TEMAT: Adasiowe grządki i rabatki

Adasiowe grządki i rabatki 09 Cze 2016 16:13 #479307

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Anusiu dobrze czytać dobre wieści o Vini, oby wszystko dalej szło tak dobrze :hearts:
A Wam z okazji takiej fajnej rocznicy życzę samych spokojnych dni :kiss3: :hug:
No i bardzo miło Cię widzieć w towarzystwie takiej wielkiej hosty :lol:
Ostatnio zmieniany: 09 Cze 2016 16:14 przez edulkot.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Adasiowe grządki i rabatki 09 Cze 2016 21:02 #479394

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Kochani ...

Jak zawsze jestem bardzo wzruszona Waszą dobrocią i byciem ze mną w najtrudniejszych chwilach i jak zawsze bardzo za to dziękuję. Jutro wędrujemy z Vini do zdjęcia szwów i ogólną ocenę kondycji - mam nadzieję, że najgorsze za nami.
... zdaję sobie sprawę, że w obecnej sytuacji regularne prowadzenie wątku w dotychczasowej postaci - aby ugościć Was wszystkich odwiedzających tak, jak na to zasługujecie - wykracza poza moje siły, a za nic w świecie nie chciałabym traktować Adasiowych Grządek i Rabatek po macoszemu, więc pozwólcie mi na krótki urlop; oczywiście nie zamykam furteczki :happy: .

Będę wszędzie; zawsze z Wami i zawsze dla Was, a na poranne "dzień dobry" i wieczorne "dobranoc" zapraszam do pewnego rodzinnego wątku:

Przy Kuchennym Stole

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Bozi, edulkot, wxxx-a, viola, olga1234, Łatka

Adasiowe grządki i rabatki 30 Cze 2016 13:42 #486168

  • olga1234
  • olga1234's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 707
ANIU życzę tobie :hearts: , i rodzince, przyjemnego wypoczynku :flower2: Wypoczywaj nabieraj sił .Gdzieś nasze drogi się rozeszły w tamtym wątku :wink2: POZDRAWIAM :bye:
Temat został zablokowany.

Adasiowe grządki i rabatki 30 Cze 2016 20:19 #486269

  • kokolidek
  • kokolidek's Avatar
Oj, pracowity masz ten urlop :lol:
Przycupnij chociaż na chwilę, może widoczek popodziwiaj, troszkę wiaterku dla ochłody zostawiam



SSA50660.jpg
Ostatnio zmieniany: 30 Cze 2016 20:43 przez kokolidek.
Temat został zablokowany.

Adasiowe grządki i rabatki 09 Lip 2016 15:01 #488810

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Adasiowa wrote:

Ale żeś "zabuszowała" :P siostrzyczko pięknie zielono... tak jak ja lubie :P
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Temat został zablokowany.

Adasiowe grządki i rabatki 10 Lip 2016 15:20 #489114

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Anuś.... gdzie żeś, ach, gdzie żeś?!? :unsure: :search:
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniany: 10 Lip 2016 15:20 przez Forumowa Żabula.
Temat został zablokowany.

Adasiowe grządki i rabatki 10 Lip 2016 16:56 #489134

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
No gdzie? Tęsknimy :hearts:
Temat został zablokowany.

Adasiowe grządki i rabatki 10 Lip 2016 20:21 #489172

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
["Jej portret", B. Mec ]

"Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt
Bo tego nie wiesz nawet sama Ty
W tańczących wokół szarych lustrach dni
Rozbłyska Twój złoty śmiech
Przerwany w pół czuły gest
W pamięci składam wciąż
Pasjans z samych serc ..."







"Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt
To prawda nie potrzebna wcale mi
Gdy nie po drodze będzie razem iść
Uniosę Twój zapach snu
Rysunek ust, barwę słów
Niedokończony, jasny portret Twój ..."







"Uniosę go ocalę wszędzie
Czy będziesz przy mnie, czy nie będziesz
Talizman mój, zamyśleń nagłych Twych i rzęs
Obdarowany Tobą miła
Gdy powiesz do mnie kiedyś: wybacz
Przez życie pójdę oglądając się wstecz ..."







Napiszę tak, jak Elfikowi ... witajcie w Domu :kiss3:



... dziękuję Wam za wzajemne wsparcie i otuchę i życzę wszystkim wspaniałych, słonecznych i zasłużonych wakacji ...



pozdrawiam cieplutko :hug:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kasik 69, Margo2, Bozi, Anowi, sierika, Dorota15, olga1234, Łatka, zanetatacz, agabeata

Adasiowe grządki i rabatki 10 Lip 2016 22:12 #489216

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Aniu, cieszę się czytając, że u Vini coraz lepiej i że ranki goją sie prawidłowo :kiss3:

Buziaki- nieco spóźnione, z okazji rocznicy. My o naszej najczęściej zapominamy :silly:

Oddechu i wypoczynku wiele życzę :kiss3:
Temat został zablokowany.

Adasiowe grządki i rabatki 16 Wrz 2016 22:35 #501945

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Cóż, wakacje już dawno dobiegły końca, a ja z przerażeniem w oczach skonstatowałam, że za chwilkę będę poszukiwać choinki na świąteczny czas .... jednak zanim pogrążę się w tym magicznym szaleństwie, Świętami Bożego Narodzenia zwanym, posprzątam troszkę własny wątek :oops:
Zarósł zielskiem nieziemsko, zakurzył się, ba! pajęczynami się owinął, co niektórzy lada moment w poczwarkę się zamienią .... taka znamionówka tarniówka na ten przykład ...



Jaśnie Pan metamorfozę ma już za sobą - teraz pewnie szuka odpowiedniego miejsca na wieczny spoczynek ...



W tym sezonie wszyscy owadzi goście korzystali do woli z dobrodziejstw natury; szumnie i tłoczno było zwłaszcza w warzywniku, w którym cudownie kwitły dyniowe kwiaty, floksy, aksamitki, kosmosy, fasolki szparagowe, zioła, za chwilkę oszaleją moje ukochane marcinki ...


Dynia Australian Butter




Wiatr i czynnik własny ( samopylność ) pomogły mi w wielkim eksperymencie, jakim była przygoda z uprawą pomidorków i papryk, zarówno tych ostrych, jak i słodkich ...

Pomidorowe plony :)









Paprykowo ..







Wieczorami do głosu dochodziły, tradycyjnie już w naszym domu, przetwory ..





Jutro, a najpóźniej w niedzielę, postaram się wkleić kilka portretów słoików, w których zamknęłam jeden z najlepszych owocowych przetworów na zimę, kojarzących mi się nieodmiennie z kaflowym piecem, pyrkającym na kuchence emaliowanym czajnikiem, obok którego stoi poważny starszy "pan", czyli żeliwny sagan, a nad nim unosi się jesienny aromat pełen śliwkowych słodkości ... 30 kg śliwek oddało swoje miodowe wnętrze, pachnące i soczyste, powidłom w kilku wersjach ... wśród nich - śliweczki z rumem :)
Przytrafiły się także te marynowane: w occie aromatyzowanym goździkami, oraz w korzennej zalewie, których "produkcja" trwała 4 dni.

Z kronikarskiego obowiązku odnotowuję także kwitnienie niemal 3-metrowego słonecznika ...



... moje ulubione kwiaty jesieni - dzielżany ...



... nie może zabraknąć także symbolu września :)





Jednak prawdziwym zwieńczeniem mojej tegorocznej pracy w ogrodzie jest ta laurka, którą własnoręcznie narysował mój przyszywany wnuczek Franciszek, zwany Małym ;-)



Kochani, wiele się wydarzyło przez ostatnie miesiące .... jednak życie toczy się dalej, czasami na przekór nam, a czasami zgodnie z naszą wolą, ale siedząc ( wreszcie ) z kubkiem kawy pod wrześniowym niebem, słuchając jaskółek zbierających się na sejmikach przed odlotem, czując w powietrzu zapach suchych, brzozowych liści i smakując złoty, lipowy, lejący miód, wyostrzam wszystkie zmysły .... czekam na Nią.... za chwilę mnie powita....
Oszołomi nas wszystkich: rudością liści, czerwienią traw, złotem chryzantem, łagodną bielą astrów, purpurą wrzosów, zapachem gruszek, palonych liści i mgieł snujących się tuż nad ziemią ...
Czekam na Nią, jak zawsze, z radością ...
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, Bozi, viola, olga1234, Edyta D, agabeata, Jaedda

Adasiowe grządki i rabatki 16 Wrz 2016 22:56 #501946

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Wszelki duch, któż to zawitał w swoje progi....czekasz na jesień? ja nie, ona i tak przyjdzie, przemijanie jak i narodziny są tylko trybem cyklu natury a przecież nic ponad naturę...plony radosne, tak radosne bo unoszą Cię pod niebiosa zadowoleniem, wszak podołałaś rzeczom, o które nie posądzałaś się... :happy:
Podziwiam zapał do przetworów, ja robię to i owo ale zapału w tym nie ma, raczej tworzenie złudy bezpieczeństwa, są zapasy jest dobrze :rotfl1:
Dzieci w najprostszy, najbardziej oczywisty potrafią przekazać wartosci, Franciszek :bravo: , chłopak ma dobry smak, Matę Hari kocham od 3 lat....
Temat został zablokowany.

Adasiowe grządki i rabatki 16 Wrz 2016 23:15 #501952

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19217
  • Otrzymane dziękuję: 79337
Aniu - mogłabym napisać: wreszcie, ale wiem, że masz obowiązków moc, dlatego pewnie, zgodnie z swoim charakterem, o pochwaleniu sie własnym ogrodem myślisz na końcu. A szkoda... Paź królowej na lilii - mistrzowskie zdjęcie. Chyle też czoła przed pomidorowym plonem, uprawa w gruncie u nas - to dokonanie.
Czego mi szkoda - ani słowa o Twoich sznaucerkach... No ale ja mam zwichrowany umysł :crazy:
Temat został zablokowany.

Adasiowe grządki i rabatki 17 Wrz 2016 21:26 #502029

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
witaj
piękny masz ogród,warzywnik,przetworów moc i psiaki! laurka cudna-takie małe rzeczy a cieszą i to jak ;)
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Ostatnio zmieniany: 17 Wrz 2016 21:26 przez zeberka363.
Temat został zablokowany.

Adasiowe grządki i rabatki 18 Wrz 2016 17:46 #502141

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Sieriko, znasz mnie już długo ... zawsze czekam z utęsknieniem na jesień; pamiętasz ten tekst ?

"Lato z ptakami odchodzi
Wiatr skręca liście w warkoczach
Dywanem pokrywa szlaki
Szkarłaty wiesza na zboczach
Przyobleka myśli w kolory
W liści złoto, buków purpurę
Palę w ogniu letnie wspomnienia
Idę wymachując kosturem

Idę w górach ciesząc się życiem
Oddać dłoniom halnego włosy
W szelest liści wsłuchać się pragnę
W odlatujących ptaków głosy

Słony pot czuję w ustach
Dzień spracowany ucieka
Anioł zapala gwiazdy
Oświetla drogę człowieka
Już niedługo rozpalę ogień
Na rozległej górskiej polanie
Już niedługo szałas zielony
Wśród dostojnych buków powstanie" ....

Nie ukrywam, że w latach młodości :devil1: byłam harcerką - ta piosenka należała do moich ulubionych.



Łateńko, byłabym najszczęśliwszą osobą na ziemi, gdybym mogła napisać, że moje sierściuchy są w rewelacyjnej formie; niestety, jednak lata i przebyte choroby zaznaczyły swoje piętno w ich ciałkach, ale z godnością znoszą wszelkie niedomagania starczego wieku, a ja mogę im tylko pomagać i wspierać w jesieni życia. Póki co, aby nie zapeszyć, jestem wdzięczna za każdy przeżyty razem dzień ....

Zeberko, bardzo dziękuję za odwiedziny i przesympatyczne słowa - mam nadzieję, że jeszcze nie raz spotkamy się nie tylko w moim wątku, do którego - jak zwykle - serdecznie zapraszam, choć niedługo odsłoni się w innej niż dotychczas formule.

Adasiowe grządki i rabatki układają się do snu - jak wszystko dookoła. Takie hostowisko na przykład ...



Nie mogę być gorsza .... wszechobecna cisza w przyrodzie, ptasie sejmiki, zapach ognisk ... coraz krótsze dni, szybko zapadający zmierzch, chłodne poranki zasnute mgłą.
Ale rodzi się przecież nowe życie - musi tylko przezimować, aby wiosną triumfalnie powrócić w hołdzie przyrodzie ....



Do zobaczenia kochani :hug:
Już niedługo .... właściwie za chwilę ....

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.738 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum