TEMAT: Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :)

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 25 Sty 2015 22:45 #333627

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Nowinko :) , Krzysiu :) tylko czy to nie jest tak, że my wiosnę w kościach czujemy już od listopada :think: ? W każdym razie mogłaby już przyjść. Przypomina mi się piosenka, której uczyłam się w przedszkolu...
Ale numer, szybkie wstukanie w googla i jest: :happy4: Poczułam się jak pięciolatka:
Pierwszy obudził się pierwiosnek
Potem chochoły spadły z róż.
Skowronek śpiewem wołał wiosnę,
żeby na pole przyszła już!

Refren: Bo zima, bo zima
każdemu obrzydła!
Niech słońce jej da pstryczka w nos!
Niech wiosnę, niech wiosnę
przyniosą na skrzydłach
bociek, jaskółka, szpak i kos.
:dance: :dance: :dance: :dance: :dance:
Szczególnie te ptaszki na końcu mnie wzruszyły, będę to teraz nucić do wiosny. Was też zachęcam :happy4:

Michał, przepraszam, przeoczyłam Twoje pytanie, mój taras dużo mniejszy od Twojego - 3mx5m. Cały chcemy obłożyć drewnem, łącznie z kolumnami, do tego po bokach kratki na pnącza. Na podłogę kupimy gotowe ryflowane deski tarasowe, resztę drewna zamawiamy u znajomego stolarza. Zamawialiśmy już u niegomateriał na szopkę i plac zabaw (domek i chuśtawki). Myślisz też o deskach, czy zdecydowaliście się już na kostkę?

Dalu, pamiętam dobrze Twój ogród, muszę do Ciebie znowu zajrzeć. Mieszkamy niedaleko od siebie, jednak nie da się ukryć, że u mnie klimat nieco gorszy :(
A że blisko, tym bardziej zapraszam na kawkę :)

Dzisiaj do kawki były ciasteczka takie oto (piekła moja młodsza córka):
ciasteczka.jpg

Podaję przepis, bo pyszne:
1 paczka kleiku bobovita
5 łyżek wiórek kokosowych
1,5 łyżki mąki (w oryginalnym przepisie cioci Moniki jest bez mąki, więc niekoniecznie trzeba dawać)
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 cukier waniliowy
3 jajka
kostka margaryny (pewnie możnaby z asłem, ale nie próbowałam)
powidła śliwkowe

Wszystko wymieszać, uformować, zrobić dołek na dżemik :)
Upiec i postarać się złapać ze dwa zanim znikną z talerza, a u mnie znikają szybko :happy3:
Smacznego!
Ostatnio zmieniany: 25 Sty 2015 22:47 przez Flora.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amarant


Zielone okna z estimeble.pl

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 25 Sty 2015 23:41 #333638

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Flora wrote:

Michał, przepraszam, przeoczyłam Twoje pytanie, mój taras dużo mniejszy od Twojego - 3mx5m. Cały chcemy obłożyć drewnem, łącznie z kolumnami, do tego po bokach kratki na pnącza. Na podłogę kupimy gotowe ryflowane deski tarasowe, resztę drewna zamawiamy u znajomego stolarza. Zamawialiśmy już u niego materiał na szopkę i plac zabaw (domek i huśtawki). Myślisz też o deskach, czy zdecydowaliście się już na kostkę?
Tak materiał na taras wybrany - kostka... jak najbardziej będzie pasował do mojego domu... gdyż drewno nie za bardzo... bo nie miałbym go z czym połączyć.... a kostka będzie mi pasować do elewacji i do dachu domu...

Ale każdemu co innego może pasować i się podobać...

Czyli ty idziesz w taki drewniany domek z drewnianym tarasem...? tak naturalistycznie :)
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 26 Sty 2015 01:45 #333654

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Nowinka wrote:
A zima to juz za długo nie porządzi ,czuję to w kościach :bye:
Obyś Ewuniu miała rację, bo ja też już marzę za ciepełkiem, słoneczkiem i za wiosną.

Sylwia, a te tulipanki mnie zachwyciły. Niby takie zwykłe a jednak niezwykłe, bo mają w sobie mnóstwo ciepła.

Dobrego dnia. Pozdrawiam.

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 26 Sty 2015 12:39 #333740

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
kaska1ge wrote:
Wpadłam z rewizytą, bo inaczej wątek umknąłby mi w tłumie innych. A ponieważ Twój ogród jest młody to chętnie popatrzę jak się zmienia i będę szukać inspiracji dla swojego (bo mój nadal w powijakach :jeez: )

Kasiu, mój ogród też raczej z tych w powijakach :lol:, ale już jest się czym wymieniać ;) Do listy, którą Ci podałam dorzucam jeszcze naparstnice, może nie masz:

b14.jpg


b15.jpg



Krysiu, widziałam Twoje piękne hoje :hearts: i spotkałyśmy się też w wątku skrętnikowym Kaśki. Jak mają się Twoje skrętniki? Nie zrezygnowałaś z uprawy?
Ostatnio zmieniany: 26 Sty 2015 12:42 przez Flora.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 26 Sty 2015 15:37 #333777

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Chwilkę tu nie zaglądałam, a tu snują się plany wiosenne, budowlane i inne. Kawka na tarasie, biel ścian, no i te ciasteczka kokosowe. Też kiedyś takie piekłam. :)
Co do bieli ścian, to nasz dom jest po remoncie i szarością na razie spogląda, plany na kolor są w tym roku, zobaczymy jaki w końcu będzie. Chciałam soczyście zielony (jak młoda trawa), ale sąsiedzi w ramach remontu zrobili sporą rozbudowę i teraz ich dom (stojący na podwyższeniu terenu) zdominował nasz mały domek. Ciemny kolor teraz całkowicie odpada, bo znikniemy optycznie, a także zleje się cała zieleń ogródka. Ponieważ dach mamy zielony i wszelkie dodatki w kolorze klinkieru, to myślę jeszcze o zieleni, ale bardzo jasnej (może limonkowej)... Chyba mnie prześladuje... :think: A tak na poważnie, to zaczekam na kuzynkę, która ma nam doradzić, zrobimy większe próbki i wtedy się podejmie decyzję, w każdym razie musimy jak najbardziej rozjaśnić elewację. Podczas remontu przechodnie nam mówili "To będzie mały, biały domek?", ale był biały już wiele lat (przynajmniej w części) i jakoś nie jestem przekonana. :think:

:)

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 28 Sty 2015 10:21 #334336

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Danielo, limonka to bardzo fajny pomysł na elewację. Wybrać kolor niełatwa sprawa w sumie, my idziemy trochę na łatwiznę, biel z drewnem wiadomo jak będzie wyglądać, a konkretny kolor dopiero po wszystkim można ocenić. Najłatwiej, myślę, jak się u kogoś podpatrzy coś konkretnego i podpyta o nazwę farby czy tynku.

Ja tu przepędzam zimę, a ona mi się w ogrodzie rozpanoszyła i ani myśli się wyprowadzić. Słonko co prawda świeci, więc może trochę podtopi te śniegi. Póki co jednak odwilży nie widać :(
Chyba w takim razie wybierzemy się na zimowy spacer.
Dla ogrzania serducha, co by raźniej było potem brnąć przez zaspy ;) , zdjęcia różane:
b16.jpg
b18.jpg
b19.jpg
b21.jpg
b23.jpg
b22.jpg
b24.jpg
b25.jpg
b26.jpg

Miłego dnia :)
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 28 Sty 2015 10:27 przez Flora.
Za tę wiadomość podziękował(a): e-genia, chester633, Gabriel, Daniela, Amarant, VERA, wxxx-a

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 29 Sty 2015 14:32 #334743

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Sylwio wpadłam na kawkę, co prawda dzisiaj ze swoją ale poczęstowałam się ciasteczkiem i ślicznymi kolorowymi różami napasłam oczęta :drool:
Krzeszów odwiedziłam bardzo dawno temu, niewiele pamiętam ale widoki macie tam śliczne.
Z rodziny poznaliśmy już ciebie, eMa, synka, córkę - cukierniczkę, zostało jedno dziecię i piesio, przedstawisz nam resztę rodziny :)

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 29 Sty 2015 14:55 #334752

  • agaros
  • agaros's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 176
  • Otrzymane dziękuję: 231
Fajnie,że zaczęłaś już odliczanie. Uspokoiłam się, bo myślałam,że tylko ja tak mam. Zazdroszczę, bo jeszcze masz dużo wolnego miejsca. Pozdrawiam Aga.

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 29 Sty 2015 22:04 #334954

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Aga, skoro u Ciebie już mało miejsca w ogrodzie, to na pewno jest co pokazywać, wymyśl nazwę dla wątku i gotowe :)edulkot wrote:
Z rodziny poznaliśmy już ciebie, eMa, synka, córkę - cukierniczkę, zostało jedno dziecię i piesio, przedstawisz nam resztę rodziny :)
Majka, najstarsze dzieciątko jest nastolatką :) (13 wiosen).
Pies wabi się Inka, przygarnęliśmy ją pięć lat temu. Nigdy nie miałam psa i nie bardzo umiałam czytać psie zachowanie, więc kiedy przyszła za mną do drzwi mieszkania (jeszcze w bloku), zawołałam męża sparaliżowana, bo bałam się, że mnie zaatakuje, czy coś :crazy: Okazało się, oczywiście, że Inka, była wygłodzona i szukała jedzenia.
Zjadła całe kocie żarcie (wpałaszowała znaczy :happy: ), a że wybieraliśmy się właśnie na budowę, zrobiliśmy test... Otworzyliśmy drzwi samochodu. M. powiedział:
jak wskoczy, jest nasza. No i wskoczyła, i jest :) Była wtedy już dorosłym psem, miała pewnie dwa lata, a wychudzona tak, że weterynarz kazał ze szczepieniami poczekać, bo była za słaba. Nie mogę znaleźć zdjęcia, na którym jest sama, wszędzie gdzieś przemyka w tle, więc znowu prezentuję rodzinkę ;)
c20.jpg


Dzisiaj zrobiłam kilka zdjęć zimowych, w porównaniu do zdjęć dojrzałych zimowych ogrodów, które oglądam w innych wątkach, mój ogród taki bym powiedziała ażurowy :happy: czyt. pusty :happy:

c2.jpg


c8.jpg


c10.jpg


c1.jpg


Jeżyk i pozostałe fryzury:

c12.jpg


c13.jpg


c11.jpg


c5.jpg


I jeszcze naparstnica latem i ta sama dzisiaj:

b14_2015-01-29.jpg


c9.jpg

Pewnie się rozsiała :flower2:
Ostatnio zmieniany: 29 Sty 2015 22:07 przez Flora.
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 29 Sty 2015 22:32 #334966

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Fajny synek.A taki przygarnięty psiaczek jest bardzo wierny - śliczna jest. Tak dobrze trafiła , do wspaniałej rodzinki. No i jeszcze wieś i przestrzeń jej się trafiła
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 30 Sty 2015 14:59 #335146

  • Ewelina
  • Ewelina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 881
  • Otrzymane dziękuję: 979
Mmmmm , świetny ten ogrodowy tarasik - nie dość,że częstują kawka to jeszcze smakowite ciasteczka dorzucają :coffe: Przepis skopiowałam, łatwe więc spróbuję upiec. Skoro Twoja córcia dała radę , to jest cień szansy ,że i mnie się uda.

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 30 Sty 2015 17:31 #335183

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
Sylwio Inka wypisz-wymaluj mój Chester...ale podobna.... :woohoo: i nic się nie martw że ogród pusty, nawet się nie obejrzysz a ogród się zmieni i ,,urośnie''. U ciebie śnieżna zima u mnie prawie wszystko się roztopiło, pozdrawiam i życzę miłej soboty.
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 30 Sty 2015 19:50 #335255

  • Sinthell
  • Sinthell's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Michał
  • Posty: 651
  • Otrzymane dziękuję: 438
Sylwio... Bardzo ładnie, zimowo... chociaż ja bardzo nie lubię, zimy... jestem taki bardziej ciepłolubny ... jak tak sobie patrze na Te Wasze włości to aż bym poszalał... (ale to już po prostu ja...), sam u siebie nie mogę ogarnąć... he he he
Ale jak tu szaleć... jak ma się dwójkę urwisów na głowie... i czasu na wszystko brak... więc ogród rządzi się swoimi prawami... może na emeryturze będzie czas... jak dożyję...
pozdrawiam
Michał
___________________________________________________________________


___________________________________________________________________
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 31 Sty 2015 15:55 #335497

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Hejka!- Zdjęcie z latawcem dla mnie bezcenne!- dziękuję za wczorajszy przemiły dzień! Jak weszłam na forum to myślałam ze zacznę parkiet zrywać i ogród w domu zakładać! kopalnia wiedzy i pomysłów już chcę wiosny! Buziaczki dla Całej rodzinki
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 31 Sty 2015 22:55 #335736

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
chester633 wrote:
Inka wypisz-wymaluj mój Chester....
Paweł, rzeczywiście podobieństwo jest, ale Twój Chester odrobinę bardziej szlachetnej krwi chyba;) , nasza Inka ma coś z labradora, ale rasa jak nic podwórkowa, kundelka znaczy :) .
Ewelina ciastka wyjdą na pewno, do kawki jak znalazł :drink1: , można jeszcze trochę sezamu dodać. Piękne glicynie pokazałaś w swoim wątku, u nas by chyba przemarzły. Raczej na pewno, w okolicy u nikogo nie widziałam. Ciepłolubne... Kwitną Ci co roku?
Michał, te bodziszki, o których pisałam na pv:
1.jpg

3.jpg

Bodziszek renardii, tworzy piękne kępy, a listki wspniale sprawdzają się w wazonie.
broja wrote:
Hejka!- Zdjęcie z latawcem dla mnie bezcenne!- dziękuję za wczorajszy przemiły dzień! Jak weszłam na forum to myślałam, że zacznę parkiet zrywać i ogród w domu zakładać! kopalnia wiedzy i pomysłów już chcę wiosny! Buziaczki dla Całej rodzinki
Edytka, nie wiem czy widziałaś, że witałam Cię wczoraj, gdzieś koło północy w wątku powitalnym. Patrzę "Broja", coś mi zaświtało :think:, sprawdzam zdjęcie - Twoja działeczka. O jak się cieszę :hearts: , tyko wpadaj do mnie od czasu do czasu :drink1: Wiedzialam, że spodoba Ci się na forum, a jak już zaczniesz zwiedzać ogrody, to Krakowiak Cię od komputera nie oderwie.
Wyjaśnię wszystkim, dlaczego zdjęcie z latawcem dla Edyty bezcenne :)
2.jpg

Jako że zrywanie parkietu i zakładanie ogrodu w domu niewskazane, musimy się wspierać, ćwiczyć cierpliwość i silną wolę (to apropos niekontrolowanych przedsezonowych zakupów i tu ja potrzebuję wsparcia :rotfl1: ) Wiosna tuż tuż...
4.jpg

5.jpg

6.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 01 Lut 2015 06:29 #335782

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Już luty, czyli do wiosny coraz bliżej…
A jak się patrzy na tak cudne kwiatuchy, to w sercu już jest !
Miłej niedzieli :bye: !
Za tę wiadomość podziękował(a): Flora

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 01 Lut 2015 10:25 #335835

  • Flora
  • Flora's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 427
  • Otrzymane dziękuję: 389
Asiu, dziękuję, że wpadłaś do mnie w lutowy poranek :) Teraz mamy już z górki. Sprawdziłam pogodę długoterminową i temperatura nocą nie będzie spadać poniżej minus dziesięciu stopni, w dzień okolice zera.
Nie mogę się doczekać tego sezonu, liliowce pewnie pokażą co potrafią, liczę też na irysy, które jeszcze nie kwitły. Będzie pięknie:

7.jpg


8.jpg


9.jpg


10.jpg


11.jpg


12.jpg


13.jpg


14.jpg


15.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): chester633, Amarant, VERA

Kawka na tarasie??? Sylwia zaprasza :) 01 Lut 2015 11:11 #335854

  • asia2
  • asia2's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1105
  • Otrzymane dziękuję: 484
Sylwia, ale masz piękną kolekcję liliowców :hearts: ! Szczególnie te fioletowe na przedostatnim zdjęciu wpadły mi w oko.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.432 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum