TEMAT: Próbuję spełnić marzenie

Próbuję spełnić marzenie 30 Maj 2016 23:16 #475828

  • aguskac
  • aguskac's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2757
  • Otrzymane dziękuję: 1455
To ja czekam nadal :) Niekoniecznie bez bałaganu :wink4:
Rodki prześliczne! Podziwiam gdzie mogę bo u siebie nie mam. Chętnie bym Ci podesłała godzinę mojej ulewy.
Pozdrawiam Aga
Na wiejskim podwórku
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia


Zielone okna z estimeble.pl

Próbuję spełnić marzenie 07 Cze 2016 14:04 #478478

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Widać, że rodkom u Ciebie dobrze. Pięknie kwitną. U mnie były strasznie zmarnowane, część straciłam. Za sucho. Musze koniecznie o nie zadbać
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 07 Cze 2016 14:59 #478496

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Witaj Krzysiu, często zaglądam, czytam i znikam bez śladu :oops: Do wpisu zmobilizowały mnie piękne, ogromne białe poziomki, które zajadam dzięki Tobie :hug: :yummi: U mnie też remont, więc rozumiem jakie masz kłopoty :jeez: i dylematy...
:bye:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 15 Cze 2016 13:13 #481135

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Lucynko, chcesz bałagan to bardzo proszę :devil1: .

Jeszcze sporo mamy do zrobienia, ale już kończę temat remontu, bo sama jestem nim zmęczona :P . Cieszę się tym co mamy, czekam na koniec sesji, żeby chłopaki zrobili opaski wokół domu i będę mogła zazielenić miejsca pod ścianami.

Zacznę od wejścia, schody już bez szalunków, ale jeszcze w stanie surowym, trzeba wywieźć gruz, wybrać gres i można przyjmować gości :hearts: .



Późno posadziłam kobeę, ale już znacznie podrosła, na razie musi tu być pnącze jednoroczne, zarys przyszłego tarasu nieco się zmieni, a ja będę miała czas zastanowić się co chcę posadzić na stałe. Podobnie jak wzdłuż tej ściany pod świerkami.





Jedynie ta strona nie wymaga zastanowienia, tuż przy domu biegnie ścieżka od bramki i podjazd, niestety do rekonstrukcji.
Pod ścianą z oknami planuję rh, choć to strona południowa to zacieniona przez klony i tuje.




Czekałam na ukończenie prac, żeby zacząć sadzić, a kiedy ten termin się zbliża zaczynam panikować, mam pustkę w głowie, nie wiem co chcę, tzn. chcę wszystko :devil1: nie wiem na co się zdecydować :ouch: .




Gosiu, u mnie też sucho, dlatego mogę sobie pozwolić tylko na kilka sztuk, chciałabym odprowadzić wodę z rynien tak żeby sączyła się na rabatkę rodkową, co z tego wyjdzie zobaczymy, byle aura była bardziej sprzyjająca.


Marysiu, liczyłam na spotkanie z Tobą w Firleju. Cieszę się, że poziomki obrodziły, miałam wyrzuty sumienia za tę mozaikę na sadzonkach :flower1: . Fiołki od Ciebie też rozrosły się w duże kępy, patrząc na nie zawsze pamiętam komu je zawdzięczam :thanks: .





Te zdjęcia dedykuję Monice :thanks: .
Słodkie poidełko od Ciebie ustawiłam na betonowym, wykonanym w trakcie prac budowlanych, tuż przy małych kamiennych schodkach, z czasem ma wrosnąć w krajobraz :happy3: .






Zaczynają kwitnąć jarzmianki, dzięki Haniu, że zwróciłaś na nie moją uwagę :thanks: .

Rubra, jakaś taka jasna B) .




Variegata




Star of Billion




Byłam na zlocie w Firleju, wróciłam pod wrażeniem ogrodów przyszkółkowych i asortymentu, dopieszczona towarzysko, choć z ogromnym niedosytem, obładowana zakupami i podarunkami :thanks: .

Kupiłam nawet różę :jeez: :happy3: .

Niektórym liliom już trzaskają pąki, nowe liliowce też wkrótce pokażą swe oblicze, po kilkunastu godzinach pięknego, miarowego, spokojnego, życiodajnego.... deszczu wychodzi słońce, a ja mam miesiąc prawie wolnego, tylko poniedziałki i wtorki od 14 - 18 z moimi słodziakami :dance: :dance: :dance: .
...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Ostatnio zmieniany: 15 Cze 2016 13:25 przez Krzysia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, elzbieta1, hanya, Adela

Próbuję spełnić marzenie 15 Cze 2016 17:17 #481200

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Krzysiu, miałyśmy razem mieszkać w Firleju - nie wyszło, żałuję bardzo, że nie mogłam dotrzeć :( Może następnym razem, może zjazd na Dolnym Śląsku? Wojsławice, Książ, Wrocław?
Twój domek jest uroczy! Uwielbiam takie i napiszę nieskromnie - mieszkam w bardzo podobnym, chociaż zbudowanym prawie 100 lat temu :)
I masz takie pole do popisu jeśli chodzi o roślinki!
Pozdrawiam serdecznie :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 15 Cze 2016 18:36 #481215

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Krzysiu, ja tez mam niedosyt ale może za czas jakiś znów zbierzemy sie w większym gronie, było cudownie.
Śliczny domek szykujesz, trochę "polotkowałyśmy" przy biesiadnym stole więc znamy się jako tako :happy: , jestes bardzo operatywną kobietą....
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 20 Cze 2016 10:05 #482906

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne jarzmianki :hearts: U mnie nie bardzo chcą rosnąć .Myślę ,że one takiej suszy nie lubią .
Czy to poidełko kupiłaś w necie ? ja cały czas myślę o czymś dla ptaków .Mąż im zrobił ,ale jest takie paskudne ,że aż obciach .Na razie jest ,ale jak tylko trafi się okazja ,to wywalę go gdzieś w krzaki żeby nikt nie widział :happy-old: .
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 21 Cze 2016 08:08 #483226

  • Krzysia
  • Krzysia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1466
  • Otrzymane dziękuję: 1569
Dalu, bardzo chciałam Cię poznać w realu, cieszyłam się zwłaszcza na spotkanie Ciebie i Majki, ale ułożyło się inaczej :( , na szczęście mamy takie miejsca jak to :hearts: .

Dalu, mój dom też był budowany dawno, dawno, tuż po zakończeniu wojny i prawdopodobnie był przenoszony, czyli jest jeszcze starszy. Jego wadą przy remoncie jest materiał z jakiego został wykonany, drewno, nie daje tyle możliwości wykończenia co cegła, ale ma też plusy. Urodziłam się w innym domu drewnianym, większość życia w nich spędziłam, przyzwyczaiłam się i polubiłam :P .



Ewo/Sieriko, miło mi Cię gościć w moim ogrodzie, gdzie jeszcze nic nie jest na swoim miejscu. Drzewa mam stare, roślinki młode, czekam aż się zaprzyjaźnią :happy: .



Ewo/Nowinko, polubiłam jarzmianki, więc się cieszę, że na razie rosną, nawet jedna ubiegłoroczna ma potomstwo :dance: , leję im wodę, bo u mnie też sucho.

Poidełko kupiła mi Monika w Obi wczesną wiosną albo późną zimą, była w nim kompozycja z krokusów, zależało mi tylko na poidełku, przeczekałyśmy aż u niej przekwitną i dopiero je wysłała. Bardzo mi się podoba i przyciąga sporo wróbelków.
Zauważyłam, że wróble i pleszki (chyba :think: ) przy okazji korzystania z poidełek wyłapały mi wszystkie niszczylistki. W wolnych chwilach obserwowałam jak dzielnie pracowały :P .

Cementowych zrobiliśmy kilka, dwie plastikowe miski za formę, rozrobiona zaprawa i już. Umieściłam je w dołkach w ziemi, pośród roślin, nawet za bardzo nie tracą wody, uzupełniam raz na kilka dni. Z czasem rośliny je przysłonią, beton się szlachetnie :devil1: zestarzeje i wyglądają całkiem przyzwoicie. Kiedy znowu będziemy coś betonować, a niedługo będziemy ;) zrobię jeszcze kilka.



Przekwitają kokorycze- pogięta 'China Blue' i wzniesiona, nie wiem czym się różnią, dla mnie wyglądają jednakowo, obie intensywnie pachną, zwłaszcza pod wieczór, ale to nie jest mój ulubiony zapach ;) .









Wyczekiwane lilie - na razie Lankon



i Black Out

...Bo marzenia się spełniają tylko tym, którzy je mają...

Próbuję spełnić jedno z nich
Za tę wiadomość podziękował(a): dala, Alina-277, elzbieta1, edulkot, Adela

Próbuję spełnić marzenie 21 Cze 2016 14:26 #483297

  • Margo2
  • Margo2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3514
  • Otrzymane dziękuję: 1577
Krzysiu, bardzo żałuję, że nie pogadałyśmy. Naprawdę zachowałam się jakbym była pierwszy raz.
Zazwyczaj nie lubię az tak dużych zgromadzeń, jestem zagubiona
Poprawię się następnym razem
Podziwiam Was za wysiłek jaki włożyliście w dom.
Wyszło super
Nie panikuj w kwestii obsadzania dasz radę
Z tym odprowadzeniem z rynien to świetny pomysł, tylko, żeby miało co z nich lecieć ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 21 Cze 2016 18:04 #483325

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Lankony to moje lubione lilie, niestety z5 wyszły tylko dwie po zimie, dopiero mają pąki....
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 21 Cze 2016 18:27 #483332

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Krzysiu pięknie się prezentuje teraz wasz domek...co do obsadzenia może hosty mają ładne liście nie pobrudzą muru i ładnie się prezentują ..ja mam obsadzoną altankę od zachodu i północy ...ale wy młodzi macie inny pogląd może wysadzisz coś płożącego..i tak będzie ładnie poidełko super pomysł z betonu...
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 21 Cze 2016 19:23 #483340

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Krzysiu dla rodków i host to wymarzona miejscówka :hearts:
Ja deszczówkę zbieram w pojemniki 1000 litrowe podstawione pod rynnę. Dekoracyjne może nie są, ale wystawiam je tylko na sezon.
Na dole jest odpływ i można jakąś rurką poprowadzić na miejsce docelowe.
Pojniki betonowe to świetny pomysł. Jeszcze przy tym można pozbyć się niszczylistki :woohoo:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 22 Cze 2016 00:27 #483479

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Robię dziś rajd po zaprzyjaźnionych wątkach..i cóś odkrywam
DOm pięknie wykończony :woohoo: Brawo dla Synów..i dla ekipy, że panowie uszanowali ogród.
Urokliwie wygląda dom z zielonym dachem, zatopiony w zieleni ogrodu :hearts:

Dziękuję ślicznie za fotki z dedykacją- cieszę się, że poidełko znalazło pierzastych fanów :lol: Ja się początkowo martwiłam, bo ciągle ptaki piły i kąpały się w starej podstawce, ale i z tego nowego, jak widzę, czasem piją.
Wlewasz wodę do środka i piją na brzegu czy też sie kąpią? Ja miałam wątpliwości co do głębokości i włożyłam kakień do środka, żeby spłycić i może zachęcić do wejścia.. :think:

Patent z poidełkiem zatopionym w ziemi świetny, ale u mnie chyba nie zastosuję. Niedawno Cygusiowi udało się tak wskoczyć radośnie na fotel, że łapę wsadził do kubka z kawą, którą Mama trzymała w ręku.. Na rabacie z pewnością regularnie moczyłby łapki :happy3:

Pozdrawiam serdecznie :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 08 Lip 2016 16:09 #488591

  • Adela
  • Adela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pamiętajcie o ogrodach
  • Posty: 325
  • Otrzymane dziękuję: 374
Witaj Krzysiu. Nareszcie się odezwałaś, ale wiem, że pracy i obowiązków miałaś na głowie mnóstwo, więc rozgrzeszam. Bardzo się cieszę, że remonty już się kończą, a jeszcze bardziej, że wszystko ślicznie wygląda. Efekt jest naprawdę super :bravo: Z roślinkami nie musisz się spieszyć, bo i tak masz już zagospodarowany ogród, a to, co zostało wokół domu, to będzie sama przyjemność.
Domek jest bardzo ładny :thanks:

Poidełko z betonu to świetny pomysł, ale u mnie byłoby zawsze suche, bo moja owczarka uwielbia wodę :(

Pozdrawiam cieplutko :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 09 Lip 2016 14:58 #488808

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Witaj...
Ja przechodziłem ten bałagan rok temu więc wiem o czym piszesz... ale jednak jak się już zakończy to będzie na prawdę fajnie i cieplutko... to przede wszystkim. A co do roślinek to już jest sporo pięknie kwitnących i w wolnej chwili jak bedziesz miała wenę to sobie może coś dokupisz dosiejesz... to nie jest przymus... wszystko w miarę możliwości...
Ale domek prezentuje się bardzo okazale... podziwiam pracowitość i wytrwałość...
pozdrawiam i czekam na kolejne odsłony...
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Za tę wiadomość podziękował(a): Krzysia

Próbuję spełnić marzenie 12 Lip 2016 10:10 #489524

  • elzbieta1
  • elzbieta1's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 285
  • Otrzymane dziękuję: 122
Krzysiu domek masz jak z bajki, otoczenie takie, że chętnie by się tam zostało na dłużej.Podziwiam Cię za to wszystko czego dokonałaś przez ostatnie lata :thanks: :thanks: :thanks: :hearts: :hug:
Pozdrawiam Elżbieta

Próbuję spełnić marzenie 24 Lip 2016 21:49 #492662

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Furtka otwarta ale gospodyni nigdzie nie widać ....pozdrawiam i znaczek zostawiam..


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.506 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum