TEMAT: Wśród starych sosen

Wśród starych sosen 01 Gru 2014 11:55 #317893

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Rozpieszczam chyba wszystkie żywe stworzenia, które spotykam :think: Ludzi najmniej :whistle: A poważnie, to młodziutkich roślinek nie trzeba ochronić przed pierwszą zimą? Jakoś zdania podzielone, a nie chciałabym ich zmarnować. Śnieg jest bardzo potrzebny, ale niech zachowa umiar :rotfl1: Głowa boli, czyżby na zmianę pogody? :woohoo:

japonka1.jpg


DSC00409.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Ostatnio zmieniany: 01 Gru 2014 11:59 przez hanya.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): piku, chester633, Amarant, VERA, Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

Wśród starych sosen 01 Gru 2014 11:58 #317895

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
hanya wrote:
Głowa boli, czyżby na zmianę pogody? :woohoo:

Pewnie tak ;) , ocieplenie od czwartku zapowiadają :lol:

A co do ochrony to pewnie świeżo posadzone lepiej chronić, u mnie jednak zimny wychów, nawet zapomniałam narzucić gałązek na nowo posadzone cyklameny :pinch: , może jeszcze to zrobię :think:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Ostatnio zmieniany: 01 Gru 2014 12:01 przez piku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 01 Gru 2014 12:02 #317896

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ja tam lubię trochę rozpieszczać swoje rośliny :wink4: Dzieci urosły ,a chęć do rozpieszczania została :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 01 Gru 2014 19:05 #317946

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Ewuniu, rozpieszczaj roślinki, żebyś nie wyszła z wprawy, bo pewnie niedługo pojawią się wnuki. :happy:
Pikutku, czekam na ocieplenie! Jeszcze nie ma naprawdę zimy, a już mam dość. Kiedy pojedziesz do Mamy? Jak spadnie śnieg, to jazda trudna, ale jakie będą piękne zdjęcia.
Gibraltar
gibraltarcisy.jpg

Anneke
a-15-anneke.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, Adrian, VERA, Adasiowa

Wśród starych sosen 01 Gru 2014 19:11 #317947

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Prezentowane przez Ciebie azalki prześliczne :woohoo: , ale ja teraz wbrew sobie poszukuję pastelowo różowych ;)
Na Podkarpacie pewnie wybiorę się na Święta, ale i to jeszcze nic pewnego :dry: Śniegu się nie boję, bo zaopatrzyliśmy się w pojazd który radzi sobie dobrze w trudnych warunkach :)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 01 Gru 2014 20:19 #317976

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Pikutek w różowościach :woohoo: :woohoo: Coś podobnego! To dobrze, że rozszerzasz pole rażenia, bo masz dużo więcej możliwości. A ja nic, tylko ogień i niebo na ziemi :think:

Apple Blossom, taka wstępna diagnoza
azaliamamy.jpg


Northern Hi-Lights, też do potwierdzenia
northern-hi-lights.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA, Adasiowa

Wśród starych sosen 01 Gru 2014 20:24 #317979

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Ogień to ja tylko w okolicy domu a im dalej tym bardziej pastelowo. W różowościach, fioletach i wrzosach ma być zagajnik a tam właśnie udałam się ostatnio z nasadzeniami ;)

Apple Blossom, bardzo podobny do mojej NN, może wreszcie znajdę dla niej imię :lol:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian

Wśród starych sosen 01 Gru 2014 20:51 #317984

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Zagajnik będzie przepiękny, to tam na początek rodek posadzony? Z Apple Blossom nie mam pewności. Może wiosną uda się zidentyfikować ostatecznie wszystkie odmiany. Mam kilka znaków zapytania.

Homebush
homebush2.jpg


Młodziutki Parkfuer albo Fuerwerk
a-6.jpg
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, Adrian, VERA

Wśród starych sosen 01 Gru 2014 21:42 #318007

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
hanya wrote:
Zagajnik będzie przepiękny, to tam na początek rodek posadzony?

Zgadza się :) a wraz z nim 'Eva' i kilka hortensji, a więc początek różowania już jest ;)
'Homebush', pewnie by tam pasował :think: . Mam zimę do namysłu, będę więc tymczasem spisywać sobie potencjalne nabytki :silly:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 02 Gru 2014 09:07 #318056

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry, Haneczko!
Słoneczne, optymistyczne, choć mroźne - ale to mi akurat nie przeszkadza.
Wiesz, że ja też bardziej rozpieszczam rośliny i zwierzęta niż ludzi, jednak więcej oferuje się tym, którzy sami sobie nie mogą pomóc, ani wystarczająco o siebie zadbać, czyż nie?
Młode rośliny okrywam - np. młode klony palmowe.
Nie chcę ich stracić, bo to maluchy jeszcze...
Twoje azalie mnie powalają... wiosną zadziałam w tym temacie i kupię z... 10! ;-)
Dobrego dnia! :kiss3:
Temat został zablokowany.

Wśród starych sosen 02 Gru 2014 09:19 #318061

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Hanulka .Nie miałam wczoraj czasu poszaleć na forum ,ale pierwsze to zajrzałam do Ciebie. Potwierdzam ,że Twoja azalia to Apple Blossom .Ja swoją też kupiłam z taką nazwą .Sama przyznaj ,że Homebush jest cudowna .Gdzieś przeczytałam ,że ona nie pachnie ,co jest absolutną nieprawdą ,bo zapach ma wręcz odurzający .Może to zależy o jakiej porze dnia się się wącha .W tym sezonie ,będę ją wąchała co chwilkę :rotfl1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 02 Gru 2014 10:54 #318089

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dzień dobry Mili Goście, słoneczko i od razu troszkę lepiej, prawda? Co prawda, kłopoty i smutki bliskich sercu forumków psują nastrój, ale to słońce to i dla Nich dobry znak, że się wszystko ułoży.

Ewuniu, to przynajmniej Apple Blossom jest pewna, Adrian też tak uważa. Wspaniale, dziękuję :kiss3: Homebush pachnie bardzo ładnie, też będę wąchać, jak będzie coś do wąchania :rotfl1: Utrapienie z tym kolorem, ale za te kule, może jej daruję. :think:

Aguś, dziecko słońca, :hug: na pewno czujesz się świetnie :dance: To prawda, że otacza się opieką najsłabszych, bezbronnych i trochę pogubionych. Zwierzaki w ludzkim świecie sobie nie poradzą. A bez nich pusto. W ogrodzie bez wiórków, ptaków, wszelkich robali, bzykaczy byłoby ponuro. Dlatego je przekonuję do wizyt, ostatnio liczyłam ile kg słonecznika zjadają te maleństwa, i na zdrowie! Może zdecydujesz się na azalki, królują krótko, ale niepodzielnie. Dla mnie są 'lżejsze' niż rh i dają zupełnie inny efekt. Ileż mamy wszyscy planów na wiosnę :happy:

Pikutku, ale jestem ciekawa zdjęć z zagajnika :woohoo: Czy możesz zdradzić, gdzie posadziłaś serduszkę? Tam chyba wyglądałaby świetnie. A jaki to pojazd taki nieustraszony?

Avatarek kolorowy, i druga moja duża hortensja pnąca
avatar1.jpg


Ta sama ścieżka z drugiej strony, zdjęcie takie sobie, ale chciałam pokazać hortensję, też smok wielki
sciezka-zj-hort.jpg


Dla wszystkich miłego dnia :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwa27, chester633, Gabriel, Amarant, Ewogrod, VERA

Wśród starych sosen 02 Gru 2014 11:22 #318094

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Haniu, jesienne zdjęcia zagajnika były w mim wątku a kolejne dopiero na wiosnę ;) . Zagajnik to tak dumnie brzmi, ale przecież będzie nim jak drzewka podrosną :lol: . Serduszka na razie uziemiona na Śląsku między tujkami i sosną i zasypana zrębkami ale przygotuję jej wiosną miejsce w zagajniku między rodkiem a modrzewiami i liczę na to, że jej się spodoba :)
A pojazd to taki stary i dzielny model Suzuki Grand Vitara :lol: , bardzo go lubię :lol:

Fajny ten zakątek z avatarka, ale dopiero na dużym zdjęciu widać ile tam kolorów :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 02 Gru 2014 11:43 #318101

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Zakątek z avatara bardzo urokliwy :eek3: , dopiero teraz widać kolory i w ogóle :bravo:. Umknęły mi wcześniej Twoje hortensje pnące, nie mogę się napatrzeć na te okazy :supr3: , moje posadzone przy sosnach 3-4 lata temu, obraz nędzy i rozpaczy :jeez: . Wiosną je postraszę :devil1: .
Pozdrawiam słonecznie :)
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 03 Gru 2014 06:13 #318226

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Haniu te :laugh1: ,,zasieki'' po lewej i prawej stronie ścieżki to przed Kubusiem :think: .U mnie są takie same rozstawione przed ,,szarańczą''.... :devil1: .
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 03 Gru 2014 08:29 #318231

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ścieżki to masz jednak szersze niż ja .Ale założenia podobne :wink2: U mnie też było kiedyś luźno (pradawne czasy ) .Zrobiłaś spis swoich rh? ciekawa jestem Twojego dobytku :hug: :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya

Wśród starych sosen 03 Gru 2014 13:55 #318284

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Dzień dobry Wszystkim, bardzo zmartwił mnie Guiness. Tak lubię tego cudnego rudzielca. Czekam na dobre wieści od Iwony. Przecież psisko musi się znależć. Raz miała taka historię z briardką ze starych zdjęć. Uciekła i nie było jej parę godzin, ale było wiadomo dlaczego, przestraszyła się nagłego hałasu na sąsiedniej działce - runęło wycinane drzewo, aż ziemia się zatrzęsła. Wróciła sama, nam nie udało się jej znależć.

Ewuniu, u mnie było gęściej, rozsadziłam i jeszcze rozsadzam. Po ścieżkach chodzą inni ludzie i taczki jeżdżą, muszą się zmieścić (taczki ważniejsze :whistle: ). Spis moich rh. Ja mam tylko 7 sztuk! :hug:
Polarnacht,
Purpureum Grandiflorum,
Catawbiense Grandiflorum,
Libretto,
Nova Zembla
Dr. Dressselhuys
Hachmann's Feuerschein

Paweł :) , no niestety zasieki muszą być. Kuba nie niszczy, ale niestety rozdepcze drobinki, które lubię np.tiarelle. Niewiele kopie, czasem coś tam wyniucha. Niestety w dzikim pędzie (na szczęście z tego wyrasta :dance: ) taranował wszystko na swej drodze. Okropnie nie lubię tych siatek. Kokos też spoważnieje, a po zabiegu będzie sunął po ogrodzie dostojnie, jak okręt flagowy :laugh1:

Kasia:hug: , nie strasz, tylko ukochaj i daj jeść i pić, może jeszcze się namyślą :think:

Pikutku, wrócę do zdjęć u Ciebie :search: Serduszkę będziesz przesadzać na wiosnę? Ładnie się dzieli, jak już ma listeczki. Miałam ich dużo, porozdawałam, ale to bardzo wdzięczna roślinka. I tradycyjnie dodam: żeby nie ten kolor. Marzy mi się taki samochodzik, jak Twój. Może kiedyś. :hug:

Golden Eagle

golden-eagle.jpg


Wczoraj zrobiłam foteczkę przez okno, liczyłam na słoneczne zdjęcia dzisiaj :rotfl1:

DSC01594.jpg


:bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant, VERA, wxxx-a, Adasiowa

Wśród starych sosen 03 Gru 2014 14:31 #318294

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Martwię się również o tego cudnego rudzielca, bo znam to uczucie. Naszego łobuza szukaliśmy nawet nocą z latarką tak bardzo się bałam, czy nie wpadł w jakieś sidła :mad2:
Serduszkę na wiosnę przewiozę na Podkarpacie, ale dzielić jej nie będę, lubię duże okazy i choć za różowym nie przepadam, to takie kolory zagajnika podyktowały mi posadzone tam hortensje. Szkoda, że ich kwiaty przebarwiają się głównie na różowo, ale tak lubię te krzewy, że pewnie oswoję się z tym kolorem ;)
A Twój widok z okna rewelacyjny, pewnie bez czatowni możesz podglądać ptaki i inne stworzenia :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.454 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum