TEMAT: Świat Dorci 2015

Świat Dorci 2015 08 Cze 2015 19:26 #377353

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
A ja ostróżek :sad2: zawsze pierwsza łapie mączniaka. Ta niebieska u Ciebie oszałamiająco wygląda... wszystko piękne :silly: oprócz tej o trupim kolorze róży :devil1: :happy3:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2015 08 Cze 2015 22:29 #377458

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
dorciaj wrote:
Ja wkrótce biorę się za zrywanie kolejnego fragmentu trawnika. Na ten rok to będzie ostatnia wielka zmiana.
Nie pojmuję, jak już na początku czerwca można wiedzieć, że to ostatnia zmiana ;) Przecież sezon się dopiero rozpoczął! Nie można wykluczyć jakiejś nagłej fascynacji, gdzie miejsce na spontaniczność? ;)
Zakwieciło się! Z oddali widzę jakąś piękną dziewannę, wolałabym z bliska ;)
Koniczynie trzeba jeszcze trochę czasu, by się pełnią piękna objawić, czekamy :)
Bardzo mi się podoba taki szary trawnik! ;) On ma szansę się zazielenić? ;)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 08 Cze 2015 22:37 #377465

  • elsi
  • elsi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1277
  • Otrzymane dziękuję: 611
Marysiu! Jakim trupim??? :hammer: - toż to kolor jagodowych lodów :woohoo: .
Dorcia, jak to dobrze, że masz pomocnika w ogrodzie.
Nie mam pojęcia, jak to sprawiłaś, ale jest to wielki powód do radości.
Nie wiem także, jak to się stało, że Twoja koniczyna pannońska już zakwitła?
bo moja ledwo ledwo przetrwała zimę - domyślam się tylko,
że korytarz tuż pod jej korzeniami na zdrowie jej nie wyszedł.
U mnie też już bardzo kolorowo, nie było mnie w domu dwa dni tylko a taaaaka zmiana.
Ładne drzewa Sebastian wybrał i jakie praktyczne ... o pień glediczji można sobie plecy podrapać, gdy ręka nie sięga :P .
Nazbierałaś trochę tych krzewuszek, a na kwiaty pęchcerznic nie zwracam uwagi - u mnie są ze względu na liście.
Piwonii masz zdecydowanie za mało, chyba trzeba Ci jakąś ofertę podrzucić :) .
Marta ma rację, trzeba przygotować miejsce pod piwonie na wrześniowe sadzenie.
Pozdrawiam.
Elżbieta

W moim ogrodzie
Ostatnio zmieniany: 08 Cze 2015 22:39 przez elsi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): olibabka

Świat Dorci 2015 08 Cze 2015 22:47 #377469

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorciu..to mnie dobiłaś tym darniowaniem..a już myślałam, że będzie mi raźniej :funnyface: U mnie P też coś wspominał, że będzie widłować sam, ale to trzeba dokładnie kłącza wydłubywać, więc i tak muszę mieć kontrolę nad pracą :P

Pięknie powojniki kwitną. Na ten rok to już nie jest plan..ale za rok chętnie odgapiłabym od Ciebie pomysł na powojnikową ścianę przy tarasie :oops:

Leżące donice z wylewającymi sie rojnikami..świetny pomysł :woohoo:

Drzewa bombowe..szczególnie klon :hearts:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 08 Cze 2015 23:07 #377487

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dorciu, fajnie, że przypomniałaś starsze zdjęcia, zmiany są imponujące! :bravo:
Jak patrzę na te przestrzenie to łezka mi się w oku kręci...a Ty mówisz, że nie masz miejsca na warzywnik?? Mogłabyś całą plantację warzyw założyć i wnioskować o dopłaty dla rolników! :woohoo:
Doniczki z rojnikami super, to na tej nowej rabatce w narożniku? Wygląda zdecydowanie lepiej i koszenie wygodniejsze ;)
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 08 Cze 2015 23:54 #377503

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Dorciu :bye:
Bardzo cieszę się ze spotkania z Wami :P :P
Jesteś dokładnie taka ,jaką sobie Ciebie wyobrażałam :silly:
Szkoda ,że nie mogliście być w Sulejowie całe dwa dni .


Szary trawnik ,trupia róża.... Chyba muszę dokładniej przyjrzeć się zdjęciom .

Drzewa bardzo dobre !
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 09 Cze 2015 09:02 #377525

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gdybym nie widziała początków powstawania Waszego ogrodu ,to nigdy w życiu nie uwierzyłabym,że jest tak młody :) DorciaKwitnienia masz w tym roku za.....te :bravo: u mnie nawet krzewuszki się nie popisały,chyba je nieodpowiednio przycięłam albo nie w tym czasie :think: Ciekawe co w końcu będzie wokół basenu :P
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 21 Cze 2015 17:23 #381815

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Raz na jakiś czas wypada coś napisać u siebie :tongue2: i wypada nawet czymś się u siebie pochwalić :happy: .
No to dziś jest właśnie ten dzień :lol: .

W ogrodzie dzieje się sporo. Każdą wolną chwilkę w nim spędzam, a tych wolnych chwil mam, na szczęście, coraz więcej :dance: .

Martusiu moje powojniki w tym roku kwitną zdecydowanie gorzej niż rok temu. Ale nie bez powodu :tongue2: . Na przedwiośniu mocno je wszystkie odmładzałam, tnąc bezlitośnie :happy3: . Wydaje mi się, że to był bardzo dobry zabieg, bo jeszcze bardziej się zagęściły :woohoo: . W przyszłym roku zetnę już standardowo :silly: i liczę na szał :lol: .
W końcu przecież mamy rok róż... więc niech powojniki sobie odpoczną :devil1: .

Marysiu w rzeczywistości ta róża nie jest taka trupia, ale ze mnie fotograf jak z koziej... no wiesz :rotfl1: . Zresztą to przecież forum ogrodnicze, a nie fotograficzne :happy: . Musisz mi uwierzyć na słowo - piękna ta róża jest :lol: .

Artamciu spontaniczność nie jest moją najmocniejszą stroną - zdecydowanie wolę planowanie i realizowanie planu :tongue2: . Dlatego właśnie wiem, że ta jedna rabata będzie ostatnią robioną w tym roku. Oczywiście mam na myśli jakieś spektakularne zmiany, a nie mikro przeróbki, których na pewno będzie dużo :rotfl1: . Na przykład wczoraj Sebastian mi zerwał 4m2 trawnika... ale to przecież jest mikro przeróbka biorąc pod uwagę wielkość mojego trawnika :happy3: .

Elu mój pomocnik dopiero się chyba rozkręca. Zrywa trawę, podłącza kolejne beczki do deszczówki. Ostatnio znów spada... tym razem podpory pod róże :woohoo: . Sama nie wiem jak ja tego dokonałam :think: , ale bardzo mi ten stan odpowiada :lev: .
Na piwonie to ja już miejsce znajdę... a w wrześniu to już w ogóle będę miała przyszykowane dołki i tylko tą ofertę gdzie kupować musicie mi podrzucić :happy-old: .

Monisiu za zrywanie trawy zabierzemy się pewnie w sierpniu. Cały sierpień będziemy w domu, bez dzieci :whistle: , więc powinniśmy spokojnie zakładany plan wykonać :tongue2: .

Kasiu ja nie mówię, że nie mam miejsca, tylko, że nie mam miejsca na warzywnik ;) ... no po prostu nie chcę go mieć :happy: . Zresztą sadu tez nie chcę :tongue2: .
Przewalone doniczki są na rabacie w pobliżu basenu ;). Ta rabata w narożniku ma tylko kilka kamieni. Z czasem może i tam coś fajnego, dekoracyjnego wcisnę :woohoo: .

Madziu dziś sobie o Tobie myślałam spacerując po ogrodzie. Sadziec od Ciebie już ładnie mi się rozrasta. Widzę jednak, że moja glina to nie jego bajka. Ale rośnie, jest zdrowy, będzie kwitł :woohoo: . Takiej wielkości jak u Ciebie raczej nie osiągnie, ale i tak bardzo, ale to bardzo się z niego cieszę :kiss3: .

Romciu przy basenie, a raczej przed basenem mam posadzone dwie... hortensje :woohoo: - wiem niewiarygodne :happy3: , ale dostałam od Taty i tam mi pasowały :happy3: . Rosną w towarzystwie dwóch różnych krzewuszek :happy4: . Pomiędzy krzewami hortensji i krzewuszek mam powtykane trzmieliny, a na obwódce oczywiście żurawki :drool: .


Specjalnie dziś robiłam świeżutkie zdjęcia :woohoo: . Mam nadzieję, że się spodobają ... starałam się jak mogłam :happy: .

Na początek róże :hearts: .
'Old Port' sadzona jesienią '14 - czyli młodziutki krzaczek.
DSC_6248.jpg


'Iceberg cl.' rośnie przy ławeczce za domem. Też młodziutka z jesieni '14.
DSC_6251.jpg


Kolejna nowość, czyli sadzona wiosną br. 'Easy Does It'. Jestem zauroczona tymi pofalowanymi brzegami :hearts: .
DSC_6253.jpg


Totalna świeżynka. Kupiona na ostatnim lubelskim szkółkingu. Pachnie obłędnie :lev: . 'Georges Denjean'
DSC_6278.jpg


'Frau Karl Druschki' to też młodziutka róża. Jestem zachwycona czystością tej bieli :ohmy: .
DSC_6282.jpg


'Imperatrice Farah'. Chyba najpiękniejsza z róż jakie widziałam :hearts: , przepięknie pachnie!
DSC_6266.jpg


A teraz nieco starsze, ale przecież równie urodziwe :silly: .
'Leonardo da Vinci'
DSC_6260.jpg


'Fresia'
DSC_6262.jpg


'Bonica'
DSC_6263.jpg


Najokazalsza z moich róż - ulubienica Sebastiana - niestety NN
DSC_6265.jpg


'Nostalgie' :hearts:
DSC_6268.jpg


'Aachener Dom'
DSC_6270.jpg


Różowa żarówa - NN - uwielbiam tą różę, za zmienność koloru kwiatów od bladego różu, przez żarówiastość, do jagodowo-trupiego :happy: .
DSC_6272.jpg


'Artemis'
DSC_6273.jpg


'Queen of Bermuda'
DSC_6275.jpg


NN
DSC_6276.jpg


a tu moja wielka kochana pstrokacizna :happy4: .
DSC_6295.jpg



CDN... bo oprócz róż jeszcze coś tam przecież mam :devil1:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, chester633

Świat Dorci 2015 21 Cze 2015 17:31 #381818

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
No to lecę dalej :tongue2: .

DSC_6259.jpg

DSC_6261.jpg

DSC_6288.jpg


DSC_6286.jpg


DSC_6289.jpg


DSC_6293.jpg



:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Świat Dorci 2015 21 Cze 2015 17:36 #381821

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Piękne róże i piękne zdjęcia :hearts: :bravo: , nowości kwitną Ci obłędnie, tę białą będę musiała sobie nabyć :woohoo:
Co do Twojego pomocnika, to ja wiem jak tego dokonałaś :rotfl1: , przywiozłaś go na zlot, a potem na szkółking :rotfl1: , reszta to nasza zasługa :rotfl1: :funnyface:

Trawnik wygląda całkiem jak u mnie :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 21 Cze 2015 17:43 #381823

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Dorotko, kolekcja róż - zachwycająca!
Nie wiem dlaczego narzekasz na powojniki - ja to bym marzyła o takim kwitnieniu moich :think: Coś nie mam o nich ręki, albo mnie nie lubią :( Z małymi wyjątkami rosną takie mizeroty i kwitną paroma kwiatkami...
Pozdrawiam niedzielnie :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 21 Cze 2015 18:11 #381836

  • magdala
  • magdala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4524
  • Otrzymane dziękuję: 1071
Dorciu :bye:
Twój ogród normalnie się rozszalał ! Wymyka się już spod kontroli - w pozytywnym znaczeniu oczywiście ;)

Róże jak z bajki ! I jaka masa kwiatów.

Basenu zazdroszczę , w upały to musi być prawdziwa przyjemność :)
Tylko te upały gdzie? Bo na pewno nie u mnie :unsure:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 21 Cze 2015 22:09 #382026

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
A Sebastian to oddarnił teren pod kolejne róże? Coś niepokojącego w tym dostrzegam... Dorcia, czy Ty bierzesz pod uwagę, że Ci dodatkowy ogrodnik w ogrodzie może się pojawić? :lol:
Nie pomocnik, ogrodnik! :lol:
I chyba spawa ;) podpory pod róże...
Widzę, że trawnik nie ma szans się zazielenić, za często koszony! :lol: U mnie zieloniutko! :P :happy:
I jeszcze jedno... Dorcia, przy Twojej glebie i obecnej wielkości Twoich młodych róż to musisz się psychicznie przygotować do tego, że za rok będziesz miała potwory! Ale jesteś odważna? ;)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 23 Cze 2015 12:09 #382462

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Ludzie pada u mnie :dance: :dance: i nie zanosi się żeby miało przestać :woohoo: :dance: :dance: . W związku z powyższym przedstawiam Państwu mój kochany garnuszek :rotfl1:
20150623_112358.jpg



Martuś no ładnie sobie przypisałaś "nawrócenie" Sebastiana :rotfl1: . Niech Ci będzie, że to Wasza zasługa :P . Nowości różane pięknie mi rosną, zresztą wszystkie róże od Pana Tomka sprawują się bez zarzutu :) . Klient zadowolony, więc wróci po następne :devil1: .

Dalu ja nie narzekam na powojniki :kiss3: . Ja tylko informuję, że kwitnienie w tym roku nieco gorsze ze względu na ostre cięcie na przedwiośniu. Moje powojniki wymagały już tego zabiegu i byłam przygotowana na jego skutki. Niemniej jednak jestem z nich bardzo zadowolona i nie śmiałabym narzekać :oops: .

Magda basen już w tym roku był używany :woohoo: . Temperatura wody w basenie jest wyższa od temperatury powietrza :woohoo: , to niewątpliwie zasługa przygotowanego podłoża pod basen ;) . Jestem pewna, że jeszcze nie jeden raz będę w nim moczyć cztery litery :happy3: .
Na niektórych różach masę kwiatów zawdzięczam kulkowaniu... zakulkowałam kilka na próbę, teraz już wiem, że będę to robić co roku, bo takiej masy kwiatów nie mogłabym sobie już odmówić :wink4: .


Artamciu Sebastian to nie wiedział pod co oddarnia :P . Ale faktycznie róża też tam się znalazła :lol: . Podpory spawa dla MOICH! róż :funnyface: . Powiem Ci też w sekrecie :lol: , że tak jak u nas w domu nie ma miejsca na inną kobietę :devil1: , tak w ogrodzie na drugiego ogrodnika :evil: . Mój jest ten kawałek ziemi i koniec! :rotfl1:



Mówiłam Wam, że pada? ... a mówiłam na wstępie :happy3: . Boziuuu jak ja się z tego deszczu cieszę :dance: :dance: . Nawet nie jestem wkurzona, że mi robotę przerwał. Wybaczam wszystko :lev: , niech pada :happy4: .

Obiecałam Martusi, że jak pomaluję wyspawane przez Sebastiana podpory to pokażę. Nie pomalowałam, bo zaraz po tym jak zaczęłam deszcz wygonił mnie z ogrodu. Cyknęłam fotkę nie pomalowanej :silly: .
O taką podporę będzie miał doktorek :lol:
20150623_111918.jpg

Mam nadzieję, że coś tam widać na tej fotce :tongue2: .


I na koniec jeszcze nowości, które zakwitły :dance:

'Guernsey' posadzony jesienią '14. Przepiękna róża.
Pąki
20150623_112031.jpg

i w rozkwicie :woohoo:
20150623_112021.jpg



'Blue moon' - który dla mnie jest bardziej pink, niż blue :happy3: ... ale i tak mi się podoba :wink4:
20150623_112141.jpg



Lilie od Romci otwierają u mnie sezon liliowy :dance:
20150623_112245.jpg




:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Alina-277, chester633

Świat Dorci 2015 23 Cze 2015 12:28 #382468

  • Roma
  • Roma's Avatar
Faktycznie masz rękę do kwiatów ale w końcu masz po kim,jak by nie było córka swojego tatusia :) Moim liliom jeszcze daleko do kwitnienia.
Dorcia-wreszcie i u nas od wczoraj pada,prawie wszystkie beczki mam pełna,ostała się jedna do napełnienia a więc mam w zapasie 1600 l deszczówki :dance:
Podpora :bravo: zaraz pokażę Jasiowi i niech się wreszcie weźmie za robotę,spawarkę ma a pręty to chyba nie problem kupić :jeez:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 23 Cze 2015 12:36 #382470

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Pada u Ciebie, zazdroszczę, u mnie ledwo mży :cry3: , nawet kurzu na drodze nie przytłukło :placze: . Zaczęło mżyć rano, miałam nadzieję, że się rozpada, a tymczasem południe już minęło, a u mnie nadal popiół :placze: . A mżawka cały czas :evil:

Guernsey już Ci kwitnie :dazed: , ja ciągle czekam. Podpora świetna :bravo: , mnie by się przydało coś w rodzaju szerokiej obręczy :think: , bo takie typu pergolki są za wąskie na moje potwory :happy3:
A kwiatek na "garnuszku" nieproporcjonalnie malutki :happy3:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 23 Cze 2015 12:49 #382472

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Garnuszek imponujący :devil1: ja poproszę jeszcze zdjęcie Dorci koło garnuszka, dla oddania skali... ewentualnie może być Piorunek... czyżby nie było go na żadnym z dzisiejszych zdjęć? :silly:
Pozdrawiam - Gosia
Ostatnio zmieniany: 23 Cze 2015 12:49 przez gorzata.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 23 Cze 2015 15:29 #382518

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Dorotko, ależ u Ciebie pięknie, róże zachwycające. Powojniki też okazałe. Moje gratulacje. :lol:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.398 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum