TEMAT: Wśród starych sosen

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 13:56 #317020

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Niemożliwe :jeez: , co prawda u mnie wiewiórek brak ale niech się tu Hania wypowie czy latem się przebierają :silly:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 14:04 #317026

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Moim zdaniem te zaoceaniczne wiórki są całorocznie szare :)
Dopytam mamę!
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 14:06 #317027

  • Roma
  • Roma's Avatar
Haniu-jeśli kilka razy reklamowałaś usługę internetową i nie widać poprawy a tym bardziej jeśli dostałaś odpowiedź,że nic się nie da zrobić,jest podstawa do zerwania umowy.Miałam dokładnie tak samo,tłumaczono mi,że w lesie trudno o lepszy zasięg więc wystosowałam pismo rezygnujące z usługi jako powód podając nie wywiązanie się z usługi wynikającej z umowy przez usługodawcę.Udało się a teraz na szczęście mamy neostradę.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 15:14 #317043

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Nie ważne czy rude ,czy szare ,ale mają bardzo ostre zęby ,o czym się przekonałam na własnej skórze .
A właściwie na własnym palcu .Koniecznie chciałam ją złapać i pogłaskać .No i się udało ,biegła równolegle do mnie po płocie ,a ja szłam do szkoły .Złapałam ją , ale ona widocznie pieszczot nie lubiła .Tak mnie użarła ,że poszłam do szkoły cała zakrwawiona .To dopiero była sensacja :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 16:21 #317063

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ewuś, nie wiem, czy to był dobry pomysł :jeez: Mają też bardzo długie i ostre pazurki, jakoś po tych drzewach trzeba śmigać, a zwinki z nich niesamowite. Pierwszy wiórek był bardzo nieznośny, raz mnie złapał zębem, jak go wyjmowałam z koszyka do jedzonka. Póżniej wiedział, że moje towarzystwo oznacza same przyjemności, więc nie było problemu :rotfl1: Lepiej unikać takich kłopotów, bo jednak ryzyko teżca istnieje. Ja się zaszczepiłam, przy takich akcjach nigdy nie wiadomo. Drugi wiórek był łagodny od początku naszej znajomości, chyba młodszy i dlatego może mniej dziki. Ale strzykawkę łapkami trzymały tak samo i ciągnęły jak smoki :rotfl1:
Romuś, właśnie się przymierzam do tego, o czym piszesz. Rany, jak ja nie lubię takich rzeczy!
Aguś, Pikutek za oceanem rudych chyba wcale nie ma. Nasze robią się szare na zimę, jest trochę rudości, ale grube zimowe futro powoduje, że wiewiór jest duży, szary, tylko ogon jest bardziej rudy. Jak na wiosnę gubią podszerstek to takie chudzinki, że przykro patrzeć. Może któraś pozwoli się uwiecznić na fotce, jeżeli w tych upałach utrzymam aparat :hammer: :hammer:
Dzisiaj trochę 'ogaciłam' igłami sosnowymi małe miskanty, barona, rosnące szafirki :woohoo: , azalki i tegoroczne nasadzenia. Nie wiem, czy dobrze, bo teraz mróz, a potem może znowu być ciepło i trzeba zdejmować wdzianko. Jeszcze mnie czeka przegrupowanie doniczek z hostami, założenie zapór wiatrowych dla rodków, wyściółkowanie japonek. Mój pies, zamiast mnie dopingować do prac na świeżym, choć zimnym powietrzu, robi, co ma zrobić :oops: i demonstracyjnie czeka pod drzwiami i chce do domu.
:bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 17:28 #317082

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
grzybiarodzinka.jpg

Co to za grzybki? Pod kapeluszem blaszki.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 28 Lis 2014 17:34 przez hanya.
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 18:26 #317113

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Grzybków niestety nie znam :oops: , a mój pies też tak ma :lol: , tylko potem musi gdzieś spalić nagromadzoną energię i nosi mi piłeczki ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 18:38 #317116

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Haneczko ja nie wiem ,co to za grzyby .Czasem ich nie jedz :teach: Wszystkie z blaszkami pod spodem trzeba traktować ostrożnie .Ja z blaszkami to tylko jem rydze ,pieczarki i kanie .No i gąski :yummi:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 19:42 #317154

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Hanuś :)
Pytanie 1: w jakim miejscu znalazłaś grzyby? las liściasty,lub iglasty?
Pytanie 2: czy na spodzie kapelusza jest coś, co przypomina małe wypustki, jakby malutkie kolce jeża ?
Jeśli tak, to możemy zaryzykować: kolczak obłączasty :) jadalne są tylko młode owocniki. Jednak absolutnie nie sugeruj się moją odpowiedzią ... wiesz, jak to jest....
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 19:46 #317157

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Przeglądam zdjęcia i nie mogę uwierzyć, że tak było. Usłyszałam prognozę, że zima ma być śnieżna i mrożna. Może będą jakieś milsze, bo takiej nie dopuszczam do organizmu.

azalkiwejscie.jpg


od-kosmatki.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 20:00 #317170

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Aniu, :) grzyby ode mnie z ogrodu, czyli iglasto, zajrzę pod kapelusz, czy są te wypustki, bo nie mam pojęcia :think: Jeszcze dzisiaj było ich sporo, jak mróz nie wybije wszystkich w nocy, to napiszę.
Ewuniu, :) ja w ogóle nie jem grzybów, dlatego się nie interesowałam 'plonami'. Pomyślałam, że zapytam na forum. Czy jest wątek grzybiarzy?
Pikutku :) Piłeczki to takie z 'niespodzianką', nie pamiętam, jak to cudo się nazywa. Do środka wsypuje się chrupki i przy zabawie od czasu do czasu wypadają. Najczęściej przynosi sznurek i muszę z nim walczyć. Wszystko tylko w domu, na zewnątrz jest be.
Zauważyłam, że zdjęcia przypominają dzieła impresjonistów. Ciekawy efekt :rotfl1: Takie maziate jeszcze nie były.

wewior.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 20:16 #317183

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Zauważyłam, że zdjęcia przypominają dzieła impresjonistów.
Jak z czarodziejskiego ogrodu, przyjemnie popatrzeć na taki ogród :garden1: kiedy za oknem jest to białe brrr

Wiewiórek dawno już nie widziałam, kiedyś bywały na naszych Plantach. Gdybym była wiórkiem to też bym chciała u Ciebie zamieszkać :devil1:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 20:25 #317195

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Witaj Krzysiu, :) takie te moje zdjęcia wychodzą przy przesyłaniu i tak sobie żartuję. Niestety, rozmazane. Mam tak kiepski internet, że jeszcze na dodatek ładują się bardzo długo. I tylko dwa przejdą bez kłopotu. Jak próbuję wstawić więcej, wywala wszystko i trzeba od początku i znowu bez gwarancji powodzenia. Ale już Romcia mnie podniosła na duchu, że załatwiła taką sprawę, więc może i mnie się uda. Dziękuję za miłe słowa o wiórkach :)
Robisz jakieś plany ogrodowe u siebie? Teraz cała zima na rozmyślania. Na pewno coś wymyślisz, a jeszcze z podpowiedziami forumków :woohoo:
Dobrego wieczoru :hug:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 20:28 #317199

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
hanya wrote:
grzybiarodzinka.jpg

Co to za grzybki? Pod kapeluszem blaszki.
hmmm rękę bym dała za to, że to prawdziwki, normalnie jak malowanie, ale blaszki?? Pewna jesteś, że to blaszki??
Nigdy się z czymś takim nie spotkałam.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 21:51 #317260

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Haniu- że też w azalkach darowanych nie zaplątał się taki mały rudzielec :whistle: - fajnie byłoby mieć takiego domownika.. a w zasadzie ogrodnika ;) Piękny u Ciebie ekosystem w ogrodzie, że masz takich mieszkańców. Żeby jeszcze się szerszeń wyprowadził do sąsiadki.. :silly:

Prognozą na zimę mnie zdenerwowałaś! Trzeba dla równowagi poszukać innej, bardziej optymistycznej- tej absolutnie nie przyjmuję do wiadomości :mad2:

grzyby- bardzo jestem ciekawa, do jakich dojdziecie wniosków bo też bym uznała, że to prawdziwki.. ale blaszki..? Może zrób zdjęcie od spodu kapelusza :think:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 28 Lis 2014 21:58 #317262

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Robisz jakieś plany ogrodowe u siebie? Teraz cała zima na rozmyślania. Na pewno coś wymyślisz, a jeszcze z podpowiedziami forumków
Plany robię, zaglądam do sklepów, listę zakupów codziennie weryfikuję (do wiosny odczytać jej się nie da :jeez: :rotfl1:) czekam na podpowiedzi :evil: tylko do laptopka mam ograniczony dostęp, bo młodszemu na starym komputerze pdf-y podobno się nie otwierają, a mamusia nie będzie przecież utrudniała dostępu do wiedzy :rotfl1:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 29 Lis 2014 10:57 #317389

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dzień dobry Wszystkim Gościom, podobno jutro ma być słonecznie i to mi poprawia humor :) Póki co szaro, a w ramach rozrywek wizyta straży pożarnej w sąsiednim lesie, bo jacyś ...ognisko sobie rozpalili między drzewami, w takiej suszy :hammer: :hammer: . Na szczęście wszystko ok, a ciśnienie wolę sobie podnosić kawą, niż takimi atrakcjami.

Krzysiu :) , plany to niezwykle przyjemna rzecz. Uwielbiam wymyślać i kombinować, choć to nie ma nic wspólnego z rzeczywistością ogrodową i nawet moimi upodobaniami. Ogród jest już w miarę spójny, poza kilkoma nie do końca trafionymi fragmentami, ale to w przyszłym roku chcę zrobić, nie wiem czy się uda. Jeżeli wiesz, co lubisz, to trzymaj się tego, bo będzie Cię gryzło i szkoda czasu i pieniędzy na zwalczanie własnych nieudanych pomysłów. Czy miejsce koło domu ( między tujami a domem) jest widoczne z okien kuchni, czy innego pomieszczenia, gdzie dużo przebywasz/pracujesz? Daj tam coś, co będzie Cię cieszyć jak najdłużej w ciągu sezonu. Te moje floksy pod oknem kuchni, to lek na całe zło. Najpierw wypatruję, czy wyłażą po zimie, potem obserwuję, jak rosną, kwiaty kolorowe są dość długo śliczne, potem zasypiają, zmieniają kolor. Posadzone przypadkiem, a cieszą bardziej, niż niejedno przemyślane miejsce. Kombinuj i sobie wyobrażaj, nie wiem, ile masz czasu na zajmowanie się ogrodem, czy ktoś będzie Ci w tym pomagał. Dużo rzeczy decyduje o kształcie i składzie nasadzeń. Szkoda tylko, że dopiero teraz o tym pamiętam. :rotfl1: A i to nie zawsze :oops: :kiss3:

Moniśka, córko marnotrawna :hug: (jeszcze mnie podgryza to zamknięcie wątku), witaj w wiórkowym ogrodzie, tak myślę, że tutaj to bardziej zwierzaki nadają ton.
Ptaki i futrzaki nadrzewne i lądowe :laugh1: określają bardzo wiele w moich zielonych poczynaniach. Już o płotkach anty-Kubusiowych nie mówię i jego ścieżkach, ale nawet hosty pod drzewami nie mogą rosnąć, bo są tam gniazda, a co za tym idzie ...nawożenie dolistne niezbyt mile widziane. Tak samo pod brzózkami youngii. Wiesz, jakie wspaniałe gniazda zakładają w 'kieszeniach' na trzmielinach i hortensjach pnących? Coś fantastycznego, nie miałam o tym pojęcia, dopiero parę lat temu zauważyłam, jak kosy się kręcą w trzmielinie na sośnie koło tarasu. Lornetka i tadaaam :dance: są następne pierzaste dzieci!
Może wiórki jeszcze do Was przyjdą z lasu, bo tam chyba są? Nie bój się szerszenia, on nie zrobi krzywdy, chyba że w obronie. A tak w ogóle, to go już póżnym latem nie widziałam :think: Może faktycznie wybrał sąsiadkę. Nie zmartwi mnie to, bo Kuba oczywiście poluje na wszystko i szerszeń nie zrozumie, że moje psisko chce się bawić.

Aguś, :hug: spróbuję jakieś zdjęcie póżniej zrobić, może jeszcze coś znajdę pod drzewami. Przez ten paskudny wiatr nie chcę się wyjść :placze:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 29 Lis 2014 12:41 #317410

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Wiesz Hanuś ,że pięknie wyglądają Tak posadzone azalie ,jak u Ciebie .Wpisane w środowisko wyglądają jakby same tam wyrosły .Bardzo mi się to podoba .Jakie to azalie ,te ostatnie ? Ja to już od tego myślenia o miejscówkach ,to dostaję pomieszania z poplątaniem .Tez bym chciała takie luzy ,jak u Ciebie ,ale pamiętaj ,że nawet ja kiedyś miałam luzy .Ale to było dawno :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.486 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum