TEMAT: Próbuję spełnić marzenie

Próbuję spełnić marzenie 12 Lut 2015 14:17 #339701

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Ja zawsze kupowałem to co chciałem... czyli w kwiecie aby mieć pewność o daną roślinę...
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________


Zielone okna z estimeble.pl

Próbuję spełnić marzenie 12 Lut 2015 18:54 #339745

  • affa
  • affa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 883
  • Otrzymane dziękuję: 1651
Krzysiu, czytam o Twoich planach podsadzenia azalii i przypomniało mi się moje własne kombinowanej parę lat temu. Mam co prawda pomieszane azalie z rododendronami, ale rabata jest zacieniona tylko przez 2-3 godziny południowe. W końcu zdecydowałam się na żurawki. Zainspirowało mnie widziane gdzieś zdjęcie - pomarańczowe żurawki i zieleń trawnika. Sporą ilość słońca bez problemu znosi u mnie Marmelade i Creme Brulee. Dobrze wyglądają też posadzone w tamtym rok Paprika i Rio.
Pozdrawiam, Anna.

Zapraszam do mojego ogrodu w cieniu...bloków
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 05 Mar 2015 09:56 #345733

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Cześć Krzysiu ,dawno nie zaglądałam i cieszę się ,że u Ciebie cały czas plany.Ja to już tylko czekam na przyjazd tego ,co zamówiłam i prawdę mówiąc nie mogę się już doczekać .Tylko ,że miejscówki jeszcze nie przygotowane .U mnie ziemia jeszcze nie rozmarzła w głębszych warstwach ,a pogoda nie sprzyja do prac ogrodowych .Ale to już wszystko za chwilę się zmieni .Ciekawa jestem ,co też w końcu posadzisz w swoim ogrodzie :garden1: .Pozdrówka zostawiam :kiss3:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 10 Mar 2015 20:42 #347623

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Krzysiu, może jakieś wiosenne zdjęcia? :) Co u Ciebie? :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 10 Mar 2015 20:54 #347631

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
No tak, przebiśniegi pewnie już przekwitają nie sfotografowane :unsure:

Na szczęście byłam i na własne oczy widziałam :woohoo:

Dzięki za zaproszenie :kiss3: Jak zdrówko? Lepiej???
Ostatnio zmieniany: 10 Mar 2015 20:55 przez sd-a.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 11 Mar 2015 23:03 #348064

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Ewo, Sylwio, Iwonko :hearts:
Przebiśniegi jeszcze kilka dni wytrzymają, pojawiają się cebulice i przylaszczki, krokusy z opóźnieniem ( z powodu przesadzania w niewłaściwym terminie :teach: ), ale wyłażą, jednak najbardziej czekam na pierwsze irysy cebulowe Katharine Hodgkin i dziś już prawie są :dance:
Jednak pochmurno się zrobiło i nie wiem czy pokażą pełną krasę.

Niestety :( wracam do domu ok 18,00 , wieczorem męczy mnie kaszel i mam dodatkowe zajęcie- uczę pewną panią frywolitki-(będę miała na 2-3 azalie :) ) jak się dziś okazało pani jest biologiem z działką i fiołem na punkcie hippeastrum, lekcje się więc przedłużają :devil1: Podobno wykładała na UwB m.in. historię ogrodów. Chyba zmuszona będę zwiększyć jej ilość godzin frywolitki :devil1:

W poniedziałek odwiedziłam pobliskie centrum ogrodnicze, kupiłam Sunte Nectarine z pąkami, wysokość ponad 0,5 m od Ciepłuchy, będą mieć jeszcze inne, choć nie wszystkie z mojej listy.

Dziś z młodym wybrałam się na dłuuugi spacer, dotarliśmy do pobliskiego LM obejrzeć paproty, na które mam mieć oko, fajne są, ale niewiele zostało, nie wiem czy doczekają przeceny. W piątek sprawdzę w drugim LM.

Leszek wspominał o azaliach, wypatrzyłam je i dwie chyba by mi pasowały, ale nie mogłam im się przyjrzeć, stały w niedostępnym miejscu, a kasjerka nie mogła mi pomóc, bo nie mogła odejść od kasy :mad2: Nie mam wyjścia, muszę czekać do piątku :mad2:

Niemniej jednak humor mi się poprawił, zerkam na parapet z ciemiernikami i zadoniczkowaną hostą ( zgadnijcie skąd ją mam :dance: ) przez okno zerkam na donicę z Nectarine i fiołkami rogatymi-posadziłam dziś żółte i pomarańczowe liliowce od Mirki- świat jest piękny.

Jeśli trafi mi się wolna chwila z niezłą pogodą to może uda się zrobić oprysk miedzianem, muszę go zrobić! Muszę też przypilnować Maćka, żeby przyciął winogron na dachu i zrobił przegląd rynien, gdyby zostało odrobinę czasu to zacznę zdejmować darń i dopiero potem będą jakieś zdjęcia.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka, Flora, hanya

Próbuję spełnić marzenie 12 Mar 2015 15:36 #348205

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Krzysiu, co będziesz pryskała miedzianem?
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 12 Mar 2015 16:15 #348212

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Krzysiu mimo braku zdjęć czuć u ciebie wiosnę :flower2: nastrój już gotowy do tańca ogrodowego z łopatą :dance:
Tak Pani z taką pasją to dla Ciebie źródło wiedzy i pewnie tych lekcji frywolnych będzie sporo :devil1:
Życzę zdrówka :hug: i czekam na obiecane fotki :wink4:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 12 Mar 2015 19:27 #348268

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Majko, Sylwio, :hearts: będę pryskać wszystko co się da, głównie marcinki, dąbrówki i miodunki, bo jesienią pokryły się białym nalotem. Mam też kilka jabłonek i śliwy, na drugiej działce, zaniedbane. Nie wiedziałam, że mąż tam je posadził, w nieodpowiednim miejscu, ale rosną i spróbujemy je uratować. Nie wiem czy mogę popryskać jałowce, mam kilka i przydałoby się im kuracja przeciwgrzybicza, wrzosom też.

Najwięcej wiosny mam w donicach ;)
Kwitną ciemierniki- wschodni to tegoroczny z Auchana ( kupiony w kapersie), - biały/czarny z Biedrony, podobnie jak pędzone hiacynty. Trzymam je na zimnym parapecie żeby zakwitły podobnie jak w ogrodzie, a został mi się jeden, ale ma zamiar kwitnąć.

Wiosnawdonicach.jpg


Pod filcowym kocykiem Sunte Nectarine, fiołki rogate- mam słabość do tych drobnych kwiatuszków :P i obok ciemiernika goldzi się hosta od Siberii :thanks: .

Rozwinęły się pierwsze irysy żyłkowane 'Katharine Hodgkin', są jednak prawie niewidoczne, a tak na nie czekałam :think: W ubiegłym roku często mijałam ogród z tymi niziutkimi iryskami, bardzo mi się podobały, ale to były inne odmiany, ciemne i żółte, trzeba będzie jesienią rozejrzeć się za bardziej wyrazistymi. Kwitną też krokusy botaniczne, te których nie zauważyłam przy przesadzaniu i zostały w trawie, na nowym miejscu ledwie wylazły spod ściółki.



IrysyKatharineHodgkin.jpg
Krokusybotaniczne.jpg


Przylaszczka.jpg
Przebiniegi1.jpg


Na łany kwiecia, albo kwitnące rzeczki trzeba będzie poczekać do przyszłego sezonu, cebulki muszą się rozrosnąć.
Większość bylin pewnie też nie rozwinie się w pełni, zobaczymy co uda mi się wyhodować z jednorocznych.

Dziś młodszy wrócił wcześniej niż planował i przyciął ciemny winogron, posprzątał ulicę i podjazd, jeśli pogoda będzie sprzyjająca będę mogła zająć się opryskiem.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, chester633, Gabriel, Flora, Amarant, hanya

Próbuję spełnić marzenie 12 Mar 2015 20:01 #348286

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Krzysiu ale masz śliczniutkie przylaszczki :supr3: kolor tak głęboki niebieski że aż mnie ścisnęło w dołku :wink4:
Fiołki rogate to świetne kwiatuszki, one tak lubią się krzyżować z każdym bratkiem, że zawsze mam byle gdzie różne kolory i wielkości :dance:
A miedzianem pryskaj wszystko jak leci, tylko nie róże rugosy bo one nie cierpią oprysków, choć teraz gołe pędy to może by tego tak nie odczuły. Mam jedną taką delikwentkę Sarah van Fleet i każdego roku ma mączniaka, źle ją posadziłam a to teraz gigant składający się z 'drutu kolczastego' i jak ją przesadzić :angry:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 12 Mar 2015 22:43 #348418

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Przylaszczki pospolite, też się zdziwiłam, że taki głęboki kolor mają, podziwiałam już takie u kogoś na forum i kiedy zobaczyłam swoje :supr3: . W ubiegłym roku były zwyczajne, przesadziłam je w inne miejsce jesienią, ale chyba nie dlatego, pewnie w początkowej fazie tak wyglądają, zobaczymy za kilka dni.

Róż nie mam, tzn. mam jedną, kiedyś dostałam miniaturkę w doniczce, posadziłam do ogrodu z nadzieją, że nie przetrwa zimy, a ona rośnie już kilka lat :rotfl1: to taką chyba mogę potraktować miedzianem?
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich

Próbuję spełnić marzenie 12 Mar 2015 22:54 #348423

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
To miałaś szczęście z panią od frywolitek :-) Ja tak mam z panią weterynarz :rotfl1:

Te filcowe podkładki zdjęłam moim rodkom, bo ziemia zaczęła pleśnieć pod nimi :(
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 12 Mar 2015 22:56 #348424

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Krzysiu taką najzwyklejszą możesz :)
Nigdy Cię nie ciągnęło do innych róż :wink4:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 13 Mar 2015 20:43 #348654

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wiosennie pozdrawiam Cię, Krzysiu, chociaż niestety pogoda się popsuła i trochę krzyżuje plany pracy w ogrodzie.
U nas ma jutro padać. Liczę, że niedziela będzie łaskawsza i będzie można choć trochę podziałać.
Śliczne wiosenne kwiaty!
Ja taką miniaturową różyczkę też wsadziłam do gruntu i pięknie rosła przez kilka lat, aż do zimy 2012...
Miłego weekendu :)

Próbuję spełnić marzenie 13 Mar 2015 21:42 #348690

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Dziś kupiłam dwie kolejne azalie- Toukan i Anneke, czyli mam komplet na pierwszą część azaliowej rabaty, potrzebuję jeszcze trzech ciemniejszych, Siberio, filce już zdjęłam :P
A wiesz, że druga pani, która chce się nauczyć frywolić musiała przełożyć termin, bo śpiewa w chórze i przed Wielkanocą ma dużo prób, też mają płytę nagrywać ;)

Majeczko jakoś tak założyłam, że u mnie róże nie mają szans, nigdy się nawet nie zastanawiałam czy bym chciała :devil1: nie mam pomysłu na miejsce na różankę i boję się mszyc, ciągle z nimi walczę. Ta miniaturka to był przypadek. Azali też nigdy nie brałam pod uwagę, raczej rh, a tymczasem dałam się skusić :flower1:

Ago u nas słońce przebija się przez chmury, ale wiatr silny i zimny, może jutro uda mi się chwilę spędzić w ogrodzie.
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Ostatnio zmieniany: 13 Mar 2015 21:48 przez Krzysia.

Próbuję spełnić marzenie 13 Mar 2015 21:46 #348695

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Wierz mi, mszyce to najmniejszy problem z różami :rotfl1: , ja w zasadzie nie zwracam na nie uwagi :happy3:
A są takie piękne róże, które najładniej kwitną w cieniu i półcieniu, czyli nie u mnie :happy3: , mam na myśli te w różnych odcieniach fioletu, którym słońce wybitnie szkodzi na kolor :silly: . Może to kiedyś przemyślisz ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): hanya, Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 13 Mar 2015 21:59 #348712

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
O i kolejna co wychodzi do sklepu i wraca z chabaziami :woohoo:
Azalie fajne a te ciemne pewnie też w końcu trafisz :)

A widzisz, 'azalioza' Cię dopadła :rotfl1: jak dalej będziemy z Martą zatruwać ci życie różami to i na 'różyczkę' zachorujesz :devil1:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 13 Mar 2015 22:26 #348732

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
A wiecie, jak tak się dłużej myślę to może i miejsce by się znalazło :rotfl1:

Zobaczymy jaki fijoł za rok wiosną mi wybije, najpierw musimy dokończyć wymieniać okna i zrobić elewację, wtedy będę miała cały ogród do zagospodarowania i tyle czasuuuu na myślenie :devil1:
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.718 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum