TEMAT: Świat Dorci 2015

Świat Dorci 2015 03 Sie 2015 08:49 #393312

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
dorciaj wrote:
a że nieoczekiwanie 31 lipca wieczorem, mój "asystent" :rotfl1: stwierdził, że "jutro sierpień - to jedziemy" :rotfl1: , więc na umawianie się nie było czasu :devil1: .


Taaaa, a takie małe czarne pudełko Pani ma :think: z ekranem dotykowym...ja to mam klawisze...wybiera Pani ,,memory five'' i sprawa załatwiona..o tak :laugh1:

więc foch zostaje.....oj trudno będzie Pani ,,zreanimować '' całe to zajście....i nic na Forum Pani nie napisała, a może chętni by byli na wyjazd... :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: :devil1: :tongue2: :wink4: :oops: :whistle: :pinch:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Świat Dorci 2015 03 Sie 2015 11:08 #393347

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Elu z tym 'czasami człowiek musi inaczej się udusi' trafiłaś w sedno :oops: . Już mnie tak męczyły te miejsca, że po prostu musiałam :oops: . Teraz, choć jeszcze nie jest przesadzone wszystko już mi trochę lepiej :rotfl1: .
Mój asystent już w domu dał mi kieszonkowe :devil1: , więc na miejscu był potrzebny tylko do targania doniczek :rotfl1: .

Martuś żebyś Ty w złą godzinę o tych nazwach nie napisała :rotfl1: , bo dziś jak robiłam fotki Twoich floksów, to okazało się, że jeden bezimienny. Co gorsza ja mam też takiego samego i nigdzie nie ma ani etykiety, ani fotki z nazwą tez nie mam :pinch: . Co ja się nagłowiłam, żeby sobie przypomnieć tą Miss Pepper :jeez: ... ale 100% pewności jednak nie mam - przepraszam :oops: .

Romcia i takie podejście mi się podoba :kiss3: - niech tylko się rozrosną to będę się dzieliła :hug: .

Mirko martusiowe floksy podpisane wrzuciłam do jej wątku. A moje, to się w większości pokrywają.

Artamciu do hortensji muszę dojrzeć ... może nieco dłużej będę dojrzewać niż do floksów :tongue2: . Tak sobie myślę, że dojrzeję, jak i one u mnie dojrzeją i będzie je widać z daleka... bo na razie to niektóre żurawki mam większe od moich hortensji :rotfl1: .
Po przesadzaniu nieco zeszło ze mnie niezadowolenie... nieco, bo efekt jak zwykle w pełni zobaczę w przyszłym roku :tongue2: . Ale jest lepiej niż było, a to najważniejsze :lev: .

Pawełku no dobra, przyznam się ... chciałam po krzakach w Ciechanowie tylko z mężem polatać :funnyface: .


Jak słusznie Martusia zauważyła, że to później nieco mi się przeciągnęło :rotfl1: . No cóż słoneczko wczorajsze wyciągnęło nas z domu szybciej niż się spodziewaliśmy i całe popołudnie, wraz z wieczorem spędziliśmy ze znajomymi poza domem :drink1: :devil1: .
Dziś nadrabiam zaległości i już pokazuję te nasze sobotnie wypociny :rotfl1: .

Na początek rabata pomarańczowa. Kiedyś sobie wymyśliłam taką rabatkę, nasadziłam tam bez ładu i składu :tongue2: i w sumie nie byłoby źle, gdyby wszystko kwitło tak jak ja sobie zaplanowałam :rotfl1: . A tu guzik... lilie, które miały jeszcze kwitnąć, już dawno przekwitły :lol: . Przesadziliśmy tu kilka liliowców z innej rabaty (z pomarańczowym kolorem oczywiście), zabraliśmy nie pomarańczowe szałwie :tongue2: . Dodatkowo posadziłam tam białe liatry, ale one to dopiero w przyszłym roku zakwitną.
Na chwilę obecną jest tak:
DSC_7384.jpg

DSC_7385.jpg

Dziś dosadzę tam jeszcze jedną jeżówkę... pomarańczową oczywiście :happy3: .

Druga rabata, to rabata z liliowcami. Za dużo się tam działo teraz jak kwitły liliowce, a za mało wiosną i jesienią. W sumie to o żadnej porze roku mi się nie podobało :oops: . Liliowce pomarańczowe wyleciały na pomarańczową, liliowce żółte na rabatę przy furtce, a liliowce czerwone na rabatę w rogu.
I teraz rabata w roku wygląda tak:
DSC_7390.jpg


Rabata z liliowcami jest cała rozbabrana :rotfl1: . Zostały tam tylko liliowce kremowe i kremowe z ciemnymi oczkami :tongue2: . Dodatkowo fioletowe liatry i dwa rozchodniki.
DSC_7389.jpg


Małe roszady były też na rabacie, która docelowo ma być fioletowo-żółta. Tymczasowo z żółtym na niej problem :rotfl1:
DSC_7388.jpg

Planuję zakupy różnego rodzaju żółtych lilii i mam nadzieję, że w przyszłym roku jeż będzie tu lepiej :oops: .




A teraz coś ze specjalną dedykacją dla Martusi :tongue2: ... Marta każdy ma takie miejsca, których się wstydzi, i których nie pokazuje. I każdy ma takie rośliny, które no... nie żyją :rotfl1: , albo takie, które żyć nie powinny :rotfl1: .

Trzy piękne tuje :oops: - o perzu to już nie wspomnę :whistle:
DSC_7395-2.jpg


Komosa, która już niedługo będzie wielka jak pacioreczniki :pinch:
DSC_7396.jpg


I powojnik, który drugi rok z rzędu kończy w ten sam sposób :hammer: .
DSC_7397.jpg


I mam nadzieję, że już Ci trochę lepiej :hug: .
Załączniki:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 03 Sie 2015 11:12 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633

Świat Dorci 2015 03 Sie 2015 12:28 #393354

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Nareszcie ktoś mnie zrozumiał :lol: :hug: , dziękuję |Ci kochana :hug: , te trzy martwe tuje w perzu to balsam na moją duszę :happy3:
ZA to nowe rabaty tradycyjnie powalają porządkiem i dyscypliną kolorystyczną :woohoo: , jak jeszcze masz trochę miejsca na pomarańczowej, to dostaniesz bardzo ładnego liliowca :devil1:

Ja jestem wściekła, że przez tą pogodę nic nie mogę robić w sensie przeróbek :mad2: , nie dość, że ziemia jak skała, to potem weź utrzymaj nowe nasadzenia w tych tropikach :mad2:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 03 Sie 2015 14:58 #393377

  • Edyta
  • Edyta's Avatar
Ależ pięknie tu u Pani :ohmy: . Bardzo fajny efekt dają te mieczyki :bravo: . Dlaczego ja nie mam mieczyków :think: ?
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 06 Sie 2015 23:27 #394167

  • Klio
  • Klio's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 270
  • Otrzymane dziękuję: 262
Dzień dobry. Idąc tropem liliowcowo - piwoniowym trafiłam do tego pięknego i zadbanego ogrodu. A gdy na dodatek zobaczyłam konie, to tak szybko stąd nie wyjdę. Chyba że...(na fotkach były także pieski)...Podziwiam i gratuluję.
Krystyna
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 07 Sie 2015 14:08 #394251

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Dorciu..wyczytałam u Markity, że upał uwięził Cię w domu..normalnie nie wierzę! Ja się nie poddaję :silly:
Wczoraj pracowałam, pot spływał a ja w myślach liczyłam tracone kalorie :rotfl1:

W basenie wodę masz gorącą..polecam wycieczkę nad Zalew..a dokładnie na plażę przy wodociągu północnym w Wieliszewie..chociaż to chyba już Narew jest, a nie Zalew.. :think: Woda przyjemnie chłodna..a i dla dzieci bezpiecznie, bo to plaża strzeżona..i rowery wodne są :whistle: My ostatnio jesteśmy tam codziennie po południu, jak P wraca z pracy.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 07 Sie 2015 22:54 #394371

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
I rabata w rogu może się poszczycić rozsądną ilością liliowców! :)
Dorcia, rozumiemy się w kwestii liliowców, nie jest łatwo je kochać ;) Łatwiej, jak gdzieś wylatują i wydaje się, że po tych wylotach będzie lepiej, no i tego się trzymajmy ;)
Wiesz co, jak Ty wymiękasz przy upałach, to ja już swoją niemoc całkiem rozgrzeszam ;) , co baterie się przegrzały? ;)
O, zielona trawa! :eek3:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 08 Sie 2015 07:48 #394400

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Martusia pomarańczka też biorę ;) - gdzieś go na pomarańczowej wcisnę :happy3: . Poza tym "asystent" obiecał mi, że zerwie kolejny kawałek trawy :woohoo: , więc muszę się szybciutko zastanowić co ja tam chcę mieć :think: . Tak miej więcej to chyba wiem, ale mniej niż więcej :tongue2: . W każdym razie upał, nie upał dziś idę pracować :pinch: .

Edytko ja mieczyki i pacioreczniki traktuję trochę jak takie zapchajdziury :oops: . Co roku sadzę je w wolnych miejscach na rabatach... te wolne miejsca są dlatego, że coś mam posadzone, co się rozrośnie i będzie potrzebowało przestrzeni. Jednak dopóki mało miejsca zajmuje, to właśnie mieczyki wypełniają tą lukę :oops: . Muszę przyznać, że w sumie to je lubię, bo piękne są i dosyć długo kwitną nawet teraz przy tych upałach.

DSC_7413.jpg
DSC_7414.jpg


Krysiu witam Cię :bye: . Konie niestety nie moje. Ale to takie zaprzyjaźnione konie, więc czasami się pojawiają w moim wątku :hearts: . A pieski też są, ale nikogo z ogródka nie wypędzają :lol: .

Moniś znam tą plażę w Wieliszewie ;), ale wolimy tą dziką. Tam jest więcej spokoju, Sebastian może rozstawić wędki ;) , a ja i tak tam do wody nie wejdę, bo 2 lata temu widziałam tam pijawkę :rotfl1: . Dzieci znów wywieźliśmy do dziadków, właśnie są w drodze nad morze :woohoo: .
Dziś obiecałam sobie spróbować wyjść do ogrodu i popracować :oops: . Mój pesel wyraźnie zaczyna gorzej znosić upały :cry3: , a szkoda bo ja tak lubię słońce :placze: .

Artamciu czyli rozsądna ilość liliowców to trzy sztuki na rabacie :think: ... na małej rabacie ;). I myślę sobie, że rozsądna jest dlatego, że są w jednym kolorze. Tego się będę trzymała - rygor kolorystyczny musiał w końcu nastąpić :tongue2: .
Niemoc przy tych upałach chyba każdemu (oprócz Moniki) przystoi ;) . Rozgrzeszenie masz, nawet pokuty nie będzie :happy3: .



Tak jak już wszyscy chyba wiedzą upały i mnie wykańczają. Wykańczają też ogród. Nie poddajemy się jednak tak łatwo... ja podlewam, a on kwitnie :lol: .

DSC_7418.jpg


DSC_7419.jpg


DSC_7423.jpg


DSC_7426.jpg


DSC_7421.jpg
DSC_7425.jpg


DSC_7420.jpg


DSC_7428.jpg


DSC_7434.jpg



DSC_7435.jpg


DSC_7436.jpg


DSC_7431.jpg
DSC_7429.jpg


A trawa znów wymaga konkretnego podlania :pinch:
DSC_7422.jpg



:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Ostatnio zmieniany: 08 Sie 2015 07:53 przez dorciaj.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Klio

Świat Dorci 2015 08 Sie 2015 09:38 #394415

  • mrówa
  • mrówa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1379
  • Otrzymane dziękuję: 484
Dorcine rabatki coraz bardziej wypełnione i kolorowe :bravo:
Świetnie wyglądają "wylewające" się z doniczki rojniki, pomysł do zgapienia jeśli pozwolisz ;)
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 08 Sie 2015 09:51 #394420

  • Monika-Sz
  • Monika-Sz's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4321
  • Otrzymane dziękuję: 2471
Cześć:) I co..odważysz się dziś popracować- też sobie dzień wybrałaś :jeez:
Mój pesel na 35 lat i jak na razie upały znosi nieźle, pod warunkiem, że nie jest parno.

W ogrodzie pięknie masz..tyle kolorów :hearts: Mieczyki i ja lubię, ale chyba miałam tendencję do płytkiego sadzenia, bo pokładały się u mnie. W tym roku Mamam dała mi cebulki od znajomej, wiedziałam, że będę dłubać na rabatach, więc oddałam sąsiadce i wyobraź sobie, że pięknie zakwitły na biało i fioletowo- za dobra byłam :P bo to moje kolory.

Dzikiej plaży nie znam..i mam nadzieję, że na tej w Wieliszewie pijawek nie ma :sick:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 08 Sie 2015 13:29 #394448

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dziś pracować :supr3: , mam nadzieję, że zrezygnowałaś, bo poniedziałek blisko, a nie chciałabym, żebyś sobie krzywdę zrobiła :evil:
Ja od rana w mieście szukałam weterynarza nie na urlopie :jeez: , Ryśka sobie nadgarstek zwichnęła :crazy:

Mam jeszcze jedną niespodziankę dla Ciebie na żółtą :P i nie jest to irysek :funnyface:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 08 Sie 2015 22:20 #394522

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Rozsądku nie mierzy się jednak ilością liliowców na metr kwadratowy ;) i jak liliowce w jednym kolorze, to można ilość zwiększyć :lol: Plama się liczy ;)
Nie widać, żeby twój ogród był wykończony przez upały! I w takich okolicznościach powinnaś swoją glinę błogosławić! :)
Zauważę jeszcze, że hortensje piękną plamę koloru dają i pięknie Ci kwitną, czyż nie? :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 09 Sie 2015 11:08 #394587

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Coraz piękniejsze rabaty :bravo: Ale i pracy przybywa, plewienie, przesadzanie...
Przypomniałaś mi o mieczykach :woohoo: Dawno nie sadziłam, bo z zasady nie lubię roślin, które trzeba wykopywać i przechowywać, ale może w przyszłym sezonie się skuszę :think: Piękne są! Czy Ty je komponujesz z liliowcami także? Przymierzam się do zestawienia liliowców z rozchodnikami okazałymi, fajnie to wyglądało w Wojsławicach :)
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 09 Sie 2015 20:53 #394728

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
artam wrote:
...hortensje piękną plamę koloru dają i pięknie Ci kwitną...
Znaczy się: nie dały plamy! :rotfl1:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 12 Sie 2015 19:09 #395268

  • dorciaj
  • dorciaj's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4349
  • Otrzymane dziękuję: 836
Mróweczko pomysł z rojnikami w doniczkach nie jest mój. Też go gdzieś zobaczyłam i zmałpowałam :wink4: . Zatem nie krępuj się i rób u siebie. :)

Moniś mój pesel tylko ociupinkę starszy :P , ale jakbyś zapytała moich synów, to powiedzieliby, że "mama ma osiemnaście" :rotfl1: . Wczoraj cały dzień byłam w ogrodzie. Sadziłam, pieliłam, nawet trawę skosiłam. Zatem wróciłam do fory :woohoo: . Udało mi się nawet poprawić opaleniznę z Turcji :happy3: , choć myślałam, że to już nie możliwe :tongue2: .

Martuś melduję, że wszystko posadzone :idea1: . Wczoraj uwijałam się jak mróweczka :lol: , żeby nic nie zdążyło się przesuszyć. Dziś sprawdzałam i wszystko jakoś się trzyma, mimo tych pioruńskich upałów :pinch: .

Atramciu masz - jak zwykle - rację :lol: . Zatem wniosek z naszej długiej dyskusji jest taki, że może być dużo (a nawet powinno), ale w jednym kolorze. I tego się trzymajmy :happy3: . Ja to już nawet stosuję, bo dostałam kolejnego pomarańczowego liliowca od Marty i dosadziłam do pomarańczowego towarzystwa :happy4: .
Glinę swoją wielbię, podlewam i nic, a nic nie narzekam. Pięknie trzyma wilgoć, a w tym sezonie to podstawa :teach: .
W poniedziałek mój osobisty asystent, ogrodnik-amator się wziął zakochał w hortensjach. Mówię mu już drugi dzień, że miłość jest ślepa :devil1: . Ale, żeby się nie zniechęcił powiedziałam, że przecież u nas rośnie AŻ 10 hortensji :happy-old: . A to przecież nie moja wina, że 8 prawie nie widać :rotfl1: .

Marysiu mieczyki mam w kilku miejscach w ogrodzie. Po tym ostatnim przesadzaniu sporo z nich rośnie właśnie koło liliowców. A w innym miejscu mam liliowce właśnie z rozchodnikami :woohoo: . Śmiałam się do Marty w poniedziałek, że ja to mam ogrodowy geniusz we krwi :rotfl1: .

Gorzatko proszę sobie podśmiewajek z moich hortensji nie robić :P .

...............................................................................................................................

Takiego małego ruchu na forum, to najstarsi górale nawet nie pamiętają :jeez: . No ludzie ile można cicho siedzieć?
Ja tam wszystko rozumiem, upały, podlewanie, wakacje, wyjazdy. Ale niech każdy napisze chociaż jednego posta, że przeżył kolejny dzień :happy: .
Ja kolejny dzień przeżyłam :P . Na śniadanie piłam mrożoną kawę. Na obiad znów zjadłam lody :happy3: . Na kolację zimne piwko :drink1: . Trzy razy kąpałam się w basenie. Wypieliłam trzy duże rabaty :P . I na koniec włączyłam podlewanie i się podlewa :woohoo: .
A w tak zwanym międzyczasie cyknęłam fotki :silly: .

DSC_7436-2.jpg


DSC_7466.jpg


DSC_7469.jpg


DSC_7470.jpg


DSC_7472.jpg


DSC_7473.jpg


DSC_7476.jpg


DSC_7478.jpg


DSC_7486.jpg



A teraz meldować mi się kto żyje, a kogo trzeba reanimować :happy-old:
Bardzo zimne pozdrowienia na zakończenie :flower1:
:bye:
Dorcia :garden:
Świat Dorci 2016
Archiwum... 2015,2014,2013,2012
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 12 Sie 2015 19:32 #395274

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Ruch na forum rzeczywiście ucichł. Być może przez ten upał klawiatury się stopiły. :rotfl1:
Ja do plewienia jakoś nie mogę podejść, latam tylko i podlewam.
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 12 Sie 2015 20:39 #395293

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Żyję, ale co to za życie :tongue2: :wink4: Podoba mi się widoczek ze smukłym, przystojnym iglaczkiem - jak mu na imię? Może i ja się z podobnym zaprzyjaźnię :wink4:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.

Świat Dorci 2015 12 Sie 2015 20:46 #395294

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Matko :dazed: , pożyczyłabyś trochę tej energii :supr: , ja nic nie posadziłam, podlewam też niemrawo i nie odzywam się, ale mam powód. Dziś rano odeszła moja starowinka :cry3: . Wydawało mi się, że jestem na to przygotowana, bo już od pół roku było źle, ale jak widać nie do końca...
Mam nadzieję, że upały miną, to i ja się pozbieram i wezmę do jakiejś roboty :jeez:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.392 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum