TEMAT: Rośliny moją radością

Rośliny moją radością 23 Wrz 2015 11:54 #403679

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Ja przez te Twoje dalie zejdę na serce :wink4: Cały Twój ogród wymaga ciągłych pochwał .Jest tu wiele cudnych ogrodów ,ale Twój z tą mnogością kwiatów ,nie ma sobie równych .Gabrysiu :thanks:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel


Zielone okna z estimeble.pl

Rośliny moją radością 23 Wrz 2015 21:55 #403801

  • beatrix+
  • beatrix+'s Avatar
No skoro Rozalka,znaczy Nowinka rekomenduje ogród,to znaczy,że wart zwiedzania..
Cholewcia tylko już teraz się boje o moje serce..jak padnę trupem,to kto mnie podniesie..? Szkodnik mój,zwyczajowo mężem zwany,śpi już...nic to! Biorę byka za rogi i wchodzę w Twoje progi.. :drink1:

Rośliny moją radością 23 Wrz 2015 22:29 #403808

  • Roma
  • Roma's Avatar
Widzę,że susza nie dotarła do Twojego ogrodu,wszytko pięknie zielone i kolorowe.Powiedz mi Gabrielu co to za brunera ,jeszcze tak ogromnej nie widziałam :woohoo:

Rośliny moją radością 23 Wrz 2015 23:07 #403815

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Też zwróciłam uwagę na fotkę, którą Romcia cytuje. Śliczne ujęcie :hearts: .

Rośliny moją radością 25 Wrz 2015 16:31 #404136

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Regularnie patrzę na ogrodowe zdjęcia i podziwiam Twój zmysł kompozycyjny, Mistrzu :thanks: :thanks: :thanks:

I tylko mi żal, że fotki ledwie 1/4 ekranu zajmują :placze: :placze: :placze: :placze: :placze:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, dagmarazap

Rośliny moją radością 25 Wrz 2015 20:21 #404195

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Klon z nasionka rewelacja! To chyba jakiś klon czerwony? Ja mam podobnego, ale Twój ma zdecydowanie ciekawszy rysunek na liściach! Nowa odmiana, wieszczę sukces :)
Przyłączam się do zachwytów, cudnie jest! Ja wolę te zakątki trawowe, choć daliom też uznanie się należy, bo wyjątkowo dorodne, oj będzie co targać już niedługo ;)
A skoro o trawach... Co to za miskant za ostnicą olbrzymią (chyba ;) ), taki niski, ale z szeroko rozkładającymi się, białymi kwiatostanami? Bardzo w moim typie ;)
Cieszy, że masz jeszcze miejsce na magnolie, a na nowe trawy też? :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 26 Wrz 2015 06:22 #404243

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Wspaniały ogród :flower2: :flower2:
Wszyscy rezygnują z róż, a ja jak na przekór nieustannie się nimi zachwycam :crazy: :rotfl1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, dagmarazap

Rośliny moją radością 26 Wrz 2015 09:11 #404258

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Witam Gabrielu :bye:
Nie wiem jak mógł mi wcześniej umknąć ten niezwykły, zajmujący ogród :bravo:
Oglądałam zdjęcia o tak :ohmy:
Cudowne zestawienia roślinne, ścieżki, kamień ... i tak można wymieniać i wymieniać.
Pozdrawiam serdecznie :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 26 Wrz 2015 15:22 #404304

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Nie da się nie zauważyć, tej pięknej o ogromnych liściach brunery.
Tez jestem cieka cóż to za odmian, tak urodziwa ??
I gdzie takie się kupuję ??
a tak w ogóle.to bardzo ładne to ujęcie, trawki, kamień wielgachny i ta brunerka,ślicznie w całości :bravo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 28 Wrz 2015 16:13 #404751

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Najfajniesze jest to, że ta brunerra jest rewelacyjnie skomponowana z trawką i innymi roslinkami i że ma tyle miejsca.
Wiem, że dalie sa super jeśli chodzi o kwitnienie.
Byłam niedawno u koleżanki, która też kocha dalie. Namawiała mnie na nie, ale ja już nie mam miejsca, a po drugie nie mam gdzie ich przechowywać.
Będę je podziwiała u Ciebie
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 07 Paź 2015 22:24 #406459

  • grula
  • grula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 396
  • Otrzymane dziękuję: 875
Gabrielu, powiem krótko- jestem oczarowana :happy4:
Beata...a Grula ,to mój kot:)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 11 Paź 2015 21:30 #407164

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Kasiu, dziękuję :) . Pięknotkę mam trzeci rok, kupiona już z koralikami.
Niestety jest dosyć wrażliwa, zimuje owinięta włókniną, w przeciwnym razie odbija prawie od ziemi :dry:
Cały czas liczę, że jak będzie starsza, trochę się wzmocni :)

Aniu, clemantisy bardzo mi się podobają, ale nie chcą u mnie rosnąć.
Na pewno jeszcze kiedyś podejmę próbę, jak będę miał więcej czasu :happy:
Z cebul posadziłem to, co wykopałem, czyli hiacynty i tulipany :) . W zeszłym roku miałem sporo nowości, w tym odpuściłem.
PS mam nadzieję, że kiedyś założysz swój wątek i pokażesz co nieco :bye:

Ewo, to masz szczęście, bo dalie już zmarzły i nie prędko będę je znowu pokazywał ;)
O mnogości roślin sama wiesz najlepiej, bo u Ciebie chyba największa różnorodność :)

Beato, witam i zapraszam :bye: Mam nadzieję że wyszłaś ode mnie bez szwanku :rotfl1:

Romo, susza dotarła jesienią zeszłego roku i trwa do tej pory.
Sytuacja jest tragiczna, ale nie będę narzekać, bo właściwie musiał bym zamknąć wątek.
Ta brunera to Silver Heart, jest niewiele większa od leśnego fiołka który rośnie obok ;)
To pewnie perspektywa sprawia wrażenie, że jest taka duża :)

Edyto, dziękuję :)

Siberio, moje kompozycje pozostawiają wiele do życzenia ;)
Co do moich zbiorów, to nie umiem znaleźć zdjęć, ale obiecuję, że w przyszłym roku będą.

Marto, nie wiem jaki to klon, nasiona zebrane z zielonego i taka jest większość siewek :)
Tylko jedna ma bardziej karłowy pokrój i takie liście.
Na trawy jest jeszcze sporo miejsca i ciągle dosadzam, od wiosny powstaje nowy trawowy zakątek ;)
Może w przyszłym roku będę mógł pokazać pierwsze efekty.
Miskant kupiony jako Gnome, mam już dwa.
Ten ze zdjęcia rośnie w cieniu i ma białe kłosy, drugi w słońcu wygląda tak:


Mrówo, nic dziwnego, róże są piękne, ale nie można mieć wszystkiego :P
Jedni mają ponad 100 róż, a ja mam tyle dalii :crazy:

Doroto, witam, dziękuję za odwiedziny :bye:

Anabuko, brunera kupiona jako Silver Heart w zwykłym ogrodniczym, to pewnie z powodu miejsca wydaje się taka duża :silly:

Gosiu, wiadomo że nie można mieć wszystkiego, przy daliach jest trochę pracy i trzeba mieć odpowiednie miejsce.
Zakątek z brunerą to tegoroczny pomysł, cieszę się, że przypadł Ci do gustu :)

Beato, witaj :bye:
U mnie susza nadal trwa, ale już nie podlewam, nie mam na to czasu.
Patrząc na rośliny nie wiadomo, czy marnieją od przymrozków, czy z powodu suszy.
Przymrozki rozprawiły się z daliami, jestem w trakcie wykopywania ;) i powoli planuję już przyszły sezon :)
Zdjęcia z czasu zanim przyszły silne przymrozki:





















































































Za tę wiadomość podziękował(a): katja, Margo2, r-xxta, Amlos, piku, DANA, Amarant, Ewogrod, dagmarazap, hanya, grula, Łatka, zanetatacz

Rośliny moją radością 11 Paź 2015 21:58 #407175

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Gabrielu, pięknie, pięknie, pięknie :bravo: :bravo: :bravo: . Ależ Ty masz miskanty :woohoo: . Ciekawa jestem bardzo nowej rabaty trawiastej.

:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 11 Paź 2015 22:10 #407180

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
O tak, wspaniałe te kępy miskantów :woohoo: .

Rośliny moją radością 11 Paź 2015 22:15 #407182

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Gabrielu, zagadkowa sprawa z tym miskantem... Bo mój Gnom wygląda tak, jak Twój Gnom "brązowy", a rósł w cieniu cały sezon, no pod cieniówką, to w cieniu :) I chyba u miskantów to stanowisko nie ma większego znaczenia dla wybarwienia kwiatostanów... Trzeba będzie zasięgnąć języka, ja wyślę Twoje zdjęcia do znawcy wielkiego, ok? To piękne białe to chyba coś innego musi być...
Zakupy trawowe... Ach, apetyt jesienią rośnie, a 60 km ode mnie Daglezja i 230 gatunków miskantów do wyboru, to jest dramat prawdziwy! :lol:
A czy dalie jeszcze żyją czy już wykopki się zaczęły?
I jeszcze powiem, że wbrew wszystkiemu wierzę, że i u mnie kiedyś jesień będzie tak piękna jak Twoja! Może kiedyś nie będzie latem suszy i przymrozków na początku października? Prawda, że może się tak zdarzyć? :happy3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 11 Paź 2015 22:35 #407190

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Kasiu, nowa rabata powstała na niezagospodarowanej dotąd części.
Na razie udało się oczyścić teren z perzu i wyznaczyć granicę rabaty.
Posadziłem też pierwsze sadzonki ostnic i miskantów :) .
Ale jeszcze długo trzeba czekać na efekt, większość miejsca jest wciąż pusta.
To nie był najlepszy rok na przeróbki, ciągle trzeba było podlewać.

Edyto, Twoje miskanty są równie wspaniałe i na dodatek ciekawe odmiany :)

Marto
, wysyłaj gdzie trzeba, chętnie się dowiem co to za jeden. Wysokość mają taką samą tylko te kłosy... :think:
Wykopki zacząłem wczoraj i nie wiem kiedy skończę ;)
Ja w tym roku już chyba nic nie kupię, za to zrobię listę co kupować na wiosnę.
Zeszły rok był udany pod względem opadów i temperatur, w przeciwieństwie do obecnego.
Też liczę, że jeszcze będą u nas lepsze lata :)
Ostatnio zmieniany: 11 Paź 2015 22:38 przez Gabriel.
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Rośliny moją radością 12 Paź 2015 11:24 #407272

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Gabrysiu ściana lasu ,bardzo fajnie wygląda .W dodatku masz świetny parawan dla roślin w Twoim ogrodzie .Trawy też się starają aby zastąpić poległe rośliny .Jeszcze długo e ogrodzie będziesz miał pięknie ,a to właśnie dzięki temu ,co w nim posadziłeś .Wcale nie widzę u ciebie opadłych liści . U mnie wprost odwrotnie ,cały ogród zasypany i wciąż przybywają nowe :jeez:
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel

Rośliny moją radością 13 Paź 2015 13:41 #407540

  • peonia
  • peonia's Avatar
Gabrysiu, dwa razy czytałam i obejrzałam twój wątek ogrodowy. Zachwycił mnie i przypominał nasadzeniami ogród mego mistrza bylin , Karla Foerstera.Identyczne rosliny zebrałeś, jak on . :ohmy: :P
Przytoczę krótki opis jego ogrodu , jak bardzo przypomina twe nasadzenia:

" Ogród Karla Foerstera"

Do prywatnego ogrodu Karla Foerstera w Bornim dostać się nie jest łatwo. Jednak warto odwiedzić ten ogród. O każdej porze roku ogród zapiera dech w piersiach. Ma on kształt nieregularnego wielokąta, w centrum wznosi się piętrowy dom o spadzistym dachu. Wokół rozciągają się cztery prostokątne ogrody o różnych nazwach i stylach. Pierwszy jest Herbstbeet, czyli "jesienne grządki". Właśnie tu Foerster zasadził swoje ukochane floksy. Obok floksów rosną rudbekie, których gęste kępy sięgają do pasa, a trawa pampasowa dorasta jeszcze wyżej. Są też pola astrów bylinowych . Dalej droga prowadzi do ogrodu kamiennego. Jest też małe oczko wodne w kamiennym obramowaniu. Największe wrażenie robi położony za domem ogród w zagłębieniu (dosłownie: "zatopiony ogród"). Położony jest w niecce z obłożoną kamiennymi płytami sadzawką pośrodku. Ocienia ją wielki klon japoński. To jedyny tutaj wysoki akcent. Reszta okazów wokół wody jest niska. Im bliżej obrzeży, tym wyższe są rośliny - rozłożyste krzewy, a w końcu drzewa. Czwarty ogród nosi imię "Wiosennej drogi". Skomponowano go tak, by grał kolorami już od marca. Rosną tutaj roślin cebulowych takich jak zawilce, narcyzy, tulipany czy krokusy oraz wiosennych krzewów - azalii, forsycji, rododendronów. Następnie kwitną róże, kaliny i wiciokrzewy. Wstęp do ogrodu - zgodnie z wolą założyciela - jest bezpłatny. Pragnieniem Foerster było, by każdy mógł zobaczyć jak rosną i kwitną stworzone przez niego odmiany i by mógł zdobyte doświadczenia przenieść do własnego ogrodu. Swoich gości traktował jak równych. Na rabatach można znaleźć tabliczki, gdzie podpowiada np., jak pielęgnować lawendę, by przetrwała zimę. A na innej tabliczce znajduje się motto: "Jeśli jesteś zadowolony ze swojego ogrodu, to znaczy, że na niego nie zasługujesz".
To on wprowadził do ogrodów trawy i paprocie.U Ciebie trawy a w szczególności ostnice cudownie sie rosiały.

Moje ogrodowe poletko nie zadawala mnie, wciąz cos dosadzam , przerabiam.
Jestem oczarowana widokami . :thanks:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.586 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum