TEMAT: Ogród Aguniady cz. 2

Ogród Aguniady cz. 2 01 Wrz 2014 21:14 #296341

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Mam okropne bąble na dłoniach, które pulsują, buu :cry3:
A jutro robota czeka.

Moniko, w głowie rysuje mi się bardzo zwizualizowany plan na tę rabatę. Niedługo zacznę rysować, póki co, układam to sobie, dobieram rośliny, myślę o materiałach.
Kręta ścieżka z pewnością się pojawi - będzie prowadziła do przejścia do kolejnego, zachodniego pokoju (przejście między szpalerem białych pięciorników).
Jeszcze nie wiem, czy pozostanie wąską ścieżką z murawy, czy ułożymy płyty z nieregularnego granitu, czy może wymyślimy jeszcze coś innego.
Rośliny planuję oczywiście cieniolubne, nieskomplikowane. Hosty, kłosownicę leśną (zamiast hakonechloa), serduszki, tawułki arendsa, konwalie, zawilce japońskie, trillium, żurawki i pewnie liriope. Jestem bardzo podekscytowana faktem tej przyszłorocznej zmiany. Dotychczas, część północna była niezbyt efektowna.
Co do zmian w ogóle, to owszem, lubię i zmienić kolor ścian, zasłony, dodatki, przesunąć meble w inne miejsce. To chyba naturalna potrzeba kobiety.
Na szczęście, PanM w zasadzie we wszystkim okazuje swoje wsparcie i poparcie - łatwiej wprowadzać coś nowego, albo starego-nowego.
Inna sprawa, że w ogrodzie jestem niespokojnym duchem i raptusem - jeśli coś wymyślę, muszę działać niemal od razu... inaczej, chodzę z bólem brzucha, poddenerwowana. Może to jakieś natręctwo, cholercia? ;-)
Wrzesień... oj, taki dzień jak dzisiaj, wyjątkowo dobitnie uzmysłowił koniec wakacji...
PS. Z hościanej oferty chętnie wiosną skorzystam!
Ino, spokojnie - wszystko pod kontrolą; to tylko moje szare komórki iskrzą i buzują ;-)
Dopiero posadziłam trawy - metamorfoza części północnej już nie w tym roku. Nie mam siły zwyczajnie :)
Budleje chciałabym pozostawić w ogrodzie tylko spróbuję znaleźć im dobre, lepsze miejsce.
Zdjęć dzisiaj nie zrobiłam... może jutro!
Eda, bardzo trafnie opisałaś moją walkę o jak najbardziej odzwierciedlający moją duszę i nasze z M. potrzeby wobec miejsca, które nas otacza. Musi być naturalistyczne, nieprzeładowane, bardzo harmonijne. Myślę, że wszystko zmierza w dobrym kierunku - ja to po prostu czuję.
Pierwotne idee są - jak sama potwierdzasz - często najtrafniejsze. Z jednej strony jest naturalnym, że ulegamy pewnym modom i trendom, ale z drugiej, powinniśmy być w 100% przekonani, że to gra z charakterem naszego zakątka.
Dziękuję za pełne poparcie!
Dorotko, nic nie biorę, niczego nie wciągam ;-)
Po prostu mam zmagazynowaną energię, którą z wielkim zapałem wykorzystuję w ogrodzie. Póki mogę i siły pozwalają, działam.
Jak już ostatecznie wymyślę rabaty północne wraz z komunikacją, będę się konsultować.
Wydaje mi się jednak, że to będzie strzał w dziesiątkę, który spowoduje, że banalne założenie, stanie się przyjemnym, efektownym dla oka i sprawi również, że chętnie skryjemy się w cieniu tego miejsca. Może czas na trzecią ławeczkę?
Bogna, my również raz jeszcze dziękujemy!
Sarcia dziś melancholijna - adekwatnie do pogody.
Wino się zrobiło? Jak minął dzień? Łucja zadowolona z pierwszego dnia w szkole?
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Aguniady cz. 2 01 Wrz 2014 21:52 #296351

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Byłam dziś u brata i są już szczęśliwymi posiadaczami 4 miesięcznej Araki, suczki rasy king charles cavalier spaniel. .

Wygląda mniej więcej tak

www.yourdogpictures.com/post/140 ... niel-puppy

Nie miałam jej jak zrobić zdjęcia, bo pilnowałam Okamiego, by nie poniósł go nadmierny entuzjazm i nie przestraszył małej.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 01 Wrz 2014 22:59 #296363

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Melduję, że też śledzę pilnie Twoje poczynania i jak większość - nie nadążam :happy4:
Ma Gorzatka wrote:
W ostatnich dniach wakacji weszłam w serial Breaking Bad i oglądam sezon za sezonem... Jestem w połowie trzeciego, a po nocach oglądam i przy prasowaniu - upadłam na łeb!
Joł, men! :happy4:
Znalazłam i planuję obejrzeć, dzięki za pomysł, bo zastanawiałam się w co wdepnąć :wink4:

DA też muszę przypilnować, ale póki co powinnam namierzyć ostatni odcinek poprzedniego sezonu, bo długo nie było go po polsku. Może ktoś ma namiar pod ręką? :tongue2:
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 01 Wrz 2014 23:17 #296367

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aga, plany na północną super! Już widzę ten zakątek :hearts:
Nie śledzę teraz żadnego serialu, ale na jesień chyba zapodam Breaking Bad po takich rekomendacjach B)
Tymczasem wracam do Nowego Jorku na US Open :search:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Wrz 2014 18:59 #296530

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!

Wtorek z masakrycznym ciśnieniem atmosferycznym - padam na twarz z senności.
Nic nie zrobiłam w ogrodzie, bo sił brak, za to przygotowałam smaczny, domowy obiad :)

Na rabatach tłoczno - rośliny biją się o palmę pierwszeństwa. Trawy, hortensje, rozchodniki, wrzosy i ogniki mają swój piękny czas - czas, który sprawia mi najwięcej przyjemności i daje mnóstwo estetycznych doznań.
Wypogodziło się, nieco ociepliło. Niebo wygląda sympatycznie, dając obietnicę ładnej środy.
Zobaczymy!

Kasiu, północną po moim opisie chyba nietrudno sobie wyobrazić - mam nadzieję, że zamysł znajdzie swoją wiosenną realizację.
Póki co, dobieram materiał roślinny.
Breaking Bad koniecznie! Ja teraz czekam na Homeland.
Aguśka, z Breaking Bad będziesz bardzo zadowolona - gwarantuję.
DA nie oglądałam... warto?
Aniu, czekam na zdjęcia psiny - musi być urocza!

W ogrodzie:































Ostatnio zmieniany: 02 Wrz 2014 19:03 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Wrz 2014 19:52 #296538

  • bonia244
  • bonia244's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 41
  • Otrzymane dziękuję: 18
Cudnie, ale to już wiesz ;)

Aga szalona kobieto czytam znów o zmianach :supr: kiedy Ty na wszystko znajdujesz siłę i czas :unsure: rabata maluje się superowo, a jak tam sprawy tarasowe?

Ja dziś podziałałam w ogródku, pogoda była miodzio :wink4: sadziłam trawy, jeżówki i trochę zimozielonych krzewów :)

Aga jak u Ciebie sprawuje się Miskant Gracillimus, bo chyba go masz?

Pozdarwiam :kiss3:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Wrz 2014 21:00 #296554

  • inag1
  • inag1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 996
  • Otrzymane dziękuję: 631
Jak cudnie wyglądają trawy w Twoim ogrodzie. Najbardziej zachwyciło mnie zdjęcie z trawami pod modrzewiem i z wrzosami w tle. Co nie znaczy, że inne widoczki mi się mniej podobają. :)
U Ciebie się wypogodziło a u mnie leje cały dzień ale podobno jutro ma być słoneczko.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Wrz 2014 21:34 #296561

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Witam serdcznie- u Ciebie w wątku nigdy nie wieje nudą.. Śliczne wrzosowisko- szkoda, że nie kupiłam pączkowych- zresztą takich w ogrodniczym nie mieli. Jedyna szansa, że jedna z odmian może taka będzie przypadkiem.. Twoje wrzoski pięknie się prezentują!

Dziś dzień nie był zły.. za to mnie koszmarnie wczoraj bolała głowa- obudziłam się już z pękającą czaszką.. Pogoda na wrzesień szykuje się dość przyjemna, a mi właśnie się przypomniało, że za tydzień u Ciebie tarasowa rewolucja- wolne bierzesz, czy nie masz możliwości..? Jak Ty w pracy usiedzisz :silly:

Przeczytałam w wątku u Iwonki majowej, że liriope się Tobie podoba- cieszę się, że mogłam coś fajnego zasugerować. Mi też bardzo się podoba! Powiedziałabym, w którym z okolicznych ogrodniczych widziałam sadzonki już kwitnących liriope, ale nie powiem :whistle: :happy3:
P11 za 11pln.. Chyba jednak musisz się kiedyś w moje okolice wybrać :funnyface:

Cieszę się, że hosty wpadły Ci w oko- tak więc zaklepane. Będziesz chciała w tym roku, czy na wiosnę, jak będziesz rabatę budować?

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniany: 02 Wrz 2014 21:34 przez Monika-Sz.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Wrz 2014 21:44 #296566

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no widzisz Aguś, Ty padasz z powodu pogody a ja....z powodu wyczerpania.......wczoraj rozpoczęcie roku szkolnego i szykowanie sali świetlicowej dla pierwszoklasistów, tak do 14 potem do domu, zakupy i obiad i d babci na urodziny, dziś od rana pobudka o 5:30, przerwa w pracy niecała godzina i tak do 17, potem lot do domu na imprezę bo taty urodziny......a jeszcze jutro godzinę wcześniej do pracy i nerwówka.......ja już padam a przecież wypiłam tylko kieliszek wina i już się kiwam :crazy: :whistle:
rany jak mama wróci z sanatorium to na bank padnę... :crazy:

trawy śliczne.......podoba mi się połączenie traw i wrzosów....wrzos w domu mam to może by tak sobie trawkę jakąś sprawić i zmienić dekorację? :whistle:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Wrz 2014 21:53 #296572

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Hmmm... Breaking Bad jakoś mnie lekko zniechęcił tematyką rakowo - narkotykową, ale skoro twierdzisz, że ok, to może przełamię opory. Strasznie mnie dołują filmy o umieraniu, a na raka w szczególności.
DA swego czasu dziewczyny bardzo polecały i mnie również wciągnął. Teraz już piszą, że zaczyna się nowy sezon, więc i ja z przyjemnością obejrzę.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Wrz 2014 21:56 #296573

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
Pocieszyłyście mnie, bo już się zastanawiałam co ja taka nie do życia dziś. A tu widzę, że nie ja jedna padam na pysk, ufff
U mnie też szkolne zaganianie, a potem produkcja papierów, pomocy na zajęcia całe popołudnie. Ale gdy wróciłam do domu, to myślałam, że nic nie będę w stanie zrobić.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Wrz 2014 22:12 #296576

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aguśka, ja tez padam na pysk... krótko spałam, a dzień długi - trudno wytrzymać te wiele godzin w przyzwoitej koncentracji, a przecież kawy też w nieskończoność nie da się pić.
Breaking Bad, Lucynko, traktuje tę tematykę dość przewrotnie, chociaż oczywiście rakowi spogląda się prosto w twarz.
Ja nie twierdzę, że serial jest ok. On jest mega znakomity!
Zresztą zgarnął tegoroczne nagrody Emmy, absolutnie zasłużenie!
Martusia, nie dość, że masz same imprezy, to jeszcze Ci się szkoła zaczęła ;-)
Nie martw się, ja też za chwilę będę jeździć na uczelnię. Oczywiście, nie w tym natężeniu co Ty, ale jednak w połączeniu z pracą, domem, ogrodem, i kursem fotograficznym, robi się lekką karuzelą.
Kiedy mamcia wraca?
Trawy to moje ulubienice, faworyty, beniaminki.
Fajnie wyglądają z wrzosami, ale ja chyba tego połączenia nie mam.
Moniko, i ja się serdecznie witam!
Wrzosy pączkowe są w moim ogrodniczym, za to w Twoim liriope :)
Przejadę się, a jakże, ale wiosną. Wiosną również uśmiecham się grzecznie o sadzonki host :) Jesli przesadzę swoje, plus dołożę Twoje, powinno wystarczyć tego gatunku. Po byliny do cienia i paprocie pojadę na Jaskółczą, a kłosownicę leśną sprowadzę z arboretum.
Już nie mogę się doczekać rewolucji!
Tylko jest pewien tego mankament... muszę zerwać ze 100m2 murawy :mad2:
Tarasowo Moniko nastawiona jestem na niepowodzenie... nasz handlowiec odzywał się ostatnio w piątek - naprawdę to będzie cud, jesli przed poniedziałkiem dopniemy szczegóły, a fachowcy wejdą na budowę. Szanse oceniam na 1% :mad2:
Pisałam już, ile frustracji kosztował nas kontakt z tym człowiekiem?
Wyraz pełnej niekompetencji, niesolidności i niesłowności - wszystko w maksymalnym wymiarze :(
Ino, bardzo mi miło na sercu, że widoczki podobają Ci się!
Rośliny tej pory roku należą do moich ulubionych, dlatego tak je hołubię.
Życzę nam słońca w dniu jutrzejszym!
Bożenko, nie nudzę się, to prawda :)
Sprawy tarasowe opisałam powyżej... słowem, niewesoło to wygląda.
Gracillimus jest na zdjęciu z przedogródka - ma się doskonale! To zwiewna, bardzo urokliwa trawa.
Będzie Pani zadowolona! ;-)

PS. Zrobiłam dzisiaj inwentaryzację traw ozdobnych u siebie w ogrodzie... naliczyłam 84 sadzonki plus 3szt Rubrum w donicach.
Droga redakcjo, czy to już choroba?
Ostatnio zmieniany: 02 Wrz 2014 22:14 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Wrz 2014 22:19 #296579

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
no jest ciężko bo brakuje nam ludzi - a dokładnie 4 i pół etatu na świetlicy i pani dyrektor już pisze o dodatkowych ludzi i pewnie się troszkę rozluźni czyli plan się zmieni i skończy się chodzenie na 2 razy :whistle:
a mamcia wraca już 16 września :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Wrz 2014 22:27 #296581

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Aga, takie schorzenia są niegroźne - dr Robaczek Ci to mówi :cool3:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Wrz 2014 22:30 #296582

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Kasik, dokładnie! Wręcz takie schorzenie jak moje - wobec innych, znanych w pewnych kręgach okoliczności - wydaje się być li tylko lekką dolegliwością! :devil1:
Marta, mam nadzieję, że braki kadrowe będą możliwe do uzupełnienia...
Mama lepiej się czuje?
Ostatnio zmieniany: 02 Wrz 2014 22:31 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Wrz 2014 22:39 #296587

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
Aguś, będą, będą......przyjdą nowi i zostaną rzuceni krokodylom na pożarcie :devil1:
czyli spotkanie w oko w oko z......280 dzieciakami (jak na razie bo ciągle się nowi dopisują) :whistle:
mama czuje się zdecydowanie lepiej, ma więcej sił, sama chodzi na spacery już pomału, lewa ręka wraca do sprawności - nareszcie może nią ściskać no i nie ma już tych tzw. zasłabnięć :dance:
rehabilitacja i zabiegi dają widoczną poprawę :dance:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Wrz 2014 22:39 #296588

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
No! Całe szczęście, że chociaż na wiosnę dasz się namówić.. Paprocie też tam mają ;) 8.5 lub 11pln- zależnie od doniczki.
Ja może zbyt entuzjastycznie się wypowiadam i najwidoczniej mało jeszcze widziałam..ale tylu bylin, w tylu odmianach danego gatunku, w jednym miejscu jeszcze nie miałam okazji widzieć :woohoo:

Agnieszko- 100m murawy brzmi groźnie, jednak mając przed oczyma wizję nowej rabaty :whistle: sądzę, że to doda skrzydeł.. Może uda się trafić na jakąś tanią siłę roboczą..?

Co to za wiadomości o tarasie?!? Handlowiec i mnie zaczyna wkurzać! To ja się tu nastawiam na emocje z rewolucji.. na stronie Libetu widziałam już fotkę kamiennego tarasu z dywanikiem drewnianym- a on takie cyrki robi! :mad2:
Ręce opadają- chcesz dać ludziom zarobić, a z ich strony zero entuzjazmu.. Nie rozumiem tego- tak wszyscy opływają w majątki, że nagle pecunia olet..?

My z kolei czekamy grzecznie- prawdopodobnie do listopada- na naszego pana od kostki, a dzięki informacjom od Was zostanie on również panem do tarasu :silly: Zawalony jest robotą i nie urwie się wcześniej, niż za 2 miesiące. Jednak mimo bycia tak zajętym, chociaż telefony odbiera.. Skręca mnie, bo chciałabym JUŻ, a tu tyle trzeba czekać.. Nie chcemy jednak brać nikogo z łapanki- ten fachowiec jest z polecenia, więc może będzie dobry.. Juz wystarczająco przerobiliśmy partaczy.
Czy ja opowiadałam, że w trakcie budowy wykonawca u nas skuwał posadzkę betonową, usuwał prawie 1 km rur od podłogówki i styropian..i wszystko kupował i kładł od nowa.. :jeez: To jest dopiero fachowiec!
Na elewacji mamy w zasadzie 2 elewacje.. Po pierwszym położeniu koloru byliśmy niezadowoleni z wykonania, więc ponownie położono klej z siatką i kolejną warstwę elewacji. Dom może być ostrzelany, a ściana nie pęknie :happy3:
Teraz się śmiejemy, ale wtedy nie było nam do śmiechu..

Mimo wszystko mam nadzieję, że beznadziejny handlowiec weźmie się w garść! Masz może kontakt do wykonawcy- ciekawe, czy on w ogóle sie szykuje na robotę.. Może ma jakiś obsuw i handlowiec nieudolnie gra na czas :think:
Temat został zablokowany.

Ogród Aguniady cz. 2 02 Wrz 2014 22:49 #296590

  • majowa
  • majowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1315
  • Otrzymane dziękuję: 948
Jak przeczytałam o ponad 80 trawach pomyślałam - dużo...i zaczęłam w myślach liczyć swoje. No i zbliżam się do Twojego wyniku :happy: A zamierzam sadzić jeszcze i jeszcze...Ale czy to choroba? Nawet jeśli tak, to niech stan chorobowy trwa nadal ;)
Wieści z frontu robót przykre :hug: i za nic nie pojmę pokrętnej logiki różnej maści pseudo fachowców, handlowców.
Pozdrawiam serdecznie, Iwona
Mój ogród
FotoIvona
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.631 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum