nadbitki (jedna deska wyskoczyła) nawet nie zadzwonił. Odpuściłam mu, bo i tak na takiej pogodzie na dach by nie poszedł :unsure: Za to elektryk wbił się między deszcz i już mam pięknie podłączane ciurkadełko - włącznik jest w salonie, jak i lampy ogrodowe. Mega wygodne :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 18:44 #294526

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
O, powiem PanuM, że jutro albo drewno do kominka, albo piec (inaczej, kontynuacja Trójniaka ;-))!
Z fachowcami to jest jakiś kanał... kurczę, ale nie rozumiem, że czegoś nie można powiedzieć wprost, tylko ściemniać, przeciągać... po co??
Z włącznikiem wewnątrz wygodnie!
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 19:06 #294533

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Fachowcy :mad2: Zrezygnowałam z kamienia na słupkach ogrodzeniowych, bo 3 kamieniarzy kazało mi dzwonić za 3 miesiące, bo teraz maja robotę. A po 3 miesiącach powiedzieli mi to samo :mad2: Nie będę nikogo prosić by mu zapłacić grubo ponad 10 tysięcy :angry: Słupki zatem został ładnie otynkowane i trudno. Nie będę się użerać, a tym bardziej błagać ludi, który uczyli się 10 lat krócej ode mnie i gardzą zarobkiem, którym ja bym nie pogardziła.
Ostatnio zmieniany: 26 Sie 2014 19:37 przez Sweety.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 19:35 #294541

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Co ja słyszę ;) trójniaczek na czytelniczym blacie...
A ja odwołuję to co napisałam dziś rano o deszczu - już nie chcę :cry2: zimno mi i podle.
Chyba się przyłączę do czytania.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 19:58 #294559

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Iwonko, przyznaj, że jest paskudnie. Rozpaczliwie chcę powrotu słonecznej aury :cry3:
Trójniaczek dla zdrowotności i rozgrzania bardzo się przydał, no i smakuje wybornie :)
Aniu, tego właśnie nie rozumiem!
OK, chcę wydać parę groszy, to mam problem z fachowcem, bo ten ma większe roboty i olewa drobiazgi.
Ale planując gruby wydatek też powinnam błagać na kolanach? Jak bardzo uniżenie?
:mad2:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 20:21 #294570

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ja dziś grzeję się cały dzień herbatką malinową (bez prądu :P ). Chyba będę musiała ją czymś "wzbogacić", bo ciągle jest mi zimno :pinch: . Koszmarny dzień :hammer: .

Aga - cierpliwość do wszelkiej maści fachowców wyczerpała mi się na etapie budowy :mad2: . Choć muszę przyznać, że kamieniarz, który robił schody i producent mebli kuchennych byli bez zarzutu :teach: ... więc jednak zdarzają się profesjonaliści :fly: . Mam nadzieję, że jak już będziesz miała zrobiony nowy taras, to efekt wynagrodzi Ci te wszystkie nerwy :flower1: .
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 20:26 #294572

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorcia, koniecznie dołącz prąd :D
Na etapie budowy też zdarzyło nam się współpracować z perełkami... Boże, jaka to była ulga mieć do czynienia z prawdziwym fachowcem, który jest solidny, słowny, terminowy i zawsze odbiera telefon. Czyżby tacy już wyginęli?
Z obecnym przechodzę istne katorgi - on mi mówi to, co ja chcę usłyszeć, po czym żadne z poczynionych ustaleń nie ma odzwierciedlenia w mailu!
Szlag mnie trafia.
Dziś dostał ostatnią szansę. Jak nie, to nie. Obejdzie się. Podpisuję się pod tym, co napisała Ania.
Dorcia, Ty zaszalałaś w ogrodzie! Ryjesz kobieto jak dzika - dobrze, że dzisiaj popadało! ;-)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 26 Sie 2014 21:23 #294603

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Matko z córkami... dostałam wszystko, o co prosiłam! :supr3:
Jeśli więc nie wyskoczy żadna bomba, to w tym tygodniu podpisujemy umowę i będziemy realizować - ~8 września start.
Teraz robimy taras i wejście do domu :happy4: Na wiosnę pozostanie elewacja frontowa w drewnie, a dokładniej jej wydzielony fragment ;-)
Ostatnio zmieniany: 26 Sie 2014 21:30 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.474 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum