TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 03 Wrz 2014 08:07 #296624

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!
Czy to będzie dobry dzień? Chyba tak! Czyste niebo i przyjemna jak na ranek temperatura zapowiadają całkiem sympatyczną środę :)

Iwonko, wierz mi, że moja frustracja z powodu handlowca, na którego trafiliśmy, jest olbrzymia.
Czuję duże rozżalenie, a jednocześnie nadziwić się nie mogę, że tacy ludzie mają pracę.
Inna sprawa, że może zwyczajnie chcieli nas orżnąć? (uparcie w umowie forsowali 100% płatności za materiały przy podpisaniu porozumienia, a przed dostawą na budowę). Trudno, nie w tym roku z nimi, to w przyszłym z kimś innym.
A wracając do traw ozdobnych - one tak przecudnie prezentują się w większości ogrodów, zdobiąc przeróżne nasadzenia, czy też samodzielnie zachwycając, że i ja nie zamierzam poprzestawać. Z tą różnicą, że Ty masz jeszcze dla nich miejsce, a ja... zostanie strona północna na kłosownicę leśną :)
Moniko, na Jaskółczej paprocie są jeszcze tańsze :tongue2: , ale chętnie tak czy inaczej przejadę się w oba miejsca!
Bardzo mnie kręci wizja kolejnej i to dużej przeróbki. Będę chciała skorzystać z pomocy przy darciu darni. Zobaczymy, czy to się uda - to bardzo ciężka robota.
Fachowcy, Moniko, to jak widać temat rzeka. Tak jak kiedyś pisałyśmy, niezrozumiałe jest, jak dla kogoś o niższym wykształceniu może nic nie znaczyć kwota, która na nas robi wrażenie. Dziwne czasy nastały, nie sądzisz?
Życzę, by Wasz wykonawca od tarasu okazał się solidnym, uczciwym i słownym człowiekiem.
Nasz to chyba już przeszłość - wciąż milczy...
Martusia, cieszę się, że u mamy poprawa formy i zdrowia! Niech się ten stan utrzyma jak najdłużej. W domu zawsze człowiek nabiera jeszcze więcej sił - będzie dobrze!
Miłej pracy z chałastrą ;-)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 03 Wrz 2014 09:03 #296631

  • eda_s
  • eda_s's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 479
  • Otrzymane dziękuję: 241
Czyżby brakowało handlowców i wykonawców, że tacy zawaleni pracą? Spytam eMa czy nie chce zmienić zawodu. W sumie zrobił parę rzeczy w domu i wokół niego, to i ten temat mógłby zgłębić ;) Aguniu, to taki śmiech przez łzy :hug: Właśnie przez takich speców, którzy raczej drobnostkami się nie zajmują, sami przerabialiśmy drewutnię. Inaczej czekalibyśmy w nieskończoność. Ale Wasza przebudowa to co innego. Tu potrzebna fachowa ręka, a i materiału zapewne nie kupi się w byle markecie czy hurtowni budowlanej? Brak profesjonalizmu (oczywiście nie u wszystkich) to dla mnie dziwna cecha jak na dzisiejsze czasy. Mimo to czekam na dobre wieści z frontu robót (od poniedziałku?).
Ilości traw mogę tylko pozazdrościć :) Gdyby nie miłość do liliowców i ograniczenia areałowe też sadziłabym łanami ;) A tak mam tylko 2 sadzonki prosa Squaw. Uwielbiam je :)
Życzę dużo słoneczka i dobrego nastroju, na najwyższym poziomie :)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 03 Wrz 2014 09:20 #296636

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Aguniada wrote:
Inna sprawa, że może zwyczajnie chcieli nas orżnąć? (uparcie w umowie forsowali 100% płatności za materiały przy podpisaniu porozumienia, a przed dostawą na budowę).
I tu by się należało zastanowić, czy rzeczywiście tak by nie było. Moi znajomi od ponad roku sądzą się z firmą meblową o pieniądze za kuchnię, której firma nie skończyła. Zrobili tylko środki, natomiast fronty i blaty nie. Nagle przestali odbierać telefony, przekładać terminy, właściciel zachorował....Znajomi musieli szukać nowych wykonawców, a tam pieniądze za materiał zostały :(
Przykre, że stajemy się podejrzliwi, ale jak nie masz oczu dookoła głowy to Cię "wy....." (przepraszam :oops: )
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 03 Wrz 2014 10:34 #296648

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Iwonko, Edytko - okropnie się z tym czuję, że do realizacji naszego tarasu w 99% w tym roku nie dojdzie.
Zamówiłam już wstępnie przedłużenie trejażu pod montaż zasłon wejściowych, wstępnie wymyśliłam sobie mocowanie górnego zacienienia z płótna, upatrzyłam nowe meble... Fatalnie, że przez jednego niekompetentnego człowieka mamy w plecy trzy tygodnie ustnych ustaleń - pardon, ustaleń z naszej strony, bo z drugiej były tylko mrzonki, mam wrażenie - oraz konieczność czekania do wiosny z realizacją, poprowadzeniem wszystkich ustaleń z kolejnym wykonawcą.
Ludzie jak widać nie szanują ani klienta, ani pieniędzy, które mogą zarobić.
Czyżby była taka hossa, że niewielkie (ale jednak kosztowne) przebudowy spuszcza się do Wisły?
Nie mogę tego zrozumieć.
Iwonko, właśnie ze względu na różne prywatne i zawodowe doświadczenia, jesteśmy ostrożni.
To w tej sytuacji jest plusem, bo nie narażamy się na stratę - co w obliczu jakości dotychczasowego kontaktu jest wielce prawdopodobne.
Edytko, Twój M. jest solidny, więc z pewnością miałby wzięcie.
Takich ludzi szukać ze świecą!

PS. W piątek rano powitam polską, morską bryzę :) Jupi!
Ostatnio zmieniany: 03 Wrz 2014 10:37 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 03 Wrz 2014 11:23 #296655

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Agnieszko- zadziwiające rzeczy napisałaś.. Żeby mieć klienta prawie w garści i nie umieć uszanować.. :jeez: Widocznie niektórym jest zwyczajnie zbyt dobrze..albo jest tak, jak sie domyślasz- skrojone to było na jakią przekręt..
Chociaż z drugiej strony my umowę z firmą kuchenną zawieraliśmy i zgodnie z nią większość pieniędzy wpłacić musieliśmy przed montażem- pobrali za materiał, na którym pracowali w lakierni. Po montażu płatność pozostała do uiszczenia symboliczna. Zaufaliśmy i była to jedna z lepszych firm, z jakimi mieliśmy okazję współpracować. Jednak zasadnicza kwestia- kontakt był idealny, mailowy i telefoniczny. Właścicielka bardzo sie starałą i nawet po zakończeniu montażu przyjechałą sprawdzić, czy wszystko ok. Wino przywiozła w prezencie ;)
Tutaj nie wygląda to dobrze- kasę chcemy, a na kontakt nie mamy czasu.. Najgorsze, że tyle czasu poświęciliście na ustalenia, spotkania, wybór materiałów- dawno już zauważyłam, że ludzie zwyczajnie nie mają szacunku- ani do cudzych pieniędzy, ani czasu..

Dla odmiany wykonawca elewacji skończył prace u nas i nie miał czasu spotkać się na rozliczenie, bo na wakacje wyjeżdzał :silly: Mąż sam go namawiał, że robota zrobiona i trzeba zapłacić, a już tym bardziej przyda mu sie wypłata przed wakacjami. Tak więc wykroił wolną chwilę na spotkanie- tacy też się zdarzają ;)

Więc jak- nie ma szans na taras..? Domyślam się, że nastawiłaś się, że sprawa zamknięta, a skoro i handlowiec nie zabiega o kontakt z Wami, to też machnął ręką.. Ogromne rozczarowanie..

Ale..ale.. dla ukojenia duszy weekend spędzisz nad morzem- super :woohoo: Pogoda teraz piękna, sezon powoli się kończy to i mniej tłoczno zapewne będzie.. My kilka lat temu pojechaliśmy do Sopotu w listopadzie- na weekend z 11.11- było pięknie, słonecznie. W sam raz na spacery po plaży i pyszne obiady w Przystani..
Cudowne dni sie szykują :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 03 Wrz 2014 19:41 #296716

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kochani, otóż spełnił się ten 1% szansy, którą dzisiaj dawałam sformalizowaniu realizacji naszego tarasu.
W ciągu dnia zadzwonił właściciel, który wrócił z wakacji, i podjął sprawne działania, które w rezultacie doprowadziły do podpisania umowy.
Już jutro wchodzi ekipa i pozostaje się modlić, by realizacje, którymi się chwalili, potwierdziły jakość i dbałość wykonania również u nas.
Cieszę się, choć radość jest nieco stonowana.

Januszu, widzę, że również jesteście ostrożni. My także - nie jesteśmy zwykli przekazywać pieniędzy i to w znacznej kwocie stronie trzeciej, ot tak sobie.
Mam nadzieję, że forma umowy która została drogą kompromisu podpisana, jest dla nas bezpieczna.
Wspaniałego wyjazdu życzę i liczę na zdjęcia po powrocie!
Moniko, dziękuję za wszelkie wsparcie i dzielenie się własnym doświadczeniem - to bardzo pomaga umocnić się w przekonaniu, że człowiek powinien siebie i własne, ciężko zarobione pieniądze szanować.
Też macie już przeróżne doświadczenia z okresu budowy i wykańczania domu i jeszcze pewnie wiele przed Wami.
Życzę samych solidnych, napotykanych na Waszej drodze fachowców.
Jedziemy - cieszę się przeogromnie, zwłaszcza, że ma być przepiękna pogoda!

W ogrodzie, pod wieczór (kombinuję z różnymi ustawieniami, przed kursem fotograficznym :oops: ):























Ostatnio zmieniany: 03 Wrz 2014 19:43 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 03 Wrz 2014 20:35 #296730

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Gratuluję, udało się! Szczęście się do Was uśmiechnęło, że właściciel wrócił w odpowiedniej chwili..
Pozostaje trzymać kciuki, aby po wstępnych zgrzytach współpraca dalej toczyła się owocnie.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 03 Wrz 2014 20:40 #296734

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moniko, mam nadzieję, że teraz pójdzie już dobrze, ale nie potrafię rozsiewać optymizmu w swoim stylu ;-)
Okaże się w praniu :)

PanM twierdzi, że zdjęcia masakryczne i za ciemne, a ja się tak staram :dry:
Ostatnio zmieniany: 03 Wrz 2014 20:41 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 04 Wrz 2014 14:31 #296908

  • PanM
  • PanM's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 138
  • Otrzymane dziękuję: 25
Tak, dokładnie, zdjęcia masakra... trudno coś o nich powiedzieć gdy są tak ciemne. Dobrze Kotek, że kombinujesz ale słuchaj krytyki ;)

Budowlańcy mieli nas dziś zaszczycić swą obecnością o 10tej rano, pierwszych dwóch pojawiło się po 13tej, kolejni dwaj dojechali przed chwilą. Zapewne Aga przebiera w pracy nóżkami pod biurkiem, więc zamieszczam pierwszą część dokumentacji zdjęciowej.





Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 04 Wrz 2014 14:35 #296910

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
:bye:

Ja dzisiaj w stresie przeokropnym (ach, to zdrowie! :(), więc napiszę tylko, że cieszy mnie fakt, iż dzieje się!

A Sarunia wszystkich ma na oku ;-)
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 04 Wrz 2014 14:41 #296911

  • PanM
  • PanM's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 138
  • Otrzymane dziękuję: 25
Sara, śpi i ma to w nosie, w końcu rozbierają jej toaletę...
Kotek, nie ma się co cieszyć, rozebrać łatwo tylko co dalej :)
Ostatnio zmieniany: 04 Wrz 2014 14:42 przez PanM.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 04 Wrz 2014 14:56 #296913

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
Zaczęło się :dance: PanieM dziękujemy za pierwszą fotorelację i czekamy na więcej :thanks:

Będzie się teraz działo, Aga ja cała w euforii jakby to u mnie taras robili :P

Ależ się cieszę że jednak właściciel wziął sprawę w swoje ręce i nie musicie szukać kolejnej ekipy......bardzo jestem ciekawa jak będą postępować prace :)
Aga nie stresaj się jeszcze tylko jutro rabotajet a potem już wypoczywasz :cool3:

pozdrawiam :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 04 Wrz 2014 18:39 #296931

  • PanM
  • PanM's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 138
  • Otrzymane dziękuję: 25
Nasz nowy taras.
Tak zostaje...



Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 04 Wrz 2014 18:46 #296933

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Jestem u was codziennie. Czuwam, kibicuję całym sercem. Uwielbiam jak się dzieje :) Już nie mogę się doczekać efektu końcowego. Moge przyjechać z winem na sprzątanie ;)
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 04 Wrz 2014 18:55 #296936

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Magda, dziękuję! - daję cynk jak tylko prace będą na ukończeniu - czekamy na Ciebie! :)
Co tu sprzątać - przyjedź pomóc meble ustawić ;-)
Ino, dzieje się :)
Boniu, Ty nie przeżywaj - wystarczy, że ja chodzę jak na szpilkach ;-)
A jutro nie rabotaju, bo jadu ku Sopot :D
PanieM, sądzisz, że zasłony do tego stanu będą pasować? ;-)
Ostatnio zmieniany: 04 Wrz 2014 19:12 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 04 Wrz 2014 22:10 #296984

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Śliczny tarasik macie.. tylko zapomnieliście rozwiązać kwestii Sarciowych, brudzących się łapek :think: :P Zasłony nie tylko będą pasować.. są wręcz wskazane :happy3:

Serio mówiąc- świetnie, że jednak realizacja doszła do skutku.. :dance: A jutro witaj morze, witaj przygodo.. :dance: Życzę udanego weekendu, pięknej pogody i wielu chwil ukojenia i wyciszenia :hug:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 04 Wrz 2014 22:15 #296987

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Auć. Ogólny widok przypomina ten, który mam za oknem :unsure: Elewacja w toku, ale wokół domu nawet nie patrzę, a na zewnątrz przez okna nie bardzo mogę, bo takie brudne. Przed malowaniem ścian nie myję :angry:
Ogród chwilowo niedostępny (ze względu na obecność zwierząt w sieci), ale i tak siedzę w papierach. Jeszcze rzadziej zaglądam na forum :unsure:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 05 Wrz 2014 08:33 #297030

  • variegata
  • variegata's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 80
  • Otrzymane dziękuję: 31
Agunia, chciałabym tylko przypomnieć, że zarówno droga nad morze jak i powrotna prowadzą przez Zakole ;) Miłego wypoczynku. Pogodę macie bajeczną, zapracowaliście :)
Dom i ogród wokół niego to spełnienie moich marzeń. Rośliny i zwierzęta - pasja i miłość.
Tak, lubię koty ;)
Magda

Ogród piaskowy w Zakolu Wisły
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.416 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum